Χωρισμός

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

" Δεν θελω αλλο να ειμαστε μαζι. Δεν ς αγαπω δεν ς αγαπησα ποτε. Θελω να χωρισουμε".

ολα οσα αγαπησαμε σεβαστηκαμε χαθηκανε σε λεξεις. Τιποτε δεν διαρκει για παντα και τιποτε ποτε δεν ειναι δεδομενο. Πληγωνομαστε και πληγωνουμε. Ενας φαυλος κυκλος στο παιχνιδι της αγαπης. Ολοι βιωσαμε ενα χωρισμο καποια στιγμη στη ζωη μας με ολα τα τραγικα του επακολουθα.Εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rafale την Πέμ Ιουν 03, 2010 12:41 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

Μια φταίω εγώ μια φταις εσύ
Βαρέθηκα να φταίμε
Γι΄ αυτό θα φύγω μακριά
Αντίο και τα λέμε "

Μα δε μου λες εδά καλλιό γιάντα βαριαστενάζεις;
Χίλιους κι αν βγάλεις στεναγμούς, τη γνώμη δεν μ' αλλάζεις. Δε φταις απου χωρισαμε κι ευθυνες δε σου ριχνω,
φταιει η καρδια μου π'αγαπω οτι σκουπιδι βριχνω!

Δεν θα μπορουσανε φυσικα να λειψουνε και οι αγαπημενες μου μαντιναδες ΕικόναΕικόναΕικόνα

Babis

Χωρισμός

Δημοσίευση από Babis »

Μπορουμε με πολλους τροπους να παθουμε καταθλιψη...

Οκ, μπαινω την Δευτερα... Κατσε να σου περιγραψω τον τελευταιο μου χωρισμο... Ετσι για πλακα...

Ελεος βρε παιδια... Ελεος...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

Το μονο ελεος φιλε μου ειναι οτι μπαινεις τη δευτερα. Ολα τα αλλα παλευονται. Ακομα και ο χωρισμος...
Babis

Χωρισμός

Δημοσίευση από Babis »

Δεν ξερω πως τον περασες εσυ τον τελευταιο σου χωρισμό αλλα εγω τον περασα πολυ ασχημα...

Και νομιζω αρκετοι ανθρωποι παραλύουν για μηνες ολοκληρους, Σε αλλους δε, παιρνει ακομη περισσοτερο.

Σε μερικους ανθρωπους φέρονται λες και ειναι σκουπιδια, ενα χαρτακι που απλα βρηκαμε να πεταξουμε... Το μουντζουρώσαμε και τωρα πλεον δε μας ειναι χρησιμο...

Αν δεν αγαπησες, αν απλα ο χωρισμος ηταν το αποτελεσμα μιας τυπικης διχως πολλα πολλα σχεσης, ενταξει... Αν ηταν ομως κατι παραπανω; Τουλαχιστον για σενα; Ποσο ευκολο ειναι να ξεπλύνεις την ψυχη σου και να συνεχίσεις;

Αν το εχεις ψαξει θα γνωριζεις πολυ καλα οτι ο χωρισμος ειναι ενας απο τους κυριοτερους λογους που μπορει καποιος να εμφανισει καταθληπτικα συμπτωματα...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

Babis έγραψε:Δεν ξερω πως τον περασες εσυ τον τελευταιο σου χωρισμό αλλα εγω τον περασα πολυ ασχημα...

Και νομιζω αρκετοι ανθρωποι παραλύουν για μηνες ολοκληρους, Σε αλλους δε, παιρνει ακομη περισσοτερο.

Σε μερικους ανθρωπους φέρονται λες και ειναι σκουπιδια, ενα χαρτακι που απλα βρηκαμε να πεταξουμε... Το μουντζουρώσαμε και τωρα πλεον δε μας ειναι χρησιμο...

Αν δεν αγαπησες, αν απλα ο χωρισμος ηταν το αποτελεσμα μιας τυπικης διχως πολλα πολλα σχεσης, ενταξει... Αν ηταν ομως κατι παραπανω; Τουλαχιστον για σενα; Ποσο ευκολο ειναι να ξεπλύνεις την ψυχη σου και να συνεχίσεις;

Αν το εχεις ψαξει θα γνωριζεις πολυ καλα οτι ο χωρισμος ειναι ενας απο τους κυριοτερους λογους που μπορει καποιος να εμφανισει καταθληπτικα συμπτωματα...
ετσι βρε μπαμπη τις σκεψεις σου ηθελα να ξεδιπλωσεις χωρις τα "ελεος". Δυσκολος ο χωρισμος για τον καθενα που τον βιωνει. Ποιος αλλωστε δεν τον βιωσε; Αλλοι οπως ειπες το περνανε λιγο πιο ανωδυνα και αλλοι τους παιρνει απο κατω. Παντα ομως καθε χωρισμος και καθε αιτια χωρισμου δεν ειναι ιδια με του διπλανου. Και το σημαντικο η ψυχολογια η δικη σου η δικη μου δεν ειναι ιδια με του διπλα. Οταν καταλαβεις οτι σε πεταξε σα σκουπιδι ναι ειναι οτι χειροτερο. Ολα αυτα που νιωθεις ναι ειναι ασχημος χωρισμος. Και βεβαια αγαπησα Και βεβαια χωρισα και βεβαια πονεσα. Επισης το γνωριζω πολυ καλα οτι ενας χωρισμος φερνει συμπτωματα καταθλιψης. Τωρα; Το ξεπερασες; Εισαι οκ;

Babis

Χωρισμός

Δημοσίευση από Babis »

cristi έγραψε: ετσι βρε μπαμπη τις σκεψεις σου ηθελα να ξεδιπλωσεις χωρις τα "ελεος". Δυσκολος ο χωρισμος για τον καθενα που τον βιωνει. Ποιος αλλωστε δεν τον βιωσε; Αλλοι οπως ειπες το περνανε λιγο πιο ανωδυνα και αλλοι τους παιρνει απο κατω. Παντα ομως καθε χωρισμος και καθε αιτια χωρισμου δεν ειναι ιδια με του διπλανου. Και το σημαντικο η ψυχολογια η δικη σου η δικη μου δεν ειναι ιδια με του διπλα. Οταν καταλαβεις οτι σε πεταξε σα σκουπιδι ναι ειναι οτι χειροτερο. Ολα αυτα που νιωθεις ναι ειναι ασχημος χωρισμος. Και βεβαια αγαπησα Και βεβαια χωρισα και βεβαια πονεσα. Επισης το γνωριζω πολυ καλα οτι ενας χωρισμος φερνει συμπτωματα καταθλιψης. Τωρα; Το ξεπερασες; Εισαι οκ;



Χε χε... Ναι πλεον μπορω να χαμογελω... Αλλωστε εχει περασει αρκετος καιρος. Παντα γνωριζαμε βεβαια οτι ο χρονος γιατρευει αλλα εδω δεν ειναι το μονο φαρμακο... Νομιζω το απολυτο φαρμακο ειναι να ξαναερωτευτεις διαφορετικα να βρεις νεα χομπυ, νεες ασχολίες... Ταξιδια... Γενικα να μην καθεσαι μεσα στο σπιτι και να μιζεριαζεις... Δε βοηθαει... Ασε που οι παλιες αγαπες, σιγουρα δεν πανε στον Παραδεισο... Εικόνα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

Babis έγραψε:
cristi έγραψε: ετσι βρε μπαμπη τις σκεψεις σου ηθελα να ξεδιπλωσεις χωρις τα "ελεος". Δυσκολος ο χωρισμος για τον καθενα που τον βιωνει. Ποιος αλλωστε δεν τον βιωσε; Αλλοι οπως ειπες το περνανε λιγο πιο ανωδυνα και αλλοι τους παιρνει απο κατω. Παντα ομως καθε χωρισμος και καθε αιτια χωρισμου δεν ειναι ιδια με του διπλανου. Και το σημαντικο η ψυχολογια η δικη σου η δικη μου δεν ειναι ιδια με του διπλα. Οταν καταλαβεις οτι σε πεταξε σα σκουπιδι ναι ειναι οτι χειροτερο. Ολα αυτα που νιωθεις ναι ειναι ασχημος χωρισμος. Και βεβαια αγαπησα Και βεβαια χωρισα και βεβαια πονεσα. Επισης το γνωριζω πολυ καλα οτι ενας χωρισμος φερνει συμπτωματα καταθλιψης. Τωρα; Το ξεπερασες; Εισαι οκ;



Χε χε... Ναι πλεον μπορω να χαμογελω... Αλλωστε εχει περασει αρκετος καιρος. Παντα γνωριζαμε βεβαια οτι ο χρονος γιατρευει αλλα εδω δεν ειναι το μονο φαρμακο... Νομιζω το απολυτο φαρμακο ειναι να ξαναερωτευτεις διαφορετικα να βρεις νεα χομπυ, νεες ασχολίες... Ταξιδια... Γενικα να μην καθεσαι μεσα στο σπιτι και να μιζεριαζεις... Δε βοηθαει... Ασε που οι παλιες αγαπες, σιγουρα δεν πανε στον Παραδεισο... Εικόνα
μπραβο μπαμπη. Ετσι να ερωτευτεις ξανα. Απο αυτο ζουμε και αναπνευουμε. Σιγουρα δεν πανε στον παραδεισο. Και μην επιτρεψεις ποτε σε καμια και σε κανεναν να σε μειωσει επουδενι και να σε φερει με τη συμπεριφορα της κατω του 0. Εισαι προσωπικοτητα και εχεις αποψηΕικόνα

ΑΘΗΝΑ

Χωρισμός

Δημοσίευση από ΑΘΗΝΑ »

Κανε την δουλεια σου λαι φυγε τουλαχιστον να της πληγωνεις εσει οι ερωτες και αυτα ειναι βαλακιες

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

Σημφωνο. Ολη εινε βλακια ακου εροτες
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

cristi ντροπη Εικόνα
Παντως δεν ειναι σωστο να την πληρωνουν αλλοι για λαθη αλλων. Καταρχην οταν καποιος μας κοροιδευει φταιμε και εμεις που το αφηνουμε ετσι και δε το τελειωνουμε μια και καλη. Εαν μαθουμε την κοροιδια μετα το χωρισμο τοτε απλα λες δεν αξιζε και φευγεις... Το να νιωσει καποιος αλλος το πονο που ενιωσες εσυ δε βοηθα καπου. Απλα προσεχουμε να μη πεφτουμε με τα μουτρα, παντα να κραταμε πισινη αλλα και ν δινουμε στον αλλον οση αγαπη αξιζει.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:cristi ντροπη Εικόνα
Παντως δεν ειναι σωστο να την πληρωνουν αλλοι για λαθη αλλων. Καταρχην οταν καποιος μας κοροιδευει φταιμε και εμεις που το αφηνουμε ετσι και δε το τελειωνουμε μια και καλη. Εαν μαθουμε την κοροιδια μετα το χωρισμο τοτε απλα λες δεν αξιζε και φευγεις... Το να νιωσει καποιος αλλος το πονο που ενιωσες εσυ δε βοηθα καπου. Απλα προσεχουμε να μη πεφτουμε με τα μουτρα, παντα να κραταμε πισινη αλλα και ν δινουμε στον αλλον οση αγαπη αξιζει.
μα πως να το τελειωσεις οταν υπαρχει αγαπη στη μεση; Και ας καταλαβαινεις οτι σε κοροιδευει; Σε ενα χωρισμο και οι δυο πονανε. Παντα ετσι δεν κανουμε; Με τα μουτρα δεν πεφτουμε; Γι αυτο και την παταμε αλλωστε. Οσο και να προσεχουμε η καρδια αλλα λεειΕικόνα

Babis

Χωρισμός

Δημοσίευση από Babis »

tsiripobina έγραψε:cristi ντροπη Εικόνα
Παντως δεν ειναι σωστο να την πληρωνουν αλλοι για λαθη αλλων. Καταρχην οταν καποιος μας κοροιδευει φταιμε και εμεις που το αφηνουμε ετσι και δε το τελειωνουμε μια και καλη. Εαν μαθουμε την κοροιδια μετα το χωρισμο τοτε απλα λες δεν αξιζε και φευγεις... Το να νιωσει καποιος αλλος το πονο που ενιωσες εσυ δε βοηθα καπου. Απλα προσεχουμε να μη πεφτουμε με τα μουτρα, παντα να κραταμε πισινη αλλα και ν δινουμε στον αλλον οση αγαπη αξιζει.


Sorry, Αλλα απο ποτε εγινε η αγαπη και ο ερωτας εμποριο;

Να παίρνω 2 κιλα πατάτες και να δινω ενα... Τι παει να πει, να μη πέφτουμε με τα μουτρα, να κραταμε πισινή, να δινουμε στον αλλο οση αγαπη αξιζει; Την αλλη φορα, θα κοιτάξω να παρω μαζι μου μια ζυγαρια... Μη μου ξεφύγει περισσοτερη αγαπη απ' οσο πρεπει...

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

Συμφωνω με μπαμπη.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες