Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από Anonymous »

Προσωπικά πιστεύω οτι ένας αθώος δεν κρύβει το πρόσωπο του!

τώρα επειδή το θέμα το έχετε τρέξει αλλού... Έχουμε μία απερίγραπτη ανάγκη και συνήθεια να κρίνουμε πάντα τους άλλους. Κρίνουμε με βάση τα δικά μας μέτρα και σταθμά, βάσει εκείνου που εμείς θεωρούμε σωστό και καλό! Βιαζόμαστε να κατηγορήσουμε κάποιον για κάτι που έκανε, έγραψε, να βγάλουμε την ετυμηγορία μας και να τον καταδικάσουμε, απλά και μόνο διότι η κρίση μας αυτό μας λέει.

"Μην κρίνεις, ίνα μην κριθείς! "
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από GenerX »

"Δεν μ΄ενδιαφέρει αν δεν καταλαβαίνης το λόγο που θέλω να δω τα μούτρα του κάθε δράστη (αν και είναι δικαίωμά μου να τα δω). "

Φυσικά και δεν έχεις κανένα δικαίωμα, αφού ο νόμος δεν επιτρέπει διαφημίσεις στην τηλεόραση με τα πρόσωπα των εγκληματιών για να τα δει ο argeadas. Πόσο μάλλον των φερόμενων ως εγκληματιών.

Cristi με το παραπάνω κατεβατό σου δείχνω ότι οι ερωτήσεις "αν σκότωναν την μάνα σου τι θα έκανες" κτλ κτλ κτλ είναι αδιέξοδες και δεν προσφέρουν τίποτα σε κανέναν παρά μόνο μεγαλύτερη κατανάλωση οξυγόνου αυτού που ανοιγοκλείνει το στόμα για να απαντήσει.

Αλλιώς πάμε πολλούς αιώνες πίσω.

Αν μου σκοτώσουν την μάνα, να σκοτώσω και γω τη μάνα τους. Αν με ληστέψουν να ληστέψω και γω κοκ.

Ένας απέραντος κύκλος βλακείας και ανικανότητας.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από Rafale »

Λοιπον τζενερεξ οταν περιοριζεσαι σε 2 -3 αραδες σε καταλαβαινω καλυτερα απο τα κατεβατα που γραφεις.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από GenerX »

"Εγώ έχω τις ναζιστικές σκέψεις, αλλά εσύ λες ότι αν βίαζε τη γυναίκα σου θα τον σκότωνες.

(δηλαδή αν δεν είσουν μπροστά θα ήταν διαφορετικά;). "

Καταλαβαίνεις τι ρωτάς αυτή τη στιγμή; Αν είμαι μπροστά σε ένα έγκλημα ρε άνθρωπε, η αδρεναλίνη τινάζεται στα ύψη και το ανθρώπινο ένστικτο σε οδηγεί στο να αναλάβεις δράση.

Έχεις στα υπόψη το ελαφρυντικό "εν βρασμώ";

Αν πάλι δεν είσαι μπροστά, η οργή φυσικά και είναι δικαιολογημένη, η δράση σου όμως αν είναι αντίστοιχη με αυτή όταν θα ήσουν εν βρασμώ, δεν δικαιολογείται και δείχνει και την ψυχική Ανισορροπία Σου.

Ο πατέρας του Αυστραλού, που έχασε τον γιο του στην χώρα της Δημοκρατίας που όλοι θέλουν να την σβήσουν από τον χάρτη, αν ήταν μπροστά στο περιστατικό θα ήθελε να σκοτώσει. Ήταν στην Αυστραλία όμως. Ήρθε, ζήτησε τιμωρία σύμφωνα με τους νόμους και έδωσε τα όργανα του πιτσιρικά που έφυγε από τη ζωή, από τα χέρια κάποιου ένδοξου Έλληνα, σε άλλον Έλληνα που τα είχε ανάγκη. Ούτε καν σε Αυστραλό.

Πιο απλά δεν γίνεται, συγνώμη. Λίγη παραπάνω σκέψη δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από Su-35 »

Ρε ανθρωπε ασε τα ατυχης ασυνδετα παραδειγματα.
Δεν συνδεονται πουθενα παρα μονο στον τροπο σκεψης σου.
Περα απο αυτο μπορεις να εχεις λιγοτερο αλαζονικο επιθετικο στυλακι και να μας λες την αποψη σου σε μικροτερα κειμενα χωρις σαλτσες για να σε διαβαζουμε ολοι.

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από GenerX »

Τα πρόσωπα των εγκληματιών συνδέονται με τον τρόπο σκέψης μου.

Δεν με ενδιαφέρει ποιος σκότωσε τον Αυστραλό π. Χ. Με ενδιαφέρει η τιμωρία του. Εδώ δεν ενδιέφερε τον πατέρα του.

Τον argeada όμως τον ενδιαφέρει να μαθαίνει τα πρόσωπα όλων αυτών.

Γιατί; Απλά πράγματα.

Η γραμμή του greek alert,ellinikiafipnisi και σία, είναι αυτή. Τάχα να δείχνουν τα πρόσωπα επειδή οι δράστες είναι 1) ξένοι,2) ανθέλληνες,3) προδότες.

Ε, αν δεν βρίσκετε σχέση σε όλα αυτά, δεν φταίω εγώ σίγουρα.

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από GenerX »

Και ο νόμος τα προστατεύει όλα αυτά, άρα είναι στην σωστή κατεύθυνση, αφού έτσι πρέπει να γίνεται.

Σιγά μην καταργήσουμε νόμους επειδή κάποιος είναι φατσολάγνος. Αν θέλει ας γίνει εισαγγελέας ή φρουρός σε φυλακές για να τους βλέπει.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από Rafale »

Νιωθω οργη οταν βλεπω Να προστανετυονται απο το νομο εγκληματιες βιαστες κατι εγινε με παιδεραστες τουλααχιστο σημαντικο. Αλλα απο την αλλη σεβομαι τους νομους του κρατους. αν το εκαναν σε Μενα η σε δικο μου ανθρωπο προφανως και θα εχανα τον ελεγχο.

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από Su-35 »

GenerX έγραψε:Και ο νόμος τα προστατεύει όλα αυτά, άρα είναι στην σωστή κατεύθυνση, αφού έτσι πρέπει να γίνεται. Σιγά μην καταργήσουμε νόμους επειδή κάποιος είναι φατσολάγνος. Αν θέλει ας γίνει εισαγγελέας ή φρουρός σε φυλακές για να τους βλέπει.


Εγω πιστευω οτι πρεπει να υπαρχουν εξαιρεσεις οπως για τους καταδικασμενους παιδεραστες ή τους τρομοκρατες.
Εκει ειμαι συμφωνος στο να βγαινουν τα προσωπα τους στην δημοσιοτητα.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από GenerX »

Όλοι θα τον έχαναν.

Ξαναλέω όμως ότι αυτό δεν είναι δικαιολογία για να παύει να ισχύει ένας δίκαιος νόμος. Ούτε έχουν δικαίωμα να την γλυτώνουν όσοι φέρονται όπως ακριβώς και οι δολοφόνοι, παιδεραστές κοκ, επειδή "έτσι θα αντιδρούσαν όλοι".

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από GenerX »

Πρόσωπο στην δημοσιότητα πρέπει να βγαίνει κατά την άποψη μου όταν είναι όντως επικίνδυνο, άρα κάποιοι μπορεί να έχουν πληροφορίες ή/και να κινδυνεύουν. Το να είναι ένας παιδεραστής στην φυλακή και να μου δείχνουν το πρόσωπό του, δεν μου προσφέρει τίποτα.

Μέτρα για την καταπολέμηση του φαινομένου χρειάζονται και όχι βομβαρδισμός με εικόνες στην τηλεόραση ώστε να βγαίνουν τα σκοτεινά ένστικτα μας.

Διότι όταν λέμε ότι θέλουμε να δούμε το πρόσωπό του σημαίνει πως αν τον δούμε κάπου, θα του ορμήξουμε. Αυτό δεν είναι υγιές, γι' αυτό και μένα με απασχολούν οι πολιτικές και όχι τα καταδικασμένα πρόσωπα.

Το πρόβλημά μας είναι να τους πιάνει η αστυνομία όλους αυτούς, όχι η φάτσα τους. Και μάλλον έχουμε πρόβλημα διότι οι κοινωνίες μας τους δημιουργουν αυτούς. Δεν γεννήθηκε κανείς με επίκτητη την ηδονή για τα 5χρονα.

Μεγάλες πολυτέλειες έχουμε μου φαίνεται...

Ωστόσο, δεν θα με ενοχλούσε τόσο πολύ αν έδειχναν φάτσες τρομοκρατών, δολοφόνων κλπ. Επιμένω όμως ότι δεν έχει κανένα νόημα, πέρα από την ικανοποίηση της ανούσιας περιέργειάς μας. Και φυσικά εκείνη την ώρα θα πούμε "α ρε, αν βγεις έξω και σε πετύχω".

Που όταν έχουμε την ευκαιρία στην πραγματικότητα, δεν καταδικάζουμε και δεν καταγγέλουμε τίποτα. Δείτε σε πόσα χωριά και κλειστές κοινωνίες δεν μιλάει κανείς ενώ γνωρίζει. Αυτοί θα είναι και από τους πρώτους που "καταδικάζουν" παιδεραστές και την λοιπή συνομοταξία των παλικαράδων...

So, το πρόβλημα το έχει η κοινωνία και μια εικόνα δεν φέρνει την κάθαρση, ούτε καν περιορισμό του φαινομένου.

Αν αλλάξουμε μυαλά, ίσως γίνει κάτι.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από Rafale »

Οι παιδεραστες και γενικα η παιδεραστια ειναι μεγαλο κεφαλαιο. Ενα μονο θα πω γι αυτους Οτι τωρα πια δεν χρειαζεται να ψαχνουν στα ιντερνετ αφου τα εχουν ιδη στη τηλεοραση τους. Καθως γονεις στελνουν τα παιδια τους σε εκπομπες ταλεντ σοου. Ε απο κει και περα τι περιμενεις;

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από Rafale »

Οι παιδεραστες τζενερεξ δεν προλαβαινουν να βγουν εξω απο τη φυλακη. Τους τρωει η μαρμαγκα και το συστημα που επικρατει στις φυλακες. Αυτη τη στιγμη μου ερχεται στο μυαλο η υποθεση δουρη και τι αντιμετωπιση ειχε απο τους κρατουμενους οταν μπηκε φυλακη
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από GenerX »

Κι αυτό το βρίσκω χαζό. Τάχα έχει κανόνες η φυλακή. Ένας που σκότωσε, βίαζε π. Χ. Θα πάει να αποδώσει δικαιοσύνη στον άλλο που βίαζε παιδιά...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απόκρυψη προσώπου. Γιατί;

Δημοσίευση από Rafale »

Ο νομος που ψηφιστηκε στη βουλη επειτρεπεται τα ονοματα των κατηγορουμενων για παιδεραστια Να ανακοινωνονται πριν να καταδικασθουν με αδεια του αρμοδιου εισαγγελεα. γκρινιαζουμε και λεμε (μερικοι) οτι παραβιαζεται το τεκμηριο της αθωοτητας και ο κατηγορουμενος διασυρεται καθως υφισταται ηθικη δολοφονια αυτος και η οικογενεια του.

τα πραγματα ομως αλλαζουν οταν προκειται για πολιτικο προσωπο και παπαδες.

ολοι ομως εμεις οι πολιτες αυτης της μιζερης χωρας δικαιουμαστε να μαθουμε να δουμε.

αναφερομαι για ολους και οχι μονο για παιδεραστες.

και επειδη ειδα στο φορουμ να "σηκωνεται" Ο πλευρης θυμηθηκα οτι ο πλευρης ο νεοτερος

προτεινε το χημικο ευνουχισμο για τους παιδεραστες.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες