Αναφορά Παραπόνων

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αναφορες

Αναφορά Παραπόνων

Δημοσίευση από Αναφορες »

Μπορει ενας αγιος ανθρωπος να μου πει που μπορω να βρω ενα προτοτυπο μιας αναφορας παραπονων η εστω πως να την συνταξω σωστα;
metalo

Αναφορά Παραπόνων

Δημοσίευση από metalo »

ΘΕΜΑ: Αναφορα παραπονων 1. Σας αναφερω οτι τυνχανω παραπονουμενος απο αναρμοστη συμπεριφορα του Κ. Διοικητου της μοναδος μου. Η οποια δεν αρμοζη σε στρατιωτικο και με προσεβαλε προσωπικα. Συγκεκριμενα με αποκαλεσε...2. Παρακαλω για τις ενεργειες σας.

cristina
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 1:46 pm
Επικοινωνία:

Αναφορά Παραπόνων

Δημοσίευση από cristina »

metalo έγραψε: ΘΕΜΑ: Αναφορα παραπονων 1. Σας αναφερω οτι τυνχανω παραπονουμενος απο αναρμοστη συμπεριφορα του Κ. Διοικητου της μοναδος μου. Η οποια δεν αρμοζη σε στρατιωτικο και με προσεβαλε προσωπικα. Συγκεκριμενα με αποκαλεσε...2. Παρακαλω για τις ενεργειες σας.



ιεραρχικα που την προωθεις; Στο στργο; Η στο γεσ; Γιατι αναφερεις για το δκτη σου γι αυτο το λεω.

Σταύρος Γ.

Αναφορά Παραπόνων

Δημοσίευση από Σταύρος Γ. »

Ο Σ. Κ.20-1 λέει ότι η διάρκεια υποβολής παραπόνων είναι 15 ημέρες.Μπορεί να μου πει κάποιος που γνωρίζει αν είναι μόνο οι εργάσιμες ημέρες ή είναι 15 ημέρες μαζί με τις αργίες, γιατί δεν το διευκρινίζει.

Άβαταρ μέλους
Ragstalion
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 19, 2017 1:42 pm
Επικοινωνία:

Αναφορά Παραπόνων

Δημοσίευση από Ragstalion »

Γνωριζω οτι το παρων αρθρο ειναι σχετικα παλιο αλλα παρο'ολα αυτα θα συνταξω αυτα που εγω γνωριζω.Οσων αφορα την αναφορα παραπονων την παραθετεις στο 1ο Γραφειο της εκαστοτε μοναδας ή Ε. Κ. Ε (Ειδικο Κεντρο Εκπαιδευσης), οπου και ο αρχιλοχιας που ειναι εκει υπευθυνος την παραθετει στο Γρ. Δκτη για να την υπογραψει.

Οσων αφορα την συνταξη της αναφορας μπορεις να ζητησεις ειτε απο τον λοχαγο σου ειτε απο τον αρχιλοχια ή επιλοχια του λοχου σου να σου δειξει πως να συνταξεις μια αναφορα παραπονων ορθα και προβλεπομενα.

Στην αναγκη πανε στο Δοιηκητηριο της μοναδος σου πριν τις 2 η ωρα οπου και σχολανε τα στελεχοι συμπεριλαμβανομενου και του Δκτη σου, επειτα θα πας στο 1ο Γραφειο και ζητα ενα υποδειγμα εαν δεν υπαρχει αναρτημενο στον θαλαμο του Λοχου σου ή στον πινακα ανακοινωσεων του θαλαμου.

Σε καθε περιπτωση παντως συζητησε το με τον λοχαγο σου ή ακομα καλυτερα με τον Δοιηκητη της μοναδος σου ή του κεντρου σου που πιστευω θα δωσει μεγαλη βαση επι του θεματος. Αν και να εισαι προετοιμασμενος οτι υπαρχει η περιπτωση να μην του καλα αρεσει και να φροντισει να σου αλλαξει γνωμη, παρολα αυτα αν θεωρεις οτι χρηζει μεγαλης σημασιας και θελησεις Να προχωρησεις σε αυτην σου την αποφαση παρ'ολα αυτα τοτε να επιμενεις στον σκοπο σου.

Καλο ειναι να μελετησεις το κεφαλαιο 18 Περι υποβολη παραπονων και ατομικων αναφορων (ψαξε στο διαδικτυο οπως στο σημειωσα).

Να Γνωριζεις οτι η οποιαδηποτε αναφορα δεν ειναι κατι δυσκολο ειτε ΜΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΗ Ειτε αναφορα παραπονων κλπ. Ειναι το ιδιο ως προς τον τροπο παραστασης.

Σε περιπτωση που δεν υπαρχει ευκαιρως Η/Υ στο Γρ. Λγου ή επιλοχια τοτε απευθυνσου σε ενα απο τα υπαρχοντα γραφεια στο Δοιηκητηριο και ζητα ευγενικα (παρακαλεσε εν ολιγις χωρις να πεις παρακαλω) αν δεν γινεται αλλιως στην εξοδο σου πανε σε ενα ιντερνετ καφε και χρησιμοποιησε το καποιο προγραμμα κειμενο και οχι ενα απλο σημειωματαριο.

Το παρακατω κειμενο που σου παραθετω ειναι ενα παραδειγμα και τα στοιχεια που αναπαριστουνται δεν συμβαδιζουν με κανενα τροπο με πραγματικα στοιχεια ή προσωπα. Αλλα να γνωριζεις οτι πρεπει να εισαι ακριβης οσων αφορα τις αποστασεις τα ορθογραφικα και τις σφραγιδες αλλιως η αναφορα σου δεν θα γινει εγκυρη απο τον Δκτη σου συν το οτι θα ειναι δυσαναγνωστο.

ΠΡΟΣ:617 ΜΚ/ΤΠ / 1ο ΜΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΗ

ΛΧΙΑΣ (ΠΖ)

Παπαδακης Αναστασιος

Του Ευαγγελου (ΑΜ:89526)

Δριτης 2ου Μ/Κ ΛΤΦ

Πλατη,10 ΜΑΙ 12

ΘΕΜΑ: Αιτηση... Ημερης Αδειας ().

1. Αναφερω οτι αιτουμαι... Ημερη Αδεια () για την πολη της

Δραμας για προσωπικος λογους.

2. Κατα τη διαρκεια της αδειας μου η διευθυνση μου θα ειναι Χρυσο

Ξανθης και το τηλεφωνο μου *9932800

3. Παρακαλω να μου χορηγησετε την παραπανω αδεια εαν ειναι δυνατον

την τριτη,13 ΜΑΙ 2014.

Πανω κατω τα ιδια πραγματα θα γραψεις για αμα θελησεις να βγεις παραπονουμενος ή αιτων για οτιδηποτε αλλο.

Επλιζω να κατατοπισα σε γενικα πλαισια και να βοηθησα τα νεα στρατιωτακια που ψαχνουν απαντησεις για απλα πραγματα.

Το παν παντως ακομα και αν καποιος ειναι ανιδεος ή για προσωπικους ιδεολογικους λογους δεν πολυ συμπαθει τον στρατο καλο ειναι να ρωταει τους ανωτερους του οποτε δινεται η ευκαιρια και να μαθαινουν απο αυτους, ακομα και αν αυτοι ειναι ΕΠ. ΟΠ. Διοτι ειναι ανθρωποι που εχουν ξοδεψει πολλα χρονια εν υπηρεσια και τα γνωριζουν αυτα τα πραγματα μεταξυ πολλων
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες