Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από Rafale »

Λιγο πολυ πο περισσοτεροι εχουμε περασει απο μια τετοια σχεση. Μπορει να ειναι εμποδιο για να αποτραπει η σχεση; Γενικα η αποσταση θεωρειται αρνητικο στοιχειο που μπορει να δημιουργησει προβληματα. Βεβαια ολα ειναι θεμα εμπιστοσυνης Το πως θα ελεγξεις το ταιρι σου στην αρχη της σχεσης καθως ακομα δεν τον γνωριζεις και καλα. "ματια που δεν βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται" ισχυει τελικα;

η αληθεια ειναι οτι δεν ζεις με το συντροφο σου και δεν μοιραζεσαι την καθημερινοτητα του με αποτελεσμα να χανονται σημαντικες στιγμες. Και ετσι ερχεται τ φαινομενο της αποξενωσης.

απο την αλλη ομως βλεπουμε και τη φθορα που ερχεται στη σχεση οταν το ζευγαρι ζει στην ιδια πολη.

tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από tsiripobina »

Καθως εχω ζησει τετοια σχεση και για μεγαααλο διαστημα, εχω να πω πως δε θα ηθελα να ξανακανω. Βεβαια ισως οταν μια σχεση ξεκινησει απο κοντα και μαθει ο ενας τον αλλο και μετα ερθει η αποσταση ΙΣΩΣ να μπορει να κρατησει (αλλα και παλι οχι για μεγαλο διαστημα). Οταν ομως δε περνας την καθημερινοτητα σου με τον ανθρωπο σου, αν τις στιγμες που τον χρειαζεσαι ειναι ακατορθωτο να τον εχεις κοντα σου... Καποια στιγμη σε κουραζει αυτο με αποτελεσμα τον χωρισμο.
Στην περιπτωση μου καθε φορα που βρισκομουν με αυτο τον ανθρωπο ηταν σαν να τον εβλεπα πρωτη Φορα, δηλαδη αργουσα να προσαρμοστω και να εκφραστω, τον ντρεπομουν... Με το καιρο δυστυχως κουραστηκα απο αυτο (εφοσον εβλεπα οτι δεν οδηγουσε καπου) και αρχισε να με χτυπαει στα νευρα που κακως μεν αλλα ξεσπουσα πανω του... Ε με το ενα κ το αλλο το εληξα. Αλλα αν με ρωτουσες τωρα θα σου ελεγα "Κακως ξεκινησα σχεση εξ αποστασεως".
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsiripobina την Τρί Απρ 06, 2010 5:58 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από Rafale »

Ναι αυτο ειναι το στανταρ που ξερουμε που εχουμε ακουσει η που εχουμε βιωσει. Οτι οι σχεσεις εξ αποστασεως δεν ζουνε πολυ. Προσωπικα πιστευω οτι οταν χωριζουν δεν ειναι η αποσταση ο λογος αλλα κατι αλλο που τους εφερε ς αυτο το σημειο. Εγω "τα ματια που δεν βλεπονται κλπ" τα ακουω βερεσε. Αν εχεις μια σωστη σχεση αγαπας εχεις κατανοηση εμπιστοσυνη κλπ και φυσικα μπορει να κρατησει. Αλλωστε ολοι οι χαρακτηρες δεν ειναι το ιδιο στο να κρατηθουν σε μια σχεση εξ αποστασεως. Εγω ξερω ζευγαρια που ειναι μια χαρα και κρατησαν τη σχεση τους. γιατι πιστευεις τα ζευγαρια που ειναι μαζι εχουν σωστη σχεση.

δεν φταιει η αποσταση που χωριζουν τα ζευγαρια αλλα λαθη αλλα που εχουν κανει και οι οι δυο πλευρες. Και ειναι βαθυτεροι οι λογοι. Ας μην τα ριχνουμε την ευκολη δικαιολογια εφταιγε η αποσταση.

tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από tsiripobina »

Δε παει να πει πως οποιος εχει σχεση απο κοντα κραταει κιολας, Εννοειται αυτο. Αλλα η αποσταση δεν ειναι δικαιολογια. Ειναι πολυ πολυ πολυ δυσκολο να κρατησει και ΝΑΙ επειδη φταιει η αποταση. Οταν τον αλλο τον βλεπεις μια φορα το 2μηνο, ποσο να αντεξεις πια; Στην ουσια δεν εχεις καν σχεση. Οταν δεν υπαρχει προοπτικη να ερθουν κοντα αυτοι οι ανθρωποι δεν υπαρχει προοπτικη και για τη σχεση. Προσφατα ακουσα για ενα ζευγαρι που ειχαν σχεση και χωρισαν αναγκαστικα λογω σπουδων αλλα οταν τελειωσαν τα ξαναβρηκαν...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από Rafale »

Μα δεν μιλουμε για σχεση που αφηνεται στη τυχη του να δει τον αλλον 2μηνο κλπ. Υποτιθεται οτι βρισκονται τακτικα βρε. Αν αγαπας βρισκεσαι. Εγω ξερω φιλη μου που καθε σκ ειναι με το συντροφο της. Μια αυτος μια αυτη. Και ειναι μια χαρα
Biku
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 13, 2009 7:32 am
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από Biku »

Ειμαι δυο χρονια με καποιον. Ειμαστε και οι δυο απο τα Τρικαλα. Εκεινος ειναι στο Διδυμοτειχο ομως απο τον Σεπτεμβριο που μπηκε στη σχολη και εγω ειμαι η στη Θεσσαλονικη (επειδη σπουδαζω) η στα Τρικαλα και αν μπω φετος σε καποια στρατιωτικη δε ξερω και εγω που θα με στειλουν. Βλεπομαστε οχι συνεχεια γιατι εχει υπηρεσιες μεσα στη σχολη και στερησεις και μπορει να βλεπομαστε μια φορα το μηνα και μερικες φορες μια φορα στους δυο μηνες. Ειμαστε πιστοι ο ενας στον αλλον γιατι ξερει πως αν κανει κατι, θα το μαθω, και τοτε δεν την γλιτωνει την Πλασμα τηλεοραση στο κεφαλι και ειμαστε μαζι. Τον πρωτο χρονο βεβαια ειμασταν στο ιδιο μερος και τωρα εδω και ενα χρονο ειμαστε χωρια, εχω να τον δω εγω και ενα μηνα και ομως ακομα τον θελω και θελω να τον δω και εκεινος το ιδιο και κανουμε και οι δυο θυσιες για να ειμαστε μαζι. Πηγαινω στο Διδυοτειχο, κατεβαινει αυτος, προσπαθουμε και οι δυο και ας μην ξερουμε που θα βγει.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από tsiripobina »

Οτι δεν μπορει καποιος να μεταφερεται συνεχεια για χψ λογους δε παει να πει πως δεν ενδιαφερεται για τη σχεση και την αφηνει στη τυχη της. Αν ειναι μεγαλη η αποσταση και δουλευουν κιολας οι ανθρωποι ειναι πολυ δυσκολο. Και στο τελος καθεσαι και σκεφτεσαι οτι ακομη και οικονομικα δε σε συμφερει και δεν ειναι κ λογικο να χαλας ΤΑ ΛΕΦΤΑ. Γιατι μπορει η σχεση που ειναι σε αλλη περιοχη να μενει με οικογενεια αρα πρεπει να ξοδευτεις ξενοδοχειο κτλ. Τι να πω. Υπαρχουν και εξαιρεσεις που υπομενουν. Εγω οχι πια...
mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από mak »

Οχι Βικυ και πλασμα τηλεοραση. Κατι πιο ελαφρυ.Εικόνα

MixalisRockMetal
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 11:06 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από MixalisRockMetal »

Υπαρχουν περιπτωσεις που συναντας καποιον/α που δεν θα ειχες την τυχη να γνωρισεις απο κοντα (δηλαδη στην περιοχη που μενεις) να φας κολλημα και να νιωσεις τελικα πολλα πραγματα γιαυτον/ην... Εχω κανει και εγω τετοιες σχεσεις (2 στο συνολο.) απο την πρωτη μου "σχεση εξ΄αποστασεως" ημουν ευχαριστημενος. Για την ακρηβεια την ειχα γνωρισει σε διακοπες και τα ειχαμε για 5 μηνες με την δευτερη σχεση ηταν αλλιως τα πραγματα... Οπως και να το κανουμε αν δεν εχεις τον αλλον διπλα σου και ξυπνας καθε πρωι με την σκεψη "και αν με κερατωνει τωρα; ", "και αν χτες δεν ηταν εκει που μου ειπε και ηταν με τον γκομενο; " δεν ειναι και οτι καλυτερο... Εγω πιστευω οτι οσο και αν θες καποιον που μενει μακρια το καλυτερο θα ηταν να κανεις την καρδια σου πετρα και να πονεσεις λιγο διαστημα μακρια του παρα να εισαι μαζι του να σε πληγωσει και μετα να πονας για περισσοτερο καιρο... !
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από Rafale »

Πρεπει να το καταλαβουμε ολοι καλα δΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ για το χωρισμο αλλες ειναι οι αιτιες. Απλα τις αποδιδουμε στην αποσταση. Ερεθισματα Μπορουμε να δεχτουμε και οταν εχουμε σχεση στην ιδια πολη και η απιστια μπορει να γινει και μεσα στο ιδιο ςσου το σπιτι που λενε. Ολα ειναι θεμα εμπιστοσυνης Κατα ποσο αγαπας το ταιρι σου Και να υπαρχουν γερα θεμελια στη σχεση. Αν υπαρχουν αυτα Ολα θα πανε καλα.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από Rafale »

Προσωπικα διαφωνω σαν αιτια χωρισμου την αποσταση. Δεν αντιλεγω ομως οτι μια σχεση εξ αποστασεως ειναι δυσκολη με επακολουθ; Α ζηλειες και καυγαδακια. Ο καθε χαρακτηρας ανθρωπου πιστευω οτι δεν μπορει να Εχει μια τετοια σχεση. Θελει κι οι δυο να ειναι δυνατοι χαρακτηρες για να περνουν τα εμποδια μαζι.

MixalisRockMetal
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 11:06 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από MixalisRockMetal »

Στο οτι αν ειναι να φας κερατο θα φας και στο ιδιο σου το σπιτι συμφωνω ομως δεν ειναι ΜΟΝΟ το θεμα εμπυστοσηνης σε τετοιες σχεσεις... Αλλιως ειναι να εχεις τον αλλον διπλα σου να μπορειται να νιωθεται μαζι την καθε στιγμη να κανεται οτι θελεται οπου και οπως θελεται και αλλιως να περιμενεται καθε φορα για μια συναντηση που ΙΣΩΣ και ΑΝ καποτε γινει... Και περα απο το θεμα εμπυστοσηνη ειναι και το θεμα που και πως γνωριστηκατε πχ γνωριστηκατε μεσω ιντερνετ; Σε διακοπες; Απο φιλο φιλου; Κλπ... Σχεσεις μεσω ιντερνετ σπανια εως πολυ σπανια θα κρατησουν αρκετο καιρο και θα ειναι αρκετα δυνατες γιατι πες πχ γνωριζω καποια και κανω κατι μαζι της (για σχεση μεσω ιντερνετ μιλαω) που ξερω οτι ενω μου λεει οτι νιωθει τοσα για μενα οτι δεν τα λεει σε αλλους τοσους; Η πες οτι γνωρισα μια κοπελα στις διακοπες που ξερω οτι δεν εχει κανει και αλλες τετοιες γνωριμιες και δεν ειμαι η καβατζα της; ... Ειναι πολλα κρητηρια και πολλες οι περιπτωσεις. Αλλες σχεσεις εξ'αποστασεως ειναι καλυτερες απο οτι τις "κανονικες σχεσεις" και αλλες φορες το αντιστροφο... Ολα ειναι αναλογα τους ανθρωπους, την χημεια μεταξι τους το τι θελει ο ενας απο τον αλλον κλπ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MixalisRockMetal την Τετ Απρ 07, 2010 3:30 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από Rafale »

Και αυτοι που εχουν ο ενας τον αλλο διπλα τους βλεπουμε τα κεσατια τους. Στο πως γινεται μια σχεση δηλ αν προερχεται απο ιντερνετ η διακοπες κλπ τι σχεση εχει αν εχεις φαει κολλημα με αυτον η αυτην ; Μην εχετε παρωπιδες αφηστε το μυαλο σας Ελευθερο και ζηστε αυτο που σας αρεσει οπως και αν ειναι αυτο. Μην σφηνωνεται Στο μυαλο σας παντα τα αρνητικα και μην μπαινεται στη διαδικασια της τελεσιδικης. Ολα παιζονται και ολα ειναι φλου.
Biku
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 13, 2009 7:32 am
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από Biku »

Μια σχεση απο αποσταση εχει παντα προβληματα αλλα οχι περισσοτερα απο μια σχεση που ειστε στην ιδια πολη. Το μυστικο ειναι να εισαι σωστος απεναντι στον αλλον και να τον σεβεσαι. Να του φερεσαι καλα και να μην κανεις πουστιες πισω απο την πλατη του. Μονο αν ενα ζευγαρι το εχει αυτο σαν αρχη, μπορει να δουλεψει τη σχεση του. Μονο αν τη σεβεται αυτη τη σχεση. Και την υπολογιζει.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεως

Δημοσίευση από Rafale »

Συμφωνω βικυ. Δεν κανουν ολοι οι χαρακτηρες για σχεσεις εξ αποστασεως. Πρεπει να εχουν γερα στομαχια
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες