Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
paiz13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Φεβ 04, 2013 2:38 pm
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από paiz13 »

Αντωνη μηπως ξερεις και το ποσο που πηραν ;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

paiz13 έγραψε:Αντωνη μηπως ξερεις και το ποσο που πηραν ;


Καλησπέρα φίλε μου. Δες εδώ

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
poultour
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Μάιος 17, 2013 6:29 pm
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από poultour »

Καλησπέρα. Ημουν Εποπ δεκανεας για 2.5 χρονια και για καποιο λογο απολύθηκα. Τις κρατησεις του ταμείου για εφαπαξ πρεπει να τις παρω πισω στο ακέραιο γιατί δεν συμπλήρωσα 10 χρονια. Έστειλα τα δικαιολογητικά και μου εστειλαν χαρτι οτι δεν τα δικαιούμαι επειδη εχουν περάσει 5 χρόνια απο την στιγμή της απόλυσης. Ισχυει αυτο; Γνωρίζει κανενας; Να το κυνηγήσω το θέμα ή οντως έτσι ειναι τα πραγματα; έχει κάποιος κανενα δικηγόρο που να ασχολείται με αυτέ τα θέματα; Ευχαριστώ
Λαμπρος

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Λαμπρος »

Καλημερα στο foroum Ειμαι καινουργιο μελος και αποφασισα να κανω μια εγραφη για να θεσω προς συζήτηση ενα θεμα που με καίει μιας και με το υπουργείο εθνικής αμύνης δεν βγαζω ακρη. Το ιστορικο μου εχει ως εξηςΉμουν τριτη σιρα Εποπ μπήκα το 2004 και το 2005 μετα απο τροχαίο με έκριναν ι5 και μου δοσαν μια αποζημίωση απολύοντας με απο το σωμα του πυροβολικου

Εγω σημερα μετα απο 8 χρονια ψαχνω να βρω τα ένσημα μου για τον ενάμισι χρονο θητείας σαν Εποπ και μετα απο αίτημα στο υπουργείο αμυνης με αριθμο πρωτοκολλου και τα σχετικά περνω ενγραφος μια αφοπλιστική απάντηση οτι με βαση το νομο 2936/2001 ασφαλιζόμουν στο δημοσιο για συνταξη και υγειονομικη περιθαλψη. Εχει καποιος να μου πει κατι που πρεπει να αποτανθω και ποιον να ρωτισω για το που μπορει να ειναι αυτα τα ενσυμα μιας και τα ψαχνω και να τα κολισω με καποια παλιότερα απο το ικα μπας και βγαλω αναπηρική συνταξη μιας και εχω μετα το τροχαιο ποσοστο αναπυριας 67%...

Ευχαριστω

dragon

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dragon »

Γεια σε ολους. Αποστρατευτηκα απο το γες μαιο 2012 αν δεν δικαιωθω απο την εφεση δικαιουμε αποζημιωση; Ειμαι 5η σειρα
ΝΙΚΟΣ

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

st1985 έγραψε:παιρνεισ... εγω τα πηρα τελικα.


φυλλο πορειας μετα απο απολυση

ρε παιδια ειμουν στη πα και δεν μου τα δινουν με ρωτανε που το ξερω να τους πω το νομο να το διαβασουν εχω μπλεξει και δεν ξερω τι να κανω

θαν12

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από θαν12 »

Με απολυσαν ως ι3Εχω κανει εφεση και ειναι αρνητικη. Τι μπορω να κανω?
ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

καλησπερα ειμαι 7 σειρα και θα αποστρατευτω εαν παρω την αποζημιωση χανω τα ενσημα μου; Βασει ενος προεδρικου διαταγματος 169/2007 παραγραφος 36 και αρθρο 5 λεει οτι δεν λαμβανονται υποψην τα ετη υπηρεσιας σαν ςυνταξιμα ετη. Εποπ 3 σειρα τα εχουν παρει τι απο τα δυο ισχυει; Επισης τις κρατησεις ΠΔ απο το μτς οχι απο τον ελοας τις παιρνω και αυτες;
ΓΙΩΡΓΟΣ

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Γιατι ΕΠΟΠ να αποστρατευονται με 7 στις βαθμολογιες που το λεει αυτο πειτε μου; Ειμαι πρωην ΕΠΟΠ Δεκανεας ΠΖ. Αποστρατευτηκα Μαϊο 2012 (κριση εποπ στι πενταετια). Εκανα προσφυγη και μου ηρθε ακυρη, για να γινει δικαστιριο μου ζητησανε 2000 Ευρω. Ισα-ισα ζω και ταιζω την οικογενεια μου, που να βρω 2000 Ευρω; Παρακαλω δειτε αυτα που γραφω, αδικα με αποστρατευσαν. Επιθιμω να ξαναμπω στο Στρατευμα.
Γιώργος

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Γιώργος »

Φίλε dn24, Μπορώ να έχω το email σου, θέλω να σε ρωτήσω κάποια πράγματα.

Γιώργος

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Γιώργος »

Φίλε μήπως τελικά σε απομάκρυναν , επειδή είχες λίγες ή πολλές φυλακές; Πόσες ημέρες φυλακή είχες;

Γνωρίζεις;

john3

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από john3 »

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κίνδυνος μη μονιμοποίησης σε περίπτωση που κάποιος με ειδικότητα Ι1 κριθεί Ι2 για λόγους υγείας;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θα σου δώσουν άλλη ειδικότητα αν σε κρίνουν Ι2. Δεν σε αποστρατεύουν. Αποστρατεύεσαι μόνο αν κριθείς από Ι3 και κάτω.

mousebet
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2015 4:55 pm
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από mousebet »

Καλησπερα σας ολους παιδια ειμαι κ εγω εποπ 1η σειρα στην Π. Α κ θελω να φυγω. Βαρεθηκα κουραστηκα πεστε το οπως θελετε. Ελεος οτι γινεται κ οτι συμβαινει παντα ο εποπ μπροστα γιατι ειμαστε οπως μας λενε συναδερφοι απο μη παραγωγικες σχολες. Εαν δηλωσω παραιτηση γνωριζει καποιος τι επιστροφη χρηματων θα εχω. Θα πρεπει να φυγω κυριος η να γεμισω φυλακες το καρνε μου( να αργω στην εργασια μου κτλ).Επισης αντιμετωπιζω ενα προβλημα στην ψυχικη μου υγεια αντιμετωπισιμο μεν αλλα θελει προσπαθεια.

Ποιος συναδερφος μπορει να με βοηθησει να βρω λυση.

Άβαταρ μέλους
chris88
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 13, 2016 1:22 am
Τοποθεσία: 1
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από chris88 »

καλησπερα θελω να μαθω τι αποζημιωση παιρνει καποιος πριν την μονιμοποίηση 7ετιας Και αν του κρατανε καποια λεφτα που χρωσταει στη εφορια
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες