Μετατάξεις στο στρατό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
zelico
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 7:31 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από zelico »

Μπορεί να γίνει μετάταξη (π. Χ. Από Eφοδιασμού - Mεταφορών σε Μηχανικό) αφού παρουσιαστεί κάποιος στο Κέντρο;

Εάν ναί,(με βύσμα ή χωρίς) πότε γίνεται αυτή; Μετά την ορκομωσία; Ή μετά την βασική εκπαίδευση;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μετά την ορκομωσία. Και πάντα με βύσμα
Anonymous

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Μετάταξη έχουν κάνει σε εμένα χωρίς βίσμα (και άλλους 50 που δεν είναι όλοι βίσματα) από ΤΘ σε ΠΒ στην 309! Όσο αφορά τους οκταμηνήτες, ναι δικαιούνται μετάθεση Με το πέρας 4 μηνών από την μέρα κατάταξή τους (οπότε και υπηρετούν στην παραμεθώριο ακόμα και 1.5 μήνα) και ύστερα επιστρέφουν κάπου κοντά στο σπίτι τους!

Αμετάθετοι Και κατά συνέπεια απολύονται απ' την μονάδα είναι οι εννιαμηνήτες και αυτό είναι το βασικό πλεονέκτημα του οκταμήνου!

Και αυτά δεν τα έβγαλα απ' το μυαλό μου αλλά έχουν ήδη εφαρμοστεί στην 308!

Δεν ξέρω ποιον έχω απέναντί μου, αλλά μου έρχεται κακό να διαδίδετε λάθος πράγματα Και να απογοητεύετε τον κόσμο με ή χωρίς Σκοπιμότητα...

Σειρές μην περιμένετε να σας πουν τα δικαιώματά σας οι καραβανάδες όσες σαρδέλες ή αστέρια και αν έχουν, ανοίξτε τα μάτια σας και διαβάστε τους νόμους!

bill

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από bill »

Γεια σας. Συγχαρητήρια για το site. Μαθαίνουμε παρα πολλά. Ηθελα να σας ρωτήσω για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Παρουσιάστηκα κεεμ σπάρτη (οδηγός) και πήρα μετάθεση η τοποθέτηση δεν ξέρω ακριβώς πως λέγεται στο 33 ΤΥΠ Πολύκαστρο. Την άλλη μέρα με πήραν στην 33 εμα Πολύκαστρο. Μήπως θα μπορούσε να μου πεί κανείς εάν γίνεται να φύγω απο εκεί Σε αλλο στρατόπεδο γιατί δεν την παλεύω. Ας μου απαντήσει κάποιος σας παρακαλώ εάν γνωρίζει. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

Κυναιγειρος

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Κυναιγειρος »

Ρε παιδια επειδη ειδα για αερομεταφερομενες μοναδες αυτο σημαινει οτι μπορω να καταταχθω στους αλεξιπτωτιστες κ απτην αεροπορια η οχι; Παω αεροπορια στις 9 φλεβαρη. Μπορω να μπω απο εκει σε καποιο ειδικο σωμα αφοτου παρουσιαστω η οχι?
LOK - B'MK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2010 9:21 pm
Τοποθεσία: Kastoria
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από LOK - B'MK »

Υπεβολικά πολύ δύσκολο, να πάρεις μετάταξη απο αεροπορία σε στρατο ξηράς και κατ επέκταση σε ΜΑΛ. Όσο για τους εφεδρους απ οσο ξέρω δεν υπάρχει κάποιο ειδικό τμήμα στην αεροπορια
Κυναιγειρος

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Κυναιγειρος »

Δν θελω να κανω θητεια αεροπορια την τυχη μου μεσα.
Άβαταρ μέλους
Snakeshit
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 749
Εγγραφή: Τετ Δεκ 03, 2008 11:32 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Snakeshit »

Ποιος σου'πε να δηλώσει αεροπορία;
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Snakesh*t έγραψε:Ποιος σου'πε να δηλώσει αεροπορία;


Δεν δηλωσε μονο.
Εβαλε και βυσμα καλο.
Γιατι οπως ολοι ξερουμε χωρις ΚΑΛΟ βυσμα αεροπορια δεν εχει...
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Κυναιγειρος έγραψε:Ρε παιδια επειδη ειδα για αερομεταφερομενες μοναδες αυτο σημαινει οτι μπορω να καταταχθω στους αλεξιπτωτιστες κ απτην αεροπορια η οχι; Παω αεροπορια στις 9 φλεβαρη. Μπορω να μπω απο εκει σε καποιο ειδικο σωμα αφοτου παρουσιαστω η οχι;


Μονο 865 ΤΕΝΕΦ μπορεις να πας.
Θα περασεις κανονικα σβεα και θα κανεις κανονικα συντηρηση.
Τα παλικαρακια περνουν και 2η πουλαδα: Του ριπτη.
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
theo

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από theo »

Μπορεί καποιος να μου επιβεβαιώσει (όσο το πιο δυνατόν υπεύθυνα) για το εάν έχουν καταργηθεί ή όχι οι μετατάξεις; Π. Χ. Από Στρατό Ξηράς σε Αεροπορεία.
Ευχαριστώ!
louki_louk

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από louki_louk »

Έχω αναβολή λόγω προπτυχιακών σπυδών κ θέλω να τη διακόψω. Το θέμα είναι πως ενώ στα χαρτιά είμαι για αεροπορία θέλω να καταταγώ στο Στρ. Ξηράς (κ μετέπειτα Ειδ. Δυν.). Ξέρει κάποιος ποιά είναι η διαδικασία; Ξέρω πως ο νόμος λέει πως γίνεται μόνο με απόφαση του υπουργού Εθν. Άμυνας.. Πρέπει μήπως να πάω στο στρατολ. Γραφείο κ να τους το πώ, να κυνηγήσω κάπιοιο μέσο ή και τα 2; ...

Ευχαριστώ!

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δύσκολο να κάνεις μετάταξη πλέον εκτός και αν έχεις "γερό" δόντι
nothing
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Απρ 08, 2010 11:17 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από nothing »

Αυτα ειναι...
αλλοι ελπιζαμε για αεροπορια και αλλοι προσπαθουν να φυγουν απο εκει...
αυτο παει να πει ειρωνεια...
ΓΙΩΡΓΟΣ

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Γεια σας παιδιά... Μπορεί να μου πει κάποιος που γνωριζει; ... είμαι πτυχιούχος νοσηλευτής και παρουσιάζομαι το μαιο αντι για υγειονομικό στην αρτα που περιμενα, παρουσιάζομαι στο πυροβολικό θήβας... Γινεται αφου παρουσιαστώ θηβα να με στείλουν αργοτερα υγειονομικό; Όταν εκοψα την αναβολή έδωσα και το πτυχιο μου αλλά τελικά παω πυροβολικό... Ξέρω αλλους νοσηλευτές που υπηρέτησαν στο υγειονομικού στρατού... Τι μπορεί να Γινει;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης