Φαγητό στο στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

OMEGA έγραψε:Στο κεεδ εχει πολυ καλυτερο φαγητο απο το πεζικο... Υπαρχει σχετικο θεμα...
Ακυρο φιλος ημουνα 11ΣΠ και Μετα ΚΕΕΔ. Στο 11το ειχαμε κλασης ανωτερο φαι με τον ιδιο κοσμο νεοσυλλεκτους
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Το φαγητό στα ΚΕΝ εξαρτάται και από τον αριθμό των οπλιτών και από το κατα πόσο καλοί είναι οι μάγειρες.

Στο ΚΕΤΘ που ήμουν πριν 3 χρόνια μια χαρά φαγητό είχαμε. Αλλά βέβαια το φαγητό της Μονάδας στη Λέσβο ήταν 1000 φορές καλύτερο.
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από OMEGA »

Ειναι και αναλογα του μαγειρες στα κεντρα...

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Κωνσταντίνος

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Rafale έγραψε:Κι ομως λιγοι ειναι αυτοι που προτιμουν να τρωνε στις λεσχες αφου απο την ωρα που θα ανεβαινουν τα σκαλοπατια και μεχρι να καθησουν στο τραπεζι πρεπει να βαρανε συνεχως προσοχες η να σηκωνονται απο το τραπεζι καθε φορα που περναει ανωτερος απο κοντα τους. Αλλα ξεφυγαμε με τις λεσχες καθως ηδη υπαρχει θεμα σχετικο...


Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω κάτι εάν επιτρέπεται.

Οι απλοί πολίτες έχουν δυνατότητα να τρώνε στις λέσχες εάν ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ κανονικά; Απλά είναι βολικό για εμάς του εργένηδες που δεν ανήκουμε στο στρατό. Ξέρω κάπου που συμβαίνει αυτό. Ήθελα να ρωτήσω τι εμπειρίες έχετε εσείς, πόσο εφικτό είναι, τι λέει ο νόμος και τι "ελαστικότητα" υπάρχει γύρω από το θέμα. Ευχαριστω

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Κωνσταντίνος έγραψε:
Rafale έγραψε:Κι ομως λιγοι ειναι αυτοι που προτιμουν να τρωνε στις λεσχες αφου απο την ωρα που θα ανεβαινουν τα σκαλοπατια και μεχρι να καθησουν στο τραπεζι πρεπει να βαρανε συνεχως προσοχες η να σηκωνονται απο το τραπεζι καθε φορα που περναει ανωτερος απο κοντα τους. Αλλα ξεφυγαμε με τις λεσχες καθως ηδη υπαρχει θεμα σχετικο...
Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω κάτι εάν επιτρέπεται.

Οι απλοί πολίτες έχουν δυνατότητα να τρώνε στις λέσχες εάν ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ κανονικά; Απλά είναι βολικό για εμάς του εργένηδες που δεν ανήκουμε στο στρατό. Ξέρω κάπου που συμβαίνει αυτό. Ήθελα να ρωτήσω τι εμπειρίες έχετε εσείς, πόσο εφικτό είναι, τι λέει ο νόμος και τι "ελαστικότητα" υπάρχει γύρω από το θέμα. Ευχαριστω



Κανονικά δεν προβλέπεται και αν πέσεις σε "παράξενο" ανώτερο παίζει να βρεις τον μπελά σου. Βέβαια αν έχεις γνωστούς που θα είναι στην λέσχη. Τότε μπορείς να παραγγέλνεις
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Rafale »

Κωνσταντίνος έγραψε:
Rafale έγραψε:Κι ομως λιγοι ειναι αυτοι που προτιμουν να τρωνε στις λεσχες αφου απο την ωρα που θα ανεβαινουν τα σκαλοπατια και μεχρι να καθησουν στο τραπεζι πρεπει να βαρανε συνεχως προσοχες η να σηκωνονται απο το τραπεζι καθε φορα που περναει ανωτερος απο κοντα τους. Αλλα ξεφυγαμε με τις λεσχες καθως ηδη υπαρχει θεμα σχετικο...
Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω κάτι εάν επιτρέπεται.

Οι απλοί πολίτες έχουν δυνατότητα να τρώνε στις λέσχες εάν ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ κανονικά; Απλά είναι βολικό για εμάς του εργένηδες που δεν ανήκουμε στο στρατό. Ξέρω κάπου που συμβαίνει αυτό. Ήθελα να ρωτήσω τι εμπειρίες έχετε εσείς, πόσο εφικτό είναι, τι λέει ο νόμος και τι "ελαστικότητα" υπάρχει γύρω από το θέμα. Ευχαριστω

(υπαρχει θεμα για λεσχες). Κανονικα δεν προβλεπεται πολιτης να τρωει σε λεσχη. Εκτος αν εχεις συγγενεις στρατιωτικους οποτε μπορεις.(σταθεροποιησε το καπου το θεμα.)

...
Κωνσταντίνος

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Ευχαριστώ και συγγνώμη που δημοσίευσα το μήνυμα σε λάθος μέρος, νέο μέλος βλέπετε... Εάν έχω θείο στρατιωτικό εν αποστρατεία όμως, μετράει αυτό;

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη και πάλι.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Rafale »

Κωνσταντίνος έγραψε:Ευχαριστώ και συγγνώμη που δημοσίευσα το μήνυμα σε λάθος μέρος, νέο μέλος βλέπετε... Εάν έχω θείο στρατιωτικό εν αποστρατεία όμως, μετράει αυτό;

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη και πάλι.

δεν αναφερομουνα σε σενα φιλε κων/νε. Αν εχεις εν αποστρατεια θειο Στρατιωτικο ΔΕΝ μπορεις. Δικαιωμα σιτισης των εν αποστρατεια ειναι τα προστατευομενα μελη αυτων. Δηλ γονεις, συζυγος, παιδια καθως και τα αγαμα αδελφια αυτων.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Rafale έγραψε:
Κωνσταντίνος έγραψε:
Rafale έγραψε:Κι ομως λιγοι ειναι αυτοι που προτιμουν να τρωνε στις λεσχες αφου απο την ωρα που θα ανεβαινουν τα σκαλοπατια και μεχρι να καθησουν στο τραπεζι πρεπει να βαρανε συνεχως προσοχες η να σηκωνονται απο το τραπεζι καθε φορα που περναει ανωτερος απο κοντα τους. Αλλα ξεφυγαμε με τις λεσχες καθως ηδη υπαρχει θεμα σχετικο...
Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω κάτι εάν επιτρέπεται.

Οι απλοί πολίτες έχουν δυνατότητα να τρώνε στις λέσχες εάν ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ κανονικά; Απλά είναι βολικό για εμάς του εργένηδες που δεν ανήκουμε στο στρατό. Ξέρω κάπου που συμβαίνει αυτό. Ήθελα να ρωτήσω τι εμπειρίες έχετε εσείς, πόσο εφικτό είναι, τι λέει ο νόμος και τι "ελαστικότητα" υπάρχει γύρω από το θέμα. Ευχαριστω

(υπαρχει θεμα για λεσχες). Κανονικα δεν προβλεπεται πολιτης να τρωει σε λεσχη. Εκτος αν εχεις συγγενεις στρατιωτικους οποτε μπορεις.(σταθεροποιησε το καπου το θεμα.)

...


Εγώ το τοποθέτησα εδώ το μήνυμα γιατί μιλάει για φαγητό στον στρατό
Κωνσταντίνος

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα παιδιά, καλά κάνατε και το μεταφέρετε για να είναι οργανωμένες οι πληροφορίες. Δικό μου το λάθος. Ψάχνοντας στο διαδίκτυο βρήκα κάπου που λέει ότι ΚΑΙ ΟΙ συγγενείς των αξιωματικών (+εν αποστρατεία αξιωματικών) μπορούνε να τρώνε στις λέσχες. Εμένα δεν με ενδιαφέρει το τζάμπα, με ενδιαφέρει να ΠΛΗΡΩΝΩ και να τρώω (απλά να μην ασχολούμαι με μαγείρεμα). Το ερώτημα είναι "ως ανηψιός" στρατιωτικού (ο θείους μου δηλαδή) έχω αυτό το δικαίωμα ή "δεν θεωρούμαι" κοντινός συγγενής. Ευχαριστώ πολύ.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Rafale »

Κωνσταντίνος έγραψε:Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα παιδιά, καλά κάνατε και το μεταφέρετε για να είναι οργανωμένες οι πληροφορίες. Δικό μου το λάθος. Ψάχνοντας στο διαδίκτυο βρήκα κάπου που λέει ότι ΚΑΙ ΟΙ συγγενείς των αξιωματικών (+εν αποστρατεία αξιωματικών) μπορούνε να τρώνε στις λέσχες. Εμένα δεν με ενδιαφέρει το τζάμπα, με ενδιαφέρει να ΠΛΗΡΩΝΩ και να τρώω (απλά να μην ασχολούμαι με μαγείρεμα). Το ερώτημα είναι "ως ανηψιός" στρατιωτικού (ο θείους μου δηλαδή) έχω αυτό το δικαίωμα ή "δεν θεωρούμαι" κοντινός συγγενής. Ευχαριστώ πολύ.
Διαβασε πιο πανω. Σου απηντησα. Το τι ισχυει. Σαν ανηψιος δεν μπορεις. Απο κει και περα τωρα αν ο θειος σου ειναι μελος της λεσχης μπορει να παιρνει για σενα φαγητο. Κοντινος συγγενεις μπορει να εισαι αλλα δεν εισαι τοσο οσο να μπορει να σου παρεχει το δικαιωμα της σιτισης σε λεσχη.

...
Κωνσταντίνος

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Εάν πηγαίνω στη λέσχη για να παίρνω το φαγητό για το στρατιωτικό ΘΕΙΟ ΜΟΥ και να του το φέρνω σπίτι;
Κωνσταντίνος

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Κανένας δεν ξέρει εάν μπορεί συγγενής στρατιωτικού να πάει στη λέσχη, να πάρει το φαγητό και να φέρει στο σπίτι τη μερίδα του ίδιου του στρατιωτικού για να την καταναλώσει ο ΙΔΙΟΣ ο στρατιωτικός στο σπίτι του;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Απ'οσο ξέρω για κάτι τέτοιο πρέπει να συννενοηθεί ο ίδιος ο στρατιωτικός με τον υπέυθυνο της Λέσχης.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Φαγητό στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Nassos έγραψε:Απ'οσο ξέρω για κάτι τέτοιο πρέπει να συννενοηθεί ο ίδιος ο στρατιωτικός με τον υπέυθυνο της Λέσχης.



Έτσι είναι.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες