Επιστράτευση απεργών, επίταξη βυτιοφόρων

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
DNT04
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 17, 2010 6:14 am
Επικοινωνία:

Επιστράτευση απεργών, επίταξη βυτιοφόρων

Δημοσίευση από DNT04 »

ΤΟΝΙΚ έγραψε:Ναι σωστα εγινε η επιστρατευση των απεργων και θα ηθελα να ακομη και την αυστηρη τιμωρια τους και εξηγουμαι:
1. Εγω ως αγροτης εχασα την παραγωγη των ροδακινων λογω της μη μεταφορας τους στις βιομηχανιες και αυτα ειναι μιας χρονιας λεφτα ποιος θα μου τα πληρωσει; Δηλαδη οταν καναν οι αγροτες απεργια για να διεκδηκησουν κατι παραπανω απο τις εξευτελιστικες τιμες στα αγαθα τους βλαπταν το κοινωνικο συνολο και οι ντλικερηδες δεν το βλαπτουν;
2. Πηγαινω και δουλευω σε ενα εργοστασιο κονσερβοποιησης ροδακινων και εχασα 6 ημερομισθια επι 40Ε =240. Ποιος θα μου τα πληρωσει;
3. Πληροφοριακα σας λεω οτι η τελευταια αδεια για νταλικα εκδωθηκε το 1971 με ενα χαρτοσημο των 50 δρχ και απο τοτε μεταβιβαζονταν και πωλουνταν σε κατι εκατομυρια δρχ ή χιλιαδες ευρω χωρια τα χρηματα που εβγαζαν οι ιδιοι απο το "κλειστο" επαγγελμα για οσα χρονια ειχαν την αδεια.
4. Γι' αυτο ομως το κλειστο επαγγελμα ΟΛΟΣ ο ελληνικος λαος πληρωνε προστιμα στην ΕΕ. Επειτα δεν καταλαβαινω σε μια δημοκρατια τι θα πει κλειστο επαγγελμα!Εικόνα. Αν ηθελαν να εχουν κλειστο επαγγελμα τα προστιμα να επιμεριζονταν σε αυτους.
+1000

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες