ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ »

Δοκιμος Ε. Δ έγραψε:Φιλε εσυ τωρα για να καταλαβω εισαι γυμνασμενος απλα ξεπερνας τον ΔΜΣ που εθεσαν σαν οριο; Αληθεια μηπως ξερεις η εχεις ακουσει πανω κατω ποσα ατομα ετυχε να κοπουν σαν εσενα; Κοπηκαν πολλοι;
Nαι φιλε μου επειδη αθλουμαι και ειμαι γυμνασμενος οχι τουμπανο που να μην μπορω να στριψω γιατι το ακουσα και αυτο και ειχα παραπανω ΔΜΣ ΠΡΑΓΜΑ ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ! Το ελεγαν και οι ιδιοι οι γιατροι που με εξετασαν αλλα μου λενε ακολουθουμε οδηγιες δυστυχως... Δηλαδη αυτα τα πραγματα ειναι τραγελαφικα και ανεικουστα... ! Αλλα ελπιζω θα το δειτε και εσεις γιατι κανω καποιες προσπαθειες να βγω στα καναλια για να με δουν κιολας γιατι ο καθενας μπορει να φανταζεται τα παντα! Οπως λεει και η παροιμια ΚΑΘΑΡΟς ΟΥΡΑΝΟΣ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΑΙ!
XXXXX

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από XXXXX »

Ξεχασα, ναι κοπηκαν παρα πολλα ατομα! Τωρα οσο αφορα σαν και μενα (ιδιο σωματοτυπο) κοπηκαν πολλα!

Δοκιμος Ε.Δ

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Δοκιμος Ε.Δ »

XXXXX έγραψε:Ξεχασα, ναι κοπηκαν παρα πολλα ατομα! Τωρα οσο αφορα σαν και μενα (ιδιο σωματοτυπο) κοπηκαν πολλα!

Πω πω φιλε τι να πω... Να δουμε τι θα γινει με τους ειδικους φρουρους... Εχουν να κοπουν πολλα ατομα! Γομαρια και ευσωμοι αρχιστε διαιτα!

evi

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από evi »

xxxxxxxxxxxxxx έγραψε:
evi έγραψε:
XXXXXXXXX έγραψε:
χχχχχχχχχ έγραψε:
νικος έγραψε:Κατι λενε και για δεικτη μαζας σωματος τωρα παιδια
το ακουσατε;
το πιστευετε;
λενε οτι αν δηλαδη καποιος που ειναι 1,75 σε υψος και εχει 85 κιλα ομως γυμνασμενα χωρις κοιλιες...
δηλαδη αν το υπολογισεις εχει δεικτη μαζα σωματος 27,76
και το οριο στους αντρες λεει ειναι μεταξυ 19-27
δηλαδη μπορει και να κοβεται
υπερβολικο μου φαινεται.
να αφησετε τις γνωμες σας ευχαριστω.
Περασα χθες απο υγειονομικα και με εκοψαν γιατι ειχα δμς 29 πανω απο το οριο! Το θεμα ειναι οτι ειμαι αθλητης και παιζω μπασκετ και ολα τα κιλα μου ειναι μυικα χωρις να εχω λιπος και Κοιλια! Εκανα ενσταση και θα κινηθω νομικα! Ειναι λογικο αυτοι που ειναι αθλητες η γυμναζονται να εχουν παραπανω δεικτη χωρις να σημαινει αυτο οτι ειναι υπερβαροι η εχουν κοιλιες! Μαλιστα οι μυς εχουν περισσοτερο βαρος απο το λιπος! Ο δμς αλλαζει για τους αθλητες και ειναι διαφορετικος! Αυτα μπορειτε να τα δειτε και εδω http://diatrofi.dancenews.gr/dms.html! Μαγκες δεν θα το αφησω ετσι! Δεν λαβανε αυτες τις παραμετρους! Οι γνωστες τους προχειροτητες! Τα γραφω αυτα για να ξερετε πως εχει σε περιπτωση που το βαλουν και στους ειδικους! Ευχαριστω για την κατανοηση!
για την αστυφυλακων εδινα επειδη ξεχασα να το αναφερω!


Αν έχεις αποφασίσει να κινηθείς νομικά καλά θα ήταν να απευθυνθείς σε κάποιον δικηγόρο που να έχει ειδικευτεί στα εργαστικά θέματα, αυτό θα σε βοηθήσει πολύ.

Ναι evi ηδη το εχω κανει! Εχω μιλησει με δικηγορο και θα κινηθουμε νομικα στο δοικητικο δικαστηριο! Την τεταρτη εχω και ραντεβου μαζι του! Και εκτος απο αυτο κατα πασα πιθανοτητα κανω προσπαθειες να βγει και προς τα εξω! Σε ευχαριστω πολυ παντως!


δεν χρειάζεται να μ' ευχαριστείς δεν έκανα κάτι. Κι εγώ προσπαθώ χρόνια να μπω αλλά δεν υπάρχουν πιθανότητες πια, γι΄αυτό εσείς οι νεότεροι κάνετε ότι περνάει από το χέρι σας για να ακούγεται η φωνή σας προς τα έξω μήπως και σταματήσουν οι αδικίες. Είμαστε όλοι πολίτες με τις ίδιες υποχρεώσεις απέναντι στο κράτος αλλά δυστοιχώς δεν έχουμε όλοι τα ίδια δικαιώματα και αυτό είναι το άδικο. Εγώ απλά εύχομαι να κάνεις τα θέλω σου πραγματικότητα ακόμα και αν χρειαστεί να παλεύεις για καιρό.
χχχχχχχχχχχχχ

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από χχχχχχχχχχχχχ »

evi έγραψε:
xxxxxxxxxxxxxx έγραψε:
evi έγραψε:
XXXXXXXXX έγραψε:
χχχχχχχχχ έγραψε:
νικος έγραψε:Κατι λενε και για δεικτη μαζας σωματος τωρα παιδια
το ακουσατε;
το πιστευετε;
λενε οτι αν δηλαδη καποιος που ειναι 1,75 σε υψος και εχει 85 κιλα ομως γυμνασμενα χωρις κοιλιες...
δηλαδη αν το υπολογισεις εχει δεικτη μαζα σωματος 27,76
και το οριο στους αντρες λεει ειναι μεταξυ 19-27
δηλαδη μπορει και να κοβεται
υπερβολικο μου φαινεται.
να αφησετε τις γνωμες σας ευχαριστω.
Περασα χθες απο υγειονομικα και με εκοψαν γιατι ειχα δμς 29 πανω απο το οριο! Το θεμα ειναι οτι ειμαι αθλητης και παιζω μπασκετ και ολα τα κιλα μου ειναι μυικα χωρις να εχω λιπος και Κοιλια! Εκανα ενσταση και θα κινηθω νομικα! Ειναι λογικο αυτοι που ειναι αθλητες η γυμναζονται να εχουν παραπανω δεικτη χωρις να σημαινει αυτο οτι ειναι υπερβαροι η εχουν κοιλιες! Μαλιστα οι μυς εχουν περισσοτερο βαρος απο το λιπος! Ο δμς αλλαζει για τους αθλητες και ειναι διαφορετικος! Αυτα μπορειτε να τα δειτε και εδω http://diatrofi.dancenews.gr/dms.html! Μαγκες δεν θα το αφησω ετσι! Δεν λαβανε αυτες τις παραμετρους! Οι γνωστες τους προχειροτητες! Τα γραφω αυτα για να ξερετε πως εχει σε περιπτωση που το βαλουν και στους ειδικους! Ευχαριστω για την κατανοηση!
για την αστυφυλακων εδινα επειδη ξεχασα να το αναφερω!


Αν έχεις αποφασίσει να κινηθείς νομικά καλά θα ήταν να απευθυνθείς σε κάποιον δικηγόρο που να έχει ειδικευτεί στα εργαστικά θέματα, αυτό θα σε βοηθήσει πολύ.

Ναι evi ηδη το εχω κανει! Εχω μιλησει με δικηγορο και θα κινηθουμε νομικα στο δοικητικο δικαστηριο! Την τεταρτη εχω και ραντεβου μαζι του! Και εκτος απο αυτο κατα πασα πιθανοτητα κανω προσπαθειες να βγει και προς τα εξω! Σε ευχαριστω πολυ παντως!


δεν χρειάζεται να μ' ευχαριστείς δεν έκανα κάτι. Κι εγώ προσπαθώ χρόνια να μπω αλλά δεν υπάρχουν πιθανότητες πια, γι΄αυτό εσείς οι νεότεροι κάνετε ότι περνάει από το χέρι σας για να ακούγεται η φωνή σας προς τα έξω μήπως και σταματήσουν οι αδικίες. Είμαστε όλοι πολίτες με τις ίδιες υποχρεώσεις απέναντι στο κράτος αλλά δυστοιχώς δεν έχουμε όλοι τα ίδια δικαιώματα και αυτό είναι το άδικο. Εγώ απλά εύχομαι να κάνεις τα θέλω σου πραγματικότητα ακόμα και αν χρειαστεί να παλεύεις για καιρό.
σε Ευχαριστω πολυ, να σαι καλα! Και σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο στη ζωη σου! Εγω θα το κανω και δεν με νοιαζει για οσο χρονο και αν περιμενω, οχι μονο για μενα αλλα και για τα 18χρονα που εχουν ονειρα και φιλοδοξιες και τους τα κοβουν καποιοι ανιδεοι και ασχετοι! Φτανει πια να ειμαστε προβατα και υποχειρια καποιων που μας θελουν να μη μιλαμε και να καθομαστε Με σταυρωμενα χερια Για να μας πηδανε... !
XXXXXXXXXXXXXX

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από XXXXXXXXXXXXXX »

Μαγκες και επειδη εδω που φτασαμε ας κανουμε και λιγο πλακα αλλα μπορει και να μετατραπει σε σοβαροτητα (θα δειξει απο την προκυρηξη των ειδικων) : ΟΣΟΙ ΑΘΛΕΙΣΤΕ Η ΓΥΜΝΑΖΕΣΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟΝ ΟΓΚΟ, ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΚΡΑΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ! Ειδατε τι επαθα εγω! Φιλικα ολα αυτα παντα και καλη επιτυχια σε ολους...

Δοκιμος Ε.Δ

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Δοκιμος Ε.Δ »

tasoss έγραψε: Παιδία το κριτήριο αυτό δεν υπήρχε πέρυσι στην προκήρυξη των αστυφυλακών και των ειδικών φρουρών, μπήκε όμως φέτος στην αστυφυλακών και κοπήκαν πολλά παιδιά. Προσέξτε το λίγο:

2.Δείκτης μάζας σώματος (Δ. Μ. Σ.)

Ως Δ. Μ. Σ. Νοείται το πηλίκο του σωματικού βάρους των υποψηφίων σε χιλιόγραμμα προς το τετράγωνο του ύψους τους σε μέτρα.

Οι άνδρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν Δ. Μ. Σ. Μεταξύ 19-27.

Οι γυναίκες υποψήφιες πρέπει να έχουν Δ. Μ. Σ. Μεταξύ 18 - 25.

(Παράδειγμα: Ένας υποψήφιος με ύψος 1,75 μέτρα και βάρος 74 κιλά έχει Δ. Μ. Σ.74/ (1,75Χ1,75) = 24,16



Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να μπει αυτο το κριτηριο και στην προκηρυξη των ειδικων φρουρων; Η μαλλον ποσες πιθανοτητες εχει ενα βησμα να περασει αν εχει δεικτη μαζας σωματος πανω απο 27; Εικόνα

Δοκιμος Ε.Δ

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Δοκιμος Ε.Δ »

Αρχικά αποστάλθηκε από tasoss Παιδία το κριτήριο αυτό δεν υπήρχε πέρυσι στην προκήρυξη των αστυφυλακών και των ειδικών φρουρών, μπήκε όμως φέτος στην αστυφυλακών και κοπήκαν πολλά παιδιά. Προσέξτε το λίγο:

2.Δείκτης μάζας σώματος (Δ. Μ. Σ.)

Ως Δ. Μ. Σ. Νοείται το πηλίκο του σωματικού βάρους των υποψηφίων σε χιλιόγραμμα προς το τετράγωνο του ύψους τους σε μέτρα.

Οι άνδρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν Δ. Μ. Σ. Μεταξύ 19-27.

Οι γυναίκες υποψήφιες πρέπει να έχουν Δ. Μ. Σ. Μεταξύ 18 - 25.

(Παράδειγμα: Ένας υποψήφιος με ύψος 1,75 μέτρα και βάρος 74 κιλά έχει Δ. Μ. Σ.74/ (1,75Χ1,75) = 24,16

Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να μπει αυτο το κριτηριο και στην προκηρυξη των ειδικων φρουρων; Η μαλλον ποσες πιθανοτητες εχει ενα βησμα να περασει αν εχει δεικτη μαζας σωματος πανω απο 27; Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TasosOPC
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από TasosOPC »

Δοκιμος Ε. Δ έγραψε:Αρχικά αποστάλθηκε από tasoss Παιδία το κριτήριο αυτό δεν υπήρχε πέρυσι στην προκήρυξη των αστυφυλακών και των ειδικών φρουρών, μπήκε όμως φέτος στην αστυφυλακών και κοπήκαν πολλά παιδιά. Προσέξτε το λίγο:

2.Δείκτης μάζας σώματος (Δ. Μ. Σ.)

Ως Δ. Μ. Σ. Νοείται το πηλίκο του σωματικού βάρους των υποψηφίων σε χιλιόγραμμα προς το τετράγωνο του ύψους τους σε μέτρα.

Οι άνδρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν Δ. Μ. Σ. Μεταξύ 19-27.

Οι γυναίκες υποψήφιες πρέπει να έχουν Δ. Μ. Σ. Μεταξύ 18 - 25.

(Παράδειγμα: Ένας υποψήφιος με ύψος 1,75 μέτρα και βάρος 74 κιλά έχει Δ. Μ. Σ.74/ (1,75Χ1,75) = 24,16

Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να μπει αυτο το κριτηριο και στην προκηρυξη των ειδικων φρουρων; Η μαλλον ποσες πιθανοτητες εχει ενα βησμα να περασει αν εχει δεικτη μαζας σωματος πανω απο 27;Εικόνα



Αυτό υπήρχε πάντα φίλε μου σε στρατιωτκές και αστυνομικές σχολές. Μην φοβάστε τοοοοσο πολύ. Και μην επικαλείστε βίσματα και άλλα "παραδοσιακά" Ελληνικά προιόντα. Υπομονή, θα βγεί η προκήρυξη, θα καταθέσετε τα δικαιολογητικά σας και θα σας λυθούν έπειτα όλες οι απορίες.

Δοκιμος Ε.Δ

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Δοκιμος Ε.Δ »

de
TasosOPC έγραψε:
Δοκιμος Ε. Δ έγραψε:Αρχικά αποστάλθηκε από tasoss Παιδία το κριτήριο αυτό δεν υπήρχε πέρυσι στην προκήρυξη των αστυφυλακών και των ειδικών φρουρών, μπήκε όμως φέτος στην αστυφυλακών και κοπήκαν πολλά παιδιά. Προσέξτε το λίγο:

2.Δείκτης μάζας σώματος (Δ. Μ. Σ.)

Ως Δ. Μ. Σ. Νοείται το πηλίκο του σωματικού βάρους των υποψηφίων σε χιλιόγραμμα προς το τετράγωνο του ύψους τους σε μέτρα.

Οι άνδρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν Δ. Μ. Σ. Μεταξύ 19-27.

Οι γυναίκες υποψήφιες πρέπει να έχουν Δ. Μ. Σ. Μεταξύ 18 - 25.

(Παράδειγμα: Ένας υποψήφιος με ύψος 1,75 μέτρα και βάρος 74 κιλά έχει Δ. Μ. Σ.74/ (1,75Χ1,75) = 24,16

Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να μπει αυτο το κριτηριο και στην προκηρυξη των ειδικων φρουρων; Η μαλλον ποσες πιθανοτητες εχει ενα βησμα να περασει αν εχει δεικτη μαζας σωματος πανω απο 27;Εικόνα

Αυτό υπήρχε πάντα φίλε μου σε στρατιωτκές και αστυνομικές σχολές. Μην φοβάστε τοοοοσο πολύ. Και μην επικαλείστε βίσματα και άλλα "παραδοσιακά" Ελληνικά προιόντα. Υπομονή, θα βγεί η προκήρυξη, θα καταθέσετε τα δικαιολογητικά σας και θα σας λυθούν έπειτα όλες οι απορίες.



Λαθος κανεις φιλε μου οπελακια Εικόνα Δεν υπηρχε ο δεικτης μαζας σωματος το εψαξα πολυ καλα! Στις παλιοτερες προκηρυξεις εγραφε το εξης '' 1. Σωματικο βαρος. Φυσιολογικο σωματικο βαρος σε κιλα που προκυπτει απο το αναστημα σε εκατοστα μειον (-) 100, με ανεκτη υπερβαση εως + 20 του φυσιολογικου.''

Αυτο σημαινει πως με τα παλια δεδομενα ενας υποψηφιος με 1.80 υψος μπορουσε να ζυγιζει μαξιμουμ μεχρι και 100 κιλα αν κανει καποιος τους υπολογισμους! Αλλα συμφωνα με τον δεικτη μαζας σωματος καποιος με 1.80 υψος δεν πρεπει να υπερβαινει τα 87 κιλα μαξιμουμ! Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TasosOPC
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από TasosOPC »

Δοκιμος Ε. Δ έγραψε: de
TasosOPC έγραψε:
Δοκιμος Ε. Δ έγραψε:Αρχικά αποστάλθηκε από tasoss Παιδία το κριτήριο αυτό δεν υπήρχε πέρυσι στην προκήρυξη των αστυφυλακών και των ειδικών φρουρών, μπήκε όμως φέτος στην αστυφυλακών και κοπήκαν πολλά παιδιά. Προσέξτε το λίγο:

2.Δείκτης μάζας σώματος (Δ. Μ. Σ.)

Ως Δ. Μ. Σ. Νοείται το πηλίκο του σωματικού βάρους των υποψηφίων σε χιλιόγραμμα προς το τετράγωνο του ύψους τους σε μέτρα.

Οι άνδρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν Δ. Μ. Σ. Μεταξύ 19-27.

Οι γυναίκες υποψήφιες πρέπει να έχουν Δ. Μ. Σ. Μεταξύ 18 - 25.

(Παράδειγμα: Ένας υποψήφιος με ύψος 1,75 μέτρα και βάρος 74 κιλά έχει Δ. Μ. Σ.74/ (1,75Χ1,75) = 24,16

Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να μπει αυτο το κριτηριο και στην προκηρυξη των ειδικων φρουρων; Η μαλλον ποσες πιθανοτητες εχει ενα βησμα να περασει αν εχει δεικτη μαζας σωματος πανω απο 27;Εικόνα

Αυτό υπήρχε πάντα φίλε μου σε στρατιωτκές και αστυνομικές σχολές. Μην φοβάστε τοοοοσο πολύ. Και μην επικαλείστε βίσματα και άλλα "παραδοσιακά" Ελληνικά προιόντα. Υπομονή, θα βγεί η προκήρυξη, θα καταθέσετε τα δικαιολογητικά σας και θα σας λυθούν έπειτα όλες οι απορίες.

Λαθος κανεις φιλε μου οπελακια Εικόνα Δεν υπηρχε ο δεικτης μαζας σωματος το εψαξα πολυ καλα! Στις παλιοτερες προκηρυξεις εγραφε το εξης '' 1. Σωματικο βαρος. Φυσιολογικο σωματικο βαρος σε κιλα που προκυπτει απο το αναστημα σε εκατοστα μειον (-) 100, με ανεκτη υπερβαση εως + 20 του φυσιολογικου.''

Αυτο σημαινει πως με τα παλια δεδομενα ενας υποψηφιος με 1.80 υψος μπορουσε να ζυγιζει μαξιμουμ μεχρι και 100 κιλα αν κανει καποιος τους υπολογισμους! Αλλα συμφωνα με τον δεικτη μαζας σωματος καποιος με 1.80 υψος δεν πρεπει να υπερβαινει τα 87 κιλα μαξιμουμ!Εικόνα



Κοίτα, όποιος τη γουστάρει τη δουλειά, λογικά θα προσέχει τον εαυτό του και συνεπώς θα έχει άρτια σωματική κατάσταση. Αν κάποιος έχει τα "κιλάκια" του και θέλει να μπεί για τη μάσα, τότε, ας τον κόψουν. Στο χέρι του καθενός είναι να κυνηγήσει αυτό που θέλει.

Johnnys Aigaleo

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Johnnys Aigaleo »

Γι αυτο τρεξτε ολοι στα bodyline εχουν και προσφορες καλοκαιριου προλαβαινετε.Εικόνα

Δοκιμος Ε.Δ

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Δοκιμος Ε.Δ »

de
Δοκιμος Ε. Δ έγραψε:Κοίτα, όποιος τη γουστάρει τη δουλειά, λογικά θα προσέχει τον εαυτό του και συνεπώς θα έχει άρτια σωματική κατάσταση. Αν κάποιος έχει τα "κιλάκια" του και θέλει να μπεί για τη μάσα, τότε, ας τον κόψουν. Στο χέρι του καθενός είναι να κυνηγήσει αυτό που θέλει.



Απο το στομα σου και στου θεου τ'αυτι! Ετσι πρεπει! Εικόνα

Θα τυχει ομως να κοβουν και ατομα γυμνασμενα που ξεπερνουν το 27 στον ΔΜΣ αλλα τα κιλα τα εχουν σε μυς και οχι σε πατσοκοιλιες. Και αυτο δεν θα ηταν δικαιο.

Άβαταρ μέλους
TasosOPC
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από TasosOPC »

de
TasosOPC έγραψε:
Δοκιμος Ε. Δ έγραψε:Κοίτα, όποιος τη γουστάρει τη δουλειά, λογικά θα προσέχει τον εαυτό του και συνεπώς θα έχει άρτια σωματική κατάσταση. Αν κάποιος έχει τα "κιλάκια" του και θέλει να μπεί για τη μάσα, τότε, ας τον κόψουν. Στο χέρι του καθενός είναι να κυνηγήσει αυτό που θέλει.

Απο το στομα σου και στου θεου τ'αυτι! Ετσι πρεπει!Εικόνα

Θα τυχει ομως να κοβουν και ατομα γυμνασμενα που ξεπερνουν το 27 στον ΔΜΣ αλλα τα κιλα τα εχουν σε μυς και οχι σε πατσοκοιλιες. Και αυτο δεν θα ηταν δικαιο.



Μην αγχώνεσαι. Δεν πρόκειται να γίνει αυτό.

Δοκιμος Ε.Δ

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Δοκιμος Ε.Δ »

Δοκιμος Ε. Δ έγραψε: de
TasosOPC έγραψε:
Δοκιμος Ε. Δ έγραψε:Κοίτα, όποιος τη γουστάρει τη δουλειά, λογικά θα προσέχει τον εαυτό του και συνεπώς θα έχει άρτια σωματική κατάσταση. Αν κάποιος έχει τα "κιλάκια" του και θέλει να μπεί για τη μάσα, τότε, ας τον κόψουν. Στο χέρι του καθενός είναι να κυνηγήσει αυτό που θέλει.

Απο το στομα σου και στου θεου τ'αυτι! Ετσι πρεπει!Εικόνα

Θα τυχει ομως να κοβουν και ατομα γυμνασμενα που ξεπερνουν το 27 στον ΔΜΣ αλλα τα κιλα τα εχουν σε μυς και οχι σε πατσοκοιλιες. Και αυτο δεν θα ηταν δικαιο.

Μην αγχώνεσαι. Δεν πρόκειται να γίνει αυτό.



Μην το λες αυτο... Ριξε μια ματια στην ενοτητα του φορουμ Βαρος - Υψος για τα σωματα ασφαλειας και θα δεις πως ενα παιδι γραφει πως τον εκοψαν παρολο που ασχολειτε με τον αθλητισμο και ειναι γυμνασμενος.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες