Μεταθέσεις αστυνομικών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
gina

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από gina »

192 θέσεις η Αθήνα!
dro2

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από dro2 »

SREK έγραψε:Εχουν βγει απο 9/7/2011. Να απευθυνθεις στην γραμματεια της υπηρεσιας σου.
Καλησπερα. Το Φυλλο πορειας σαν Μετατιθεμενος των τακτικων μεταθεσεων του ετους μπορω να το παρω ακομα και την 31 Αυγουστου και να διανυθει το (8) οκταημερο εντος Σεπτεμβριου σαν εγγαμος στον τοπο της νεας Υπηρεσιας; Η μεχρι την 31η πρεπει να εχει διανυθει;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Το σχετικο ΠΔ λεει οτι το ΦΠ πρεπει να σου χορηγηθει ΜΕΧΡΙ την 31/08 οχι απαραιτητα τοτε. Μπορει να σου χορηγηθει απο τωρα. Με αργοτερη προθεσμια την 31/08 με το 8ημερο πρεπει να παρουσιαστεις 8/9. Την χρηση του μπορει να την κανεις απο την νεα σου η την παλια σου υπηρεσια.
dro2

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από dro2 »

Ευχαριστω παρα πολυ για την αμεσοτητα της απαντησης.
xanthoy

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από xanthoy »

Γεια σασ. Ηθελα να ρωτησω για τα μορια παντρεμενων. Εγω παντρευτηκα το 2010. Για το ετος εκεινο θια παρω τα 5 μορια του γαμου, αλλα θα παρω γι και το 1 μοριο για καθε χρονο εγγαμης ζωησ; Δηλ θα εχω για το 2010 5 η 6 μορια;
basketman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μάιος 16, 2011 2:10 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από basketman »

Σήμερα δημοσιεύθηκε στην εφημερίδα της Κυβερνήσεως, ξεκινάω από τα θετικά, η πριμοδότηση μορίων σε όσους φοίτησαν σε παραγωγικές σχολές της Αστυνομίας (Αξιωματικών, Αστυφυλάκων). Τα επιπλέον μόρια είναι ένα (1) για κάθε εξάμηνο φοίτησης, δηλαδή οι απόφοιτοι της Σχολής Αστυφυλάκων παίρνουν +5 μόρια.
Το σημαντικότερο και πιο αρνητικό: Ορίζεται ότι ο αστυνομικός μπορεί να μετατεθεί με πρωτοβουλία της υπηρεσίας όταν ανακύπτουν λόγοι που άπτονται σοβαρών υπηρεσιακών αναγκών. Οι μεταθέσεις αυτές μπορούν να διενεργηθούν εκτάκτως, οποτεδήποτε και ανεξάρτητα από τον αριθμό των μορίων και το χρόνο παραμονής του μετατιθέμενου στην ίδια περιοχή μετάθεσης.
Το συμπέρασμα είναι πως όποιος έχει ''βύσμα'' μετατίθεται εκεί που θέλει όποτε θέλει, βέβαια θα ισχύσει και το αντίθετο, θα μετακινούνται Αστυνομικοί με μετάθεση και οπουδήποτε δίχως να το επιθυμούν... Τα υπόλοιπα συμπεράσματα δικά σας.

http://et.diavgeia.gov.gr/f/yptp/ada/4% ...E%A5%CE%A7

dro2

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από dro2 »

basketman έγραψε:Σήμερα δημοσιεύθηκε στην εφημερίδα της Κυβερνήσεως, ξεκινάω από τα θετικά, η πριμοδότηση μορίων σε όσους φοίτησαν σε παραγωγικές σχολές της Αστυνομίας (Αξιωματικών, Αστυφυλάκων). Τα επιπλέον μόρια είναι ένα (1) για κάθε εξάμηνο φοίτησης, δηλαδή οι απόφοιτοι της Σχολής Αστυφυλάκων παίρνουν +5 μόρια.
Το σημαντικότερο και πιο αρνητικό: Ορίζεται ότι ο αστυνομικός μπορεί να μετατεθεί με πρωτοβουλία της υπηρεσίας όταν ανακύπτουν λόγοι που άπτονται σοβαρών υπηρεσιακών αναγκών. Οι μεταθέσεις αυτές μπορούν να διενεργηθούν εκτάκτως, οποτεδήποτε και ανεξάρτητα από τον αριθμό των μορίων και το χρόνο παραμονής του μετατιθέμενου στην ίδια περιοχή μετάθεσης.
Το συμπέρασμα είναι πως όποιος έχει ''βύσμα'' μετατίθεται εκεί που θέλει όποτε θέλει, βέβαια θα ισχύσει και το αντίθετο, θα μετακινούνται Αστυνομικοί με μετάθεση και οπουδήποτε δίχως να το επιθυμούν... Τα υπόλοιπα συμπεράσματα δικά σας.

http://et.diavgeia.gov.gr/f/yptp/ada/4% ...E%A5%CE%A7

http://www.policenet.gr/portal/arthra-dimosieymata/nomiki-enhmerosi/21092011-2.html

Ε μετα απ αυτα τα νεα πως να καθισουμε εμεις εδω και να πληροφορησουμε-βοηθησουμε τον καθε συναδελφο μας για αρχες οργανικοτητας των θεσεων-μορια-διαταξεις αφου αυτη η νεοτερη μαλλον τα υποσκελιζει ολα!

Άβαταρ μέλους
MakTT
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 9:41 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από MakTT »

Σε Περίπτωση Ίδρυσης νέας Υπηρεσίας , ποιοι Έχουν Δικαίωμα Να Μετατεθούν Και με πια Κριτήρια;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Αυτοι που προηγουντε στους πινακες των τακτικων μεταθεσεων του τρεχοντος ετους, οπως ΑΚΡΙΒΩΣ γινεται στις εκτακτες μεταθεσεις. Δεν υποβάλλεις νεα αιτηση απλα δηλωνεις αρνητικα αν δεν θελεις να πας στη νεα υπηρεσια. Οσοι δεν υποβαλλουν αιτηση θεωρειται οτι επιθυμουν και αυτος που ειχε τα περισσοτερα μορια κατα τις τακτικες πηγαινει.
Άβαταρ μέλους
Commander
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευ Οκτ 03, 2011 2:16 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από Commander »

Γεια σας παιδια, εγω αν και ειμαι σε πολη, θα ηθελα να μαθω αν ειναι ευκολο να παρεις μεταθεση για ενα μικρο χωριο. Επισης θα ηθελα να μαθω αν οι μεταθεσεις ειναι μονιμες για να κανεις οικογενειαη πρεπει να μεταφερεσαι συνεχεια.

ευχαριστω...

ΛΑΖΑΡΟΣ

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από ΛΑΖΑΡΟΣ »

Ειμαι το πρωτο παιδι απο τα τρια της οικογενειας μου και ο πατερας μου εχει 80% αναπηρια, υπηρετω μακρια απο τον τοπο συμφεροντων μου και εχω δικαιωμα αιτησης μεταθεσης. Ο αδερφος μου υπηρετει στον Ε. Σ σε αλλο νομο απο τον τοπο κατοικιας των γονιων μου, και το τριτο παιδι δεν κατοικει Στον Τοπο κατοικιας των γονιων Μου. Με τον νεο νομο υπαρχει πιθανοτητα να παω στον τοπο συμφεροντων μου το 2012; ευχαριστω και καλη δυναμη σε ολους τους συναδερφους
blademaster
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευ Μαρ 07, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από blademaster »

SREK εσύ ίσως ξέρεις αυτό που θα ρωτήσω.

λοιπών για να πάρει κάποιος μετάθεση στην αστυνομία αγίου όρους,
(περίπου 150 συνάδερφοι υπηρετούν εκεί σε 20 αστυν σταθμούς) πού πρέπει να έχει τον τόπο συμφερώντων του;
η αστυνομία αγίου όρους υπάγεται στην αδ χαλκιδικής ή αποτελεί ξεχωριστή διεύθηνση;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Υπαγεται στην ΑΔ Χαλκιδικης. Οσο για τον αριθμο που παραθετεις τοσο των αστ/κων οσο κ των σταθμών δεν γνωριζω αν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα, μου φαινοντε πολλοι... Ειχα γνωρισει καποτε έναν συναδερφο ο οποιος μου είχε πει οτι δουλευουν 15 μερες συνεχως - μενουν στο Αγιο Ορος κ μετα 15 μερες πανε σπιτια Τους. Δεν ξέρω κατα ποσο βολευει αυτο κ αν υπάρχουν εθελοντες για τετοιες υπηρεσιες. Δεν χανεις τιποτα αν επικοινωνησεις με την ΑΔ Χαλκιδικης για περισσοτερες πληροφοριες.
Άβαταρ μέλους
MakTT
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 9:41 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από MakTT »

Π. Δ.100/2003 «περί νεοϊδρυθεισών υπηρεσιών». Το Έψαξα Αλλά δεν το Βρήκα , που αναφέρει για Νεοϊδρυθείσες Υπηρεσίες Στο Π. Δ. Και τί ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

MakTT έγραψε:Π. Δ.100/2003 «περί νεοϊδρυθεισών υπηρεσιών». Το Έψαξα Αλλά δεν το Βρήκα, που αναφέρει για Νεοϊδρυθείσες Υπηρεσίες Στο Π. Δ. Και τί ;


Άρθρο 17 παράγραφος Β

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης