Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
κατερινα

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από κατερινα »

Παιδια εδινε για λ/φ με ειδικοτητα ειδικες δυναμεις! Φτασαμε στα αθληματα 40 ατομα για 40 θεσεις! Και κοπηκαν 7! Που θα τους βρουν αυτους τους 7; Ενσταση γινεται?
morena

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από morena »

κατερινα έγραψε:Παιδια εδινε για λ/φ με ειδικοτητα ειδικες δυναμεις! Φτασαμε στα αθληματα 40 ατομα για 40 θεσεις! Και κοπηκαν 7! Που θα τους βρουν αυτους τους 7; Ενσταση γινεται;


Νομίζω ότι μπορείς Να κάνεις προσφυγή στο δικαστήριο. Καλύτερα να συμβουλευτείς ένα δικηγόρο που είναι ειδικευμένος στα διοικητικά δικαστήρια. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.
dalena
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από dalena »

... Θα φανώ γραφική αλλά η κοπέλα που είπε ότι είδε στους επιτυχόντες κοπέλες που είχαν κοπεί στο 1000αρι έχει δίκιο... κόπηκα κ εγώ στο 1000αρι και μόνο εκεί σε όλα τα άλλα ξεπερνούσα τα όρια και μάλιστα εμφανώς και κατά πολύ και χωρίς "σπρώξιμο"...

και βλέπω σήμερα κόπελα από την ομάδα που κόπηκε στο 1000αρι να είναι στους επιτυχόντες...

δυστυχώς δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να κάνω κάποια νομική κίνηση...

Άβαταρ μέλους
Anastasioo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 17, 2011 12:57 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Anastasioo »

Στα αποτελέσματα των αθληματων μετρισα τα ατομα για την κατηγορια των ειδικών δυναμεων (401) και περασαν 34 ατομα απο τα 41 που Έδειναν... Αν ειναι ετσι λογικα θα ξανακαλεσουν και ειμαι και εγω μεσα... Επισης στην κατηγορια 402 (Ο. Υ. Κ.) ΔΕΝ έκανε κανενας τα χαρτια του. Ειναι 10 θέσεις. Μηπως τις καλυψουν αυτές τις θέσεις οι ειδικές δυναμεις; Οποιος γνωριζει κατι ας απαντήσει...
Ειρηνη

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Ειρηνη »

dalena έγραψε:... Θα φανώ γραφική αλλά η κοπέλα που είπε ότι είδε στους επιτυχόντες κοπέλες που είχαν κοπεί στο 1000αρι έχει δίκιο... κόπηκα κ εγώ στο 1000αρι και μόνο εκεί σε όλα τα άλλα ξεπερνούσα τα όρια και μάλιστα εμφανώς και κατά πολύ και χωρίς "σπρώξιμο"...

και βλέπω σήμερα κόπελα από την ομάδα που κόπηκε στο 1000αρι να είναι στους επιτυχόντες...

δυστυχώς δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να κάνω κάποια νομική κίνηση...

Dalena εσύ είσαι μέσα στους πίνακες με αυτούς που πέρασαν τα αθλήματα; Το 1000αρι ποσο το έκανες, είχες περάσει πολύ το όριο;

ΚΑλά, από σπρώξιμο άλλο τίποτα για τις κοπέλες... Εδώ βάλανε μία να κάνει ύψος 6 φορές για να το περάσει τελικά!

dalena
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από dalena »

Όχι παιδί μου κόπηκα! Ήμουν 20'' περίπου πάνω από το όριο ξέρω κοπέλα με 9 δευτερόλεπτα και κόπηκε και αυτή... Η άλλη που λέω θα έπρεπε να κοπεί και εκείνη... Μου αρέσει που έλεγαν πως θα αξιολογηθεί η γενική εικόνα γι αυτο δε μας έλεγαν τους χρόνους...
Ειρηνη

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Ειρηνη »

dalena έγραψε:Όχι παιδί μου κόπηκα! Ήμουν 20'' περίπου πάνω από το όριο ξέρω κοπέλα με 9 δευτερόλεπτα και κόπηκε και αυτή... Η άλλη που λέω θα έπρεπε να κοπεί και εκείνη... Μου αρέσει που έλεγαν πως θα αξιολογηθεί η γενική εικόνα γι αυτο δε μας έλεγαν τους χρόνους...
Και η άλλη η κοπέλα που πέρασε Γύρω στα 20'' παραπάνω ήταν. Και την πήρανε. Και μη φανταστείς οτι τα αλλα αθληματα τα εκανε για την πλάκα της. Γύρω στα όρια ήταν, κανονικά... Και ομως περασε! Δηλαδη θα μπορούσες κ εσυ να ειχες μπει Που ησουν πολυ καλη στα αλλα αγωνισματα ! Γι αυτο τρελαινομαι! Σε μερικους δειχνουν επιεικεια και αλλους τους κοβουν; Και να πεις οτι ειχε παει και πολυς κοσμος. Κοψανε κ δεν εχουν ατομα να συμπληρωσουν κ τωρα θα φωναξουν τους επόμενους σε σειρα επιλαχοντες απο οτι ακουσα! Οι οποιοι λογικα θα περασουν υγειονομικα, ψυχοτεχνικα, κλπ... Καλα δε λεω να μας παρουν ολους κουτσοι στραβοι που πηγαμε, αλλα οχι να παιρνουν καποιες κ να τις σπρωχνουν και εμας μας κοβουν. Εγω ειμαι σιγουρη οτι τα ειχα ολα... Και θα παω απο εκει να τους ρωτησω και να το κυνηγησω που με κοψανε.

Άβαταρ μέλους
M16Carbine
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 1:10 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από M16Carbine »

dalena έγραψε:Όχι παιδί μου κόπηκα! Ήμουν 20'' περίπου πάνω από το όριο ξέρω κοπέλα με 9 δευτερόλεπτα και κόπηκε και αυτή... Η άλλη που λέω θα έπρεπε να κοπεί και εκείνη... Μου αρέσει που έλεγαν πως θα αξιολογηθεί η γενική εικόνα γι αυτο δε μας έλεγαν τους χρόνους...


20 δεύτερα πάνω και τι ακριβώς ζητάς τώρα;

Εγώ με γαστρεντερίτιδα και Ξενυχτισμένος Το έτρεξα 20'' δεύτερα κάτω.

Τα όρια ήταν γελοία, αφού κόπηκες γιατί Κλαίγεσαι;

dalena
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από dalena »

"κλαίγομαι" γιατί πέρασαν άλλοι που είχαν κοπεί... Αλλά αν διάβαζες και έβλεπες τι λέμε δε θα σχολίαζες καν... Αν ήθελα να δικαιολογηθώ θα έλεγα και εγώ πως είχα ένα κάρο προβλήματα... Αλλά ούτε τα ανέφερα. Κατάλαβες ή να το πω και σε άλλες γλώσσες.
Bathory
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2011 10:02 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Bathory »

dalena έγραψε:"κλαίγομαι" γιατί πέρασαν άλλοι που είχαν κοπεί... Αλλά αν διάβαζες και έβλεπες τι λέμε δε θα σχολίαζες καν... Αν ήθελα να δικαιολογηθώ θα έλεγα και εγώ πως είχα ένα κάρο προβλήματα... Αλλά ούτε τα ανέφερα. Κατάλαβες ή να το πω και σε άλλες γλώσσες.
Ειρήνη ρε παιδιά γιατί αρπάζεστε; Πάντως αν ενδιαφέρει κι η δική μου εμπειρία, πέρασα άνετα τα αθλήματα και δεν με αδίκησε κανείς, είμαι μέσα ς'αυτούς που πέτυχαν και βύσμα δεν έχω... Τις περιπτώσεις που λέτε κορίτσια, τί να πω μπορεί να μην πρόσεξα, στη δική μου ομάδα πάντως όποια δεν περνούσε μας χαιρέτησε... Κι αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί υπήρξε ελαστικότητα.

dalena
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από dalena »

Ούτε εγώ είχα... Δεν έχω αντιρρηση σε αυτό που λες εκεί ημουν και είδα την ελαστικότητα... Αλλά μερικά πράγματα δε μπορώ να τα παραβλέψω... στη τελική ούτε εγω αδικήθηκα σε ότι έκανα...

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από greko_27 »

Εν μερη dalena εχεις δικαιο... οποιος ειναι εκτος οριων πρεπει να κοβετε... Τωρα οποιος πιστευει οτι λιμενικο=ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ εεεε τοτε ή αγαθος ειναι ή ηλιθιος ή εχει λερωμενη τη φωλια του... Εδω στους υπαξιωματικους κοψανε παιδια που ητανε εντος χρονικων οριων στο 1000ΑΡΙ... Πηρατε μια γευση λοιπον... Την Επομενη φορα ξερετε... ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΣΥΛΙΑ... Καλη συνεχεια και καλη σταδιοδρομια στους νεους νερομπατσους
dalena
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από dalena »

... Τέλος ότι έγινε έγινε! ... Τώρα δεν αλλάζει κάτι...off the record στο ηλίθια έχω κλίση αλλά δε βαριέσαι για μια ελπίδα ζούμε... καλή σταδιοδρομία!

Bathory
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2011 10:02 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Bathory »

greko_27 έγραψε:Εν μερη dalena εχεις δικαιο... οποιος ειναι εκτος οριων πρεπει να κοβετε... Τωρα οποιος πιστευει οτι λιμενικο=ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ εεεε τοτε ή αγαθος ειναι ή ηλιθιος ή εχει λερωμενη τη φωλια του... Εδω στους υπαξιωματικους κοψανε παιδια που ητανε εντος χρονικων οριων στο 1000ΑΡΙ... Πηρατε μια γευση λοιπον... Την Επομενη φορα ξερετε... ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΣΥΛΙΑ... Καλη συνεχεια και καλη σταδιοδρομια στους νεους νερομπατσους
Θα πω κάτι που θεωρώ πως έχει κάποιο ενδιαφέρον τώρα και ελπίζω αυτό που αναφέρεις greko να είναι όντως όπως ακούγεται γιατί συνήθως προσέχεις αυτά που λες. Σε έναν διαγωνισμό του παρελθόντος κόπηκα ενώ είχα κάνει 1000άρι 4:03! Κι αυτό διότι για κάποια εκατοστά δεν είχα περάσει τη σφαίρα. Όσοι όμως δεν είδαν το Όνομά Μου νόμισαν πως αδικήθηκα. Όταν βύσμα δεν υπάρχει φαίνεται πάντως πως είναι 100% αντικειμενικοίΕικόνα! Δικαίως λοιπόν κι εγώ πήρα πόδι!

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από greko_27 »

Και για να δειτε ποσο ηλιθιο ειναι ολο το πελατιακο συστημα του πασοκ και της νδ... Στην προκ των λφ του 2008 κοψανε καποιους-ες για λογους μυωπιας στα υγειονομικα (κατι που δεν ισχυει διοτι καποιοι ηταν εντος ωριων και αλλοι δεν ειχαν καθολου μυωπια) ... Αρκετοι Παιδια λοιπον κινηθηκαν νομικα και το κρατος υποχρεουτε τωρα να καταβαλει μεγαλο αριθμο αποζημιωσεων και του βασικου μισθου σε ολους αυτους... Συν και οτι θα πρεπει να διοριστουν στην επομενη προκηρυξη...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες