Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Κοριτσια είναι σίγουρο οτι η άδεια κυήσεως απο 14 μήνες έγινε 17;
miam

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από miam »

έγραψε:κοριτσια είναι σίγουρο οτι η άδεια κυήσεως απο 14 μήνες έγινε 17;
υπαρχει καποιος που να ειναι 100% σιγουρος για την αδεια κυησεως!14 μηνες η 17;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Rafale »

Απο 12 μηνες εγινε 14 /arthra/anadiorganwsi_4.asp Μεριμνα στρατιωτικου προσωπικου
ελλη

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από ελλη »

Δεν έχει αλλάξει κάτι ακόμα με τους μήνες της άδειας κυήσεως. Παραμένουν 14.
Γιωργος

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Γιωργος »

Ειμαι εποπ στην π. Α. Και θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος κυριος η κυρια αν αφησω την γυναικα μου εγκυο, η οποια ειναι ελευθερη επαγγελματιας, δικαιουμαι αδεια μητροτητας?
policeman

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από policeman »

Νομίζω ότι δικαιούσαι 15 μέρες με το που γεννηθεί το παιδί...
DiMiTrA P
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 4:55 pm
Επικοινωνία:

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από DiMiTrA P »

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΘΕΜΑ... :) TAKI2 ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΠΑΜΠΑΣ; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ... ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΠΑΝΤΩΣ!ΕικόναΕικόνα

takis2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 642
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 29, 2009 7:23 pm
Επικοινωνία:

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από takis2 »

Τι θα σκεφτεις, να γινεις μπαμπας; Χαχαχα... Πλακα κανω. Οχι ρε συ αλλα εχω ενα φιλο που δουλευει στη νομαρχια και ακομη δε μπηκε πηρε και 9 μηνες αδεια. Εμεις γιατι να μη παιρνουμε δηλαδη; Οταν Ερθει εκεινη η ωρα...
DiMiTrA P
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 4:55 pm
Επικοινωνία:

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από DiMiTrA P »

takis2 έγραψε:τι θα σκεφτεις, να γινεις μπαμπας; χαχαχα... πλακα κανω. οχι ρε συ αλλα εχω ενα φιλο που δουλευει στη νομαρχια και ακομη δε μπηκε πηρε και 9 μηνες αδεια. εμεις γιατι να μη παιρνουμε δηλαδη; οταν ερθει εκεινη η ωρα...
καλα τα λεσ... και εγω το σκεφτομαι. ιδιως σε περιπτωση ποθ παρω μεταθεση μακρια απο τον τοπο μου δε το συζηταω καν... ε ν ν ο ε ι τ α ι! χαχαχχαχαχαχα... οχι ΤΠτ δεν μπορει να ακολουθησει ο συντροφος ειναι στον ιδιωτικο τομεα... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από yandr »

Γνωρίζεται ότι, αποφασίστηκε η χορήγηση 5μηνης άδειας κύησης-τοκετού (ΑΚΤ), μετά τον 4ο μήνα κύησης και 9μηνης άδειας ανατροφής στο θήλυ και άρρεν μόνιμο και εθελοντικό στρατιωτικό προσωπικό των ΕΔ.

Κατεβάστε τη διαταγή (σε μορφή PDF) κάνοντας click εδώ , ή από τη σελίδα της Μέριμνας Προσωπικού

ΓΕΑ

sakatack200

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από sakatack200 »

Γεια σας... για την τοποθετηση μετα απο αδεια κυησηεως ισχυει η τοποθετηση για 3 χρονια σε φρουρα προτιμησης. αλλα αν δεν υπαρχει θεση υπαρχει προβλημα... εμεις παλεβουμε ηδη πολυ καιρο. το θεμα οτι η παγια διαταγη μετεθεσεων 2008 το γραφει ξεκαθαρα... η μονη λυση εαν καποιος μπλεξει ειναι με δικηγορο... εαν γνωριζει καποιος κατι ποιο συγκεκριμενο !
guest

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από guest »

έγραψε:Εχω μια απορια. Ο αντρας μου ειναι εποπ, μενουμε στην αλεξανδρουπολη αλλα ειμαστε απο βολο.αν μεινω εγκυος και με πανε στο βολο πως θα ερθει ο αντρας μου μαζι που δεν υπαρχει η ειδικοτητητα του πουθενα στην θεσσαλια; ειναι στα τεθωρακισμενα υπηρετης ολμων κι εγω πεζικο


Που την είδες βρε κοπελιά την ειδικότητα "υπηρέτης όλμων" στα ΤΘ;
Θα μας τρελάνεις;

Ούτε τα βασικά δεν ξέρεις από ΣΞ μου φαίνεται...
bessy

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από bessy »

Η αδεια κυησης ειναι 14 μηνες και οχι 17. Σιγουρο. Επιπλεον μολις γεννησεις υπαρχει διαταγη που λεει οτι τοποθετησε στην πρωτης προτίμησης φρουρα σου εφοσον ομως υπαρχουν κενες προβλεπομενες θεςεις. Επιπλεον εαν παρεις 14 μηνες αδεια κυησης δεν δικαιουσαι μειωμενο ωραριο, ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Αύγ 29, 2010 5:07 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Άδεια κύησης, μητρότητας και μεταθέσεις

Δημοσίευση από laios »

guest έγραψε:
έγραψε:Εχω μια απορια. Ο αντρας μου ειναι εποπ, μενουμε στην αλεξανδρουπολη αλλα ειμαστε απο βολο.αν μεινω εγκυος και με πανε στο βολο πως θα ερθει ο αντρας μου μαζι που δεν υπαρχει η ειδικοτητητα του πουθενα στην θεσσαλια; ειναι στα τεθωρακισμενα υπηρετης ολμων κι εγω πεζικο


Που την είδες βρε κοπελιά την ειδικότητα "υπηρέτης όλμων" στα ΤΘ;
Θα μας τρελάνεις;

Ούτε τα βασικά δεν ξέρεις από ΣΞ μου φαίνεται...
κι ομως υπαρχει! Μαλλον εσυ δεν ξερεις τα βασικα στο στρατο
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης