Μεταθέσεις αστυνομικών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Για θεσ/νικη τα πραγματα ειναι ευκολα. Μετα απο 6 ετη συμεραλαμβανομενης της σχολης πηγαινεις ασχετα αν εισαι εγγαμος η' οχι ακομα κ αν εισαι στην αθηνα. Δηλαδη με την πρωτη φορα που εχεις δικαιωμα αιτησης, αφου συμπληρωσεις 3 ετη απο την αρχικη τοποθετηση απο την σχολη.
αναγνωστης

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από αναγνωστης »

Εμαθα ομως οτι φετος εβγαλε μονο 60 θεσεις για θεσσαλονικη και ενας Αστ/κας με 4 χρονια Αθήνα δεν μπορεσε να παει αρα και για Θεσσαλονικη θα αργεις να πας απο δω και περα.
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Καθε ετος εχει κ εκτακτες μεταθεσεις μονο για τους κατεχοντες οργανικη θεση αστ/κα κ ε. Φ τον οκτωβριο. Θα φυγει τοτε σιγουρα.

αναγνωστης

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από αναγνωστης »

Μακαρι να ειναι ετσι
ΓΙΩΡΓΟΣ

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Καλησπερα ειμαι αστυφυλακας και θα ηθελα να σας ρωτησω αν γινεται να μετατεθω αφου ο ετεροθαλης μου αδελφος (ιδιο πατερα) ειναι αμεα;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Δυστυχως συναδερφε δεν δικαιουσαι ! πρεπει να ειναι μελος της -δικης σου- οικογενειας δηλαδη παιδι η' συζυγος σου για να υπαχθεις σε αυτην την κατηγορια. εσυ συγκρινεσαι μονο με αυτους που εχουν τον ιδιο τοπο συμφεροντων ως προς την συγκεντρωση μοριων κ την σειρα πρωτερεοτητας.
διον

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από διον »

Ειμαι υπαρχιφυλακας παραγωγικης σχολης με τοπο συμφεροντων την αθηνα και υπηρετω αθηνα 13 χρονια, αν ζητησω μεταθεση για κω χωρις τοπο συμφεροντος θα μου ερθει αρχικα μεταθεση για δωδεκανησα και επειτα δειλωνεις σε ποιο νησι επιθυμεις αν και οι αλλοι δεν εχουνε τοπο συμφεροντος την κω ποιος προηγειται στην σειρα προτιμισεις που θα εχει δηλωση; Βαση ετων υπηρεσιας και βαθμου η βυσματικα δεν υπαρχει αξιολογηση?
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Συναδερφε τα μορια μετρανε για την αστυνομικη διευθυνση κ στην περιπτωση σου τα δωδεκανησα. Μετα η τοποθετηση σε συγκεκριμενη υπηρεσια της διευθυνσης κ εδω στην κω γινεται με αντικειμενικα κ κοινωνικα κριτηρια. Κοινως με βυσμα ! Μπορει να βρεθεις καρπαθο, ροδο κ σε οποιο νησι ανοικει στα δωδεκανησα...
...
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από supermario »

SREK έγραψε:Συναδερφε τα μορια μετρανε για την αστυνομικη διευθυνση κ στην περιπτωση σου τα δωδεκανησα. Μετα η τοποθετηση σε συγκεκριμενη υπηρεσια της διευθυνσης κ εδω στην κω γινεται με αντικειμενικα κ κοινωνικα κριτηρια. Κοινως με βυσμα ! Μπορει να βρεθεις καρπαθο, ροδο κ σε οποιο νησι ανοικει στα δωδεκανησα...
...
εγω ειμαι απο αθηνα και φετος αν με το καλο μπω σαεα (λογικα πιστευω μεσα ειμαι) Ψηνομαι να χωθω σε κανα νησακι... ΕικόναΕικόνα
Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
IRAS

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από IRAS »

Παιδια ηθελα να ρωτησω καθε ποσα χρονια ενας αξιωματικος της ελληνικής αστυνομιας κάνει μεταθέσεις; Έχει συχνές μεταθέσεις;

Επίσης, ποσα λεφτα παιρνει ενας αστυφυλακας μεσα στην σχολή;
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Αύγ 29, 2010 5:10 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από supermario »

IRAS έγραψε:Παιδια ηθελα να ρωτησω καθε ποσα χρονια ενας αξιωματικος της ελληνικής αστυνομιας κάνει μεταθέσεις; Έχει συχνές μεταθέσεις;

Επίσης, ποσα λεφτα παιρνει ενας αστυφυλακας μεσα στην σχολή;
...
κοιταξε Φιλε οι μεταθεσεις δεν ειναι στανταρ. Δεν σου υπογραφει κανεις συμβολαιο. Εννοειται πως δεν ειναι καθε 2-3 χρονια οπως στο στρατο σε ακριτικα μερη. Και να ξερεις τους αστυνομικους τους στελνουν κυριως σε πολεις (Αθηνα-Θεσσαλονικη) Και λιγοτερο στην επαρχια...

Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
Gandalf12345
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Αύγ 31, 2010 9:20 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από Gandalf12345 »

Θελω και εγω να ρωτησω μερικα πραγματα σχετικα με τις μεταθεσεις. Εαν κανω πολιτικο γαμο στη Θεσσαλονικη οπου ειναι και η κοπελα μου και εχω τοπο συμφεροντων εκει θα με τραβηξει πιο συντομα με μεταθεση πανω; Εχω ακουσει οτι ο πολιτικος γαμος ειναι σαν παραθυρακη σε τετοιες περιπτωσεις.

Και αν οντος γινεται να με τραβηξει πιο νωρις, ποσο καιρο θα παρει μεχρι να με τραβηξει πανω και τι ενεργειες θα πρεπει να κανω εγω απ τη μερια μου στην υπηρεσια μου;
ΕΛΕΝΗ

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από ΕΛΕΝΗ »

Καλημερα. επειδη ειμαι δασκαλα και υπηρετω στη θεσπρωτια μου ειπαν οτι αν προσκομισω βεβαιωση ο συζυγος μου θα παρει επιπλεον 5μορια για τη μεταθεση του στην ηγουμενιτσα. ισχυει;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Πράγματι ισχύει κατι τετοιο. Αν η σύζυγος εργάζεται σε τοπο διαφορετικό απο τον τοπο που υπηρετείς παιρνείς 5 μόρια κάθε ετος, ασχετα αν εργάζεται στον τοπο συμφερόντων σου ή οχι. Αρκεί να ξεκινήσει την εργασία της πριν την 30/8 ωστε να παρει τα μορια του ετους στις επόμενες μεταθέσεις.
ΕΛΕΝΗ

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από ΕΛΕΝΗ »

Καλημερα. μπορειτε να μου πειτε, αν σας ειναι ευκολο, τι λεει η παραγραφος 4 του αρθρου 12 για τις μεταθεσεις;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες