Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
tourist1
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:13 am
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από tourist1 »

Φίλε ex υπαρχει λύση και ειναι ευκολη και απλη-ανεξοδη.
ex politis

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ex politis »

Για γίνε πιο συγκεκριμένος tourist1. Γιατί ούτε μεταβίβαση παίζει, ούτε να πάρω δάνειο για δική μου κατοικία. Πάντως εύγε στον ΕΣ. Μετά από μια ολόκληρη ζωή σε πετάνε ΧΩΡΙΣ ασφάλιση, ΧΩΡΙΣ ένσημα, ΧΩΡΙΣ οδοιποροικά, ΧΩΡΙΣ αποζημιώσεις. Πάλι καλά που δεν βγήκαμε ΑΚΟΜΑ να τους χρωστάμε και από πάνω.
Άβαταρ μέλους
tourist1
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:13 am
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από tourist1 »

Αυτό που πρέπι να αποδείξεις ειναι οτι κάπου μένεις είτε είναι στο ονομά σου είτε σε ενοίκιο σωστά;

Αρα πας και κανεις ενα συμφωνιτικο ενοικίασης σε συμβολαιογραφο το σφραγιζεις στην εφορια και καθαρισες. Αν θες λεπτομερειες στειλε πμ
ex politis

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ex politis »

Σειρά δεν μπόρεσα να στείλω προσωπικό, δεν πολυκατάλαβα τί πρέπει να κάνω. Ως τί θα κάνω συμφωνητικό με συμβολαιογράφο; Οτι νοικιάζω τί και από ποιόν; Κανονικά τα συμβόλαια δεν είναι μεταξύ νοικάρη-νοικοκύρη; Αν μπορείς πόσταρε λεπτομέριες, έστω και βασικές.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Greek_Army »

Για να στείλεις προσωπικό μήνυμα θα πρέπει να κάνεις εγγραφή στο φόρουμ
capo

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από capo »

Παντως να ξερετε οσοι φυγουν πριν την 3τια περνουν πισω λεφτα βασικα ειναι οι κρατισεις. Το ξερω γιατι εχω σειρα μου που εφυγε στον ενα χρονο και πηρε πισω 2000 ευρω.
Κόνικλας

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Κόνικλας »

Ξέρει κανείς ποιά είναι η διαδικασία για την αποζημίωση; Κάνεις κάποια αίτηση; Χρειάζεται κάποια δικαιολογητικά;

Επίσης, έχει κάποιος πρόχειρο υπόδειγμα για αίτηση επιστροφής κρατήσεων;(το υπόδειγμα στο εγκόλπιο είναι λίγο μπερδεμένο)
Άβαταρ μέλους
NICK257
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2012 3:08 am
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από NICK257 »

Αυτο ψαχνω και εγω. περι αποζημιωσης... ειμαι εποπ λχιας 4 η σειρα την παρασκευη με απολυσαν ι3 λογω υγειας και θελω να μαθω αν για να παρω την αποζημιωση, τις κρατησεις κτλ. πρεπει να καταθεσω καποια χαρτια και που... μια βοηθεια θα την εκτιμουσα...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Greek_Army »

Πριν γράψουμε κάτι, διαβάζουμε προηγούμενες σελίδες και αν δεν έχει απαντηθεί το ρωτάμε και στο λέω αυτό γιατί τα συγκεκριμένα ερωτήματα έχουνε απαντηθεί
Γιαννης

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Γιαννης »

Γεια σε ολους. Ειμαι 8η σειρα ΕΠΟΠ, εχω κλισει 2 χρονια και τωρα εχω βγει Ι3 για λογους Υγειας... Τι αποζημιωση δικαιουμαι και τι μπορω να κανω με τα ενσυμα που εχω; Μπορω να τα ζητησω σε χρηματα; Παρακαλω βοηθηστε με :-) !
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

Γιαννης έγραψε:Γεια σε ολους. Ειμαι 8η σειρα ΕΠΟΠ, εχω κλισει 2 χρονια και τωρα εχω βγει Ι3 για λογους Υγειας... Τι αποζημιωση δικαιουμαι και τι μπορω να κανω με τα ενσυμα που εχω; Μπορω να τα ζητησω σε χρηματα; Παρακαλω βοηθηστε με :-) !


Kαλησπέρα! Με 2 έτη υπηρεσίας κ από την στιγμή που φεύγεις οικειοθελώς (αν σε έδιωχναν πχ λόγω ποινών, δικαιούσαι άλλης κλίμακας ποσό), δικαιούσαι αποκλειστικά και μόνο τις κρατήσεις σου από το ΕΦΑΠΑΞ (απο τον ΕΛΟΑΣ) 600?/έτος. Τα ένσημα τα παίρνεις έτσι κι αλλιώς, και όταν κάποτε θα βγεις σε σύνταξη από άλλο ταμείο θα τα κάνεις Συμψηφισμό. Και δεν μπορείς Να τα πληρωθείς στο χέρι όπως αναφέρεις.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
paiz13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Φεβ 04, 2013 2:38 pm
Επικοινωνία:

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από paiz13 »

Καλημερα ειμαι εποπ 4η σειρα και εφυγα στην 7ετια ποσο καιρο κανει περιπου μεχρι την καταβολη της αποζημειωσης.
ΑΝΤΩΝΗΣ

Αποζημίωση μη μονιμοποίησης ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΑΝΤΩΝΗΣ »

Καλημερα φιλε μου σε 2 μηνες εποπ του δ σωματος τα πηρανε τα χρηματα της αποζημιωσησ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης