Μεταθέσεις αστυνομικών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
νικοςkeses
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2015 1:51 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από νικοςkeses »

Η γυναικα μου δουλευει ημιαπασχοληση στν τοπο συμφεροντων κανει 10με15 μεροκαματα τν μηνα ημιαπασχοληση θ μπορω να παρω τα μορια για τον τοπο συμφεροντων μου; Γνωριζουμε; Και δευτερον το εργοσημο μετραει; Ευχαριστω πολυ. Υπαρχει καποιο ελαχιστο η καπου να απευθινθω για σιγουρα?
Άβαταρ μέλους
pilot4
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 07, 2014 7:05 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από pilot4 »

Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση που εχει σχεση με το θεμα των μεταθεσεων. Οπως γνωριζεται οι εγγαμοι λαμβανουν μορια απο την εργασια συζυγου (εργαζονται στο τοπο συμφερωντων) θα ηθελα να ρωτησω αν σε περιπτωση που η συζυγος ειναι εκπαιδευτικος Το ακαδημαικο ετος ληγει τελη ιουνιου λαμβανει τα Μορια ολα η οχι; Επεισης αν ειναι και η συζυγος αποσπασμενη και με το τελος του ακαδημαικου ετους επιστρεψει για λιγο στην οργανικη περνει ολα τα μορια ο συζυγος η μερος αυτων;
greekgohan
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2012 11:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από greekgohan »

Μια ερωτηση μιας και τα δεδομενα εχουν αλλαξει απο τα προηγουμενα ποστ (του 2011 και 2012) ... Για καποιον που μολις βγηκε απο την σχολη αστυφυλακων και εχει τοποθετηθει Αθηνα, κατα προσεγγιση ποσα χρονια θα καθησει αναγκαστικα εκει για να παει στο τοπο συμφεροντων του που ειναι η Θεσσαλονικη; Παιζει ρολο σε ποια υπηρεσια ειναι δηλαδη ΜΑΤ, ΔΙΑΣ ή Ασφάλεια ή μονο η οικογενειακη του κατασταση;
Άβαταρ μέλους
pilot4
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 07, 2014 7:05 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από pilot4 »

pilot4 έγραψε:Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση που εχει σχεση με το θεμα των μεταθεσεων. Οπως γνωριζεται οι εγγαμοι λαμβανουν μορια απο την εργασια συζυγου (εργαζονται στο τοπο συμφερωντων) θα ηθελα να ρωτησω αν σε περιπτωση που η συζυγος ειναι εκπαιδευτικος Το ακαδημαικο ετος ληγει τελη ιουνιου λαμβανει τα Μορια ολα η οχι; Επεισης αν ειναι και η συζυγος αποσπασμενη και με το τελος του ακαδημαικου ετους επιστρεψει για λιγο στην οργανικη περνει ολα τα μορια ο συζυγος η μερος αυτων;

Αγαπητε φιλε δυστυχως δε τα παιρνεις αλλα και ουτε μερος αυτων (δλδ 10/12 των συνολικων μοριων). Ειναι ετσι φτιαγμενα για να υπαρχουν οι ψευτικες εργασιες κλπ κλασσικα πραγματα οπως ειδη ξερεις. Υπομονη οπως κανουμε ολοι μας. Προσεξε ομως αν η συζυγος ειναι μονιμοι εκπαυδευτικος με οργανικη στο τοπο συμφεροντων σου που σημαινει δεν τελειωνει η αποσπαση της τοτε τα παιρνεις γτ δεν παει μετα σε αλλο νομο.
Άβαταρ μέλους
pilot4
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 07, 2014 7:05 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από pilot4 »

greekgohan έγραψε:Μια ερωτηση μιας και τα δεδομενα εχουν αλλαξει απο τα προηγουμενα ποστ (του 2011 και 2012) ... Για καποιον που μολις βγηκε απο την σχολη αστυφυλακων και εχει τοποθετηθει Αθηνα, κατα προσεγγιση ποσα χρονια θα καθησει αναγκαστικα εκει για να παει στο τοπο συμφεροντων του που ειναι η Θεσσαλονικη; Παιζει ρολο σε ποια υπηρεσια ειναι δηλαδη ΜΑΤ, ΔΙΑΣ ή Ασφάλεια ή μονο η οικογενειακη του κατασταση;


Φιλε μου αρχικα καλη σταδιοδρομια, εν συνεχεια μη μπαινεις σε αυτο το τρυπακη γιατι θα σε τρωωει καθαρα και φιλικα στο λεω. Επισης τα χρονια ειναι πολλα γιατι δεν φευγουν πολλα ατομακαι προστιθονται και η ΕΦ που εγιναν αστυφ. Αρα πανω απο πενταετια ειναι φιλος συναδελφος απο το 08 η φετος η του χρονου φευγει.
Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από johnny13 »

Με τα σημερινα δεδομενα στις Ειδικες Δυναμεις της Αστυνομιας (ΔΙΑΣ/ΜΑΤ/ΟΠΚΕ κτλπ) καθε ποσα χρονια μπορεις να δηλωσεις μεταθεση σε αλλη πολη (π. Χ. Απο Αθηνα στην Θεσσαλονικη)
Assassin00
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2016 2:20 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από Assassin00 »

johnny13 έγραψε:Με τα σημερινα δεδομενα στις Ειδικες Δυναμεις της Αστυνομιας (ΔΙΑΣ/ΜΑΤ/ΟΠΚΕ κτλπ) καθε ποσα χρονια μπορεις να δηλωσεις μεταθεση σε αλλη πολη (π. Χ. Απο Αθηνα στην Θεσσαλονικη)


Αργά ή γρήγορα όλοι γυρνάνε στον τόπο τους πάντως σημασία δεν παίζει μονάχα αν θες να πας εκεί, Παίζει ρόλο αν έχεις οικογένεια, ή ανάλογα με τις ανάγκες τις αστυνομίας της περιοχής της οποίας θες να πας πάντως εγώ έχω ακούσει ότι άμα βγεις στους δέκα καλύτερους της αστυνομικής ακαδημία διαλέγεις εσύ που θες να πας, πάντως για να απαντήσω στην ερώτηση σου έχω ακούσει ότι μπορεί να δηλώσεις μετάθεση οποία στιγμή θες αλλά δεν πας κατευθείαν

Η ΣΗΜΑΊΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΏ ΈΧΕΙ ΈΝΑΝ ΛΕΥΚΌ ΣΤΑΎΡΟ
Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από johnny13 »

Οκ σε ευχαριστω
billkiak
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Αύγ 26, 2016 2:29 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από billkiak »

Καλησπέρα! Θέλω με την σειρά μου να κάνω μια ερώτηση και χρειάζομαι τις γνώσεις σας! Εγώ λαμβάνω κάθε χρόνο τα μόρια από την εργασία συζύγου τα οποία δύνονται σύμφωνα με το Π. Δ περί μεταθέσεων αστυνομικού προσωπικού. Από 29/5/2016 βρίσκομαι σε άδεια ανατροφής τέκνου την οποία και διανύω στο τόπο συμφερόντων μου όπου και εργάζεται η γυναίκα μου έως 28/2/2017 (9 μήνες). Τα μόρια εργασίας συζύγου από το νέο έτος μετάθεσης θα λαμβάνονται κανονικά; Δεδομένου ότι η οργανική μου (έδρα της Υπηρεσίας μου) είναι Αθήνα και ο τόπος εργασίας συζύγου είναι Χανιά! Ευχαριστώ πολύ!
Άβαταρ μέλους
Δόκιμος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 04, 2016 10:05 pm
Τοποθεσία: Κελευστης
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από Δόκιμος »

Καλησπέρα,εάν κάποιος νέος αστυνομικός (που μολις εχει βγει απο τη Σχολή) έχει μονιμο τοπο κατοικίας την Αθηνα, τι γίνεται;

Άβαταρ μέλους
Δόκιμος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 04, 2016 10:05 pm
Τοποθεσία: Κελευστης
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από Δόκιμος »

Ευχαριστώ
giorgos10
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 15, 2016 12:14 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από giorgos10 »

Αν εισαι απο επαρχια πχ ηρακλειο αστυφυλακας οταν βγεις απο την αστυφυλακων πας αθηνα η σε καποια αλλη περιοχη, στα ποσα χρονια περιπου επιστρεφεις στον τοπο σου?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης