Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από OMEGA »

Το καλοκαιρακι τουρισμος και ξεφαντωμα δηλαδη; ΧΔ

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

OMEGA έγραψε: Το καλοκαιρακι τουρισμος και ξεφαντωμα δηλαδη; ΧΔ

Περπατω στο δασος και ακουω ερπηστριες!

Λες να γα. Σω τουριστριες;

χαχαχαχαχαχαχαχα

ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 14, 2010 5:12 pm
Τοποθεσία: MAFIA
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από ΚΑΛΑΜΑΤΑ »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
OMEGA έγραψε: Το καλοκαιρακι τουρισμος και ξεφαντωμα δηλαδη; ΧΔ

Περπατω στο δασος και ακουω ερπηστριες!

Λες να γα. Σω τουριστριες;

χαχαχαχαχαχαχαχα

Εικόνα
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Alex έγραψε:Με διο λογια η καλητερη... Μπορεις; Γιατι 17 αυγουστου φευγω και το ονειρο μου ειναι οι ειδικες δυναμεις...
Η καλυτερη μοναδα ειναι η 10τη Μοιρα Αμφιβιων Καταδρομεων στην Κω. Ο λογος ειναι πολυ απλα γιατι υπηρετησα εκει. Κανενας αλλος.

Προσεξε γιατι οσο μεγαλυτερο ειναι το ονειρο τοσο μεγαλυτερη θα ειναι κ η απογοητευση. Τα πραγματα ισως δε θα τα βρεις οπως τα περιμενειςΕικόνα

Κώστας

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Κώστας »

Καλησπέρα παιδια παρουσιάζομαι στις 18 μεγάλο πεύκο Νέα Πέραμο. Θα ήθελα να συνεχίσω στις ειδικές δυνάμεις. Το θέμα είναι το εξής. Αρχικά ποια είναι διαφορα εκπαίδευσης ανάμεσα στην ΜΑΚ και τα ΛΟΚ. Επίσης θα ήθελα να μαθω αν υπάρχει έστω και μια μάχιμη μονάδα (δλδ να μάθεις 5 πράγματα) στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή χωρίς να είσαι μόνιμος. Στα ΛΟΚ όπως έχω μάθει τελεύταια δεν έχουν άτομα όπως και στα νησιά (ΜΑΚ) , άρα η εκπαίδευση έχει μπει σε δεύτερη μήρα και ασχολούνται μόνο με σκοπιές και γενικότερα εμπλοκές.
Γιάννης

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Γιάννης »

Παιδιά μια ερώτηση. Σήμερα μου ήρθε μετάθεση για Γ ΜΑΚ Χίο 3ο ΕΤΕΘ. Είναι μάχιμη μονάδα ή μονο ξύσιμο?
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Γιάννης έγραψε:Παιδιά μια ερώτηση. Σήμερα μου ήρθε μετάθεση για Γ ΜΑΚ Χίο 3ο ΕΤΕΘ. Είναι μάχιμη μονάδα ή μονο ξύσιμο;
Εξαρταται απο τον Δοικα της... Εκπαιδευτες απο Γ' δεν εχετε στο πευκο; Γενικα ολες οι μοναδες κανουν ασκησεις, το αν θα παρεις μερος εξαρτατε απο το αν εχει κοσμο...

Γιάννης

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Γιάννης »

Δεν ήμουν πεύκο. Αυλώνα ΠΝ είμαι, κόπηκα από Κύπρο και πάω Χίο. Μετάνιωσα για Κύπρο γιατί διαβάζω ότι έχει την καλύτερη εκπαίδευση. Ελπίζω να είναι καλά και στην Χίο από αυτή την άποψη. Κάποιος μου είπε ότι έχει και ΟΥΚ και κάνουν μαζί κάποιες ασκήσεις.
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από asimike »

Γιάννης έγραψε:Δεν ήμουν πεύκο. Αυλώνα ΠΝ είμαι, κόπηκα από Κύπρο και πάω Χίο. Μετάνιωσα για Κύπρο γιατί διαβάζω ότι έχει την καλύτερη εκπαίδευση. Ελπίζω να είναι καλά και στην Χίο από αυτή την άποψη. Κάποιος μου είπε ότι έχει και ΟΥΚ και κάνουν μαζί κάποιες ασκήσεις.
σχεδον ολες οι αμφιβιες μοιρες εχουν βατραχους μεσα... Εμενα πχ ΡΟΔΟ ηταν απο το διοικητη μου μεχρι και τον εποπ δεκαννεα... Στις ασκησεις ολοι μαζι...
ΕΛΛΑΣ
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από johny.xmarks »

Εγώ για Γ' ΜΑΚ έχω ακούσει απο φίλους διάφορα πράγματα. Το έχω ψάξει γιατί εδώ μένω και κατα πάσα πιθανότητα εδώ θα με φέρουν (μπαίνω Δ' ΕΣΣΟ). Όχι ραδιοαρβύλες όμως, από προσωπική πείρα και μόνο. Κατ'αρχην αυτό που άκουσες για βατράχια ισχύει. Τουλάχιστον στη Χίο, το μισό προσωπικό της μονάδας είναι βάτραχοι. Τώρα, απο όλα αυτά που έχω ακούσει, συμπέρανα οτι ναι μεν εξαρτάσαι από από τον εκάστοτε διοικητή/λοχαγό, αλλά είναι και θέμα προσωπικής θέλησης. Αν θες να μπεις σε ασκήσεις και το κυνηγήσεις, θα μπεις. Το στρατοπεδο βρσίσκεται στη Λαγκάδα. Άκουσα από τρίτο οτι βαράνε πολλά σκοπέτα αλλά από την άλλη μίλησα προσωπικά και με παιδί που έβγαλε την μονάδα και μου είπε οτι έχει απ'όλα, δεν είχε κανένα παράπονο. Πρώτες βοήθειες, πορείες, οπλοβόμβιδα, εκρηκτικά, βολές, στίβο μάχης, ορειβασία, ανακαταλήψεις βραχονησίδων...2 50αρες πορείες μπορει και να σου κάτσουν, σίγουρα πάντως 1, θα σε αφήσουν για μια μέρα ολόκληρη σε ενα βράχο στη μέση της θάλασσας, θα κάνεις μινι ταξιδάκια στα γύρω νησιά, στα οποία και θα μένεις για κάποιες μέρες :) Eπίσης, κάθε βδομάδα άσκηση και βολή, επιθεωρήσεις θαλάμων/όπλων κτλ. Έχω ακούσει ότι είναι επίσης και #@^&@! Τα στρατόπεδα (ομορφο/καθαρό) σε σχέση με το άλλο στρατόπεδο στα βόρεια της Χίου (Καρδάμυλα) ... Το χουν πει πολλοί "μαύρο" (έχει αυτοκτονίες και έτσι... Εικόνα).

Όλα αυτά στα λέω με επιφύλαξη φυσικά καθώς δεν τα έχω δεί με τα μάτια μου (είναι πληροφορίες προ 2 χρόνων), όχι βέβαια οτι η πηγή δεν ήταν έμπιστη... Απλώς παίζει και να έχουν αλλάξει τα στελέχη... Αρα και τα δρώμενα!

Το καλύτερο πάντως είναι να βρεις κάποιον που είναι τώρα μέσα να στα πει. Καλή τύχη!
...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

johny.xmarks έγραψε:Εγώ για Γ' ΜΑΚ έχω ακούσει απο φίλους διάφορα πράγματα. Το έχω ψάξει γιατί εδώ μένω και κατα πάσα πιθανότητα εδώ θα με φέρουν (μπαίνω Δ' ΕΣΣΟ). Όχι ραδιοαρβύλες όμως, από προσωπική πείρα και μόνο. Κατ'αρχην αυτό που άκουσες για βατράχια ισχύει. Τουλάχιστον στη Χίο, το μισό προσωπικό της μονάδας είναι βάτραχοι. Τώρα, απο όλα αυτά που έχω ακούσει, συμπέρανα οτι ναι μεν εξαρτάσαι από από τον εκάστοτε διοικητή/λοχαγό, αλλά είναι και θέμα προσωπικής θέλησης. Αν θες να μπεις σε ασκήσεις και το κυνηγήσεις, θα μπεις. Το στρατοπεδο βρσίσκεται στη Λαγκάδα. Μίλησα με παιδί που έβγαλε την μονάδα και μου είπε οτι έχει απ'όλα. Πρώτες βοήθειες, πορείες, οπλοβόμβιδα, εκρηκτικά, βολές, στίβο μάχης, ορειβασία, ανακαταλήψεις βραχονησίδων...2 50αρες πορείες μπορει και να σου κάτσουν, σίγουρα πάντως 1, θα σε αφήσουν για μια μέρα ολόκληρη σε ενα βράχο στη μέση της θάλασσας, θα κάνεις μινι ταξιδάκια στα γύρω νησιά, στα οποία και θα μένεις για κάποιες μέρες :) Eπίσης, κάθε βδομάδα άσκηση και βολή, επιθεωρήσεις θαλάμων/όπλων κτλ. Έχω ακούσει ότι είναι επίσης και #@^&@! Τα στρατόπεδα (ομορφο/καθαρό) σε σχέση με το άλλο στρατόπεδο στα βόρεια της Χίου (Καρδάμυλα) ... Το χουν πει πολλοί "μαύρο" (έχει αυτοκτονίες και έτσι... Εικόνα).

Όλα αυτά στα λέω με επιφύλαξη φυσικά καθώς δεν τα έχω δεί με τα μάτια μου (είναι πληροφορίες προ 2 χρόνων), όχι βέβαια οτι η πηγή δεν ήταν έμπιστη... Απλώς παίζει και να έχουν αλλάξει τα στελέχη... Αρα και τα δρώμενα!

Το καλύτερο πάντως είναι να βρεις κάποιον που είναι τώρα μέσα να στα πει. Καλή τύχη!


καλά στα καρδάμυλα είναι και κέντρο πεζικού οπότε λογικό είναι να μην είναι σε καλή κατάσταση
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από johny.xmarks »

Greek_Army έγραψε:
johny.xmarks έγραψε:Εγώ για Γ' ΜΑΚ έχω ακούσει απο φίλους διάφορα πράγματα. Το έχω ψάξει γιατί εδώ μένω και κατα πάσα πιθανότητα εδώ θα με φέρουν (μπαίνω Δ' ΕΣΣΟ). Όχι ραδιοαρβύλες όμως, από προσωπική πείρα και μόνο. Κατ'αρχην αυτό που άκουσες για βατράχια ισχύει. Τουλάχιστον στη Χίο, το μισό προσωπικό της μονάδας είναι βάτραχοι. Τώρα, απο όλα αυτά που έχω ακούσει, συμπέρανα οτι ναι μεν εξαρτάσαι από από τον εκάστοτε διοικητή/λοχαγό, αλλά είναι και θέμα προσωπικής θέλησης. Αν θες να μπεις σε ασκήσεις και το κυνηγήσεις, θα μπεις. Το στρατοπεδο βρσίσκεται στη Λαγκάδα. Μίλησα με παιδί που έβγαλε την μονάδα και μου είπε οτι έχει απ'όλα. Πρώτες βοήθειες, πορείες, οπλοβόμβιδα, εκρηκτικά, βολές, στίβο μάχης, ορειβασία, ανακαταλήψεις βραχονησίδων...2 50αρες πορείες μπορει και να σου κάτσουν, σίγουρα πάντως 1, θα σε αφήσουν για μια μέρα ολόκληρη σε ενα βράχο στη μέση της θάλασσας, θα κάνεις μινι ταξιδάκια στα γύρω νησιά, στα οποία και θα μένεις για κάποιες μέρες :) Eπίσης, κάθε βδομάδα άσκηση και βολή, επιθεωρήσεις θαλάμων/όπλων κτλ. Έχω ακούσει ότι είναι επίσης και #@^&@! Τα στρατόπεδα (ομορφο/καθαρό) σε σχέση με το άλλο στρατόπεδο στα βόρεια της Χίου (Καρδάμυλα) ... Το χουν πει πολλοί "μαύρο" (έχει αυτοκτονίες και έτσι... Εικόνα).

Όλα αυτά στα λέω με επιφύλαξη φυσικά καθώς δεν τα έχω δεί με τα μάτια μου (είναι πληροφορίες προ 2 χρόνων), όχι βέβαια οτι η πηγή δεν ήταν έμπιστη... Απλώς παίζει και να έχουν αλλάξει τα στελέχη... Αρα και τα δρώμενα!

Το καλύτερο πάντως είναι να βρεις κάποιον που είναι τώρα μέσα να στα πει. Καλή τύχη!


καλά στα καρδάμυλα είναι και κέντρο πεζικού οπότε λογικό είναι να μην είναι σε καλή κατάσταση


Ναι, αλλά η διοίκηση νομίζω των αμφίβιων ήταν (και είναι μάλλον ακόμα) Καρδάμυλα και έχει και καταδρομείς στο στρατόπεδο 100%. Μου το παν πριν 2 βδομάδες.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φυσικά και έχει, απλά είναι και κέντρο και επίσης εκεί πηγαίνουνε όσοι έχουνε ένδειξη για ΛΥΒ για να πάρουνε το δεκανόσημο
...
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από johny.xmarks »

Greek_Army έγραψε:Φυσικά και έχει, απλά είναι και κέντρο και επίσης εκεί πηγαίνουνε όσοι έχουνε ένδειξη για ΛΥΒ για να πάρουνε το δεκανόσημο
...


Aχά... Ωραία πληροφορία... Άρα να μην δηλώσω ΛΥΒ που λέω ε;Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης