Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
abacam

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από abacam »

Μην τρελλαίνεστε. Κάνεις ποτέ δεν κόπηκε για μπυροκοιλιά και γιατι δεν μπορούσε από την πρώτη μέρα να παίρνει 1781284 κάμψεις - έλξεις.
Έγώ οταν παρουσιάστηκα το 2005 ήμουν 1.90 και 130 κιλά. Λόγω σχολής - διαβάσματος κτλ κτλ είχα κατιτίς παραπάνω. Δεν έχει σημασία, σημασία έχει να πας γιατί το θες - για εσένα και μόνο, τά άλλα όλα θα γίνουν, μην αγχώνεστε.
τον πρώτο μήνα κοβόμουν - κοκκίνιζα - έσκαγα, ο λοχαγός με είχε κάνει ανέκδοτο, αλλά όσο και να μην την πάλευα το βούλονα και έτρεχα. Μέτα από 2 μήνες, είχα πέσει στα 95 κιλά, και έτρεχα κανονικά χωρίς να κόβομαι, και έπαιρνα και κάμψεις και έλξεις και βυθισεις και ανέβαινα και σκοινιά και όλα καλά.
Με λίγα λόγια. Μην κολλάτε σε χαζομάρες και αγχώνεστε. Όρεξη να έχετε και όλα θα γίνουν.

Υ. Γ : Και οι αξιωματικοί δεν είναι τίποτα καννίβαλοι που βγήκαν από σπηλίες και ξέρουν μόνο να σε τρέχουν.
και παραπάνω κιλά να έχεις, αν δούνε ότι το θέλεις πραγματικά και προσπαθείς θα είναι μια χαρά μαζί σου και θα σε βοηθήσουν κιόλας. Αυτοί που κάνουν άσχημο όναμα και είναι στην μπούκα, είναι όσοι κάθε πρωί στην αναφορά για τρέξιμο, θέλουν να την "κάνουν", γιατί κάθε μέρα τους πονάει και κάτι καινούργιο.

Αυτά φιλικά.
Καλή θητεία.
Άβαταρ μέλους
jmd2010
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 11:05 pm
Επικοινωνία:

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από jmd2010 »

@abacam

Μου έφυγε ένα άγχος από αυτά που είπες, γιατί είμαι 171 και 90 κιλά (δεν έχω μπιροκοιλια όμως) και πίστευα πως θα με κόψουν.
giorgos

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από giorgos »

Παιδια ποσο ειναι το οριο για πεζοναυτες; Ειμαι 1.83 υψος και περιπου 104 κιλα... Κοβομαι?
Άβαταρ μέλους
35ΜΚ 312
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2012 4:41 am
Επικοινωνία:

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 35ΜΚ 312 »

giorgos έγραψε:Παιδια ποσο ειναι το οριο για πεζοναυτες; Ειμαι 1.83 υψος και περιπου 104 κιλα... Κοβομαι;


Όχι, δε θα έχεις πρόβλημα!
abc

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από abc »

Γεια σας. Ειμαι 65kg και ειμαι 1,96cm. Θα με περασουν εαν περασω ολα τα αθλιματα?
Άβαταρ μέλους
lefkas
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2012 2:29 pm
Επικοινωνία:

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από lefkas »

abc έγραψε:Γεια σας. Ειμαι 65kg και ειμαι 1,96cm. Θα με περασουν εαν περασω ολα τα αθλιματα;


εντελώς φιλικά, δέν είσαι πάρα πολύ λεπτός για το ύψος σου; Μήπως πρέπει να ξεκινήσεις δίαιτα για να βάλεις βάρος;(δεν σου απαντώ στο ερώτημα σου απλα φιλικό σχόλιο κάνω)

Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Εχεις πολυ μικρο ΔΜΣ... Πρεπει να βαλεις μερικα κιλα
Άβαταρ μέλους
Ε Λ Λ Α Σ Σ Σ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2012 2:59 am
Επικοινωνία:

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ε Λ Λ Α Σ Σ Σ »

Να ρωτήσω κάτι παρακαλώ, για ε. Δ είμαι ένα 1.74 και 100 κιλά θέλω πεζοναύτης ή αμφίβιος να πάω, ξέρω πως είμαι ι2-ι3 και κόβομαι, έχω προσπαθήσει τον τελευταίο καιρό και έχω χάσει πολλά κιλά και ειμαι διατεθημένος να χάσω πολλά ακόμη παραπάνω αλλά παρουσιάζομαι νοέμβρη, πιστεύετε πως θα κοπώ και ελπίζω άδικα; Έτσι και αλλιώς έχει τόσο γυμναστική εκεί πέρα που μαζί και με την διατροφή που θα κάνω σε 1 μηνάκι μέχρι να πάω από το κέντρο στην μονάδα θα είμαι κομπλέ... Τι λέτε?
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Προσπαθησε φιλε δεν χανεις και τιποτα καλο στον εαυτο σου θα κανεις και στν υγεια σου... Δες τον δεικτη μαζας σωματος σου! Αυτο μετρανε
Άβαταρ μέλους
GST4747
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Οκτ 29, 2012 1:28 am
Επικοινωνία:

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από GST4747 »

Παιδιά εγώ είμαι 1,79 και 120 κιλά τι I βγαίνω; Έχω επιλεγει να παω στο Μεγάλο Πεύκο (Ειδικές Δυνάμεις)
Κωστας

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κωστας »

Θελω να σας ρωτισω Για το οριο βαρους και υψους για τις ειδικες δυναμεις στα λ. Ο. Κ Αν μπορειτε να μου πειτε γιατι σε λιγο καιρο θα πρεπει να δηλωσω Για το που θελω να υπηρετησω.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

Κωστας έγραψε:Θελω να σας ρωτισω Για το οριο βαρους και υψους για τις ειδικες δυναμεις στα λ. Ο. Κ Αν μπορειτε να μου πειτε γιατι σε λιγο καιρο θα πρεπει να δηλωσω Για το που θελω να υπηρετησω.


Φίλε μου δεν σε μετρούν με ΔΜΣ. Απλά αυτό που θέλουν είναι να μην είσαι χαρακτηριστικά υπέρβαρος ως οπλίτης. Τα περί ΔΜΣ ισχύουν μόνο για τους μόνιμους.

Όριο ύψους στις Ειδικές Δυνάμεις

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
marios97
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Αύγ 14, 2013 2:18 am
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από marios97 »

Καλησπερα. Ειμαι 16,1.81 και 55 κιλα. Απο σεπτεμβρη θα ξαναξεκινησω γυμναστηριο οποτε ελπιζω να παρω περισσοτερα κιλα. Τον ΔΜΣ τον υπολογιζουν και για κανονικη θητεια στις ΕΔ ή μονο για μονιμους; Ρωταω επειδη διαβασα πολλες αποψεις σε ενα τοπικ που βρηκα
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Όριο βάρους για τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από anaktas »

marios97 έγραψε:Καλησπερα. Ειμαι 16,1.81 και 55 κιλα. Απο σεπτεμβρη θα ξαναξεκινησω γυμναστηριο οποτε ελπιζω να παρω περισσοτερα κιλα. Τον ΔΜΣ τον υπολογιζουν και για κανονικη θητεια στις ΕΔ ή μονο για μονιμους; Ρωταω επειδη διαβασα πολλες αποψεις σε ενα τοπικ που βρηκα


Φίλε ΜΑΡΙΕ δέν υπάρχει θέμα με το ΔΜΣ στην θητεία. Συνήθως κοιτάνε μόνο άν είσαι υπέρβαρος... Πάντως ο δικός σου ΔΜΣ είναι περίπου 16,79 και αν ησουν για καμιά σχολή θα σε κόβανε γιατί είσαι κάτω από το όριο που είναι 19 - 27 για τους άντρες, σύμφωνα με την τελευταία προκύρηξη.
Amat victoria curam
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες