Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
πετροσ

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από πετροσ »

Ουτε οταν γινεις αστυνομικος μπορεις να πας σε αλλο ποστο εκτος απο οσα προανεφερες; Ευχαρηστω για την ενημεροση παντοσ...
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από alexissak »

πετροσ έγραψε:ουτε οταν γινεις αστυνομικος μπορεις να πας σε αλλο ποστο εκτος απο οσα προανεφερες; ευχαρηστω για την ενημεροση παντοσ...

οταν γινεις αστυνομικος μπορεις να πας σε οποιαδηποτε υπηρεσια της αστυνομιας, δεν εχει καμια σχεση οτι προερχεσαι απο ε. φ.
πετροσ

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από πετροσ »

Όταν γίνεις αστυνομικος απο ειδηκός πως διαλέγεις πόστο; Με αίτηση η βγαίνουν θέσεισ; Πχ για ματ η οπκε... ; Πιθανότητες να πας καπου αν το δηλώσεις; Η μονο με μεσον σχεδον η μορια?
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από dimitris mak »

Μετα απο 3 χρονια επιλεγεις σωμα... Αν διαλεξεις ματ νομιζω θα σε παρουν αμεσος!
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από dimitris mak »

Γιατι δεν πηγαινουν πολλοι στα ματ...
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από dimitris mak »

Ενας φιλος μου ειδικος φρουρος μου το εχει πει... Το οτι μετα απο 3 χρονια διαλεγεις σωμα.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Στα ματ πηγαίνεις μόνο από παραγωγική σχολή όσο αυτό που λες για τα 3 χρόνια δεν ισχύει
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Τετ Αύγ 04, 2010 11:13 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
petros

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από petros »

Ρε φιλε γιατι λες παπατζες; Αφου στην εκαμ μπορεις να μπεις απο ειδικος φρουρος πριν μερικους μηνες ανακοινωθηκε επισημα απτο παννεληνιο site ειδικων φρουρων... Παλια ισχυε αυτο που λες...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μην μπερδεύεσαι! Για τα Ματ είπαμε ότι δεν γίνεται!
ΕΟΚΑ

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από ΕΟΚΑ »

Όπου θες πας αφού στα 5 χρόνια υπηρεσίας γίνεσαι αστυφύλακας απο Ε. Φ. Σταματήστε πια τις ανακρίβειες. Και ΟΠΚΕ και ασφάλεια και ΜΑΤ και ΕΚΑΜ και όπου θες. Ξεκολλάτε, μου είπε ο τάδε, μου είπε ο δείνα κτλ. Ύμαρτον πια.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φίλε είμαστε φόρουμ ο καθένας λέει αυτό που γνωρίζει και δεν μας το είπε ουτε ο τάδε ούτε κανένας άσχετος και αν παρακολουθείς το φόρουμ καιρό θα ξέρεις ότι γράφουνε και άτομα που είναι ήδη στην αστυνομία οπότε δεν νομίζω να λένε ανακρίβειες
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από alexissak »

Οταν γινεις αστ/κας στα 8 ετη υπηρεσιας (3 μετα την μονημοποιηση δηλ 5+3=8) μπορεις να πας σε οποιαδηποτε υπηρεσια.
πριν μπορεις μονο σε αυτες που προανεφερα.
τμημα, τροχαια, διας, μεταγωγων κ εκαμ
...
ALEX

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από ALEX »

Παιδια να ρωτησω κατι; Σκεφτομαι να κανω τα χαρτια εχω αρκετα μορια αλλα δεν ξερω αν τελικα αξιζει να μπεις ειδικος φρουρος. Και αυτο γιατι; Θελω να μου πει καποιος αν ξερει τι γινεται με τους ειδικους φρουρους μετα. Δηλαδη: Γινεσαι αστυνομικος; Περνεις βαθμους οπως ο αστυνομικος; Ή εισαι παντα ε. Φ. αυτη η σειρα που θα μπει τωρα θα ειναι μονο για την ομαδα διας; Αξιζει να κινδυνευει η ζωη σου με ολα αυτα που γινονται το τελευταιο καιρο για 1000?; Αν εχεις χαρτι τει αναγνωριζεται μετα απο 2 χρονια και πας σε αλλο ποστο πχ. Γραφειο; Αν ξερει καποιος παρακαλω να απαντησει. Ευχαριστω.
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Hyper »

ALEX έγραψε:Παιδια να ρωτησω κατι; Σκεφτομαι να κανω τα χαρτια εχω αρκετα μορια αλλα δεν ξερω αν τελικα αξιζει να μπεις ειδικος φρουρος. Και αυτο γιατι; Θελω να μου πει καποιος αν ξερει τι γινεται με τους ειδικους φρουρους μετα. Δηλαδη: Γινεσαι αστυνομικος; Περνεις βαθμους οπως ο αστυνομικος; Ή εισαι παντα ε. Φ. Αυτη η σειρα που θα μπει τωρα θα ειναι μονο για την ομαδα διας; Αξιζει να κινδυνευει η ζωη σου με ολα αυτα που γινονται το τελευταιο καιρο για 1000?; Αν εχεις χαρτι τει αναγνωριζεται μετα απο 2 χρονια και πας σε αλλο ποστο πχ. Γραφειο; Αν ξερει καποιος παρακαλω να απαντησει. Ευχαριστω.
Καταρχας τα χαρτια αει τει δεν μετρανε στη συγκεκριμενη προκηρυξη. Και οταν μπεις η ανελιξη σου ειναι συγκεκριμενη. Φτανεις μεχρι ενα συγκεκριμενο βαθμο. Τα 500 ατομα ναι πανε για την δι. Ας. Ρωρα αν αξιζει να κινδυνευεις αυτο ειναι στην κριση του καθενος οπως και το πως μεταφραζει την λεξη κινδυνος γιατι και εξω που περπατας στο δρομο κινδυνευεις. Για μενα αξιζει το να εχεις μια δουλεια οπου εισαι με ψηλα το κεφαλι κ την αγαπας. Αυτα αρκουν. Τωρα απτην αστυνομια αμα περιμενεις να πλουτισεις η να κανεις λεφτα το ξεχναμε. Αλλα μη ξεχνας οτι το μισθολογικο σημερα ετσι οπως εχει η κατασταση σχεδον παντου πρωτο μισθο δεν θα παρεις πανω απο τα 1000-1200 που θα παρεις και στη διας
τεο

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από τεο »

kΥριοι ειμαι ειδικος φρουρος. Αν μπειτε στη σελιδα του σωματιου μας θα δειτε οτι πλεον ολοι οσοι θελουν δηλωνουν συμμετοχη για το σχολειο της ΕΚΑΜ. Απο κει και περα οι υπηρεσιες που κανουμε διαφερουν απο τμημα σε τμημα. Για παραδειγμα στο δικο μου τμημα κανουμε οδηγοι η πληρωμα στα περιπολικα, σκοπια στο τμημα, μετρα ταξης αναλογα το που μας χρειαζονται, μπλοκα, μεταγωγες κρατουμενων σε δικαστηρια κτλ, φυλαξη κρατουμενων σε νοσοκομεια αυτες Ειναι οι υπηρεσιες που μπορει να κανεις σε καποιο τμημα. Οι μονες ειδικες υπηρεσιες που Ασχολεισαι με ενα μονο αντικειμενο ειναι η ΔΕΛΤΑ και η ΔΙΑΣ και μπορουμε αν θελουμε να δηλωσουμε και να παμε.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης