Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Hyper »

Θα σταθω στο τουμπανιασμα που αναφερεις εχοντας δικιο διοτι πολλοι πανε και παιρνουν φαρμακα μπαινουν μεσα φουσκωτοι φετες και τα γνωστα κ βλεπεις κ στη πρωτη καταπονηση τα εχουν φτυσει. Για 50αρα ουτε λογος!

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Hyper έγραψε: Θα σταθω στο τουμπανιασμα που αναφερεις εχοντας δικιο διοτι πολλοι πανε και παιρνουν φαρμακα μπαινουν μεσα φουσκωτοι φετες και τα γνωστα κ βλεπεις κ στη πρωτη καταπονηση τα εχουν φτυσει. Για 50αρα ουτε λογος!


Εικόνα Ναι Εικόνα Ζητα απο ενα τουμπανο να ανεβει μια 25αρα η 30αρα Ανηφορα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dimitris mak »

Εμεις στο κικ μποξινκ δεν ειχαμε τουμπανια... Ειχαμε ανθρωπους που δεν ηξεραν τιποτα εκαναν τις δουλειες τους ειχαν παραπανω κιλα και μεσα σε 4-5 μηνες εγειναν πολυ κομπλε... ! Οσο περναγε ο χρονος συνηθιζαμε καποια πραγματα... !
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dimitris mak »

Εγω ημουν ισος ο μικροτερος εκει μεσα και φυσικα συνηθιζα πιο ευκολα καποιες καταστασεις... Αλλα παιδια ηταν πολυ δυσκολα τα πραγματα! Το επαναλαμβανω... !
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Deathdiver έγραψε:
297ΙΜΑΚ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β έγραψε:Εγω οταν πηγαινα κικ μποξινκ καναμε ακομα πιο δυσκολα πραγματα... Ηταν πολυ εξαντλητικο και ειχε πολλες απαιτησεις... Πιο πολλες απο αυτα που γραφετε...
Μια λαθος εντυπωση ειναι οτι Ειδ. Δυν. Ζητανε τον Ηρακλη τον Θησεα και τον Περσεα. Απλους ανρθωπους ζητανε που να μπορουν να αναγνωρισουν τον κινδυνο να τον εκτιμησουν και να εχουν τα κοτσια να τον αντιμετωπισουν και να τον ξεπερασουν. Τι να κανω εγω αν εχω στο περιπολο μου 15 bodybilderαδες που φοβουνται πχ τις κατσαριδες...

Eχεις 1000 δικια φιλε απλως ειναι καλο να γυμναζομαστε για να ειμαστε ετοιμοι σε θεματα φυσικης καταστασης οταν μπουμεΕικόνα...

Τρεξιμο... Εμας μας ηχαν βαλει να τρεξουμε 14χλμ κατσικοδρομο ανηφορες κατηφορες με αρβυλα και μια φορα 7 με μπεργκιν Μια 10ρια ελξεις αν μπορεις να βγαλεις και 50 καμψεις δεν χρειαζετε τιποτε αλλο... Η μαλλον εγω δεν χρειαστηκα τιποτε αλλο...

Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dimitris mak »

Παιδια ξερετε κατι σιγκεκριμενο για προετοιμασια στα αλεξιπτωτα;
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Hyper »

Δημητρη διαβασε τι εγραψα στην πρωτη σελιδα 2ο post αυτα αρκουν ακου με.
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dimitris mak »

Ευκολα ειναι... Εκτος απο το 1 μιλι σε 5.30! Αυτο θελει λιγη δουλεια...
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Hyper »

Ναι αλλα δεν ειναι τιποτα κ αυτο
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Deathdiver »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
Deathdiver έγραψε:
297ΙΜΑΚ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β έγραψε:Εγω οταν πηγαινα κικ μποξινκ καναμε ακομα πιο δυσκολα πραγματα... Ηταν πολυ εξαντλητικο και ειχε πολλες απαιτησεις... Πιο πολλες απο αυτα που γραφετε...
Μια λαθος εντυπωση ειναι οτι Ειδ. Δυν. Ζητανε τον Ηρακλη τον Θησεα και τον Περσεα. Απλους ανρθωπους ζητανε που να μπορουν να αναγνωρισουν τον κινδυνο να τον εκτιμησουν και να εχουν τα κοτσια να τον αντιμετωπισουν και να τον ξεπερασουν.Τι να κανω εγω αν εχω στο περιπολο μου 15 bodybilderαδες που φοβουνται πχ τις κατσαριδες...

Eχεις 1000 δικια φιλε απλως ειναι καλο να γυμναζομαστε για να ειμαστε ετοιμοι σε θεματα φυσικης καταστασης οταν μπουμεΕικόνα...

Τρεξιμο... Εμας μας ηχαν βαλει να τρεξουμε 14χλμ κατσικοδρομο ανηφορες κατηφορες με αρβυλα και μια φορα 7 με μπεργκιν Μια 10ρια ελξεις αν μπορεις να βγαλεις και 50 καμψεις δεν χρειαζετε τιποτε αλλο... Η μαλλον εγω δεν χρειαστηκα τιποτε αλλο...



Για να το λες εσυ φιλε ετσι ειναι δεν εχω καμια αμφιβολια εγω αλλο θελω να πω. Εγω π. Χ. Ειμαι 16 και κανω 12 ελξεις και 40-45 καμψεις. Δεν θα με χαλαγε οταν θα παω Ειδικες Δυναμεις σε 2 χρονια να μπορω να κανω π. Χ.18-20 ελξεις και 70-80 καμψεις. Και με 10 ελξεις και 50 καμψεις ειναι υπεραρκετα οπως λες εσυ και εχεις δικιο αλλα αν μπορει καποιος να κανει περισσοτερα θα κανει πιο ευκολα τα λιγοτερα που του ζητανε. Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω.Εικόνα Βεβαια τωρα μια σκεψη εκανα αν κανω λαθος διορθωσε με...

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Καταρχας δεν ξερω κατα ποσο αυτου του ειδους η ασκηση και η καταπονηση μπορει να κοψει την περεταιρω σωματικη σου αναπτυξη. Κατα δευτερων μαθε να μην ξεχωριζεις δηλαδη να μην εισαι ουτε πρωτος ουτε τελευταιος. Αν εισαι τελευταιος σε βριζουν οι εκπαιδευτες αν εισαι πρωτος εισαι παραδειγμα για τους αλλους. Οι εκπαιδευτες λενε "Α αυτος τραβαει 50 καμψεις οι αλλοι; Παμε ολοι 50! " οποτε σε βριζουν οι συνοπλιτες σου και δε λεει να παιρνεις για καποιον αλλο. Μετα τοση προετοιμασια για 9 μηνες θητεια; Με τα σημερινα δεδομενα παει πολυ... Εχεις κατι αλλο στο μυαλο σου;

Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Deathdiver »

297ΙΜΑΚ έγραψε:Καταρχας δεν ξερω κατα ποσο αυτου του ειδους η ασκηση και η καταπονηση μπορει να κοψει την περεταιρω σωματικη σου αναπτυξη. Κατα δευτερων μαθε να μην ξεχωριζεις δηλαδη να μην εισαι ουτε πρωτος ουτε τελευταιος. Αν εισαι τελευταιος σε βριζουν οι εκπαιδευτες αν εισαι πρωτος εισαι παραδειγμα για τους αλλους. Οι εκπαιδευτες λενε "Α αυτος τραβαει 50 καμψεις οι αλλοι; Παμε ολοι 50! " οποτε σε βριζουν οι συνοπλιτες σου και δε λεει να παιρνεις για καποιον αλλο. Μετα τοση προετοιμασια για 9 μηνες θητεια; Με τα σημερινα δεδομενα παει πολυ... Εχεις κατι αλλο στο μυαλο σου;



Eγω σαν Χρηστος θελω να γινω στελεχος... Τωρα για καποιον αλλον που θελει να παει για θητεια εχεις δικιο δεν αξιζει τον κοπο... Τωρα για το αν επηρεαζει την σωματικη αναπτυξη δεν ξερω και δεν νομιζω μιας και τρωω καλα και πολλα πραγματα και περνω οτι χρειαζεται απο τα τροφιμα και οχι απο βοηθηματα απως κανουν καποιοι και μετα τα φτηνουν... Αλλα και παλι δεν ξερω στα σιγουρα...

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Μιας και σχολησε καλο θα ηταν να πας μια βολτα απο ενα γυμναστηριο να μιλησεις με καποιον απο ΤΕΦΑ Γυμναστικη Ακαδημια να παρεις τη γνωμη του. Οσο για τα συμπληρωματα που λες δεν κανουν κακο ολα και αν τα χρησιμοποιεις με μετρο.
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Deathdiver »

297ΙΜΑΚ έγραψε:Μιας και σχολησε καλο θα ηταν να πας μια βολτα απο ενα γυμναστηριο να μιλησεις με καποιον απο ΤΕΦΑ Γυμναστικη Ακαδημια να παρεις τη γνωμη του. Οσο για τα συμπληρωματα που λες δεν κανουν κακο ολα και αν τα χρησιμοποιεις με μετρο.


Γυμναστηριο παω και ο υπευθυνος εχει βγαλει ΤΕΦΑΑ και ηταν στην θητεια του καταδρομεας. Αυτο που μου ειπε ειναι οτι δεν κανουν καλο τα βαρη αν τα κανεις 4 μερες σερι αλλα οι ασκησεις που ειναι καθαρα με το σωμα (ελξεις καμψεις κοιλιακοι ραχιαιοι κλπ) κανουν καλο οσο συχνοτερα γινονται ακομη και σε καθημερινη βαση. Ομως αυτο που χρειαζεται ειναι καλο φαι (ποιοτητα-ποσοτητα) γιατι οι μυες πρεπει να καινε συνεχεια λυπωδη ιστο για να συντηρηθουν. Επισης μου ειπε οτι τα συμπληρωματα υστερουν της φυσικης τροφης σε περιπτωση που καποιος μπορει και τρωει καλα οπως εγω. Η μονη περιπτωση που ειχε τυχει να προτεινει συμπληρωματα ειναι σε ατομα που λογω δουλειας δεν μπορουν και δεν προλαβαινουν να τρωνε καλα.

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Deathdiver έγραψε:Γυμναστηριο παω και ο υπευθυνος εχει βγαλει ΤΕΦΑΑ και ηταν στην θητεια του καταδρομεας. Αυτο που μου ειπε ειναι οτι δεν κανουν καλο τα βαρη αν τα κανεις 4 μερες σερι αλλα οι ασκησεις που ειναι καθαρα με το σωμα (ελξεις καμψεις κοιλιακοι ραχιαιοι κλπ) κανουν καλο οσο συχνοτερα γινονται ακομη και σε καθημερινη βαση. Ομως αυτο που χρειαζεται ειναι καλο φαι (ποιοτητα-ποσοτητα) γιατι οι μυες πρεπει να καινε συνεχεια λυπωδη ιστο για να συντηρηθουν. Επισης μου ειπε οτι τα συμπληρωματα υστερουν της φυσικης τροφης σε περιπτωση που καποιος μπορει και τρωει καλα οπως εγω. Η μονη περιπτωση που ειχε τυχει να προτεινει συμπληρωματα ειναι σε ατομα που λογω δουλειας δεν μπορουν και δεν προλαβαινουν να τρωνε καλα.
Οταν εκανα μαθηματα ναυαγωσωστικης ο δασκαλος ηταν ΤΕΦΑΑ και ΔΕΑ (ΠΖ) ΚΔ/Βατραχος. Ειχα φαει πατητες απ'αυτον. Τες πα καλα σου τα λεει ο δικος σου! Ρωτησε αυτο που σου εστηλα στο μνμ...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες