ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
panos

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από panos »

Εχει δικιο ο δοκιμος. Ο δεικτης μαζας σωματος δεν υπηρχε περισυ στις προκυρηξεις, ουτε των αστυφυλακων, ουτε των ειδικων φρουρων. Φετος πρωτη φορα μπηκε στην αστυφυλακων και εγινε ο χαμος. Κοπηκαν εκαντονταδες ατομα. Λογικα θα μπει και στην προκυρηξη των ειδικων φρουρων, γιατι ολα τα χρονια ειδικα σε αυτον τομεα, Ειχαν Ακριβως τις ιδιες απαιτησεις καια στις δυο προκυρηξεις

Παραθετω μια σελιδα για να υπολογισετε τον δεικτη μαζας εδω :

http://health.in.gr/tools/bmi.asp

Γιώργος

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Γιώργος »

Μάγκες όντως δεν βγήκε το τσέκαρα και εγω. Για το Δ. Μ. Σ. Με την αναλογια υψους κιλων λετε να ισχύσει αυτο που ισχυσε και στους αστυφυλακες; Γιατι ετσι θα κοπει πολυς κοσμος.Εικόνα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

Αυτος λογικα ειναι κ ο σκοπος τους φιλε μου. Υπαρχουν θετικα κ αρνητικα σε αυτο το κριτηριο, οπως το δει ο καθενας μας βεβαια!s
spiros

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από spiros »

Σωστος ο δημητρης. Αυτο ειναι αναλογο με τα σωματικα κριτηρια του καθενα μας
abc

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από abc »

Αυτο με τον Δ. Μ. Σ που το εβαλαν σαν κριτηριο στους αστυφυλακες δεν μπορω να το καταλαβω. Τοσα χρονια ηταν αλλιως ετσι δεν ειναι; Για ποιον λογο αραγε το εκαναν; Το σιγουρο παντως ειναι πως θα ειναι κριτηριο και για τους ειδικους φρουρους εφοσον το εβαλαν στους αστυφυλακες. Υπαρχει καποιο παιδι που εδωσε για αστυφυλακων να μας πει τι παιζει; Και αν ειναι αληθεια αυτο που ακουγεται πως κοπηκαν πολλοι λογο του Δ. Μ. Σ?
ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ »

abc έγραψε:Αυτο με τον Δ. Μ. Σ που το εβαλαν σαν κριτηριο στους αστυφυλακες δεν μπορω να το καταλαβω. Τοσα χρονια ηταν αλλιως ετσι δεν ειναι; Για ποιον λογο αραγε το εκαναν; Το σιγουρο παντως ειναι πως θα ειναι κριτηριο και για τους ειδικους φρουρους εφοσον το εβαλαν στους αστυφυλακες. Υπαρχει καποιο παιδι που εδωσε για αστυφυλακων να μας πει τι παιζει; Και αν ειναι αληθεια αυτο που ακουγεται πως κοπηκαν πολλοι λογο του Δ. Μ. Σ;
Φιλε μου αν διαβασεις τα μηνυματα μου πιο πανω και στην προηγουμενη σελιδα θα καταλαβεις πολλα! Αν θες κανε ενα κοπο! Πιστευω αξιζει για να καταλαβεις τι γινεται... !
abc

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από abc »

ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ έγραψε:
abc έγραψε:Αυτο με τον Δ. Μ. Σ που το εβαλαν σαν κριτηριο στους αστυφυλακες δεν μπορω να το καταλαβω. Τοσα χρονια ηταν αλλιως ετσι δεν ειναι; Για ποιον λογο αραγε το εκαναν; Το σιγουρο παντως ειναι πως θα ειναι κριτηριο και για τους ειδικους φρουρους εφοσον το εβαλαν στους αστυφυλακες. Υπαρχει καποιο παιδι που εδωσε για αστυφυλακων να μας πει τι παιζει; Και αν ειναι αληθεια αυτο που ακουγεται πως κοπηκαν πολλοι λογο του Δ. Μ. Σ;
Φιλε μου αν διαβασεις τα μηνυματα μου πιο πανω και στην προηγουμενη σελιδα θα καταλαβεις πολλα! Αν θες κανε ενα κοπο! Πιστευω αξιζει για να καταλαβεις τι γινεται... !


φιλε μου ηταν οντως δηλαδη αυστηροι σε αυτο το θεμα; Ποιος ο λογος; Ποσοι κοπηκαν σαν εσενα δηλαδη; Ξερεις πολλους;

XXXXXXXXXXX

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από XXXXXXXXXXX »

abc έγραψε:
ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ έγραψε:
abc έγραψε:Αυτο με τον Δ. Μ. Σ που το εβαλαν σαν κριτηριο στους αστυφυλακες δεν μπορω να το καταλαβω. Τοσα χρονια ηταν αλλιως ετσι δεν ειναι; Για ποιον λογο αραγε το εκαναν; Το σιγουρο παντως ειναι πως θα ειναι κριτηριο και για τους ειδικους φρουρους εφοσον το εβαλαν στους αστυφυλακες. Υπαρχει καποιο παιδι που εδωσε για αστυφυλακων να μας πει τι παιζει; Και αν ειναι αληθεια αυτο που ακουγεται πως κοπηκαν πολλοι λογο του Δ. Μ. Σ;
Φιλε μου αν διαβασεις τα μηνυματα μου πιο πανω και στην προηγουμενη σελιδα θα καταλαβεις πολλα! Αν θες κανε ενα κοπο! Πιστευω αξιζει για να καταλαβεις τι γινεται... !
φιλε μου ηταν οντως δηλαδη αυστηροι σε αυτο το θεμα; Ποιος ο λογος; Ποσοι κοπηκαν σαν εσενα δηλαδη; Ξερεις πολλους;

ναι ηταν πολυ αυστηροι σε αυτο το θεμα κοπηκαν παρα πολλα παιδια σαν και μενα!
tetsuya

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από tetsuya »

Να σας ρωτησω εσας παιδια. Στην αστυφυλακων αυτο που ακουγεται οτι κοπηκαν πολλοι λογο του ΔΜΣ αληθευει; Οποιος περνουσε το 27 κοβοταν; Ευχαριστω
HARIS

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από HARIS »

Το κριτήριο αυτό δεν υπήρχε πέρυσι στην προκήρυξη των αστυφυλακών και των ειδικών φρουρών, μπήκε όμως φέτος στην αστυφυλακών και κοπήκαν πολλά παιδιά.

Προσέξτε το λίγο:

2.Δείκτης μάζας σώματος (Δ. Μ. Σ.)
Ως Δ. Μ. Σ. Νοείται το πηλίκο του σωματικού βάρους των υποψηφίων σε χιλιόγραμμα προς το τετράγωνο του ύψους τους σε μέτρα.

Οι άνδρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν Δ. Μ. Σ. Μεταξύ 19-27.
Οι γυναίκες υποψήφιες πρέπει να έχουν Δ. Μ. Σ. Μεταξύ 18 - 25.
(Παράδειγμα: Ένας υποψήφιος με ύψος 1,75 μέτρα και βάρος 74 κιλά έχει Δ. Μ. Σ.74/ (1,75Χ1,75) = 24,16
HARIS

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από HARIS »

Για να υπολογισετε τον δεικτη μαζας εδω :

http://health.in.gr/tools/bmi.asp

nic007
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 24, 2010 5:15 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από nic007 »

Εγω πριν ενα μηνα περιπου που ελεγαν οτι θα βγει η προκυριξη αρχες ιουλιου και ελεγαν για δεικτη μαζας σωματος και τετοια ειχα αρχισει με μεγαλη χαρα εντονη γυμναστικη και διατροφη παραλληλα και απο 82 κιλα εφτασα 76.
ενας μηνας διαιτα παιδια.
απλα την διαιτα την συνεχιζω.
τη γυμναστικη και το σκληρο τρεξιμο ομως οχι.
γιατι μου εκοψαν τα φτερα λιγο αυτοι που λενε οτι θα βγει και θα βγει
Γιώργος

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Γιώργος »

Γνωριζει καποιος αν στη προκυρηξη θα υπαρχει ο ΔΜΣ... Και αν ναι θα υπαρχουν εξερεσεις για αθλητες κ ατομα που εχουν μυικα κιλα;
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Hyper »

Λογικα θα υπαρξει αλλα υπομονη απο βδομαδα να δουμε.
XXXXXXXXXX

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από XXXXXXXXXX »

Γιώργος έγραψε:Γνωριζει καποιος αν στη προκυρηξη θα υπαρχει ο ΔΜΣ... Και αν ναι θα υπαρχουν εξερεσεις για αθλητες κ ατομα που εχουν μυικα κιλα;
φιλε μου αν το βαλουν αν κρινω απο μενα στην αστυφυλακων που εδωσα την εβαψες! Δεν κανουν εξαιρεσεις... Εγω ειμαι αθλητης μπασκετ χωρις λιπος ολα μυικα κιλα και με εκοψαν γιατι ειχα 29 δμσ! Ειμαι 22 χρονων και εδωσα μετα απο 4χρονια πανελληνιες για να μπω αστυφυλακων, εχω βγαλει 16585 μρια που κατα 99,9999 θα εμπαινα και τελικα πηρα τα 3μου για αυτη τη μαλακια! Δυστυχως ο γιατρος στα υγειονομικα μου κανει συγνωμη το βλεπω οτι εισαι γυμνασμενος και μαλιστα με ρωτησε αθλεισαι οταν ειδε οτι εχω παραπανω δμς Αλλα εκτελω οδηγιες και πρεπει να σε κοψω! Οκ αυτο πιστευω τα λεει ολα! Εχει περσαει 1μηνας και δεν μπορω να το χωνεψω και ουτε προκειται! Φιλε μου κοιτα να κανεις κατι γιατι αν μπει δυσκολα τα πραγματα! Θα κοπουν παιδια που θα εχουν μια χαρα σωματα Και θα περσαουν αυτοι μου εχουν κοιλια! Γιατι το λιπος τους θα ειναι ελαφρυτερο απο τους μυς οπως εγινε σε εμας! Μακαρι να το ηξερα και εγω και να εκανα! Να εχανα μυικα κιλα! Αλλα ηταν αργα οταν καταλαβα οτι κοβουν Με το παραμικρο και δεν κανουν τις σωστες και αναμενομενες εξαιρεσεις! Καταντησαμε σε σημειο να μας πουν να μην αθλουμαστε η να μη γυμναζομαστε! Ενταξει απλα δεν υπαρχουν! Ειναι ανεικουστα και τραγελαφικα πραγματα! Ελπιζω να βοηθησα!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 35 επισκέπτες