Συναντήσεις - 282 Μ/Κ ΤΠ (Λινοπότι - Κως)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dimitris l
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 20, 2020 12:15 am
Επικοινωνία:

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από dimitris l »

Καλησπερα φιλε.
και εγω με 19 με αεροπλανο με βλεπω
Πάνος

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από Πάνος »

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες. Ισχύει ακόμα ότι σε μαζεύουν από αεροδρόμιο και λιμάνι όταν φτάσεις;
Λυκ Σκ

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από Λυκ Σκ »

Καταρχάς Μαλλιο, σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις πληροφορίες, είναι όντως μεγάλη βοήθεια. Δημήτρη, απο οσο γνωρίζω η κάλυψη αναφέρεται γενικά για μετακίνηση, ΚΤΕΛ, αεροπλάνα, πλοια, τρένα κτλ. Οποτε κανονικα πρέπει όλα να καλύπτονται απο την υπηρεσία. Κανονικά δικαιούμαστε ενα "ελα" και ένα "φυγε". Αλλά εχω και εγω την απορια αν οντως μας μαζευουν με το που φτασουμε, γτ πχ. Το καραβι (για 20/1) φτανει στις 2:00 την νυχτα
Χρήστος

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από Χρήστος »

Καλημέρα σε όλους. Και εγώ στις 19 του μηνός παρουσιάζομαι στο 282. Σκέφτομαι να πάω με πλοίο μιας και οι περισσότεροι με πλοίο θα πάνε. Είμαι από Κόρινθο. Κανείς άλλος από εδώ κοντά ; ... Καλή θητεία μάγκες 👌🏼
Mallios
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Αύγ 26, 2020 11:25 pm
Επικοινωνία:

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από Mallios »

Ισχυει ναι, θα σας περιμενει λεωφορειο του στρατου στο λιμανι με το που κατεβειτε και θα σας παει κατευθειαν στο 282.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mallios την Παρ Ιαν 08, 2021 1:15 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
dimitris l
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 20, 2020 12:15 am
Επικοινωνία:

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από dimitris l »

Καλημερα παιδια

κατασταση επιβιβασης τωρα με κορονοιους κλπ πως βγαζουμε; το εχει κανει κανενασ?
Λυκ Σκ

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από Λυκ Σκ »

Δημήτρη ειμαι απο αθήνα και πηγα σημερα στο φρουραρχείο που είναι κοντα στο κέντρο, δυστυχως με ακυρωσαν στην πυλη για την κατασταση επιβιβασης επειδη μ ειπαν πως πρεπει να έρθουμε στο φρουραρχείο 5 εργάσιμες μέρες πριν φύγουμε και με δυο κόπιες του φύλλου πορείας που θα βρείς απο το stratologia.gr με του κωδικούς taxis (απο οτι μιλησα και με την Blue star μ λεει πως αφου παρουμε την κατάσταση πρεπει να παμε απο τα κεντρικα στον πειραια για να βγαλουμε εισητηριο). Αν είσαι απο αθήνα χτύπα Φρουραρχείο αθηνων και θα το βγάλει, αν εισαι απο κάποιον άλλο νομό πρεπει να βρεις το φρουραρχείο της περιοχής σου ή να επικοινωνήσεις και με κάποιο αστυνομικό τμήμα. Ένα παλικάρι στην πύλη, όλως κωλοφαρδώς ηταν στο 282 στο μηχανικό και μ είπε πως είναι αρκετα καλα.
giannis43
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 10, 2021 11:16 am
Επικοινωνία:

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από giannis43 »

Καλησπερα φιλε, παρουσιάζομαι και γω στις 19/1 στην Κω 282 Μ/Κ ΤΕ Κως. Από Αθήνα είμαι και θα πάω με καράβι. Αν υπάρχει κάποια ομάδα επικοινωνίας στο fb στείλτε μου ένα μήνυμα Γιαννης Αναγνωστόπουλος.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giannis43 την Κυρ Ιαν 10, 2021 11:35 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
giannis43
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 10, 2021 11:16 am
Επικοινωνία:

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από giannis43 »

Ειναι σιγουρο οτι θα μας περιμενει λεωφορειο του στρατου στο λιμανι?
φωτης

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από φωτης »

Μαγκες ειναι κανενας απο Λαμια η Φθιωτιδα?
Στέφανος

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από Στέφανος »

Καλησπέρα παιδιά! Παρουσιάζομαι κι εγώ 282 στις 18/1 και θα πάω με αεροπλάνο την ίδια μέρα.
Jacob

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από Jacob »

Παιδια αρχικα καλη θητεια σε ολους ευχομαι, και καλη χρονια,369 σειρα, δηλαδη ΣΤ' ΕΣΣΟ, επειδη ως νεοσυλλεκτος και εγω ειχα απειρες αποριες ως αθηναιος οταν ηρθε το χαρτι για Κω να σας λυσω οσες περισσοτερες ειδα και οσες μπορω, Η Κως συγκεκριμενα ειναι ενα μεγαλο κεντρο, απο οπου ολα κινουνται στην 80 ΑΔΤΕ.

Παρουσιαζομαστε ολοι εκει και μετα ξεκιναει ενα τρελο οδοιπορικο στα ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ. Λερος, αστυπαλαια, νισυρος, Καλυμνος κτλπ. Καποιοι σιγουρα θα μεινουν στην Κω ενω αλλοι θα πανε σε στρατοπεδο στην Κω για καποιο καιρο, πχ 80 ΕΑΝΕΘ 543, κ. Α. Την ιδια μερα που παρουσιαζονται για να φυγουν μετα απο καποιες μερες ή και μηνα (αγνωστες οι τυχες σχετικα με το χρονικό διαστημα) για αυτα τα νησια. Οσο για το παλικαρι που ρωτησε για τον αδελφο του, μπηκα μαζι με τον αδελφο μου αλλα κανεις δεν μας ρωτησε για συνυπηρετηση μεχρι τον 1ο και μηνα.

Οποτε και ειχαμε ηδη σπασει σε αλλα νησια και αποφασισαμε πως ειναι προτιμοτερο να μεινουμε με τις παρέες μας σε γνωριμο πλεον περιβαλλον. Μπαινετε μια υπεροχη εποχη, με πολυ καλο καιρο σε σχεση με Εβρο, Ορεστιαδα κτλπ και οι αλλαγες του Αυγουστου στα διοικητικα ποστα εχουν φερει πολυ θετικες αλλαγες στην πλειονοτητα των στρατοπεδων της 80 ΑΔΤΕ. Οποτε.

Περαν καποιων εξαιρεσεων, μην μπαινετε σε αρθρα του σπαρτακου και πανικοβάλλεστε,been there done that, δεν οφελει. Καλη θητεια ευχομαι σε ολους!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τρί Ιαν 12, 2021 2:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Nikos

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από Nikos »

Εγώ είμαι 282 μκ τε στις 20-1 και θα πάω 18 με πλοίο οποίος άλλος είναι λέει
Μιχάλης

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από Μιχάλης »

Νίκο εγω κατεβαίνω με αεροπλάνο στις 19 το απόγευμα αν είναι μπορούμε να κανονίσουμε να συναντηθούμε

Χρήστος

2021 Α ΕΣΣΟ - 282 Μ/Κ ΤΕ (Κως)

Δημοσίευση από Χρήστος »

Νίκο. Εγώ φεύγω με πλοίο στις 18 του μηνός στις 5 το απόγευμα γιατί παρουσιάζομαι στις 19 στο 282.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες