Πυροβολικό vs Μηχανικό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dext

Πυροβολικό vs Μηχανικό

Δημοσίευση από dext »

Ποια πιστευετε ειναι η καλυτερη μοναδα πυροβολικο ή μηχανικό; Και σε ποιο μερος; Οποια πληροφορια δωθει θα εκτιμηθει δεωντος ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πυροβολικό vs Μηχανικό

Δημοσίευση από yandr »

Το Πυροβολικό και το Μηχανικό δεν είναι μονάδες, αλλά Όπλα.

Εγώ θα σου έλεγα με τα χίλια Μηχανικό, αλλά είμαι παλιός και μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα.

ΤΟΝΙΚ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 19, 2010 7:12 am
Επικοινωνία:

Πυροβολικό vs Μηχανικό

Δημοσίευση από ΤΟΝΙΚ »

Καταρχην ειναι διαφορετικη η χρησιμοτητα του καθενος εγω ως πυροβολιτης θα ψηφιζα πυροβολικο ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Κυρ Σεπ 12, 2010 4:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Πυροβολικό vs Μηχανικό

Δημοσίευση από dn24 »

dext έγραψε:Ποια πιστευετε ειναι η καλυτερη μοναδα πυροβολικο ή μηχανικό; Και σε ποιο μερος; Οποια πληροφορια δωθει θα εκτιμηθει δεωντος ευχαριστω!


στο πυροβολικο θα εισαι ο ιδανικος σκοπανθρωπος. Τα βαρεα οπλα τα χειριζονται οι εποπ, κ στις βολες Β. Ο. Π. Ριχνουν μονο αυτοι, τουλαχιστον στην μοναδα μου, αν κ υπαρχει το περιθωριο των βληματων να ριξουν κ οι στρατιωτες. Τωρα στο μηχανικο, εχει επικυνδυνοτητα σε ορισμενες μονο ειδικοτητες, ειναι το κατι το διαφορετικο, αλλα ειναι οπλο υποστηρηξης μαχης. Οχι οπλο σαν το πυροβολικο. Το πυροβολικο ειναι πανω κατω τα ιδια με το πεζικο. Κυριολεκτικα. Μονο στα οπλικα συστηματα διαφερουν, αλλα εναν στρατιωτη δεν τον αφορα αυτο. Μηχανικο φυσικα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες