Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Νικος1234

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από Νικος1234 »

Καλημέρα φίλε δεν θα σ απαντηση κανένα.
george xios

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από george xios »

Για τέτοια θέματα καλό είναι να μιλήσεις με κάποιο στρατολογικό γραφείο.
αντωνιου

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από αντωνιου »

Πηγα σημερα στο ρουφ και κλασικα σαφης απαντηση δεν πηρα. Ειμαι ομογενης απο την βορεια ηπειρο, γεννημενος στην ελλαδα και δεν ηξεραν να μου απαντησουν αμα δικαιουμαι τριμηνη θητεια.αμα καποιος ειναι ιδια περιπτωση με μενα ας μου απαντησει!

Elitemma
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2017 3:12 pm
Επικοινωνία:

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από Elitemma »

Γεια σας. Ειμαι 20 χρονων και απεκτησα προσφατα την ελληνικη ιθαγενεια, ξερετε αν δικαιουμαι 1 χρονο αναβολη?
Pants

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από Pants »

υπαρχει διαφορα αμα απεκτησε την ελληνικη υπηκοοτητα ως ομογενης και εχει γεννηθει στην ελλαδα; Δηλαδη γεννηθηκε εδω και ζει μονικα εκ τοτε στην ελλαδα. σε αυτη την περιπτωση κανει 9μηνο κανονικα;
Giannis

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από Giannis »

Είμαι ομογενεις και δεν έχω πάρει ιθαγένεια άμα πάω εθελοντης στρατό ξηράς μετά γίνεται να πάρω ιθαγένεια. Αν ναι πια ι διαδικασία
Σωκράτης

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από Σωκράτης »

Είμαι ομογενής και παρουσιαζομαι με την β'εσσο του Μαρτίου για 3μηνη θητεια. Τι διακαιολογητικα θα χρειαστώ γι την μεταβολή τής θητειας μου από 9 μήνες σε 3 μήνες.
Ελλη θανου

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από Ελλη θανου »

χαχχαα Εγω ειμαι 19 χρονια στην ελλαδα εχω τελειωσει ολο το σχολειο εδω, σπουδασα, εκανα πρακτηκη ασκηση, δουλευω 6 χρονια συνεχωμενα με ενσημα στην ελλαδα και η ιθαγενεια δε μου εχει βγει ακομα. μονο η αδερφη μου την πηρε μετα απο 4μιση χρονια και το πηρε και καλα νωριτερα γιατι εμεινε εγκυος με ελληνα πολιτη. Ο αδερφός μου ακόμα. Και ο ξάδερφος μου είναι γεννημένος εδώ είμαι νόμιμος στην Ελλάδα 23 χρόνια και δεν την έχει πάρει ακόμα δεν είσαι ο μόνος :) υπομονή
Γιάννης Θανάσης

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από Γιάννης Θανάσης »

Καλησπέρα,

Δεν έχω καταλάβει τι παίζει με την 3μηνη θητεία. Γεννήθηκα στην Ελλάδα και μένω εκ τοτε Ελλάδα και πήρα την υπηκοότητα το 2014. Είμαι ομογενής (είχα ταυτότητα ομογενούς, την κόκκινη). Αλλά παρόλα αυτά δεν κατάλαβα αν κάνω 3μηνη ή 9μηνη θητεία. Ξέρει κάποιος να με καθοδηγήσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

esseker
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 24, 2018 3:02 am
Επικοινωνία:

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από esseker »

Γεια σας παιδια πλησιαζει και μενα η ωρα που θα παρουσιαστωστον στρατο (1,5 χρονο). Εχω καταγωγη απο αλβανια αλλα εχω παρει την ελληνικη υπηκοοτητα και η ερωτηση μου ειναι η εξης ποια ειναι η αντιμετοπιση προς τους αλλοδαπους και πιο συγκεκριμενα στους αλβανους

ΥΠ: Ελπιζω να εγραψα στη σωστη κατηγορια

giannismar
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 28, 2015 1:17 pm
Επικοινωνία:

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από giannismar »

Καλησπερα φιλε, δε νομιζω οτι υπαρχει οποιαδηποτε ιδιεταιροτητα ως προς την αντιμετοπιση. Στο λοχο μου είχαμε δύο αλβανους και δεν αντιμετοπισαν κανενα προβλημα ή ιδιεταιροτητα. Ολοι φανταροι θα ειστε εκει.
Mparmpas
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Δευ Δεκ 04, 2017 3:24 pm
Επικοινωνία:

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από Mparmpas »

Απ`οπου περασα ειχαμε αρκετα παιδια απο Αλβανια. Μια χαρα παρεα κανανε με τους Ελληνες και τα στελεχη

τους αντιμετωπιζαν οπως καθε φανταρο.

ανεστης

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από ανεστης »

Τι κριάζεταιια

Αφού έχω υπηρετήσει και στην Αλβανία Πως μπορώ να πάρω απαλλαγή Πρέπει να πάω και εδώ στρατό Πως θα αποδείξει ότι πήγα στρατό στην Αλβανία

Αντρεας Λουκας

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από Αντρεας Λουκας »

Καλησπέρα σας έχω πάρει εδώ και καιρό την ελληνική ιθαγένεια, και δεν μου έχει έρθει ακόμα το χαρτί για να πάω φαντάρος
Lyapunov13
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί Απρ 30, 2019 6:52 pm
Επικοινωνία:

Θητεία μετά την κτήση ελληνικής ιθαγένειας

Δημοσίευση από Lyapunov13 »

Αντρεας Λουκας έγραψε:Καλησπέρα σας έχω πάρει εδώ και καιρό την ελληνική ιθαγένεια, και δεν μου έχει έρθει ακόμα το χαρτί για να πάω φαντάρος


θα πρεπει να πας στην Στρατολογια αμεσα να ρωτησεις γιατι πολλες φορες τα χαρτια καταταξης δεν φτανουν ποτε σπιτι (η αστυνομια δεν τα φερνει) και βγαινεις ανυποτακτος και σου επιβαλεται προστιμο 6000 ευρω.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες