Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Ανταλλάξτε απόψεις και διασταυρώστε τα ξίφη σας με επιχειρήματα
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από Signaller »

REPAINER έγραψε: μερικοι χαλιουνται που οι ελληνιδες δεν ειναι ζωα και εχουν προωπικοτητα σε γενικες γραμμες


οι ελληνίδες έχουν προσωπικότητα ; Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Προφανώς, υπάρχουν και τέτοιες δεν θέλω να είμαι απόλυτος, αλλά σε γενικές γραμμές δεν ισχύει. Αυτή είναι η γνώμη μου

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από REPAINER »

Δεν ειναι και ιδιες οι ελληνιδες με τις αλλοδαπες, η ελληνιδα (παντα σε γενικες γραμμες) εχει και ηθικη και προσωπικοτητα

ας διαφωνουμε δε κανει κακο, αλλωστε μπορει εγω απλα να επεσα στη περιπτωση και να βρηκα αυτο που περιγραφω

αλλα οπως και να χει δεν ειναι οι ελληνιδες στην ιδια κατηγορια με τις αλλοδαπες που εννοουμε
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σίγουρα έπεσες στην περίπτωση αδερφέ, διότι εγώ για παράδειγμα που έχω κάνει ήδη 2 σχέσεις με κοπέλες απο άλλες χώρες (Η μία απο αυστραλία και η άλλη απο Πολωνία) , δεν έχω ξανασυναντήσει τέτοιες προσωπικότητες σε καμμία σχέση μου με Ελληνίδα μέχρι στιγμής. Οι Ελληνίδες σε πολλές περιπτώσεις βγάζουν ένα τουπέ ενώ είναι κάτι φρόκαλα ουσιαστικά (όχι όλες) και δεν πλησιάζουν και σε καμμία περίπτωση τις αντίστοιχες του εξωτερικού.

Μπορεί να είναι πιο ανεξάρτητες, αλλά σίγουρα είναι και πιο συνειδητοποιημένες σε πολλά ζητήματα!

Και για του λόγου το αληθές για να μην νομίζετε ότι σας πουλάω παπάντζες σας δείχνω μια ερασιτεχνική φωτό της πρώην μου που λέγαμε! Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από Deathdiver »

D.Y.K έγραψε:Σίγουρα έπεσες στην περίπτωση αδερφέ, διότι εγώ για παράδειγμα που έχω κάνει ήδη 2 σχέσεις με κοπέλες απο άλλες χώρες (Η μία απο αυστραλία και η άλλη απο Πολωνία) , δεν έχω ξανασυναντήσει τέτοιες προσωπικότητες σε καμμία σχέση μου με Ελληνίδα μέχρι στιγμής.Οι Ελληνίδες σε πολλές περιπτώσεις βγάζουν ένα τουπέ ενώ είναι κάτι φρόκαλα ουσιαστικά (όχι όλες) και δεν πλησιάζουν και σε καμμία περίπτωση τις αντίστοιχες του εξωτερικού.

Μπορεί να είναι πιο ανεξάρτητες, αλλά σίγουρα είναι και πιο συνειδητοποιημένες σε πολλά ζητήματα!

Και για του λόγου το αληθές για να μην νομίζετε ότι σας πουλάω παπάντζες σας δείχνω μια ερασιτεχνική φωτό της πρώην μου που λέγαμε!Εικόνα

Εικόνα



A ναι ρε συ!Εικόνα Γνωστη φυσιογνωμια μου φαινεταιΕικόνα

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από fideas emk »

Εξαρταται τις αλλοδαπες ρε παιδια. Βαλτε ενα μετρο στη συζητηση...

η ηθικη βγαινει απο τη γνωση... Οποτε πολλες ελληνιδες ειναι βουρλα... Σε γενικα γραμμες (ακομα) ειναι ζεστα γκομενακια παντως κι ας εχουν ξεφυγει οι νεολαιοι, κι ας ειναι μονο νυχι μαλλι και τσαντα. Αρκετοι λαοι του εξωτερικου βγαζουν καλυτερο... Υλικο. Ειδικα παραδεισοι οπως, Εσθονια, Λεττονια, Τσεχια, Σουηδια κ. Λ (αν σας αρεσουν οι τριμετρες ξανθιες και το μπλε ματι). Υστερουν σε παθος (γενικα) αλλα μεχρι να φτασεις στο παθος δε θα σου φυγει η ψυχη (οπως με τις ελληνιδες).

το χειροτερο με τις πατριωτισσες ειναι η νοοτροπια της ντιβας και του ψευτοηθικου που εχουν. Αν ειχαν την ηθικη της αγγλιδας θα ανεβαιναν πολλα σκαλοπατια στην εκτιμηση ολων μας Εικόνα . Δε λεω να τσουλοποιηθουν τελειως αλλα μια μεση λυση χρειαζεται. Και να ριξουν λιγο τα μουτρα. Το να ανοιξουν και λιγο τα ποδια χωρις να προκαλουν τοσο μεγαλη ζαλουρα, δε κανει και τοσο κακο.

Mobius
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 11:50 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από Mobius »

fideas emk έγραψε:Εξαρταται τις αλλοδαπες ρε παιδια. Βαλτε ενα μετρο στη συζητηση...

η ηθικη βγαινει απο τη γνωση... Οποτε πολλες ελληνιδες ειναι βουρλα... Σε γενικα γραμμες (ακομα) ειναι ζεστα γκομενακια παντως κι ας εχουν ξεφυγει οι νεολαιοι, κι ας ειναι μονο νυχι μαλλι και τσαντα. Αρκετοι λαοι του εξωτερικου βγαζουν καλυτερο... Υλικο. Ειδικα παραδεισοι οπως, Εσθονια, Λεττονια, Τσεχια, Σουηδια κ. Λ (αν σας αρεσουν οι τριμετρες ξανθιες και το μπλε ματι). Υστερουν σε παθος (γενικα) αλλα μεχρι να φτασεις στο παθος δε θα σου φυγει η ψυχη (οπως με τις ελληνιδες).

το χειροτερο με τις πατριωτισσες ειναι η νοοτροπια της ντιβας και του ψευτοηθικου που εχουν. Αν ειχαν την ηθικη της αγγλιδας θα ανεβαιναν πολλα σκαλοπατια στην εκτιμηση ολων μας Εικόνα. Δε λεω να τσουλοποιηθουν τελειως αλλα μια μεση λυση χρειαζεται. Και να ριξουν λιγο τα μουτρα. Το να ανοιξουν και λιγο τα ποδια χωρις να προκαλουν τοσο μεγαλη ζαλουρα, δε κανει και τοσο κακο.



ξέρεις poses φορες το έχω δει να το λένε αυτό; Παρα πολλές φορες. Απέκτησαν ισότητα οι γυναίκες αλλα οι "ελλεεινιδες" του γάμ... Και ψόφησε. Το παράκαναν. Το πήραν πάνω τους. Βεβαια φταίνε και πολλοί από εμάς που τις έχουν θεοποιήσει τις ελληνίδες και άλλοι όπως (καρράς, πλούταρχος) και έχουν καβαλήσει το καλάμι κανονικά. Αν είσαι ελεύθερος σου βγαίνει η ψυχή για να βρείς μια. Έχουν ξεφύγει πολύ, γιαυτο πολλοί στρέφονται προς τις αλλοδαπές αφού δεν έχουν όλοι ελπίδες με τις πατριώτισσες... Κρίμα για την κατάντια τους. Εγώ πάντως τα έχω με αλλοδαπή και σωθικα πραγματικά

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από Signaller »

Κατά βάθος, σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι οι γυναίκες είναι ίδιες παντού

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από D.Y.K »

Deathdiver έγραψε:
D.Y.K έγραψε:Σίγουρα έπεσες στην περίπτωση αδερφέ, διότι εγώ για παράδειγμα που έχω κάνει ήδη 2 σχέσεις με κοπέλες απο άλλες χώρες (Η μία απο αυστραλία και η άλλη απο Πολωνία) , δεν έχω ξανασυναντήσει τέτοιες προσωπικότητες σε καμμία σχέση μου με Ελληνίδα μέχρι στιγμής.Οι Ελληνίδες σε πολλές περιπτώσεις βγάζουν ένα τουπέ ενώ είναι κάτι φρόκαλα ουσιαστικά (όχι όλες) και δεν πλησιάζουν και σε καμμία περίπτωση τις αντίστοιχες του εξωτερικού.

Μπορεί να είναι πιο ανεξάρτητες, αλλά σίγουρα είναι και πιο συνειδητοποιημένες σε πολλά ζητήματα!

Και για του λόγου το αληθές για να μην νομίζετε ότι σας πουλάω παπάντζες σας δείχνω μια ερασιτεχνική φωτό της πρώην μου που λέγαμε!Εικόνα

Εικόνα



A ναι ρε συ!Εικόνα Γνωστη φυσιογνωμια μου φαινεταιΕικόνα



Ναι μωρέ θα την έχεις πετύχει σίγουρα, στα Νότια Προάστεια συχνάζει. Εικόνα

Πέρα απο την πλάκα όμως, πόσοι απο εδώ εκτός απο μένα έχουνε κάνει σχέση με ξένες κοπέλες και ποιές ήτανε οι εμπειρίες τους;

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από Signaller »

Χώρισε και η Σκλεναρίκοβα και το σκέφτομαι... Να κινηθώ ή είναι καπαρωμένη ;Εικόνα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
dez1!
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 10, 2011 12:22 am
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από dez1! »

Εγω προσωπικα πιστευω οτι εμεις οι ελληνιδες μια χαρα κοπελαρες ειμαστε... Μη μας βγαζετε και χαλια. Δεν το δεχομαι δηλαδη. Φυσικα πολλες απο εμας τη εχουν ψωνισει και το παιζουν καπωσ, αλλα πιστευω οτι οι ελληνιδες θεωρουνται ομορφεσ. Ρωτηστε κανενα αγγλο γαλλο ιταλο να σας πει πως βλεπουν τις ελληνιδεσ. Ειναι και μερικες που χαλαν την φυλη αλλα οχι ολες στο ιδιο σακι!Εικόνα
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από Black_Knight »

REPAINER έγραψε: η ελληνιδα (παντα σε γενικες γραμμες) εχει και ηθικη και προσωπικοτητα


Σιγά που έχουν προσωπικότητα... Θυματα και πρόββατα ειναι.

κοζμοπολιταν, μαρι κλερ κοκ

"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
dez1!
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 10, 2011 12:22 am
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από dez1! »

Τα παρα λεσ... Πως μας βαζει στο ιδιο σακι; Δεν ειναι σωστο... Γιατι εσυ εχει την εντυπωση οτι οι αλλοδαπες (ρωσιδες ιταλιδες κτλ) δεν διαβαζουν περιοδικα κοσμοπολιταν και τετοια... Οπως ξανα ειπα μια χαρα ειμαστε. Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από D.Y.K »

D.Y.K έγραψε:



Καλά, δεν είχε κάνει ποτέ κανείς σχέση με κάποια κοπέλα απο το εξωτερικό;(Να μας πεί τις εμπειρίες του) Εικόνα Μόνο η δική μου η χάρη έφτασε μέχρι εκεί; Εικόνα

nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από nandy24 »

Καλημέρες... Διάβαζα όλα τα post και κόντεψα να πέσω από την καρέκλα του γραφίου πρωινιάτικα με αυτά είδαν τα ματακάκια μου...

1. Κάποιοι αναφέρονται ότι δεν θα έπρεπε να παντρεύνται κόσμος ξένες γυνάικες πέραν των ελληνίδων για να μην χαλάσει η φυλή... Με κοροίδευεται; Καταρχάς Μετά από τόσους κατακτητές που είχε η Ελλάδα οι πιο πολύ από μας έχουμε στο DNA μας κράματα απο Τουρκία, Ιταλία, Γερμανία (ονομασίες των σημερινών περιοχών) και πόσες άλλες χώρες. Και στην τελική αμά δεν κάνανε μίξη με τις φυλές όλη Θα ήταν ασθενική (απο αιμόμιξίες μεταξύ τους) και Θα είχε γεμίσει ο τόπος ξαδέρφια. Σαν τους γαλαζοαίματους της Ευρώπης και της Ρωσίας που για να μην φύγει η περιοουσία, το στέμα και να μην αλλιωθει το γαλάζιο αίμα με κοινους θνητούς παντρεύονταν τα πρωτα τους ξαδερφια. Και ξεκλειρίστικαν από ασθένιες στο αίμα τους.

2. Μα καλά στο 1980 ζούμε ακόμη και πολοί πιστεύουν πως έρχονται εδω οι αλλοδαπές για να αποκατασταθούν και να λαδώσουν το αντεράκι τους... Κάποτε ίσως με την κρίση που υπήρχε στο Ανατολικό μπλόκ, πού όντως για να πάρεις ενα καρβέλι ψωμί έπρεπε από την προηγούμενη μέρα να ήσουν στημένος στην ουρά με το κουπόνι, αποτελέσματα της παρακμής του κουμουνισμού. Τώρα έχει πάει κανέις να δεί πως ζούνε οι Ρωσίδες; Οι Βουλγάρες; Την Ρουμανία δεν την υπολογίζω, για να ανακάμψη σαν χώρα θέλει πολύ ακόμα. Την Ελλάδα θα κοιτάνε, τον μπατίρι πλέων Έλληνα που είναι στα χρέη μέχρι το λέμο... Έχουν τους δικούς τους να αρμέγουν (γιατί αύτο συνήθως το κάνει ένα

είδος γυναικών προς θέου όχι όλες αναξαρτήτως χώρας γιατί και η Ελλάδα έχει πολλές δικές τις γελαδάρισες).

3. Όσο άμα είναι πιο εύκολες οι ξένες ή αμα οι Ελληνίδες έχουν ήθος αυτό καθαρά για μένα έχει να κάνει με το ηθός της καθεμίας και πως μεγάλωσε με τι αξίες και αρχές... Όσο σπούδαζα στην πόλη που ήμουν (περιοχή δεν αναφέρω για να μη θίξουμε τους ντόπιους) οι κοπέλες ήταν τα χειρότερα τσ... Λια που έχω δει στη ζωή μου... Το μυαλό τους ήταν μόνο στο ανδρικό μόριο και στο πόσα λεφτα βγάζει ο γκόμενος και το τι αμάξι έχει... Πολύ δήθεν και τούπε, αλλα την παρθενιά στα 12 την αποχαιρετούν όλες...

Από την άλλη οι ξένες τουρίστριες το καλοκαίρι έρχονται για γούστα, οποτέ ούτε αυτές είναι Οσιες Μαρίες... Και οι αλλοδαπές και Ελληνίδες έχουν τα καλά και τα κακά κορίτσια... Προσωπικα (παντα) για μένα δεν έχει να κάνει άμα εισαι Ελληνίδα ή Αλλοδαπή για να είσαι εντάξει με το συντροφό σου. Είναι ο σεβασμός που έχεις στον συνάνθρωπο σου και το τι ανατροφή έχεις.

Η ίδια ούτε Ελληνίδα αυτού καθαυτού είμαι ούτε και 100% ξένη... Χε χε χε.

dez1!
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 10, 2011 12:22 am
Επικοινωνία:

Ελληνίδες vs αλλοδαπές

Δημοσίευση από dez1! »

Σωστα τα λες nandy24. Αλλα εγω πιστευω οτι οι ελληνιδες θεωρουνται απο τις πιο ομορφες γυναικεσ.(οπως και οι ελληνες αντρεσ). Για αυτο μην μας υποτιματε τοσο πολυ!Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες