Οδηγός στο στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

giwrgos έγραψε:Σου κανουνε ξανα ελεγχο στα ματια;


Όχι.

Γιαννης20

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Γιαννης20 »

Καλημερα στις 3 φεβρουαριου παρουσιαζομαι και μου εδωσαν ειδικοτητα οδηγου, θα ηθελα να μαθω θα με κοψουν λογω μυωπιας;(εχω 3,30-3,45) Και επειδη δεν εχω διπλωμα ουτε εχω οδηγησει ποσος καιρος ειναι η εκπαιδευση οδηγησης;
οδηγος

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από οδηγος »

Αν δεν εχεις διπλωμα και το μαθουν, σε κοβουν αμεσα. Για τη μυωπια μπορει να σε κοψουν μονο αν υπαρχει στην ιαρτικη γνωματευση. Μη περιμενεις να μαθεις οδηγηση στο στρατο παρεμπιπτοντως.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

οδηγος έγραψε:Αν δεν εχεις διπλωμα και το μαθουν, σε κοβουν αμεσα.Για τη μυωπια μπορει να σε κοψουν μονο αν υπαρχει στην ιαρτικη γνωματευση. Μη περιμενεις να μαθεις οδηγηση στο στρατο παρεμπιπτοντως.


από πότε ισχύει αυτό;

Gorg
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 17, 2012 5:58 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Gorg »

Καλησπέρα.

Έπεσα πάνω σε αυτό το φόρουμ μέσω του γκούγκλ (τα γράφω όλα στα ελληνικά επειδή δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει αυτόματη διαγραφή να εντοπιστούν αγγλικοί χαρακτήρες) και πήρα την πρωτοβουλία να ρωτήσω.

Εγώ πέρασα οδηγός στην Άρτα. Δεν έχω δίπλωμα ενώ είχα δηλώσει πως έχω επειδή ήλπιζα πως θα το είχα μεχρι τώρα, αλλά λόγω άσχημων συγκηριών δεν τα κατάφερα. Αυτή την στιγμή δίνω τα θεωρητικά (αυτη την παρασκευή, και αν δεν πεσάσω, και την επόμενη) και μόλις ξεκίνησα τα πρακτικά. Λέτε να υπάρξει επιοίκια, ή την έχω βάψει;

Θα εκτιμούσα μια γρήγορη απάντηση και ελπίζω να έκανα σωστά που δεν άνοιξα καινούργιο θρέντ.

Ευχαριστώ,
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από OMEGA »

Πες τους πως εγινε καποιο λαθος οταν συμπληρωνες της αιτησεις και εδινες τα δικαιολογητικα. Και μπερδευτικες. Να το πεις ομως τωρα... Καλιο αργα παρα ποτε...

αντε και περαστικα σου.

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Gorg
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 17, 2012 5:58 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Gorg »

Δεν σώζεται με το να τους ζητήσω μια μικρή καθυστέρηση και να βγάλω το δίπλωμα στις πρώτες άδειες που θα πάρω; Γιατι έχω ακούσει τα καλύτερα για την θέση που έχω.

Εντιτ: Και σε ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από OMEGA »

Φιλε μου οδηγοι πανε σε λοχο διοικησεως αυτοματος... Στην μοιρα μου των ειδικων δυναμεων οταν υπηρετουσα δεν καναν σκοπετα/περιπολιες/υπηρεσιες. Τιποτα. Σαν στελενχη κοιμοντουσαν το βραδακι και το πρωι περναν καναδεζες /σταγιερ και φευγαν για τροφοδοσια.
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Gorg έγραψε:Καλησπέρα.

Έπεσα πάνω σε αυτό το φόρουμ μέσω του γκούγκλ (τα γράφω όλα στα ελληνικά επειδή δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει αυτόματη διαγραφή να εντοπιστούν αγγλικοί χαρακτήρες) και πήρα την πρωτοβουλία να ρωτήσω.

Εγώ πέρασα οδηγός στην Άρτα. Δεν έχω δίπλωμα ενώ είχα δηλώσει πως έχω επειδή ήλπιζα πως θα το είχα μεχρι τώρα, αλλά λόγω άσχημων συγκηριών δεν τα κατάφερα. Αυτή την στιγμή δίνω τα θεωρητικά (αυτη την παρασκευή, και αν δεν πεσάσω, και την επόμενη) και μόλις ξεκίνησα τα πρακτικά. Λέτε να υπάρξει επιοίκια, ή την έχω βάψει;

Θα εκτιμούσα μια γρήγορη απάντηση και ελπίζω να έκανα σωστά που δεν άνοιξα καινούργιο θρέντ.

Ευχαριστώ,
Γιώργος


Μάλλον παρουσιάζεσαι άρτα σαν οδηγός, δεν είναι σίγουρο όμως ότι θα γίνεις οδηγός, αφού ειδικότητα θα πάρεις όταν σου βγει η μετάθεση και δίπλωμα να βγάλεις πάλι δεν σου εγγυάται κανείς ότι θα γίνεις οδηγός, η επιλογή είναι τυχαία και οδηγός μπορεί να γίνει και κάποιος που δεν έχει δίπλωμα

geo

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από geo »

Καλησπερα παιδες. Και εμενα το χαρτι μου ηρθε και λεει 05-03-12, αρτα οδηγος. Αντε να δουμε τι θα δουμε!
Άβαταρ μέλους
Panos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 5:55 am
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Panos »

Παιδια να ρωτησω κατι, παρουσιαζομαι ΚΕΕΜ Σπαρτη - Εφοδιασμου-Μεταφορων, για να παρω ειδικοτητα οδηγος πρέπει να ειμαι Ι1?
Άβαταρ μέλους
Powarz
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 4:17 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Powarz »

Καλησπερα παιδια, ειμαι στο ΚΕΕΜ 5 μερες και τωρα μας ειπαν για τις ειδικοτητες. Σκεφτομαι να κανω την εκπαιδευση του οδηγου που ειναι 3 βδομαδες (εχω διπλωμα) καθαρα απο περιεργεια... Αξιζει ομως; Τι μπορω να κανω αργοτερα; Επειδη ειμαι απο Κρητη μου ειπαν οτι πρεπει να δηλωσω για μεταθεση νησια του Ανατ. Αιγαιου και κάτι άλλα, μπορεί να το επηρεάσει αυτό η εκπαίδευση;

Επισης ειμαι Ι3 αλλα μπορω με επανεξεταση να το κανω Ι2.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σκέφτεσαι να κάνεις την εκπαίδευση οδηγού; Γιατί ποιος σου είπε ότι θα γίνεις σίγουρα οδηγός; Αν τελικά γίνεις οδηγός (βύσμα η τύχη) θα μείνεις στην Σπάρτη για 3 βδομάδες και μετά θα πάρεις μετάθεση

Πρέπει να είσαι Ι1

Άβαταρ μέλους
Powarz
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 4:17 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Powarz »

Είμαι ένοπλο Ι3 και σε λίγες μέρες θα ξαναπάω παθολόγο και θα βγω Ι2 γιατί έχασα τα απαιτούμενα κιλά...

Εντάξει, απλά δε ξέρω τι μου γίνεται και θέλω περισσότερες πληροφορίες για το τι μπορώ να κάνω πριν φύγω από το κέντρο.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες