Η Αγιά Σοφιά

Στρατιωτική ιστορία, πόλεμοι και προσωπικότητες του παρελθόντος
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Η Αγιά Σοφιά

Δημοσίευση από Rafale »

Ο καθενας μπορει να προσπαθει να περισωσει οτι αυτος δινει προτεραιοτητα. Εσυ πχ μπορεις να περισωσεις τις διδαχες των πατερων του γενους και Το παλιμψηστο του αρχιμηδη και μεις την αγια σοφια.

12θεϊστής

Η Αγιά Σοφιά

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Καλά μην τσαντίζεσαι. Περισωμένη είναι η εκκλησία. Να` ξερες και τι ήταν το παλίμψηστο του Αρχιμήδη και σε ποιανού τα χέρια βρίσκεται...

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Η Αγιά Σοφιά

Δημοσίευση από Rafale »

Δεν τιθεται θεμα τσαντιλας. Απλα καθενας βαζει καποιες προτεραιοτητες που δεν συμφωνουν με αλλους. Αυτο και τιποτα αλλο.
12θεϊστής

Η Αγιά Σοφιά

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Ελπίζω πάντως ο Ελληνισμός να είναι στις προτεραιότητες των Ελλήνων. Και αυτό το λέω γιατί οι προτεραιότητες της ""Ανατολικής Ορθόδοξης Εκκλησίας"" είναι συγκρουσιακές με αυτές των Ελλήνων.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Η Αγιά Σοφιά

Δημοσίευση από yandr »

Εάν θέλεις μπορείς να ξεκινήσεις ένα σχετικό θέμα. Εδώ οι χρήστες συζητούν άλλο πράγμα.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Η Αγιά Σοφιά

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Στην Αγια Σοφια! Με τ'αρματα τιμονι!

Θα μπουμε μια βραδια!

Παρελαση θα κανουμε μπρος στην στην Αγια Σοφια!

ΚΕΑ!

ΚΕΑ!

ΚΕΑ!



PETER.D
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 13, 2010 6:20 pm
Επικοινωνία:

Η Αγιά Σοφιά

Δημοσίευση από PETER.D »

Εγω παλι αναρωτιεμαι αν μας ενδιαφερει πραγματικα το κτιριο της αγιας σοφιας η το χρησημοποιουμαι σαν προφαση για να παρουμε την εκδικιση που θελουμε και η οποια δεν εχει σχεση με το κτισμα της αγιας σοφιας αλλα με ενα σωρο αλλους λογους προσωπικους και μη... ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PETER.D την Σάβ Σεπ 04, 2010 5:06 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Antonis21
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 12:49 am
Επικοινωνία:

Η Αγιά Σοφιά

Δημοσίευση από Antonis21 »

Αγαπητε ο καθενας πιθανον να το βλεπει διαφορετικα... Η Αγια Σοφια ειναι ενα συμβολο καρτεριας και ελπιδας για τις λεγομενες "χαμενες πατριδες".
Προσωπικα δεν εχω κανενα αισθημα εκδικητικο. Πιο πολυ ειμαι της αποψης "φερτε πισω τα κλεμμενα" και αφηστε μας στην ησυχια μας...

Αισθανομαι ριγος στην σκεψη να καταφερω να μπω στην Πολη με την στολη μου και να παρακολουθησω Θεια Λειτουργεια. Αυτο δεν θα ειναι μονο τιμη μου, αλλα εκεινη την στιγμη θα ειμαι το εργαλειο που θα εκπληρωνει την προσδοκια των χιλιαδων Ελληνων που ζησαν και πεθαναν με αυτον τον καημο, να δουν την Αγια Σοφια να λειτουργει ελευθερη και γεματη Ελληνες.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Η Αγιά Σοφιά

Δημοσίευση από yandr »

Ματαιώθηκε η προγραμματισμένη για την Παρασκευή προσπάθεια ομάδας με επικεφαλής τον πρόεδρο του Παγκοσμίου Συμβουλίου για την Αποκατάσταση της Αγίας Σοφίας Κρις Σπύρου για τέλεση λειτουργίας στην Αγία Σοφία. Τη ματαίωση ανακοίνωσε αργά το βράδυ της Πέμπτης με δήλωση του ο Κ. Σπύρου προς το τουρκικό ειδησεογραφικό πρακτορείο ειδήσεων «Ανατολή».

Σε σχετικό του τηλεγράφημα το πρακτορείο ανέφερε πως σε δήλωση που έκανε ο κ. Σπύρου στην Αλεξανδρούπολη, από όπου το πρωί θα ξεκινούσε το ταξίδι προς ην Κωνσταντινούπολη, είπε πως έλαβε από τις τουρκικές Αρχές έγγραφο με το οποίο η δραστηριότητά του χαρακτηρίζεται προκλητική.Ο Σπύρου επεσήμανε ότι το έγγραφο έχει σχεδόν το χαρακτήρα απαγόρευσης εισόδου στην Τουρκία και ότι εξαιτίας της εξέλιξης αυτής ματαιώθηκε το ταξίδι για την Κωνσταντινούπολη.

Η τουρκική εφημερίδα «Χουριέτ» αναφέρει την Παρασκευή, ότι σε δήλωσή του προς την εφημερίδα, ο σύμβουλος του Σπύρου, Αθανάσιος Μπακόλας υπογράμμισε ότι το εν λόγω έγγραφο ήταν επιστολή του πρεσβευτή της Τουρκίας στην Αγκυρα Χασάν Γκιογούς.

Πριν από την εξέλιξη αυτή, ο Σπύρου μίλησε χτες στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του τουρκικού τηλεοπτικού δικτύου NTV και ερωτηθείς τι θα κάνει σε περίπτωση που τον συλλάβει η αστυνομία καθώς επιχειρεί να πραγματοποιήσει τη λειτουργία, είπε ότι θα προσφύγει στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων για να ρωτήσει για ποιο λόγο αντιμετωπίζω διαφορετική μεταχείριση σε σχέση με τον Πάπα.

Ο Σπύρου υποστήριξε ότι κατά την επίσκεψή του στην Κωνσταντινούπολη το 2006 ο Πάπας είχε επισκεφθεί και την Αγία Σοφία, όπου είχε προσευχηθεί.

ΕΘΝΟΣ



Ούτε που είχα ακούσει κάτι σχετικό με την προσπάθεια αυτή
μνημονιο

Η Αγιά Σοφιά

Δημοσίευση από μνημονιο »

Ουτε κι εγω ακουσα κατι σχετικο

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης