Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

Χαχαχαχα. Πρώτα πρώτα δεν είπε κανένας ότι δεν άντεξα ! Δεν είναι θέμα αντοχής ! Το ότι έκανες πολεμικές τέχνες δεν εχει ΚΑΜΙΑ σημασία. Κ εγώ έκανα και κάνω βάρη... Τι πάει να πεί αυτό; Κατα δευτερον ειναι θεμα εγωισμου. Μπηκα μονο και μονο για να παω ειδικες δυναμεις, ΜΑΚ, ΣΧΑΛ κ ετσι. Αν αυτο σου λει κατι. Δεν ειναι θεμα ουτε πειθαρχιας ουτε τιποτα. Αυτα ειναι φαρφαρες για καμουφλαζ. Σηκωθηκα κ εφυγα και ξενερωσα με το στρατο γιατι δεν υπαρχει η εννοια συναδερφος. Ο ενας κοιταει να βγαλει το ματι του αλλουνου με οποιοδηποτε τροπο. Και δε μιλω μονο για βηταδες, ακομα και οι ασσοι μεταξυ τους κοιτουσαν ο ενας πως θα δωσει τον αλλον. Και χιλια δυο αλλα που δεν ειναι της παρουσης. Γι αυτο καλο θα ειναι να σταματησετε καποια πιτσιρικια να παιζετε τους spiderman πανω στην καρεκλα σας γιατι ολα αυτα χανονται μονομιας εκει μεσα. Γιατι απλα σε κανουν να τα χασεις ;)
Άβαταρ μέλους
Rafail_95
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2011 11:36 pm
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Rafail_95 »

Αλέξης έγραψε:Χαχαχαχα. Πρώτα πρώτα δεν είπε κανένας ότι δεν άντεξα ! Δεν είναι θέμα αντοχής ! Το ότι έκανες πολεμικές τέχνες δεν εχει ΚΑΜΙΑ σημασία. Κ εγώ έκανα και κάνω βάρη... Τι πάει να πεί αυτό; Κατα δευτερον ειναι θεμα εγωισμου. Μπηκα μονο και μονο για να παω ειδικες δυναμεις, ΜΑΚ, ΣΧΑΛ κ ετσι. Αν αυτο σου λει κατι. Δεν ειναι θεμα ουτε πειθαρχιας ουτε τιποτα. Αυτα ειναι φαρφαρες για καμουφλαζ. Σηκωθηκα κ εφυγα και ξενερωσα με το στρατο γιατι δεν υπαρχει η εννοια συναδερφος. Ο ενας κοιταει να βγαλει το ματι του αλλουνου με οποιοδηποτε τροπο. Και δε μιλω μονο για βηταδες, ακομα και οι ασσοι μεταξυ τους κοιτουσαν ο ενας πως θα δωσει τον αλλον. Και χιλια δυο αλλα που δεν ειναι της παρουσης. Γι αυτο καλο θα ειναι να σταματησετε καποια πιτσιρικια να παιζετε τους spiderman πανω στην καρεκλα σας γιατι ολα αυτα χανονται μονομιας εκει μεσα. Γιατι απλα σε κανουν να τα χασεις ;)

Δεν το παίζω ούτε Spiderman ούτε Batman. Εξάλλου είστε εδώ για να μας βοηθήσετε... Έχει άμεση σχέση το ταεκβοντο γιατι έμαθα να είμαι πειθαρχημένος! Και ακόμα κάνω! Αλλά σε πιστεύω γιατί ήσουν μέσα και κάτι παραπάνω θα ξέρεις! )
ΕΛΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ... ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ.
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από karabill »

Ραφαηλ αυτα που σε τρελενουν περισσοτερο εκει μεσα δεν ειναι οι καμψεις και το τρεξιμο. Ειναι ο ψυχολογικος πολεμος που σου κανουν τον καιρο που αλλαζεις ζωη και οι πιεσεις που δεχεσαι σε κανουν μεχρι να βαλεις και τα κλαματα ακομα και αν εισαι τριγωνος ή τετραγωνος! Αν καταφερεις να μπεις θα δεις πως ειναι και μετα να πεις και εσυ την αποψη σου. Παντως δεν σε βλεπω τοσο δυνατο χαρακτηρα απο ενα ποστ του αλεξη σε επηρεασε μεσα σου γι αυτο και μπηκες στην διαδικασια να πεις "τώρα πας να αποτρέψεις έμμεσα και εμάς για να μην μπούμε εκεί"
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

Ναι, και σου ξαναλεω οτι το taekwondo δεν εχει καμια σχεση με το στρατο... Ουτε και η αντιστοιχη πειθαρχια... Εγω οτι και να σου πω εσυ παλι το χαβα σου... Οπως ακριβως εκανα κ εγω. Μου χαν πει κ αν μου χαν πει... Εγω εκει... Μολις μπηκα μεσα και τα εζησα ηταν διαφορετικα... Ο καθενας κανει τις επιλογες του και προς θεου δεν κατακρινω κανεναν κ ουτε και αποτρεπω... Απλα λεω τα πραματα οπως τα ενιωσα μεσα... Τιποτα παραπανω...
Άβαταρ μέλους
Rafail_95
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2011 11:36 pm
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Rafail_95 »

karabill έγραψε:Ραφαηλ αυτα που σε τρελενουν περισσοτερο εκει μεσα δεν ειναι οι καμψεις και το τρεξιμο. Ειναι ο ψυχολογικος πολεμος που σου κανουν τον καιρο που αλλαζεις ζωη και οι πιεσεις που δεχεσαι σε κανουν μεχρι να βαλεις και τα κλαματα ακομα και αν εισαι τριγωνος ή τετραγωνος! Αν καταφερεις να μπεις θα δεις πως ειναι και μετα να πεις και εσυ την αποψη σου. Παντως δεν σε βλεπω τοσο δυνατο χαρακτηρα απο ενα ποστ του αλεξη σε επηρεασε μεσα σου γι αυτο και μπηκες στην διαδικασια να πεις "τώρα πας να αποτρέψεις έμμεσα και εμάς για να μην μπούμε εκεί"

Το είπα αυτό γιατί τον βλέπω συχνά σε πολλά posts και απορώ γενικότερα με το όλο θέμα. Δυνατός δεν είμαι αλλα πεισμώνω πάρα πολύ εύκολα... Και επίσης νευριάζω... Αλλά το θέμα δεν είναι εκει. Το θέμα είναι οτι όλοι μας ξέρουμε πλέον και έχουμε μία άποψη του τι γίνεται εκεί μέσα. Τόσα χρόνια έχω τους γονείς μου, τον δάσκαλό μου και άλλους πολλούς να μου φωνάζουν πάνω απ'το κεφάλι μου και πίστεψέ με ούτε τα κλάμματα έχω βάλει ούτε έπεσα ψυχολογικά ούτε κάτι παρόμοιο!
ΕΛΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ... ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ.
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

Χαχαχαχα... Ενταξει ενταξει μετα απ αυτο το ποστ δεν ξαναλεω τιποτα, δεν ξαναμιλαω καν, ουτε ξαναβοηθαω κανεναν ουτε τιποτα... Γιατι οταν συγκρινουμε τις φωνες που σου πατησε η δασκαλα σου γιατι δε διαβασες με το σκατωμα ολη μερα κ ολη νυχτα, αν συγκρινουμε τις φωνες που σου πατησαν οι γονεις σου με ολοκληρους θαλαμους να κλαινε τα βραδυα... Δεν εχω να πω τιποτα αλλο... Καλη τυχη να χετε σας το ευχομαι ολοψυχα στον καθενα !
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από karabill »

Ραφαηλ οι γονεις δεν φωναζουνε, ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝΕ! Οι φωνες εκει περα δεν θα ειναι αντε κουνισου κτλπ αλλα θα σε μειωνουν τοσο πολυ σαν ατομο που θα θες να τον κανεις τον αλλον του αλατιου! Και αυτο το ελαττωμα σου που νευριαζεις ετσι εξω απο εκει μεσα, οταν μπεις θα σου κοστησει πολυ!
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Άβαταρ μέλους
Rafail_95
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2011 11:36 pm
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Rafail_95 »

Αλέξης έγραψε:Χαχαχαχα... Ενταξει ενταξει μετα απ αυτο το ποστ δεν ξαναλεω τιποτα, δεν ξαναμιλαω καν, ουτε ξαναβοηθαω κανεναν ουτε τιποτα... Γιατι οταν συγκρινουμε τις φωνες που σου πατησε η δασκαλα σου γιατι δε διαβασες με το σκατωμα ολη μερα κ ολη νυχτα, αν συγκρινουμε τις φωνες που σου πατησαν οι γονεις σου με ολοκληρους θαλαμους να κλαινε τα βραδυα... Δεν εχω να πω τιποτα αλλο... Καλη τυχη να χετε σας το ευχομαι ολοψυχα στον καθενα !

Αν συγκρίνουμε τον κάθε ***** δάσκαλο στις πολεμικές τέχνες να σε βάζει να τρέχεις μέσα στο κρύο με 2 βαθμούς έξω και αέρα 9.30 το βράδυ εν ώρα προπόνησης και σε πετάει μέσα για αγώνες με τον ίδιο του χωρίς προστατευτικά και μ***κίες και μετά σου πετάει και άλλες 140 κάμψεις χωρίς να πέσεις σου φένεται λίγο ρε μεγάλε; Η σου φένεται ΣΚΑΤΩΜΑ; Πάνε κάντο και τρέξε επι 45 λεπτα καταϊδρωμένος σε αυτο το κρύο και σε αυτόν τον αέρα αυτή την ώρα και γύρνα και σήκωσε και 300kg στη μπάρα! ΤΙ ΝΑ ΠΩ
ΕΛΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ... ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ.
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

Τώρα πες μου. Γιατι με τσιγκλας; Κατ αρχην 300kg στην μπαρα δε σηκωνει ουτε ο σβατσενεικερ. Δευτερον αυτα που τσαμπουνας δεν εχουν καμια σχεση με το στρατο. Εισαι ASXETOS. Δε γνωριζεις τι ειναι το σκατωμα, δεν γνωριζεις το κλιμα που επικρατει, δεν εχεις ιδεα τι παει να πει καψωνι και ψυχολογικος πολεμος. Ξεκολλα απ το taekwondo. Το ότι έφαγες 2-3 μπουνιές ακάλυπτος δεν σε βοηθάει πουθένα ούτε σε κάνει σκληρό. Είσαι ΠΟΛΥ μικρός για να γνωρίζεις τα όριά σου. Εδώ καλά καλά δεν έχεις βγεί έξω, δεν έχεις αναλάβει ευθύνες... Είσαι ΑΝΗΛΙΚΟΣ. Οι πολεμικές τέχνες στο ξαναλέω για τελευταία φορά δεν έχουν σχέση με το στρατό. Γι αυτό σταμάτα τις παπαριές βραδυάτικα γιατί μου σήκωσες την πίεση με τις μαλακίες και τα πάρε δώσε. Όταν καταλάβεις 2 πράματα στοιχειώδη έλα να ξανακουβεντιάσουμε. Τράβα για ύπνο τώρα.
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Χαλαρώστε ρε παιδιά, μην τρελαίνεστε. Θα πάμε και όσοι αντέξουμε, θα αντέξουμε. Τώρα το να τσακώνεστε δεν βγαίνει πουθενά. Στη σχολή θα αποδειχθεί το πόσο υπομονετικός και ψυχικά δυνατός είναι, ο καθένας!
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από roverr24 »

Στην στρατιωτικη σχολη ειτε πας για τεχνιτης ολμων ειτε για ο αυριανως Α/ΓΕΣ ειτε για νομικος συμβουλος ειτε για ηλεκτρολογος ειτε για γιατρος ειτε για οικονομολογος το πρώτο Γ... Ο πραγμα που θελουν απο σενα ειναι να εισαι στρατιωτης και να μπορεις χωρις να χεστεις απ την τρομαρα σου να οδηγησεις στη μαχη 10 φανταρους, θελουν να σε σκληραγωγησουν και να σε στρατιωτικοποιησουν, δεν εχει καμια μα καμια σχεση ο στρατος Με την μαμα μου που φωναζε, ουτε με τον δασκαλο στο φροντιστηριο ουτε με πολεμικες τεχνες, δεν ειμαστε στην ταιβαν ...

Δεν ειναι παιχνιδι ο στρατος, στον στρατο μπορει να κληθεις να σκοτωσεις και οχι να δειρεις.Όση λογικη εχει το να σκοτωνεις εναν ανθρωπο απ οπου και να ειναι, τοση λογικη εχει και ο στρατος.Μεσα στον στρατο θα βρεις καθε καρυδιας καρυδι, χαρτοπαικτες, μπεκρηδες, πρεζακηδες, αποτυχημενους, ατομα που ριχνουν καμπανες χωρις να τηρουν κανενα στρατιωτικο νομο και κανονισμο... Θα βρεις και ατομα πολυ νορμαλ, που παρ ολη τη δυσκολια αγαπανε την δουλεια τους, θα βρεις μηχανικους επιστημονες αξιωματικους που κανουν και καριερα σε πανεπιστημιο, θα βρεις μορφωμενους, αμορφωτους, κομπλεξικους και ******* Τα ατομα οτι θελεις! Ενα μωσαικο ειναι ο στρατος μια μικρη κοινωνια

Άβαταρ μέλους
enoples dynameis
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Μαρ 30, 2012 1:09 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από enoples dynameis »

Μια ερώτηση. Στην ΣΣΑΣ υπάρχουν καψώνια; Φυσικά δεν εννοώ πους απς και τρέξιμο.
Άβαταρ μέλους
giorgio23
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:52 pm
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από giorgio23 »

Καλησπερα σε ολους/ες λυστε μου μια απορια... Για τα καψονια, αν καποιος τραυματιστει Πχ.απ τα πολλα λαγουδακια (μηνισκο-ρηξη χιαστων) κατι σοβαρο τελος παντων, τι γινεται τοτε. Τον διωχνουν απ την σχολη. Παιζει ρολο ποσο καιρο εχει στην σχολη η οχι; Αν Βρισκεται στις πρωτες 2-3 εβδομαδες και δεν εχει ορκιστει ακομα δοκιμος τοτε τι γινεται;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από D.Y.K »

enoples dynameis έγραψε:Μια ερώτηση. Στην ΣΣΑΣ υπάρχουν καψώνια;


Όχι φίλε μου. Στις ΣΣΑΣ δίνουν μεγαλύτερη βαρύτητα στο επιστημονικό κομμάτι (Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο) , παρά στην Στρατιωτική. Όχι φυσικά ότι δεν υπάρχει πρόγραμμα, όμως τα πράγματα εκεί είναι πολύ χαλαρότερα σε σχέση με τις υπόλοιπες (κατά βάσην) Στρατιωτικές σχολές.

Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

giorgio23 έγραψε:Καλησπερα σε ολους/ες λυστε μου μια απορια... Για τα καψονια, αν καποιος τραυματιστει Πχ.απ τα πολλα λαγουδακια (μηνισκο-ρηξη χιαστων) κατι σοβαρο τελος παντων, τι γινεται τοτε. Τον διωχνουν απ την σχολη. Παιζει ρολο ποσο καιρο εχει στην σχολη η οχι; Αν Βρισκεται στις πρωτες 2-3 εβδομαδες και δεν εχει ορκιστει ακομα δοκιμος τοτε τι γινεται;
κοίταξε αν γίνει τέτοιο πράμα θα φτάσει πολύ ψηλά το θέμα, θα υποστεί μεγάλες κυρώσεις ο υπεύθυνος για τον τραυματισμό σου, ενώ δεν είναι απίθανο να τον αποβάλλουν. Πάντως όπως και να χει δύσκολα φτάνουν σε τέτοιες ακρότητες... Για να γίνει αυτό πρέπει να σου κάνει κάτι πολύ χοντρό ο βητάς και δε το ρισκάρει να τον διώξουνε...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες