Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

γεια σας!! μπορεί κάποιος να μου πει τις καλύτερες ειδικότητες για εποπ στρατού και αεροπορίας; Κάποιος που να ξέρει. Θα κάνω τα χαρτιά μου και στο στρατό και αεροπορία.

Σοφία

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Σοφία »

Η καλυτερη ειδικοτητα ειναι τεχνικος γραφεας χριστινα αλλα πρεπει να εχεις πολλα μορια ή γερο μεσον
Apap
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 3:46 am
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Apap »

Οι ειδικότητες είναι άπειρες και σε Πεζικό και Αεροπορία...
Για το ποιές είναι οι καλύτερες κανείς δεν μπορεί να ξέρει γιατί είναι δύσκολο ακόμα και για εναν μόνιμο να τις έχει δεί (έστς και από συναδέλφους) από κοντά...
Παρ όλα αυτά οι δουλειές γραφείου φημίζονται να είναι πιο ξεκούραστες...
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Καλησπερα, ειμαι καινουριος στο forum και θελω να κανω μια ερωτηση, η γυναικα μου θα κανει αιτηση, ειναι φοιτητρια ΤΕΙ, εχει απολυτηριο 13, πτυχιο αγγλικων και γερμανικων και ειναι απο πολυτεκνη οικογενεια. Θελω αν μπορει καποιος να μου πει τι ειδικοτητα θα ηταν προτιμοτερι να δηλωσει.
Wiseco2000
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:26 am
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Wiseco2000 »

Kostas_Topo έγραψε:Καλησπερα, ειμαι καινουριος στο forum και θελω να κανω μια ερωτηση, η γυναικα μου θα κανει αιτηση, ειναι φοιτητρια ΤΕΙ, εχει απολυτηριο 13, πτυχιο αγγλικων και γερμανικων και ειναι απο πολυτεκνη οικογενεια. Θελω αν μπορει καποιος να μου πει τι ειδικοτητα θα ηταν προτιμοτερι να δηλωσει.

Σε ποιο ΤΕΙ ειναι; Δηλαδη τι σπουδαζει;

Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Wiseco2000 έγραψε: Σε ποιο ΤΕΙ ειναι; Δηλαδη τι σπουδαζει;

Λογιστικη σπουδαζει. Αν δεν κανω λαθος ομως δεν μπορει να δηλωσει ειδικοτητα που απαιτει πτυχιο.

PERI_LAMIA
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 9:51 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: MUSIC
Επάγγελμα: ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από PERI_LAMIA »

Λοιπον παιδια. ακουστε. δεν υπαρχει πλεον ευκολι και δυσκολι ειδικοτιτα στο στρατο απλα υπαρχουν οι λιγοτερο καβαντζεσ... για τις γυναικες δεν ξερωαλλα για εμας εχω να σας πω οτι ευκολες ειδικοτιτες ειναι οι υπηρετης η/ζ οσο αφορα το πυροωολικο και καμια καβαντζα σε κανενα γραφειο... αλλα και παλι ειναι τοσες οι απαιτησεις ποθ δεν μπορουμε να ανταπεξελθουμε ουτε σε αυτα!1 ααα και οσο για το βυσμα... οτι εχετε χρησιμοποιηστε το!
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα τη βοηθεια σας κ αν γινεται να ου δωσετε λυση λιαν συντομως για να αρχισω το τρεξιμο απο τη δευτερα καθως ληγει η προθεσμια την παρασκευη. Θελω να δηλωσω μια ειδικοτητα κ δεν ξερω τι! Ειμαι πτυχιουχος, αλλα ειναι σιγουρο οτι θα με βαλουν στα γραφεια; Σκεφτηκα συνοδος σκυλου αλλα ειναι μεγαλη ευθυνη το σκυλι, κ μετα σκεφτηκα επιτηρητης αγωγου καυσιμου αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι υγιεις οι συνθηκες εργασιας μεσα στα καυσιμα, επειδη ειμαι γυναικα κ εν δυναμει μανα μηπως ειναι επικινδυνο; Κ φυσικα με προβληατιζει το αθλημα με τα κανιστρα, που να κουβαλησεις 40κιλα; Μετα, τι ειδικοτητα μπορω να δηλωσω που θα ξερω οτι ειμαι σιγουρα στα γραφεια; Να υποθεσω σε μια ειδικοτητα που υπαρχουν παρα πολλα ατομα, οπως πχ πεζικο; Για να ειμαι ειλικρινης θελω να μπω ως επ. Οπ διοτι ειναι αμεση επαγγελματικη αποκατασταση κ επειδη ειναι κ ο φιλος μου ΕΠΟΠ. Εν τω μεταξυ με προβληματιζουν τα αθληματα, που θα μπορεσω να προπονηθω;
Dum spiro spero
.........

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ......... »

Επιτηρητης αγωγου καυσιμου
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dimitris mak »

Απολυτηριο επαλ στην ειδικοτιτα ηλεκτρονικων συστηματων επικοινονιων,lower και μαλλον διπλωμα ecdl η κατι τετοιο...
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dimitris mak »

Στρατο ξηρας-οτι πιστευετε οτι ειναι πιο καλο... Σας παρακαλω ομως δικαιολογιστε το... Χρειαζομαι την βοηθεια σας...
vaggelisch
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 1:23 pm
Τοποθεσία: stage..
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από vaggelisch »

Ποιες πιστευετε ειναι οι καλυτερες ειδικοτητες για εποπ και αν υαπρχουν ειδικοτητες που εκτος απο ικανοτητες θελει και βυσμα για να μπεισ?
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

Απο όσο ξέρω τρελώ βύσμα είναι οι διαβιβάσεις... Και ειδίκα η μετάθεση μετά

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες