Η Ελλάδα σήμερα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
άλεξ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 11:38 pm
Τοποθεσία: in your head...
Επικοινωνία:

Η Ελλάδα σήμερα

Δημοσίευση από άλεξ »

Αυτό είναι ένα άρθρο που μισο έγραψα (η αρχη δεν είναι δικιά μου) για την εφημερίδα του σχολείου μου, και θα'θελα να το διαβάσουν περισσότεροι... Δεν το αντιγράφω εδώ γιατι δεν εμφανίζεται όπως είναι. Αν καποιος έχει την υπομονή να το διαβάσει, θα ήθελα πολυ να ακούσω απόψεις σχετικά με το θέμα του... http://thecreamofchrisna.blogspot.com/2010_05_01_archive.html
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος άλεξ την Σάβ Μάιος 08, 2010 1:21 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ptolemaios
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2010 8:28 pm
Επικοινωνία:

Η Ελλάδα σήμερα

Δημοσίευση από ptolemaios »

Πολυ καλο φιλε μου μπραβο... Βασικα δεν μπορω να φανταστω οτι αυτο το κειμενο το εγραψε μαθητης... Και παλι μπραβο. Δειχνει οτι ακομη υπαρχουν παιδια συνειδητοποιημενα που δεν καιγονται στον υπολογιστη τους
άλεξ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 11:38 pm
Τοποθεσία: in your head...
Επικοινωνία:

Η Ελλάδα σήμερα

Δημοσίευση από άλεξ »

Είμαι σίγουρη πως είναι πολλοι οι συνειδητοποιημένοι, διαθεση νομίζω δεν υπάρχει, να γίνει μια (συνολική) προσπάθεια να αλλαξει τιποτα.

ε, και ευχαριστω πολυ Για τα καλα σου σχόλια :), Βεβαια δεν είναι όλο δικό μου, την αρχη την Βρήκα Και απλα το συνέχισα.

Άβαταρ μέλους
ptolemaios
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2010 8:28 pm
Επικοινωνία:

Η Ελλάδα σήμερα

Δημοσίευση από ptolemaios »

Παρολα αυτα ομως προσεγγιζεις με Πολυ ομορφο τροπο κατα την αποψη μου την τραγικη κατασταση που επικρατει... Αντε σιγα σιγα ολο και περισσοτεροι να εκφραζουν τις αποψεις τους και να μην μενουν απαθεις... Θελω να πιστεθω πως σε αυτη την χωρα υπαρχουν πολλοι συνειδητοποιημενοι ανθρωποι γυρω μας και πολυ καλα μυαλα που απλα μενουν στην αφανεια... Και παλι μπραβο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ptolemaios την Πέμ Μάιος 06, 2010 3:39 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Η Ελλάδα σήμερα

Δημοσίευση από kampf »

Λες και εγραψες αυτα που εχω στο μυαλο. Με εκφραζει 100%

τα σεβη μου.
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
αιας
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 7:09 pm
Επικοινωνία:

Η Ελλάδα σήμερα

Δημοσίευση από αιας »

Μπραβο, πιτσιρικα.Εικόνα
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Η Ελλάδα σήμερα

Δημοσίευση από tsiripobina »

Θεωρω πως εδω ταιριαζει αυτο που θελω να πω... Λιγα λογια για την Ελλαδα σημερα μεσα απο στιχους ενος τραγουδιου.



Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsiripobina την Πέμ Μάιος 06, 2010 6:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Shev
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 11:08 pm
Επικοινωνία:

Η Ελλάδα σήμερα

Δημοσίευση από Shev »

Μπράβο φίλε μου! Συγχαρητήρια!
Με εκφράζει και εμένα απολύτως, σαν συνομίληκός σου βλέποντας το μέλλον μας μαύρο και άραχνο!
άλεξ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 11:38 pm
Τοποθεσία: in your head...
Επικοινωνία:

Η Ελλάδα σήμερα

Δημοσίευση από άλεξ »

Χαιρομαι ρε παιδια, για ολους, πρωτα απ'ολα που αφιερωσατε χρονο ς αυτο, αλλα ακομα πιο πολυ που βλεπω ανθρωπους που τα σκεφτονται αυτα, τα συνειδητοποιουν. Βλεποντας καθημερινα τον κοσμο στον τροπο που ζει, που διασκεδαζει η στεκεται απαθης, ειναι τετοια η απογοητευση... Το video ταιριαζει απολυτα. Μαλιστα μου εδωσε ιδεα Εικόνα, για ενα αλλο τραγουδι http://www.myspace.com/jollyrogerofinsomnia (δεν ξερω πως να το περναω εδω, το "χιλιες πληγες π ανοιγουν ειναι).

"μια κοινωνια που πλεον, τρέφεται με ψέμα, και μεις απο ντοπη χαμηλωνουμε το βλέμμα. "

"δν αντεχω τη γενιά μου να τη βλεπω να παεθαίνει, να ναρκώνουν τα ονειρά της, και κείνη να σωπαίνει. "

"το γέλιο και το δάκρυ μεταφράζουνε σε νούμερα, πόνος και χαρα, όλα είναι υποκεινουμενα. "

"η εξουσια σας με πνίγει και η πατρίδα σας με καιει, η ζωή που μας υπόσχεστε τιποτα δεν μου λεει ---- η εξουσία οργιάζει, σε κυριλε σαλόνια, πουλαει κι αγοραζει, πηδάει απο μπαλκονια"

"σαμποταρουνε τις σκεψεις κι αναλώνονται οι λέξεις, κανε τον κόπο να σκεφτείς πριν βιαστεις να τους πιστέψεις, εξαιτίας τους ζωές στα υπόγεια καταλήγουν, και σεις ακόμα ξύνετε, χίλιες πληγές που ανοίγουν... "

άλεξ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 11:38 pm
Τοποθεσία: in your head...
Επικοινωνία:

Η Ελλάδα σήμερα

Δημοσίευση από άλεξ »

Ουπς!*πεθαινει *υποκινουμενα (βιαζομαιιι... )
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος άλεξ την Σάβ Μάιος 08, 2010 5:37 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες