Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Zois65

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Zois65 »

Αρχικά να σας πω ότι δεύτερη φορά καλώ. Είναι πάντα ευγενική, δεν βιάζεται στο τηλέφωνο και απαντάει συγκεκριμένα. Οι ερωτήσεις μου ήτανε: Τι νέα και τι εξέλιξη υπάρχει στους διοριστέους εξωτερικούς φρουρούς της 9κ; Μου απαντάει: Μέχρι και αυτή τη στιγμή εξετάζουμε τα δικαιολογητικά των φακέλων. Μετά την ρώτησα πότε θα πάμε σχολή και απαντάει απο τέλος Μαίου μέχρι 15 Ιουνίου το αργότερο. Της λέω επηρεάζουν οι εκλογές την ημερομηνία της σχολής και απαντάει: Όχι βέβαια!
Αυτά! Για Σχολή δεν ρώτησα γιατί έχουν καλέσει άλλα παιδιά στη Κομοτηνή και ο ΑΞΥΠ επιβεβαίωσε ότι γνωρίζουν για τον ερχομό μας αλλά δεν ήξεραν ακριβής ημερομηνία. Αυτό είχε γραφτεί μέσα στον Απρίλιο στις προηγούμενες σελίδες του φόρουμ. Αν μπείτε στα email σας θα δείτε που ανήκει ο / η υπάλληλος που μας έστειλε το email. Ανήκουν στην γενική γραμματεία αντεγκληματικης πολιτικής και στα γραφεία είναι στη Μεσογείων στην Αθήνα.
Pit9
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Φεβ 13, 2023 11:13 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Pit9 »

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ρώτησα για τοποθεσία γιατί έχουν ακουστεί και άλλα μέρη ότι εξετάζονται πέρα της Κομοτηνής. Εγώ την προηγούμενη βδομάδα που είχα πάρει έναν κύριο στο υπουργείο, ο οποίος βιάζεται μονίμως να το κλείσει με το που σηκώνει το τηλέφωνο, μου απάντησε ‘σύντομα, μετά τις εκλογές’. Τον ρώτησα αν εννοεί μετά τις εκλογές θα έχουμε μειλ ρουχισμού ή έναρξης σχολής ; Και αρκέστηκε πάλι να μου απαντήσει ‘ μετα τις εκλογές, θα σας δοθεί χρόνος προετοιμασίας’, και το έκλεισε.
Zois65

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Zois65 »

Pit υπάρχουν τουλάχιστον 6 διαφορετικοί αποστολείς. Το καλό είναι ότι σήμερα ακούσαμε κάτι καλό από υπαλλήλους που κοιτάνε ήδη τούς φακέλους μας και δεν πείραμε κάποιον άσχετο.
Fanisad

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Fanisad »

Zois65 προσυπογράφω σε ότι έγραψες! Ευχαριστώ για την αξιοπιστία σου, το επιβεβαίωσα και εγώ. Ήθελα να κάνω ένα σχόλιο και να απαντήσουν οι ήδη υπηρετούντες. Μου είπε άτομο της 6κ ότι οι νέες ταυτότητες δεν θα είναι μορφής όπως της αστυνομίας με ιριδίζουσα φωτεινότητα κτλ ούτε πλαστική τύπου διπλώματος οδήγησης. Θα είναι μια απλή χάρτινη όπως το παλιό ροζ δίπλωμα για όσους θυμούνται...
Επίσης δύο Υεφκκ που τους σταμάτησαν σε αστυνομικό έλεγχο τον έναν στη Λάρισα και τον άλλον στη Τρίπολη που οπλοφορούσαν εκτός νομού οι αστυνομία έκανε απλά σύσταση αλλά κανονικά αν πέσεις σε τυπολατρη του νόμου είναι δέσμευση οπλισμού στο ΑΤ, προσαγωγή και ΕΔΕ για τον Υεφκκ. Τέλος είναι στη κρίση του διοικητή τμήματος, η του ΑΞΥΠ πόσο θα το τραβήξει.
Αν υπάρχει κάποια παραφωνία παρακαλώ διορθώστε.
GGPSAu2

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από GGPSAu2 »

Μας έλεγαν δεν επηρεάζουν οι εκλογές την σχολή... Και τώρα ξεκίνησαν τα όργανα ότι μετά τις εκλογές θα σας ενημερώσουμε. Μας είπαν ότι θα πάμε αρχές Μαίου και ούτε εμαιλ ρουχισμού δεν έχουμε δεί. Και επειδή ο καθένας γράφει τελικά ότι του κατέβει εδώ μέσα από δήθεν τηλέφωνα η οι γνωστούς τους θα πω και εγώ από γνωστό μού καλό Σεπτεμβρίο. Θα κάνουμε και μπανάκια 😂
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Fanisad έγραψε: Πέμ Μάιος 04, 2023 3:10 am Zois65 προσυπογράφω σε ότι έγραψες! Ευχαριστώ για την αξιοπιστία σου, το επιβεβαίωσα και εγώ. Ήθελα να κάνω ένα σχόλιο και να απαντήσουν οι ήδη υπηρετούντες. Μου είπε άτομο της 6κ ότι οι νέες ταυτότητες δεν θα είναι μορφής όπως της αστυνομίας με ιριδίζουσα φωτεινότητα κτλ ούτε πλαστική τύπου διπλώματος οδήγησης. Θα είναι μια απλή χάρτινη όπως το παλιό ροζ δίπλωμα για όσους θυμούνται...
Επίσης δύο Υεφκκ που τους σταμάτησαν σε αστυνομικό έλεγχο τον έναν στη Λάρισα και τον άλλον στη Τρίπολη που οπλοφορούσαν εκτός νομού οι αστυνομία έκανε απλά σύσταση αλλά κανονικά αν πέσεις σε τυπολατρη του νόμου είναι δέσμευση οπλισμού στο ΑΤ, προσαγωγή και ΕΔΕ για τον Υεφκκ. Τέλος είναι στη κρίση του διοικητή τμήματος, η του ΑΞΥΠ πόσο θα το τραβήξει.
Αν υπάρχει κάποια παραφωνία παρακαλώ διορθώστε.
Δε νομίζω να είναι σε χάρτινη μορφή, δεν έχει νόημα θα χαλάει συνέχεια.
Σα φοιτητικο πάσο θα είναι σκληρό.
Δε σου κάνουν καμία ΕΔΕ, το όπλο το έχεις νόμιμα, έχεις άδεια οπλοφοριας οπότε δε μπορούν να σου κάνουν τίποτα. Απλά γίνεται μια παρεξήγηση μέχρι να καταλάβουν τι παίζει.
ΥΕΦΚΚ 2023
YEFKK

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από YEFKK »

Sicario έγραψε: Πέμ Μάιος 04, 2023 9:27 am
Fanisad έγραψε: Πέμ Μάιος 04, 2023 3:10 am Zois65 προσυπογράφω σε ότι έγραψες! Ευχαριστώ για την αξιοπιστία σου, το επιβεβαίωσα και εγώ. Ήθελα να κάνω ένα σχόλιο και να απαντήσουν οι ήδη υπηρετούντες. Μου είπε άτομο της 6κ ότι οι νέες ταυτότητες δεν θα είναι μορφής όπως της αστυνομίας με ιριδίζουσα φωτεινότητα κτλ ούτε πλαστική τύπου διπλώματος οδήγησης. Θα είναι μια απλή χάρτινη όπως το παλιό ροζ δίπλωμα για όσους θυμούνται...
Επίσης δύο Υεφκκ που τους σταμάτησαν σε αστυνομικό έλεγχο τον έναν στη Λάρισα και τον άλλον στη Τρίπολη που οπλοφορούσαν εκτός νομού οι αστυνομία έκανε απλά σύσταση αλλά κανονικά αν πέσεις σε τυπολατρη του νόμου είναι δέσμευση οπλισμού στο ΑΤ, προσαγωγή και ΕΔΕ για τον Υεφκκ. Τέλος είναι στη κρίση του διοικητή τμήματος, η του ΑΞΥΠ πόσο θα το τραβήξει.
Αν υπάρχει κάποια παραφωνία παρακαλώ διορθώστε.
Δε νομίζω να είναι σε χάρτινη μορφή, δεν έχει νόημα θα χαλάει συνέχεια.
Σα φοιτητικο πάσο θα είναι σκληρό.
Δε σου κάνουν καμία ΕΔΕ, το όπλο το έχεις νόμιμα, έχεις άδεια οπλοφοριας οπότε δε μπορούν να σου κάνουν τίποτα. Απλά γίνεται μια παρεξήγηση μέχρι να καταλάβουν τι παίζει.
Δικαίωμα οπλοφορίας όμως έχεις στα όρια του νομού που εδρεύει το κ. Κράτησης κανονικά. Ο Φάνης αναφέρει για έλεγχο εκτός του νόμου αν δεν κάνω λάθος
Pit9
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Φεβ 13, 2023 11:13 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Pit9 »

Fanisad έγραψε: Πέμ Μάιος 04, 2023 3:10 am Zois65 προσυπογράφω σε ότι έγραψες! Ευχαριστώ για την αξιοπιστία σου, το επιβεβαίωσα και εγώ.
Φανη τι ακριβώς σου είπαν εσένα; Από το υπουργείο ή από κάπου αλλου το επιβεβαίωσες;
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

YEFKK έγραψε: Πέμ Μάιος 04, 2023 12:05 pm
Sicario έγραψε: Πέμ Μάιος 04, 2023 9:27 am
Fanisad έγραψε: Πέμ Μάιος 04, 2023 3:10 am Zois65 προσυπογράφω σε ότι έγραψες! Ευχαριστώ για την αξιοπιστία σου, το επιβεβαίωσα και εγώ. Ήθελα να κάνω ένα σχόλιο και να απαντήσουν οι ήδη υπηρετούντες. Μου είπε άτομο της 6κ ότι οι νέες ταυτότητες δεν θα είναι μορφής όπως της αστυνομίας με ιριδίζουσα φωτεινότητα κτλ ούτε πλαστική τύπου διπλώματος οδήγησης. Θα είναι μια απλή χάρτινη όπως το παλιό ροζ δίπλωμα για όσους θυμούνται...
Επίσης δύο Υεφκκ που τους σταμάτησαν σε αστυνομικό έλεγχο τον έναν στη Λάρισα και τον άλλον στη Τρίπολη που οπλοφορούσαν εκτός νομού οι αστυνομία έκανε απλά σύσταση αλλά κανονικά αν πέσεις σε τυπολατρη του νόμου είναι δέσμευση οπλισμού στο ΑΤ, προσαγωγή και ΕΔΕ για τον Υεφκκ. Τέλος είναι στη κρίση του διοικητή τμήματος, η του ΑΞΥΠ πόσο θα το τραβήξει.
Αν υπάρχει κάποια παραφωνία παρακαλώ διορθώστε.
Δε νομίζω να είναι σε χάρτινη μορφή, δεν έχει νόημα θα χαλάει συνέχεια.
Σα φοιτητικο πάσο θα είναι σκληρό.
Δε σου κάνουν καμία ΕΔΕ, το όπλο το έχεις νόμιμα, έχεις άδεια οπλοφοριας οπότε δε μπορούν να σου κάνουν τίποτα. Απλά γίνεται μια παρεξήγηση μέχρι να καταλάβουν τι παίζει.
Δικαίωμα οπλοφορίας όμως έχεις στα όρια του νομού που εδρεύει το κ. Κράτησης κανονικά. Ο Φάνης αναφέρει για έλεγχο εκτός του νόμου αν δεν κάνω λάθος
Αν παρεις δικο σου ιδιωτικο οπλισμο, ισως να γινεται να κανεις την αδεια για ολη την επικρατεια; Ισως αν συντρεχουν καποιοι λογοι!
ΥΕΦΚΚ 2023
Fanisad

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Fanisad »

Καλημέρα παιδιά, κάλεσα και εγώ όπως και ο pit στο ίδιο άτομο. Κατάλαβα από την περιγραφή του με ποιον μίλησε και είχα και εγώ τον ίδιο κύριο λογικά για αποστολέα. Αυτό λένε σχολή μέχρι τέλους μαϊου, το αργότερο μέχρι 15 Ιουνίου. Τον Σεπτέμβρη μας θέλουν να δουλεύουμε ήδη. Όσοι έχει αντιρρήσεις για αυτό σας λέμε που καλούμε για να το επιβεβαιώσετε. Όλοι έχετε λάβει email, μην ταράζεστε κάποιοι. Ευχαριστώ για την διευκρίνιση με τις ταυτότητες. Όσον αφορά τα περιστατικά οπλοφοριας, ναι εκτός νομού αναφέρουν. Ευχαριστώ πολύ όλους.
Greenville

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Greenville »

Όταν σας λένε 2 άτομα που καλέσανε,. Μην τους βγάζετε την Παναγία.GPPS άνθρωπε μου, αν ελαβες email και είσαι σε αυτή τη προκήρυξη, κάλεσε και εσύ. Αυτός/ αυτή που σας έστειλε τα email για τα δικαιολογητικά διορισμού που έχει όνομα και επώνυμο είναι πιο αξιόπιστος από κάθε άλλον άλλη.
Kostaslaparidhs
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 11:36 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Kostaslaparidhs »

Καλησπέρα στην ομάδα κάλεσα και εγώ σήμερα σε ένα από τα τηλεφωνά
Και μου είπαν ότι θα έχουμε νέα το συντομότερο
άλλα δεν προσδιορίσαν το ποσό σύντομα εννοώ πριν η μετά τις εκλογές.
ΥΕΦΕΚΚ 2023
Kerion

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Kerion »

Φίλε μου είμαστε τελική ευθεία και 25 Μαϊου να ερχόταν το email ρουχισμού βγαίνει 15 Ιουνίου που γράψανε το αργότερο οι συνάδελφοι ποιο πάνω. Ο μήνας έχει 6. Μην αγχώνεστε. Ευτυχώς γράφτηκαν τα τηλέφωνα σε αυτό το νήμα και μας άνοιξαν τα μάτια πολλά παιδιά που είχαν το κουράγιο και το χρόνο να καλούνε ακριβώς στη πηγή! Τους αποστολείς δηλαδή των email.
FreddoEspresso
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 10:13 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από FreddoEspresso »

Kostaslaparidhs έγραψε: Σάβ Μάιος 06, 2023 1:28 am Καλησπέρα στην ομάδα κάλεσα και εγώ σήμερα σε ένα από τα τηλεφωνά
Και μου είπαν ότι θα έχουμε νέα το συντομότερο
άλλα δεν προσδιορίσαν το ποσό σύντομα εννοώ πριν η μετά τις εκλογές.
Πήρες Σαββατιάτικα και σου το σήκωσαν;:roll:
AndreasL

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από AndreasL »

Τα σχόλια δεν έχουν ίδια ώρα ανάρτησης από την στιγμή που κανεις υποβολή. Επίσης ένας άνθρωπος μπορεί να έχει και δουλειές, το ότι ανακοινώνει κάτι δεν σημαίνει ότι είναι live. Γιατί βγάζεις χολή; Δεν σου άρεσε η είδηση; Ξενερωσες?
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες