Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από PRODEATOR »

Στο φρουραρχείο θέλεις χαρτί χαρτί γιατρού και 5 ημέρες πριν, στο στρατόπεδο και χωρίς χαρτί γιατρού την παίρνεις την αναβολή και ξεμπερδευεις την ίδια μέρα, το απόγευμα. Ίσως όταν πας για την απαλλαγή στο τέλος, στην τρίτη αναβολή, το χαρτί γιατρού να είναι πιο χρήσιμο, αν και την τελευταία φορά που πήγα τις πήραν όλοι τις απαλλαγές με ή χωρίς χαρτί γιατρού, κανείς δεν σε κρατάει με το ζόρι αν πεις ότι δεν είσαι ψυχολογικά καλά να υπηρετήσεις.
Markos

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Markos »

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση αλλά λογικά θα ακολουθήσω τη διαδικασία του φρουραρχείου κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πρέπει να κλείσω κάποιο ραντεβού ή πάω έτσι;
tif1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Φεβ 21, 2022 2:54 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από tif1 »

Καλησπέρα σε όλους, πρώτα από όλα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη για τις πολύτιμες πληροφορίες και βοήθεια που έχουν δώσει.

Σύντομα θα παρουσιαστώ για κατάταξη (μένω στο εξωτερικό αλλά είμαι από Αθήνα), λόγω ψυχολογικών και άλλων προβλημάτων δε θέλω να υπηρετήσω θητεία καθώς κάτι τέτοιο θα με δυσκόλευε πάρα πολύ. Κάνω συνεδρίες με ψυχολόγο αλλά δεν έχω υπόψιν μου κάποιον ψυχίατρο να με βοηθήσει με το να μου δώσει κάποια γνωμάτευση ώστε να πάρω μια πρώτη αναβολή. Υπάρχει κάποιος που να έχει υπόψιν του κάποιον ψυχίατρο (Αθήνα) που να μπορεί και θέλει να βοηθήσει σε μια τέτοια περίπτωση; Ευχαριστώ.

me

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από me »

Για αναβολή δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάποιο χαρτί από ψυχίατρο, μπορείς να πεις ότι σε παρακολουθεί ψυχολόγος.
tif1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Φεβ 21, 2022 2:54 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από tif1 »

Θα ήθελα να είμαι καλυμένος, έτσι κι αλλιώς θα χρειαστεί να ξαναπεράσω τη διαδικασία τις επόμενες φορές (σε 6 μήνες ή 1 χρόνο και έπειτα) που σίγουρα θα είναι πιο αυστηροί σε αυτό το θέμα.
kotsostns
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 4:33 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από kotsostns »

Καλησπερα μαγκες, κανω για 2η χρονια τη διαδικασια για ι5 με μιλημενο ψυχιατρο με την αναλογη διαγνωση κτλπ.Την πρωτη χρονια που πηγα πηρα κανονικα την αναβολη μου για εναν χρονο και γλιτωσα και το 401 λογο covid.

Να πω οτι εκανα την διαδικασια μεσω φρουραρχειου και εχω πολυ αγχος στο τι να πω στον γιατρο του φρουραρχειου οταν ξανα παω για την διαδικασια για δευτερη φορα.

Θα παρω μαζι μου 3 διαφορετικα χαπια που μου εχει γραψει και ο γιατρος + τη καινουργια του γνωματευση.

Να πω κατι οταν μπω στο βανακι στο οποιο βρισκεται ο γιατρος η να τον αφησω να μου τα ζητησει μονος και απλα να τον κοιταω;

Επισης θα ηθελα να ρωτησω σε περιπτωση που καποιος ξερει, υπαρχει πιθανοτητα να ειναι παλι κλειστο το 401 και φετος λογο covid;19/3 ληγει η αναβολη μου και επειδη δεν εχει βγαλει κατι στο site της φρουραρχιας μαλλον θα παω απο εκει τον αλλον μηνα.

Ευχαριστω!

Dolohof

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Dolohof »

Με τη επόμενη εσσο είσαι, του Μαΐου και εγώ έτσι την πατησα και τελειώνει 9/3 η δικιά μ αναβολη
Perki9

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Perki9 »

Δηλαδή παιδία για εμάς που λήγει η αναβολή μας Μάρτιο (εμένα είναι μέχρι 16 Μαρτίου) πάμε για επόμενη ΕΣΣΟ για τη δεύτερη αναβολή;
Μακης

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Μακης »

Καλημερα ! Ειναι να παρουσιαστω κανονικα στην σαμο 9/3 την επομενη βδομαδα δηλαδη! Κατοικω στην Σπαρτη κι ειμαι δηλωμενος κανονικα εδω που μενω! Το κεεμ που εχουμε σαν στρατοπεδο εδω στην πολη δεν εχει ανωτερο μου ειπαν για να περασω φρουραρχειο για αναβολη! Μου ειπαν για Τριπολη αλλα παιρνω τηλεφωνο στην Τριπολη στην στρατολογια και δεν το σηκωνει κανεις για να βγαλω ακρη! Το θεμα μου ειναι να γλυτωσω το ταξιδι στην σαμο και να γινει απο εδω κοντα η διαδικασια! Ξερεις κανεις πως να κινηθω σε αυτην την περιπτωση;
Devilangel
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 3:02 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Devilangel »

Καλημερα, στα φρουραρχεια και στο 424/401 ζητάνε rapid test ή μόνο πιστοποιητικό εμβολιασμού;
That guy

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από That guy »

Καλησπέρα. Να ρωτήσω. Μου έληξε η αναβολή μου τέλη Δεκέμβρη και παρουσιαζομαι Παρασκευή 11/3. Έχω ήδη πάει σε ψυχίατρο και μου έχει βγάλει χαρτί. Το θέμα είναι ότι πήγα την προηγούμενη βδομάδα στο φρουραρχειο 2 φορές και έφαγα άκυρο λόγω πολύ κοσμου μου είπαν. Από τότε όμως με έχει πιάσει ένας πανικός γιατί ήθελα να τελειώνω και να μην πάει τελευταία στιγμή και έχω αγχωθεί μην τυχών μου πουν ότι δεν την δέχονται. Παίζει αυτό το σενάριο; Ή κάποιοι που έλεγαν πριν ότι παίζει να σε στείλουν στο στρατόπεδο; Πέρα απ ότι παρουσιάζομαι Έβρο, δεν υπάρχει περίπτωση να πηγαίνω μέχρι εκεί. Εκτός απ ότι θα με πιάσει τρελα, έχουμε και πιο σημαντικά πράγματα να ασχοληθούμε. Παίζει όμως να μην δεχτούν να δώσουν αναβολή; Ευχαριστώ πολύ
kital
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 3:24 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από kital »

That guy έγραψε:Καλησπέρα. Να ρωτήσω. Μου έληξε η αναβολή μου τέλη Δεκέμβρη και παρουσιαζομαι Παρασκευή 11/3. Έχω ήδη πάει σε ψυχίατρο και μου έχει βγάλει χαρτί. Το θέμα είναι ότι πήγα την προηγούμενη βδομάδα στο φρουραρχειο 2 φορές και έφαγα άκυρο λόγω πολύ κοσμου μου είπαν. Από τότε όμως με έχει πιάσει ένας πανικός γιατί ήθελα να τελειώνω και να μην πάει τελευταία στιγμή και έχω αγχωθεί μην τυχών μου πουν ότι δεν την δέχονται. Παίζει αυτό το σενάριο; Ή κάποιοι που έλεγαν πριν ότι παίζει να σε στείλουν στο στρατόπεδο; Πέρα απ ότι παρουσιάζομαι Έβρο, δεν υπάρχει περίπτωση να πηγαίνω μέχρι εκεί. Εκτός απ ότι θα με πιάσει τρελα, έχουμε και πιο σημαντικά πράγματα να ασχοληθούμε. Παίζει όμως να μην δεχτούν να δώσουν αναβολή; Ευχαριστώ πολύ


Μην αγχώνεσαι, πήγαινε 10 ή 11, απλά πήγαινε νωρίς. Αν πας στις 11 ανήμερα θα πάρεις μάλλον πρωτεραιότητα, αν πας στις 10, πήγαινε όσο πιο νωρίς μπορείς, κάτσε μπροστά στη πύλη και περίμενε. Αν έχεις γνωμάτευση από ψυχίατρο δεν πιστεύω πως θα έχεις κανένα πρόβλημα. Έχουν πραγματικά πάρα πολύ κόσμο, δεν κάθονται να τους εξετάσουν. Ό, τι σου έγραψε ο ψυχίατρος θα σου γράψουν, σου λένε άντε γειά και μετά περιμένεις για email για να περάσεις επιτροπή απαλλαγών.
That guy

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από That guy »

Αρχικά ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απαντηση. Το εκτιμώ πολύ!

Και τις 2 φορές που έχω παει ήμουν εκεί 7 παρα και είχε ήδη πολύ κόσμο. Να πάω πιο νωρίς; Επίσης έλεγα να πάω Τρίτη 9/3 γιατί Τετάρτη δεν μπορώ και δεν ήθελα να το αφήσω για Πέμπτη Παρασκευή. Αν πάω Τρίτη λέτε να φάω άκυρο πάλι; Να πάω κατευθείαν Πέμπτη 10/3;

kital
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 3:24 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από kital »

That guy έγραψε:Αρχικά ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απαντηση. Το εκτιμώ πολύ!

Και τις 2 φορές που έχω παει ήμουν εκεί 7 παρα και είχε ήδη πολύ κόσμο. Να πάω πιο νωρίς; Επίσης έλεγα να πάω Τρίτη 9/3 γιατί Τετάρτη δεν μπορώ και δεν ήθελα να το αφήσω για Πέμπτη Παρασκευή. Αν πάω Τρίτη λέτε να φάω άκυρο πάλι; Να πάω κατευθείαν Πέμπτη 10/3;



Κοίτα, εγώ χτές πήγα. Είμουν εκεί 6 παρά, και είχε ήδη καμιά τριανταριά άτομα. Βάλανε πρώτους πρώτους όσους παρουσιαζόντουσαν την ίδια μέρα, μετά όσους ήταν για 8 (την επόμενη εργάσιμη), μετά για 9, εγώ μπήκα τότε. Είμουν στους πρώτους 40-50 και τελικά μέσα είχα νουμερο 200+. Μέχρι να τελειώσω μέσα, τους είχανε διώξει όλους απ' έξω, δεν νομίζω να βάλανε καν όλους που ήταν για κατάταξη στις 9, αλλά όλοι που ήταν για 4 και 8 πέρασαν. Το λέγανε στην πύλη και τους έβαζαν μπρος μπρος. Θα σου πρότεινα να πας Πέμπτη αντί για Τρίτη αν θες να μπεις σίγουρα. Αν και δεν ξέρω αν θα τους πέρνουν με βάση την ημερομηνία κάθε φορά.
That guy

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από That guy »

Οκ μάλλον τότε αυτό θα κάνω για να μην ξαναταλαιπωρηθω τσάμπα. Γενικά η διαδικασία πως είναι και πόσες ώρες παίρνει από τη στιγμή που περάσεις την πύλη; Δίνουν αναβολές; Έχω αγχωθεί κυρίως με όσα γίνονται τώρα μην τυχόν δεν δώσουν και ας έχεις χαρτί γιατρού. Ευχαριστώ πολύ και πάλι
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες