ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΟΑΑΕΕ02
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 741
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:21 am
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από ΟΑΑΕΕ02 »

Κωστας έγραψε:Το συζητησα και με τους γονεις μου το θεμα να φυγω απο φυσικο και να ερθω ΣΤΥΑ, αλλα ειναι μεγαλο το διλημα και θελω να μαθω περισσοτερες πληροφοριες απο καποιον που εχει τελειωσει και δουλευει στην ΠΑ, κυριως για μεταθεσεις θελω να μαθω, καθε ποτε ειναι και αν εχω την δυνατοτητα να μεινω καπουμε τα απο καποια χρονια μεχρι την συνταξη
ειναι 35 χρονια υπηρεσιας δε νομιζω να μπορει κανεις να σου πει, παιζει ρολο και με τι ειδικοτητα θα μπεις. Επισης μπορεις να τελειωσεις και το φυσικο αργοτερα
Κωστας

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Κωστας »

Αμα φυγω θα φυγω γιατι με ενδιαφερει το αντικειμενο εργασιας απο ΣΤΥΑ, και το ενδχομενο να φυγω προεκυψε λογω απελπισιας επειδη η σχολη ειναι απελπιστικα δυσκολη και ανοργανωτη και καμμενη κλπ... Σιγα μν χαναπαω μετα την ΣΤΥΑ, αμα ειναι καθομαι και τωρα και δν παω αλλου. Οσον αφορα τις μεταθεσεις θελω να μαθω αν ειναι μεγαλο προβλημα και τι γινεται στην πλειοψηφεια των περιπτωσεων, γενικα τελος παντων ξερω οτι ειναι και αναλογα με την ειδικοτητα, αλλα πες οτι παιρνω μια βολικη ως προς τις μεταθεσεις ειδικοτητα, τοτε πως θα ειναι η κατασταση?
Π.A.

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Π.A. »

Κάθε 3-4 χρόνια το πιο συνηθισμένο.
Στα νησιά Κάθεσαι 2-3 χρόνια.

Κωστας

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Κωστας »

Τοσο συχνα; Καθε 4 χρονια μετατιθενται και στην ξηρα, εγω ειχα ακουσει οτι ειναι πιο σπανιες στην αεροπορια...
athanas18
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 9:38 pm
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από athanas18 »

Κωστα εγω γνωριζω 3ατομα απο την στυα και ποτε δν φυγανε απο την περιοχη τους (ο ενας Λαρισσα και οι 2 Αθηνα) απλα αλλαζανε στρατοπεδα πχ καπια περιοδο ητανε στο ΓΝΑ μετα στο τατοι μετα ελευσηνα αλλα ποτε εκτος αττικης.
Κωστας

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Κωστας »

Βασικα αυτο που θελω να μαθω και φοβαμαι ειναι μηπως ειμαι 35 χρονων ξερω γω ειμαι Αθηνα και ερθει καμια μεταθεση για Λημνο :P
rovver

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από rovver »

Φιλε rovver υπηρετησα κι εγω στην πολεμινη αεροπορια και ξερω πολυ καλα και για 3 μηνες ειμουν μαγειρας τις 59ης και 60ης σειρας στυα στο καβουρι. Αυτα.
Π.A.

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Π.A. »

Κωστας έγραψε:Βασικα αυτο που θελω να μαθω και φοβαμαι ειναι μηπως ειμαι 35 χρονων ξερω γω ειμαι Αθηνα και ερθει καμια μεταθεση για Λημνο :P

Αυτό μπορεί να γίνει.
Ο κανόνας ειναι να παίρνεις μεταθέσεις.
Αν καθησυχάσεις νομίζοντας οτι δεν θα παίρνεις μετάθεση καλύτερα μη πας.
Επίσης είναι πιθανό να έχεις πρόβλημα στην βασική εκπαίδευση λόγω της κήλης σου.(αν ειναι σε σοβαρή κατάσταση)
Αν αρχίσει και σε πονάει θα αποκαλυφθεί το πρόβλημά σου και θα περάσεις πάλι από γιατρούς.

Kωστας

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Kωστας »



Nα μεινω φυσικο δηλαδη; Δεν ξερω τι να αποφασισω, ειναι δυσκολη η σχολη αλλα θα μαι και ελευθερος ομως...
Π.Α.

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Π.Α. »

Kωστας έγραψε:

Nα μεινω φυσικο δηλαδη; Δεν ξερω τι να αποφασίσω, ειναι δύσκολη η σχολή αλλα θα μαι και ελευθερος ομως...


Αυτο ειναι δικό σου θέμα. Και η αποφαση ειναι σιγουρα δυσκολη.
Οι γονείς σου τι λένε;

Kωστας

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Kωστας »



εσεις αντικειμενικα τι πιστευετε οτι ειναι καλυτερο να κανω; Οι γονεις μου λενε να μεινω φυσικο
ΟΑΑΕΕ02
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 741
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:21 am
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από ΟΑΑΕΕ02 »

Kωστας έγραψε:μονο εσυ ξερεις, παρε το χρονο σου και αποφασισε. Εξαλλου εσυ θα ζεις με τις συνεπειες των αποφασεων σου, καλες ή κακές και σαν αντρας θα τις υπομενεις

εσεις αντικειμενικα τι πιστευετε οτι ειναι καλυτερο να κανω; Οι γονεις μου λενε να μεινω φυσικο
Κωστας

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Κωστας »

Αμα μπω ΣΤΥΑ πρεπει να διαγραφω απτο φυσικο; !
ελενα

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από ελενα »

Κωστας έγραψε:Αμα μπω ΣΤΥΑ πρεπει να διαγραφω απτο φυσικο;


Ναι πρεπει να διαγραφεις! Κοιτα η επαγγελματικη σταδιοδρομια μετα το φυσικο ειναι δυσκολη οσον αφορα την δημοσια εκεπεδευση δηλ. Πρεπει να περιμενεις καιρο για να διοριστεις κ αν. Τωρα αν εχεις καποιον γνωστο που μπορεις να μπεις σε φροντιστηριο καλως αλλιως θα εχεις τρεξιμο. Αν ρωτας εμενα επειδη οι εποχες ειναι δυσκολες θα πηγαινα ΣΤΥΑ, μολις αποφοιτησεις απο την σχολη εχει αμεση επαγγελματικη αποκατασταση κ απο μεταθεσεις μην σε αποσχολει δεν ειναι οπως στον σταρτο ξηρας αλλα υπαρχουν... Αν εχεις καλους βαθμους κοιτα κ την ΣΥΔ ειναι κ αυτη καλη σχολη κ αν σε ενδιαφερει μετα Δινεις εξετασεις σε ενα ΑΕΙ της ιδιας ειδικοτητας με αυτη που εχεις γινεσαι Αξιωματικος, το ιδιο ισχυει κ για την ΣΤΥΑ. Καλη επιτυχια σε οτι κ αν επιλεξεις!
Κωστας

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Κωστας »

Εχει πολλες διεξοδους υποτιθεται, δηλαδη εγω αμα κατσω θα παω και για μεταπτυχιακο, το θεμα ειναι οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα και για να βγει και η σχολη, και τωρα ειδα την ΣΤΥΑ, και απ'οσο μπορω να φανταστω αφου δεν το χω ζησει, μου αρεσει σαν δουλεια
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες