Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Falcon

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Falcon »

πολλά λεφτά αδερφέ για τα διοικητικα δικαστήρια και απο πιθανότιτες ελάχιστες!Προσωπικά έχω πάει για την προκήρυξη της πυροσβεστικής το 08', αν θυμάσαι τότε είχε γραπτές εξετάσεις και κόπηκα για 1 ερώτηση! Πήγαμε τις ερωτήσεις σε γλωσσολόγους-φιλόλογους κτλ. Και βρήκαμε 10 ερωτήσεις άλλες λάθος διορθωμένες (είχε γίνει μεγάλος σάλος) , άλλες με διπλή απάντηση και άλλες τελείως λάθος διατυπωμένες Και όλα αυτά με αποδείξεις, έγινε δικαστήριο δικαστήριο μετά απο 2 χρόνια και η απάντηση που μας έδωσε ήταν άκουσων άκουσων ότι το δικαστήριο Δεν είναι αρμόδιο Να κρίνει Αν οι ερωτήσεις-απαντήσεις ήταν σωστές ή όχι Εικόνα

Γελάει ο κόσμος με την Ελληνική δικαιοσύνη... Μα αν δεν είναι τα δικαστήρια αρμόδια εγώ που θα βρω το δίκιο μου; Εν τέλη έχει πάει το θέμα στο Συμβούλιο της Επικρατείας όπου θα δικαστή τον Δεκέμβρη του 2012...

Και από λεφτά για την ώρα ο δικηγόρος (τον έψαξα πού γιατί είχε εμπειρία σε τέτοια θέματα) έχει πάρει 1.700 ευρώ, όχι ότι μου περίσσευαν Αλλά πάρτο αν θέλεις πως με αυτό το πόσο, το οποίο δανείστικα γιατι δεν το είχα, αγόρασα ελπίδες και έδωσα παράταση στα όνειρα μου...

Πίστευα Και ακομα πιστεύω Ότι έχω δίκιο και αδικίθηκα γι αυτό και το κυνήγησα, αν νιώθεις και εσύ Έτσι τότε προχώρα απλά να ξέρεις πως θέλει πολύ υπομονή και οι πιθανότητες είναι λίγες...

Άβαταρ μέλους
328svea
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί Αύγ 30, 2011 4:03 am
Τοποθεσία: Καταδρομέας
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από 328svea »

Χαιρετώ, να κανω μια ερώτηση, κοπηκα στο 1000ρι στην προκύρηξη των ειδικών φρουρών σήμερα, μπορώ να κάνω ενσταση πανω σε αυτο και να επανεξεταστώ;
Ευχαριστω προκαταβολικά
11ο ΣΠ ΤΡΙΠΟΛΗΣ/ΚΕΕΔ/ΣΧΑΛ/1η ΜΑΛ/2α ΜΑΛ
pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από pantzos4 »

Φίλε έπρεπε να πας με την μία στον γιατρό και ας σε έλεγαν να το ξεχάσεις οπως είπαμε σε άλλη Ενότητα.

Τώρα τι ένσταση να κάνεις; Με τι αιτιολογικό.

Λίγο δύσκολο θα είναι.

Περίμενε Λίγο Μπας και μπεί κανένας που να τα ξέρει Ποιο Καλα αυτά. Αλλά Νομίζω πος απο την στιγμή που έφυγες απο εκει και δεν πήγες στον γιατρό είναι λίγο δύσκολο

Από Την Μεριά Μου σε έυχομε τα καλύτερα

Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από tryphon »

Falcon έγραψε:πολλά λεφτά αδερφέ για τα διοικητικα δικαστήρια και απο πιθανότιτες ελάχιστες!Προσωπικά έχω πάει για την προκήρυξη της πυροσβεστικής το 08', αν θυμάσαι τότε είχε γραπτές εξετάσεις και κόπηκα για 1 ερώτηση! Πήγαμε τις ερωτήσεις σε γλωσσολόγους-φιλόλογους κτλ. Και βρήκαμε 10 ερωτήσεις άλλες λάθος διορθωμένες (είχε γίνει μεγάλος σάλος) , άλλες με διπλή απάντηση και άλλες τελείως λάθος διατυπωμένες Και όλα αυτά με αποδείξεις, έγινε δικαστήριο δικαστήριο μετά απο 2 χρόνια και η απάντηση που μας έδωσε ήταν άκουσων άκουσων ότι το δικαστήριο Δεν είναι αρμόδιο Να κρίνει Αν οι ερωτήσεις-απαντήσεις ήταν σωστές ή όχι Εικόνα

Γελάει ο κόσμος με την Ελληνική δικαιοσύνη... Μα αν δεν είναι τα δικαστήρια αρμόδια εγώ που θα βρω το δίκιο μου; Εν τέλη έχει πάει το θέμα στο Συμβούλιο της Επικρατείας όπου θα δικαστή τον Δεκέμβρη του 2012...

Και από λεφτά για την ώρα ο δικηγόρος (τον έψαξα πού γιατί είχε εμπειρία σε τέτοια θέματα) έχει πάρει 1.700 ευρώ, όχι ότι μου περίσσευαν Αλλά πάρτο αν θέλεις πως με αυτό το πόσο, το οποίο δανείστικα γιατι δεν το είχα, αγόρασα ελπίδες και έδωσα παράταση στα όνειρα μου...

Πίστευα Και ακομα πιστεύω Ότι έχω δίκιο και αδικίθηκα γι αυτό και το κυνήγησα, αν νιώθεις και εσύ Έτσι τότε προχώρα απλά να ξέρεις πως θέλει πολύ υπομονή και οι πιθανότητες είναι λίγες...



στην δικια μου περιπτωση φιλε μου ειναι για τατουαζ (εννοειτε σε μη εμφανη σημειο) και απο οτι μου ειπαν τα παιδια εκει αλλα και απο οσα εχω διαβασει απο το forum δικαιωνεσαι.
pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από pantzos4 »

tryphon έγραψε:
Falcon έγραψε:πολλά λεφτά αδερφέ για τα διοικητικα δικαστήρια και απο πιθανότιτες ελάχιστες!Προσωπικά έχω πάει για την προκήρυξη της πυροσβεστικής το 08', αν θυμάσαι τότε είχε γραπτές εξετάσεις και κόπηκα για 1 ερώτηση! Πήγαμε τις ερωτήσεις σε γλωσσολόγους-φιλόλογους κτλ. Και βρήκαμε 10 ερωτήσεις άλλες λάθος διορθωμένες (είχε γίνει μεγάλος σάλος) , άλλες με διπλή απάντηση και άλλες τελείως λάθος διατυπωμένες Και όλα αυτά με αποδείξεις, έγινε δικαστήριο δικαστήριο μετά απο 2 χρόνια και η απάντηση που μας έδωσε ήταν άκουσων άκουσων ότι το δικαστήριο Δεν είναι αρμόδιο Να κρίνει Αν οι ερωτήσεις-απαντήσεις ήταν σωστές ή όχι Εικόνα

Γελάει ο κόσμος με την Ελληνική δικαιοσύνη... Μα αν δεν είναι τα δικαστήρια αρμόδια εγώ που θα βρω το δίκιο μου; Εν τέλη έχει πάει το θέμα στο Συμβούλιο της Επικρατείας όπου θα δικαστή τον Δεκέμβρη του 2012...

Και από λεφτά για την ώρα ο δικηγόρος (τον έψαξα πού γιατί είχε εμπειρία σε τέτοια θέματα) έχει πάρει 1.700 ευρώ, όχι ότι μου περίσσευαν Αλλά πάρτο αν θέλεις πως με αυτό το πόσο, το οποίο δανείστικα γιατι δεν το είχα, αγόρασα ελπίδες και έδωσα παράταση στα όνειρα μου...

Πίστευα Και ακομα πιστεύω Ότι έχω δίκιο και αδικίθηκα γι αυτό και το κυνήγησα, αν νιώθεις και εσύ Έτσι τότε προχώρα απλά να ξέρεις πως θέλει πολύ υπομονή και οι πιθανότητες είναι λίγες...



στην δικια μου περιπτωση φιλε μου ειναι για τατουαζ (εννοειτε σε μη εμφανη σημειο) και απο οτι μου ειπαν τα παιδια εκει αλλα και απο οσα εχω διαβασει απο το forum δικαιωνεσαι.


Δικαιόνεσε.

Ακουγότανε οτι ενας Μόλις Εγινε η δίκη Νίκησε Και Πέρασε Μετα την σχολή με τους αστυφύλακες πειρε και αναδρομικά Όλους Τους μήνες που έχασε. Οχι ολο το πόσο αλλα ένα καλο μέρος σαν Αποζημίωση...

Τώρα Δεν ξέρω αν Είναι Ράδιο αρβύλα Απλά Ανάφερα Τι Άκουγα Απο έναν που είχαμε Εκεί Σαν capten και μας ανεβοκατέβαζε

Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

328svea έγραψε:Χαιρετώ, να κανω μια ερώτηση, κοπηκα στο 1000ρι στην προκύρηξη των ειδικών φρουρών σήμερα, μπορώ να κάνω ενσταση πανω σε αυτο και να επανεξεταστώ;
Ευχαριστω προκαταβολικά


Βάση προκήρυξης δεν μπορείς να ζητήσεις επανεξέταση Εικόνα

Falcon

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Falcon »

pantzos4 έγραψε:
tryphon έγραψε:
Falcon έγραψε:πολλά λεφτά αδερφέ για τα διοικητικα δικαστήρια και απο πιθανότιτες ελάχιστες!Προσωπικά έχω πάει για την προκήρυξη της πυροσβεστικής το 08', αν θυμάσαι τότε είχε γραπτές εξετάσεις και κόπηκα για 1 ερώτηση! Πήγαμε τις ερωτήσεις σε γλωσσολόγους-φιλόλογους κτλ. Και βρήκαμε 10 ερωτήσεις άλλες λάθος διορθωμένες (είχε γίνει μεγάλος σάλος) , άλλες με διπλή απάντηση και άλλες τελείως λάθος διατυπωμένες Και όλα αυτά με αποδείξεις, έγινε δικαστήριο δικαστήριο μετά απο 2 χρόνια και η απάντηση που μας έδωσε ήταν άκουσων άκουσων ότι το δικαστήριο Δεν είναι αρμόδιο Να κρίνει Αν οι ερωτήσεις-απαντήσεις ήταν σωστές ή όχι Εικόνα

Γελάει ο κόσμος με την Ελληνική δικαιοσύνη... Μα αν δεν είναι τα δικαστήρια αρμόδια εγώ που θα βρω το δίκιο μου; Εν τέλη έχει πάει το θέμα στο Συμβούλιο της Επικρατείας όπου θα δικαστή τον Δεκέμβρη του 2012...

Και από λεφτά για την ώρα ο δικηγόρος (τον έψαξα πού γιατί είχε εμπειρία σε τέτοια θέματα) έχει πάρει 1.700 ευρώ, όχι ότι μου περίσσευαν Αλλά πάρτο αν θέλεις πως με αυτό το πόσο, το οποίο δανείστικα γιατι δεν το είχα, αγόρασα ελπίδες και έδωσα παράταση στα όνειρα μου...

Πίστευα Και ακομα πιστεύω Ότι έχω δίκιο και αδικίθηκα γι αυτό και το κυνήγησα, αν νιώθεις και εσύ Έτσι τότε προχώρα απλά να ξέρεις πως θέλει πολύ υπομονή και οι πιθανότητες είναι λίγες...



στην δικια μου περιπτωση φιλε μου ειναι για τατουαζ (εννοειτε σε μη εμφανη σημειο) και απο οτι μου ειπαν τα παιδια εκει αλλα και απο οσα εχω διαβασει απο το forum δικαιωνεσαι.


Δικαιόνεσε.

Ακουγότανε οτι ενας Μόλις Εγινε η δίκη Νίκησε Και Πέρασε Μετα την σχολή με τους αστυφύλακες πειρε και αναδρομικά Όλους Τους μήνες που έχασε. Οχι ολο το πόσο αλλα ένα καλο μέρος σαν Αποζημίωση...

Τώρα Δεν ξέρω αν Είναι Ράδιο αρβύλα Απλά Ανάφερα Τι Άκουγα Απο έναν που είχαμε Εκεί Σαν capten και μας ανεβοκατέβαζε



και εγώ το είχα ακούσει για αυτό και προχόρισα. Μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα φιλαράκι! Τον Δεκέμβρη του 2012 θα ξέρω σίγουρα πάντος και από προσωπική μου γνώμη ;)

sakis

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από sakis »

Παιδες ακουσον ακουσον, ειχα κανει ενσταση στον ΑΣΕΠ που υποτειθετε θα διορθωνε τα λαθη στις βαθμολογιες πριν απο 10 μερες (στην περιοδο των ενστασεων δηλαδη) και σημερα με ενημερωσε τηλεφωνικος οτι δεν ειναι αυτοι υπευθυνοι για την αναβαθμολογηση και ουτε για τον επανελεγχο παρα μονο τα κεντρικά της πυροσβεστικης στην Αθηνα, και επίσης μου ανεφερε πως 4 ηταν ολες και ολες οι ενστασεις...
τέλος μου ανέφερε οτι θα σταλούν οι ενστάσεις στα κεντρικά της πυροσβεστικής και αν τα δεχτούν θα έχει καλώς αλλιως ά-κυ-ρο.
δηλαδη ειναι σωστος ο αλλος απο ΤΕΕ 2004 απολυόμενος να παρει θέση ΓΕΛ καποιου αλλου αδικα;
τι πρεπει να γινει δηλαδη; Αφου ολλοι ξερουμε απτην προκυρηξη οτι ισχυει το 70% γελ-30% τεε/ή επαλ, και μην κρυβομαστε πισω απο τα δακτυλα μας στα τεε βαζανε βαθμους και ειχανε ενδοσχολικες εξετασεις και στα επαλ μετα το 2006 οσοι θελανε δινανε πανελληνιες σε 4 και οχι 9 μαθήματα...
αδικια μαγκες... Κριμα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

sakis έγραψε:Παιδες ακουσον ακουσον, ειχα κανει ενσταση στον ΑΣΕΠ που υποτειθετε θα διορθωνε τα λαθη στις βαθμολογιες πριν απο 10 μερες (στην περιοδο των ενστασεων δηλαδη) και σημερα με ενημερωσε τηλεφωνικος οτι δεν ειναι αυτοι υπευθυνοι για την αναβαθμολογηση και ουτε για τον επανελεγχο παρα μονο τα κεντρικά της πυροσβεστικης στην Αθηνα, και επίσης μου ανεφερε πως 4 ηταν ολες και ολες οι ενστασεις...
τέλος μου ανέφερε οτι θα σταλούν οι ενστάσεις στα κεντρικά της πυροσβεστικής και αν τα δεχτούν θα έχει καλώς αλλιως ά-κυ-ρο.
δηλαδη ειναι σωστος ο αλλος απο ΤΕΕ 2004 απολυόμενος να παρει θέση ΓΕΛ καποιου αλλου αδικα;
τι πρεπει να γινει δηλαδη; Αφου ολλοι ξερουμε απτην προκυρηξη οτι ισχυει το 2.70% γελ-30% τεε/ή επαλ, και μην κρυβομαστε πισω απο τα δακτυλα μας στα τεε βαζανε βαθμους και ειχανε ενδοσχολικες εξετασεις και στα επαλ μετα το 2006 οσοι θελανε δινανε πανελληνιες σε 4 και οχι 9 μαθήματα...
αδικια μαγκες... Κριμα


Το παράλογο που είναι δηλαδή;1. Για την πρόσληψη του προσωπικού αυτού συγκροτείται με απόφαση του Υπουργού Προστασίας του

Πολίτη τριμελής επιτροπή, Που αποτελείται από ένα αντιπρόεδρο ή νομικό σύμβουλο του Νομικού

Συμβουλίου του Κράτους, Που ορίζεται από τον πρόεδρο αυτού, Έναν εκπρόσωπο του Ανώτατου

Συμβουλίου Επιλογής Προσωπικού, που κληρώνεται μεταξύ των Συμβούλων αυτού και έναν Διευθυντή

Διεύθυνσης των Κλάδων του Αρχηγείου του Πυροσβεστικού Σώματος, Που κληρώνεται μεταξύ των

Διευθυντών των εν λόγω Διευθύνσεων. Οι συνεδριάσεις της επιτροπής γίνονται στο Αρχηγείο του

Πυροσβεστικού Σώματος και ως γραμματέας ορίζεται αξιωματικός του εν λόγω Σώματος.

θεμης

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από θεμης »

Ξερει κανενας τι παιζει με τις ενστασεις; Με εκοψαν σιμερα για ενα κιλο... Χρειαζο9νται δικιγοροι κ τετοια?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

θεμης έγραψε:Ξερει κανενας τι παιζει με τις ενστασεις; Με εκοψαν σιμερα για ενα κιλο... Χρειαζο9νται δικιγοροι κ τετοια;


Ε για να σε έκοψαν θα ήσουνα εκτός ορίων, δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι Εικόνα

ειρήνη

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από ειρήνη »

Τα αποτελεσματα βγηκαν. Οποιος αλλος πιστευει οτι εχει αδικηθει, ας γραψει... Περασαν κοπελες που Στο χιλιαρι τερματησαν μετα 4.30 κι ομως ειναι μεσα τωρα. Και μετα δεν υπαρχουν βυσματα... Ελεος ρε παιδια. Εγω τα εχω περασει ολα τα αθληματα κ χρονομετρο ειχα κλπ κ ημουν κομπλε... Προφανως παιρνουν οποιους θελουν, ακομα και για λ/φ. Μπορω να κανω καμια ενσταση; Γνωριζει κανενας;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

ειρήνη έγραψε:Τα αποτελεσματα βγηκαν. Οποιος αλλος πιστευει οτι εχει αδικηθει, ας γραψει... Περασαν κοπελες που Στο χιλιαρι τερματησαν μετα 4.30 κι ομως ειναι μεσα τωρα. Και μετα δεν υπαρχουν βυσματα... Ελεος ρε παιδια. Εγω τα εχω περασει ολα τα αθληματα κ χρονομετρο ειχα κλπ κ ημουν κομπλε... Προφανως παιρνουν οποιους θελουν, ακομα και για λ/φ.Μπορω να κανω καμια ενσταση; Γνωριζει κανενας;


Δεν γίνεται

chris1561985
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2011 2:45 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από chris1561985 »

Ειρηνη στην πυροσβεστικη μιλας; Εσυ περασες?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

chris1561985 έγραψε:Ειρηνη στην πυροσβεστικη μιλας; Εσυ περασες;


Aφού γράφει για Λ/Φ

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες