Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
NikosED
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 7:00 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από NikosED »

Ναι, αλλα άμα δεν μπορώ να κάνω 50 "καλές κάμψεις" ;
Συγκεκριμένα αυτον τον αριθμό τον άκουσα απο ένα topik για την ΣΧΑΛ Το σχολείο που συγκεκριμένα θέλω να περάσω. Σε παρακαλώ εάν μπορείς και δεν σου κάνει κόπο στείλε μου ενα ""πολυ! "" καλό πρόγραμμα για κάμψεις και έλξεις σε παρακαλώ, δεν θέλω να γίνω ρεζίλι!
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Τα παντα ειναι θεμα διατροφης και καλου υπνου... Αν κανεις αυτα τα δυο μετα καθε μερα θα καταγραφεις τις αντοχες σου και θα προσπαθεις να τις ξεπερασεις. Ομως μην τα κανεις ολα μαζι καθε μερα γιατι θα παθεις υπερκοπωση. Την μια μερα κοιλιακους ραχιαιους την αλλη ελξεις πους απς και ουτο καθε εξης!

NikosED
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 7:00 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από NikosED »

Τα κάνω ρε παίδες, αθλούμαι 12 χρόνια και πηγαίνω γυμναστήριο 3, αλλα όπως είπα και ποιό πάνω βγάζω μόνο 30-35 καλές κάμψεις και 7-8 καλές έλξεις. Δεν ξέρω εάν αυτά φτάνουνε... Έχω ήδη παρακαλέσει το παιδί που προσφέρθηκε να μου δώσει ένα πρόγραμμα εάν μπορεί και έχει χρόνο να μου το πεί!
Άβαταρ μέλους
Spitiotis
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Σεπ 23, 2011 7:28 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Spitiotis »

Ελα ρε φιλε, κ εγω στα ιδια με σενα ειμαι,35 πους απς, τα 5 τελευταια σχετικα ζορικα κ 8 ελξεις. Υποτιθεται για μας που θελουμε αλεξιπτωτα πρεπει να βγαλουμε 40 πριν τα αλματα κ 6 ελξεις, πιστευω οτι το εχουμε ομως, ετσι κ αλλιως 2 μηνες μεχρι να παμε ΣΧΑΛ ολο καμψεις θα παιρνουμε!
Άβαταρ μέλους
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 12, 2010 6:48 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ »

Λοιπόν Καταρχήν Καλημέρα :)
Έχουμε Κ Λέμε. Αρχίζουμε Απο τις ελξεις που Θεωρητικά Ειναι ποιο δυσκολες απο τις καμψεις

Υπάρχουν Διάφοροι Τροποι να τις Βελτιώσει Καποιο θ Αναφέρω Μερικούς

1) Ο ποιο Κλασσικός... Κανεις 15 ελξεις π. Χ Ωραια κανε 4 σετ τον 12-13 και μετα τραβα σπιτι σου

2) Προσπάθησε Να Κάνεις 50 ελξεις με οσα λγοτερα σετ μπορεις !(Τα Διαλύματα Να μην ειναι πανω απο 3-4 λεπτα το πολυ!)

3) Σκαλα! Λοιπον εχουμε κ λεμε... Κανεις 1 ελξη. ΚΑΤΕΒΕΝΕΙΣ. Ξεκουραζεσε 10 δευτερολεπτα. Και μετα ανεβενεις και κανεις 2 ελξης κατω και παλι το ιδιο. Ανεβεις κανεις 3ης τωρα ξεκουραζεσε 10 δευτ και παλι πανω 4... Κτλπ

Οταν φτασει π. Χ στις 7-8 και δεν μπορεις αλλο μετα αρχιζε να κατεβενεις!

Κανεις 8... Κατεβενεις-ξεκουραζεσε και μετα κανεις 7.6.5. Μεχρι να φτασεις στο 0

4) Ρώσικη Σκαλα!:) Εισαι μαζι με ενα φιλο σου πανω στο μονοζυγο λοιπον κανει αυτος 1 κανεις και εσυ 1. Μετα 2 κ εσυ 2 (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ!) 3ης αυτος 3ης κ εσυ κτλπ

5) Και τελος κανε δυο φορες το max που μπορεις κανε μετα τελος

Μην ξεκουραζεστε 10 λεπτα αναμεσα στα σετ :P λιγο!2-3 λεπτα

Τωρα για καμψεις. Δεν ξερω κ πολλα :(

Αλλα ξερω οτι η φιλοσοφια ειναι ιδια με τις ελξεις αμα κανεις συνεχεια θα τις βελτιωσεις

Προσπαθησε αμα π. Χ κανεις 35 καμψεις... Κανε 4αρα 30αρια ΚΑΛΑ!(μεχρι κατω)

Εξαλου οταν δωσουμε τα τεστ δεν πειραζει να μην πειγενεις τελειως μεχρι κατω η μεχρι επανω...

Και καντε τα γρηγορα και με καλο ρυθμο τα πους αψς! Το συμαντικοτερο

Οτι αλλο Θυμηθώ Θα σας πω :)

teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από teolok »

Να προσθεσω οτι γαι ελξεις και καμψεις δεν εχει νοημα να λιωσετε σε αλλα οργανα γυμναστηριου για να τα καταφερετε, καντε αποκλειστικα ελξεις και καμψεις αν θελετε σιγουρη προοδο σε αυτα. Στις καμψεις καλυτερα να βγαζεις ενα σετ των 70 και αρετα λιγοτερα στα επομενα παρα 10 σετ των π. Χ.25. Πρεπει ο οργανισμος να μην συνηθησει σε ορια, πχ εγω καποτε εκανα σετ των 30 και ασχετα αν ειχα καλη φυσικη κατασταση μετα τα 30 δεν μπορουσα γιατι ετσι ειχα μαθει. Πρωτο σετ λοιπον για τους λιγο πιο προχωρημενους με οσα μπορεις και μειωνεις στα επομενα (οχι και στα μισα απλα λιγοτερα).
NikosED
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 7:00 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από NikosED »

Καταρχήν παιδιά σας ευχαριστώπ που μου απαντήσατε και ενδιαφερθήκατε για το θέμα μου... Πραγματικά ευχαριστώ.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα όμως.
Έχει κανένας ιδέα πόσες είναι οι maximum κάμψεις και έλξεις στις ε. Δ ;
Οι περισσότερες που μπορεί να μου ζητηθεί να πάρω σε μία άσκηση ή για να με δούνε (άσκηση η προετοιμασία ΟΧΙ καψώνι π. Χ παρε 200) Εικόνα
π. Χ πάρε 20 κάμψεις και εάν της περάσω μπαίνω ε. Δ...

Παρουσιάζομαι σε 12 μέρες στο Μεγάλο Πεύκο και θέλω να το φτάσω στα όρια... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 12, 2010 6:48 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ »

Αμα μπαινεις σε 12 μερες εγω σου Προτείνω Προσωπικά Να ξεκουραστεις...
MikaelStanne

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από MikaelStanne »

Χαλαρώστε ρε παιδιά με τις κάμψεις. Ο άλλος έχει γίνει Γιάννης Ράμπος και αναρωτιέται αν θα τον κράξουν επειδή θεωρεί ότι παρόλα αυτά δεν τα καταφέρνει καλά.

Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει στο ΚΕΕΔ και στη μονάδα αργότερα, αλλά από αυτά που έχω ακούσει, μερικοί θα φάτε μεγάλη ξενέρα.

Οι 100 κάμψεις δε νομίζω ότι θα σας βοηθήσει και πολύ στο γόπινγκ και στο σφουγγάρισμα, ούτε στις σκοπιές.

Μακάρι να μην είναι έτσι πάντως, γιατί μέχρι κι εγώ θα ξενερώσω.
ΓΙΑΝΝΗΣ

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ »

Ρε μαγκες τρεχω εδω και 2 μηνες τωρα 3 φορες την βδομαδα και κανω το εξις προγραμμα- ζεσταμα, μιση ωρα τρεξιματακι δηλ 5 και κατι χιλιομετρα, και μετα πους απς, κοιλιακους, και ραχιεους.2 φορες που δοκιμασα το 1000ρι το εκανα 4,00 και 3,50. πιστευετε οτι ειναι σωστος αυτος ο τροποσ?
teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από teolok »

Μην τρεχεις 1000ρι,1642αρι τρεχα (μιλι).
egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από egweimai »

Εγώ εδώ και κανένα μήνα απλώς πάω για κανένα μισάωρο τη μέρα και κάνω αυτά που θα ζητηθούν (με λίγα παραπάνω) απλώς για να με τσεκάρω. Κάνω χαλαρό τρέξιμο 4-5 γύρους (με χαλαρό κάνω γύρω στο 1:40 το γύρο),50 κοιλιακούς, καμιά τριανταριά κάμψεις και 5-6 έλξεις. Με κανένα λεπτό ξεκούραση ανάμεσα στις ασκήσεις.
rallos200
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2012 1:00 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από rallos200 »

Καλησπερα παιδες. Καταρχην να πω οτι πηγαν περιοδευον και δηλωσα καταδρομεις. Κοιλιακους καμψεις ελξεις τα βγαζω στο χαλαρο. Τωρα το προβλημα ειναι με το τρεξιμο. Σημερα ξεκινησα και δεν τα πηγα και πολυ καλα. Δηλαδη εκανα 2 γυρους (800 μετρα) σε 3:40 και ψωφισα, μετα αρχισα χαλαρο τρεξιμο απτην αρχη. Εκανα 2 χιλιομετρα σε χαλαρο επιπεδο με την εννοια οτι αντεχα κι'αλλο σε 12 λεπτα. Μηπως εχετε κανενα προγραμμα να προτεινετε?
Bill

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Bill »

Για προετοιμασια για ΛΟΚ τι ασκησεις ειναι καλο να κανω; Εννοω για να ειμαι σε καλη φυσικη κατασταση να ανταπεξελθω. Κανω στιβο 3-4 φορες τη βδομαδα (κυριως τρεξιμο και αντοχη) και καμψεις καθημερινα. Εχω ακουσει οτι τους ΛΟΚατζηδες τους λιωνουν στις καμψεις και γενικα θεωρειται η Νο1 ασκηση. Αληθευει; Ολη μερα καμψεις θα κανουμε; Καμια 500αρια τη μερα;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες