Χωρισμός

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:Εφοσον το θεμα ειναι για χωρισμο και για δικαιολογιες εσυ για τι λες να λεμε; Μηπως το πας αλλου; Μηπως το πας στο και καλα "διαλειμμα";
πουθενα δεν το παω. Για χωρισμο Μιλω και γω. Τι ειμαι εγω ρεμος; Που λεει μα δεν τελειωσαμε Το χρονο απλα για λιγο τον παγωσαμε; Χαχχαχαχ

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από GenerX »

Αια ναι.

Εγώ ήθελα να βελτιώσω τον εαυτό μου επειδή ήμουν "καθίκι". Δεν πρόσφερα στην κοπέλα μου όσα αυτή - έτσι ένιωθα. Ένιωθα άσχημα. Της είπα πως ήθελα να χωρίσουμε γιατί θέλω να μείνω μόνος. Και το εννοούσα. Ακόμα μόνος είμαι και δεν είχα στο μυαλό μου κάποια άλλη. Δεν ήθελα να την κάνω να με χωρίσει με τις πράξεις μου, γιατί αν σε χωρίσει η άλλη απογοητευμένη, πληγώνεσαι απίστευτα.

Ωστόσο, μαλακία γιατί έπρεπε να αλλάξω μέσα στην σχέση. Κι αυτό γιατί ο άλλος νιώθει πως τον διώχνεις αν δεν ζητήσεις την βοήθειά του - που αυτό έπρεπε να κάνω.

Κάνουμε λάθη, γινόμαστε καλύτεροι.

Και Cristi με κατάλαβε. Δεν ήταν κομπλεξική για να σκεφτεί πως θέλω άλλη, πως πηδιέμαι με άλλη, πως γουστάρω την φίλη της, πως έχω σχέση με την όμορφη μάνα της.

Μα πόσο κόμπλεξ πρέπει να έχει κάποιος και αντί να στενοχωρηθεί που το έρχεται στο ξαφνικό ένας χωρισμός, σκέφτεται την πάρτη του και τον εγωισμό του και ανησυχεί μόνο και μόνο επειδή υπάρχει άλλος/άλλη...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

Γιατι βρε τζενερακο ειπα εγω οτι θα υπηρχε 3ο ατομο ; Δεν ειπα κατι τετοιο. Απλα ειπα οτι η δικαιολογια του θελω να μεινω μονος ειναι σαν να σου λεει ο αλλος χωριζουμε. ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ. Μα γιατι δεν με καταλαβαινεις ; Τοσα ποσταρισματα Εκανα ωρε.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Σ'αυτο διαφωνω, αν μου ερθει ενας χωρισμος ουρανοκατεβατος χωρις μι συζητηση χωρις κατι σιγουρα θα υπαρχει κ η σκεψη του 3ου προσωπου, ή εστω της κουρασης απο τον αλλο προς εμενα. Αν υπαρχει προβλημα στη σχεση το συζηταμε, αχ ποσες φορες θα το πω Εικόνα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

Ειδες τι εκανες την κοπελα; Την πληγωσες. Τωρα που τα λες και τα παραδεχεσαι τι να το κανω; Την πληγωσες; Επρεπε να κανεις πραγματα που δεν εκανες ; Και που τα παραδεχεσαι κατοπιν εορτης με αφηνουν παγερα αδιαφορη. Το θεμα ηταν κυριε να μην την πληγωνες.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

cristi έγραψε:Γιατι βρε τζενερακο ειπα εγω οτι θα υπηρχε 3ο ατομο ; Δεν ειπα κατι τετοιο. Απλα ειπα οτι η δικαιολογια του θελω να μεινω μονος ειναι σαν να σου λεει ο αλλος χωριζουμε. ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ. Μα γιατι δεν με καταλαβαινεις ; Τοσα ποσταρισματα Εκανα ωρε.


Θα τρελαθω, θα πηδηχτω απ'το Παραθυρο...

Cristiiiii ουουου... Εικόνα
Το ολο θεματακι ξεκινησε οταν εσυ εθεσες καποιες παιδιαστικες κατα τη γνωμη σου δικιολογιες που λενε καποιοι για να χωρισουν. Αρα εννοειται πως οταν λεει ο αλλος θελω να μεινω μονος μου παει να πει οτι θελει να χωρισει...
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από GenerX »

Εννοείται πως υπάρχει συζήτηση, αλλά ο χωρισμός θα γίνει.

Ρε Cristi.Exεις καμιά δίδυμη που γράφει με το ίδιο nickname και αλλάζετε το πληκτρολόγιο εναλλάξ;

Το θέμα είναι ο χωρισμός.

Και από την αρχή καταδικάζεις τις δικαιολογίες ως ηλίθιες και ανούσιες.

Και μεις σου λέμε πως όλες οι δικαιολογίες στέκουν όταν τις νιώθει ο άλλος, δεν υπάρχει λόγος για το αντίθετο.

Και συ μας πετάς στην αρχή για το τι θα σκέφτεται ο καημένος που ακούει την δικαιολογία και τώρα μας λες πως δικαιολογία = χωρισμός.

Ευχαριστούμε πολύ.

Γράφουμε για δικαιολογίες χωρισμού στο topic χωρισμός. Ουάου!
αιας

Χωρισμός

Δημοσίευση από αιας »

Μαλλον δεν την ερωτευτηκες οσο ηθελες. Δεν αλλαζεις μεσα στην σχεση, παραχωρεις/υποχωρεις. Αν δεν εχεις σοβαρους λογους η δεν εισαι ετοιμος θελεις να μεινεις μονος. Εισαι εντιμος που δεν το κουρασες αλλα δεν ειναι λαθος, νομιζω ειναι λαθος να επιμενεις για Μια σχεση Που δεν σου βγαινει

(πες μας Περισοτερα για αυτο με Την μαμα της /σημ. Το εχω δει σε τσοντα)
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από GenerX »

Λολ αυτό με την μαμά ήταν απλά για την συζήτηση χαχαχαχα.

Ναι, είναι σίγουρα λάθος να επιμένεις σε κάτι που δεν γίνεται, αλλά βλέπω ύστερα από καιρό πως θα μπορούσα να αλλάξω μέσα στην σχέση.

Δεν το προσπάθησα ο μλκς, τόσο απλό.

Απλά βλέπεις πως αυτά που δεν έκανες, τελικά μπορούσες να τα κάνεις.

Και καταλαβαίνεις πως απλά είχες -δυστυχώς- επαναπαυτεί στην σχέση και κοιτούσες -ακόμα πιο δυστυχώς- περισσότερο την πάρτη σου.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:
cristi έγραψε:Γιατι βρε τζενερακο ειπα εγω οτι θα υπηρχε 3ο ατομο ; Δεν ειπα κατι τετοιο. Απλα ειπα οτι η δικαιολογια του θελω να μεινω μονος ειναι σαν να σου λεει ο αλλος χωριζουμε. ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ. Μα γιατι δεν με καταλαβαινεις ; Τοσα ποσταρισματα Εκανα ωρε.


Θα τρελαθω, θα πηδηχτω απ'το Παραθυρο...

Cristiiiii ουουου... Εικόνα
Το ολο θεματακι ξεκινησε οταν εσυ εθεσες καποιες παιδιαστικες κατα τη γνωμη σου δικιολογιες που λενε καποιοι για να χωρισουν. Αρα εννοειται πως οταν λεει ο αλλος θελω να μεινω μονος μου παει να πει οτι θελει να χωρισει...
ναι ναι ναι ναι ναι ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

GenerX έγραψε:Εννοείται πως υπάρχει συζήτηση, αλλά ο χωρισμός θα γίνει.

Ρε Cristi.Exεις καμιά δίδυμη που γράφει με το ίδιο nickname και αλλάζετε το πληκτρολόγιο εναλλάξ;

Το θέμα είναι ο χωρισμός.

Και από την αρχή καταδικάζεις τις δικαιολογίες ως ηλίθιες και ανούσιες.

Και μεις σου λέμε πως όλες οι δικαιολογίες στέκουν όταν τις νιώθει ο άλλος, δεν υπάρχει λόγος για το αντίθετο.

Και συ μας πετάς στην αρχή για το τι θα σκέφτεται ο καημένος που ακούει την δικαιολογία και τώρα μας λες πως δικαιολογία = χωρισμός.

Ευχαριστούμε πολύ.

Γράφουμε για δικαιολογίες χωρισμού στο topic χωρισμός. Ουάου!
οχι. Το ιδιο ατομο ειμαστε. Αχαχαχαχ αποψεις λεμε. Εχετε αλλη αποψη και εχω αλλη. Ουτε θα προσπαθησω να πεισω ουτε φυσικα εσεις εμενα. Ουτε βγαζουμε σκαρτες αποψεις εδω για να υπερτερησει η δικη μας. Ολες ειναι σεβαστες. ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΩΝΩ Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ αυτη ειναι η αρχη μου

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από GenerX »

Ρε Cristi, έχεις άλλη άποψη σίγουρα, έχεις κάθε δικαίωμα σίγουρα, αλλά πέφτεις σε τόσες αντιφάσεις...
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

cristi έγραψε:Για να δωσουμε μια αλλη παραμετρο στο θεμα και να ρολαρει η συζητηση ας το συνεχισουμε. Πολλες φορες οταν θελει να μας χωρισει καποιος η να χωρισουμε εμεις απο αυτον Σπανια λεμε τον πραγματικο λογο αλλα κατι αλλο ασχετο για να μην πληγωσουμε τον/την αλλον/η. Μερικες φορες ειμαστε τοσο ανικανοι να σκεφτουμε ενα καλο λογο και λεμε ηλιθιοτητες.πχ

"ας χωρισουμε τωρα που ειναι νωρις Για να μην πληγωθουμε περισσοτερο στο μελλον" αχαχχαχ

"θελω να χωρισουμε γιατι σε λιγο θα πας φανταρος" αχαχαχχ

"ας χωρισουμε δεν θελω να σταθω εμποδιο στη καριερα σου" αχχαχα
"εισαι πολυ καλος και γλυκος για μενα και δεν μου κανεις"αχαχχαχχα

¨σε βλεπω σα φιλο/η" αχαχχαχα

"θελω λιγο χρονο να μεινω μακρια απο ολους και ολα" αχαχχχα

μα μπορει να τους μαζεψει ολους και ολες καποιος; Που φευγουν μακρια ο ενας απο τον αλλον γι αυτους τους λογους;

κατα καιρους ολοι μας εχουμε ακουσει διαφορους τετοιους αστειους λογους χωρισμου που πραγματικα κατα την αποψη μου ειναι το λιγοτερο για γελια. Που βγαινουν προφανως απο ανωριμα μυαλα η ας πουμε θελουν τοσο να ξεφορτωθουν εναν/μια που λενε οτι να ειναι.

βεβαια υπαρχουν και τροποι χωρισμου που κατα καιρους εχω ακουσει. Πχ χωρισμος απο το τηλεφωνο, με μηνυμα, μεσω καποιας φιλης η φιλου, σιωπη, κλεισιμο κινητου.

αν καποιος απο σας εχει ακουσει απο φιλους-φιλες αιτιες χωρισμων και τι τροπο βρισκουν για να χωρισουν ας το ποσταρει. Θα εχει ενδιαφερον.



Εγω αυτο που εχω καταλαβει τοση ωρα δεν ειναι οτι ο καθενας προσπαθει να αλλαξει τη γνωμη του αλλου αλλα οτι εχουμε μπερδεψει τα μπουτια μας. Εσυ η ιδια παραθεσες τα συγκεκριμενα παραδειγματα ως παιδιαστικες δικαιολογιες χωρισμου, εμεις λεμε οτι καποια παραδειγματα μπορει να ειναι και αληθινα και εσυ μετα υποστηριζεις τα ιδια με εμας διαφωνοντας ομως. Οτι δηλαδη οταν λες οτι θες να μεινεις μονος θες να χωρισεις... Κατανοητο;Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsiripobina την Παρ Μαρ 26, 2010 9:56 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

apla καλε εντασσω και "το θελω να μεινω μονος/η ¨σα Δικαιολογια για χωρισμο.
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Su-35 »

Λοιπον μαζευτειτε ολοι μαζι και διαβαστε αυτο:
Οταν καποιος θελει χρονο λεει "θελω χρονο".
Οταν καποιος θελει να χωρισει λεει "σε χωριζω".
Capish;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες