Νεολαία και εκλογές

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από GenerX »

Κρίνω μια ιδεολογία σα λανθασμένη, γνωρίζοντας τους σκοπούς που προωθεί. Οχι τυφλά. Ας πούμε οτι απο κέντρο και πιο δεξιά (πολύ πολύ γενικό αυτό αλλα για να κάνω την κουβέντα) εγω δεν ασπάζομαι καμιά ιδεολογία. Εχω λόγους όμως.

Το να υποστηρίζει κάποιος ενα κόμμα που αυτοαποκαλείται (μα δεν είναι) σοσιαλιστικό και... Αριστερό εσχάτως, τη στιγμή που υπάρχουν ατράνταχτες αποδείξεις και ατέλειωτες βάσιμες μαρτυρίες περι του αντιθέτου, φυσικά και θα το κρίνω καυστικά.

Όπως δέχομαι και γω την κριτική τόσο καιρό, διότι ο καθένας έχει συγκεκριμένη εικόνα στο μυαλό του για το καθε τι.

Όταν όμως ο άλλος με ρωτάει αν οι αναρχικοί έχουν κάνει πορεία για το Μακεδονικό ζήτημα,sorry ρε φίλε, αλλα μόνος του Βροντοφωνάζει "είμαι άσχετος δε ξέρω τι μου γίνεται". Δε τον βγάζω εγω άσχετο, αλλα αυτός το ανακοινώνει Χωρίς να σκέφτεται τι λέει. Μάλλον κυριευμένος απο την πλήρη άγνοια για τους αναρχικούς/αντιεξουσιαστές και γενικότερα για τον αριστερό-ακροαριστερό χώρο.

Κανένας ρομαντικός δεν έχει χάσει ποτέ. Κερδισμένοι ήταν πάντα οι πρωτοπόροι.

Χαμένος είναι αυτός που δηλώνει σκύλος (για να υποδείξει σε εμάς οτι είναι υπερ του ρεαλισμού κτλ κτλ).

Στην αντίθετη πλευρά τοποθετώ αυτόν ο οποίος θα πολεμήσει για την ελευθερία του και τις ιδέες του, ασχέτως αν πρακτικά δε θα μπορέσει να εφαρμόσει οτι υποστηρίζει, αφου τα αφεντικά έχουν όποιο όπλο θέλουν.

Στην Ιστορία μείνανε άτομα που άλλαξαν τον κόσμο και οχι συμβιβασμένοι και σκύλοι. Απο αυτούς κανένας δεν έμεινε στην αιωνιότητα.

Στην αιωνιότητα μείνανε άτομα που χάσανε στο πεδίο της μάχης, αλλα μάχονταν για εναν ανώτερο σκοπό.

Πηγαίνοντας "ρεαλιστικά" νομίζω οτι ο καθένας πάει να δικαιολογήσει τις βρωμιές που θα κάνει και είναι σίγουρος για αυτές στο δικό του μέλλον.

Ο ελεύθερος άνθρωπος δε συμβιβάζεται με τίποτα απολύτως και σκοτώνεται για τα δικά του ιδανικά. Οι υπόλοιποι, είναι απλά οι προσκυνημένοι η οι αδύναμοι σε μεγάλο ποσοστό.

Εκτός αν ο Λεωνίδας ήταν ο καραγκιόζης της παρέας μαζί με κάθε Έλληνα αγωνιστή που πολέμησε για την Ελευθερία και γενικά οποιοσδήποτε άνθρωπος έπεσε μαχόμενος στα πεδία της μάχης. Είτε αυτά ήταν στρατιωτικά, είτε πολιτικά, είτε είτε είτε.

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από GenerX »

Και να στο πω και αλλιώς. Τελικά πρέπει να βρίζουμε τον φαντάρο που βάζει μέσο; Μπορεί αυτός ο άνθρωπος που θα βάλει μέσο (και εξ ορισμού χώνει τον άλλο άμεσα) να έρθει και να μιλήσει σε μένα που υπηρετώ χωρίς μέσο για αξιοκρατία, ισότητα κτλ;

Διότι με τις παραπάνω θεωρίες, αυτός που βάζει μέσο, καλά κάνει, διότι δε γλυτώνει τίποτα άλλο απο ανόητες και ανούσιες αγγαρίες.

Εγω όμως που παρόλο που δε γουστάρω το στρατό γενικά, Θέλω να υπηρετήσω όπως ο κάθε φαντάρος που δεν έχει μέσο; Τι είμαι; Μ*;

Οχι. Απλα θα σεβαστώ τον άνθρωπο που δεν είχε ευκολίες όπως κάποιοι άλλοι και θέλω να περάσω ακριβώς τα ίδια με αυτόν.

Απο την άλλη, είπα και πριν. Αυτός που βάζει μέσο, δε γλυτώνει τίποτα άλλο εκτός απο τη βαρεμάρα, το γόπινγκ, το καθάρισμα τουαλέτας.

Θέμα οπτικής γωνίας είναι όλα.

Κάποιοι αυτοαποκαλούντε σκύλοι, υποβιβάζοντας τον εαυτό τους. Μόνοι τους. Θεωρούν δηλαδή οτι είναι κάτι κατώτερο, έτσι αβίαστα. Ο συγκεκριμένος χαρακτηρισμός απο μέρους τους, δείχνει και τον ψυχισμό τους.

Κάποιοι άλλοι σιχαίνονται αυτο τον υποβιβασμό καταρχάς Αφου φυσικά και Δεν ισχύει και δεύτερον δε Τον δέχονται, διότι δεν είναι καθόλου κατώτεροι σωματικά και νοητικά απο τα αφεντικά των ηττοπαθών που αυτοαποκαλούντε σκυλιά τους. Που δαγκώνουν και ορισμένες φορές...

Οι σκύλοι πρέπει να καταλάβουν οτι το σύστημα είναι άδικο. Και να προσαρμόσουν πάνω σε αυτό τη ρητορική τους. Στην πραγματικότητα δε πιστεύω οτι είναι σκύλοι. Απλα συμβιβάστηκαν.

Σε ενα σύστημα όπου όλοι θα ξεκίναγαν απο την ίδια αφετηρία με ισότητα, αξιοκρατία και δικαιοσύνη, σίγουρα αυτοί που τώρα είναι αφεντικά, δε θα ήτανε σε αυτές τις θέσεις.

Και σίγουρα κάποιοι... Σκύλοι δε θα αυτοαποκαλούνταν με αυτό τον αισχρό και υποτιμητικό χαρακτηρισμό για τον εαυτό τους.

Πες ρε αδερφέ mirage οτι δε μπορείς να αλλάξεις τον κόσμο απο τη μια μέρα στην άλλη έτσι όπως έχουν τα πράγματα. Οχι και σκύλος. Εκτίθεσαι μόνος σου

MIRAGE2000-5MK2
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2009 8:42 pm
Επικοινωνία:

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από MIRAGE2000-5MK2 »

GenerX έγραψε: Κρίνω μια ιδεολογία σα λανθασμένη, γνωρίζοντας τους σκοπούς που προωθεί. Οχι τυφλά. Ας πούμε οτι απο κέντρο και πιο δεξιά (πολύ πολύ γενικό αυτό αλλα για να κάνω την κουβέντα) εγω δεν ασπάζομαι καμιά ιδεολογία. Εχω λόγους όμως.

Το να υποστηρίζει κάποιος ενα κόμμα που αυτοαποκαλείται (μα δεν είναι) σοσιαλιστικό και... Αριστερό εσχάτως, τη στιγμή που υπάρχουν ατράνταχτες αποδείξεις και ατέλειωτες βάσιμες μαρτυρίες περι του αντιθέτου, φυσικά και θα το κρίνω καυστικά.

Όπως δέχομαι και γω την κριτική τόσο καιρό, διότι ο καθένας έχει συγκεκριμένη εικόνα στο μυαλό του για το καθε τι.

Όταν όμως ο άλλος με ρωτάει αν οι αναρχικοί έχουν κάνει πορεία για το Μακεδονικό ζήτημα,sorry ρε φίλε, αλλα μόνος του Βροντοφωνάζει "είμαι άσχετος δε ξέρω τι μου γίνεται". Δε τον βγάζω εγω άσχετο, αλλα αυτός το ανακοινώνει Χωρίς να σκέφτεται τι λέει. Μάλλον κυριευμένος απο την πλήρη άγνοια για τους αναρχικούς/αντιεξουσιαστές και γενικότερα για τον αριστερό-ακροαριστερό χώρο.

Κανένας ρομαντικός δεν έχει χάσει ποτέ. Κερδισμένοι ήταν πάντα οι πρωτοπόροι.

Χαμένος είναι αυτός που δηλώνει σκύλος (για να υποδείξει σε εμάς οτι είναι υπερ του ρεαλισμού κτλ κτλ).

Στην αντίθετη πλευρά τοποθετώ αυτόν ο οποίος θα πολεμήσει για την ελευθερία του και τις ιδέες του, ασχέτως αν πρακτικά δε θα μπορέσει να εφαρμόσει οτι υποστηρίζει, αφου τα αφεντικά έχουν όποιο όπλο θέλουν.

Στην Ιστορία μείνανε άτομα που άλλαξαν τον κόσμο και οχι συμβιβασμένοι και σκύλοι. Απο αυτούς κανένας δεν έμεινε στην αιωνιότητα.

Στην αιωνιότητα μείνανε άτομα που χάσανε στο πεδίο της μάχης, αλλα μάχονταν για εναν ανώτερο σκοπό.

Πηγαίνοντας "ρεαλιστικά" νομίζω οτι ο καθένας πάει να δικαιολογήσει τις βρωμιές που θα κάνει και είναι σίγουρος για αυτές στο δικό του μέλλον.

Ο ελεύθερος άνθρωπος δε συμβιβάζεται με τίποτα απολύτως και σκοτώνεται για τα δικά του ιδανικά. Οι υπόλοιποι, είναι απλά οι προσκυνημένοι η οι αδύναμοι σε μεγάλο ποσοστό.

Εκτός αν ο Λεωνίδας ήταν ο καραγκιόζης της παρέας μαζί με κάθε Έλληνα αγωνιστή που πολέμησε για την Ελευθερία και γενικά οποιοσδήποτε άνθρωπος έπεσε μαχόμενος στα πεδία της μάχης. Είτε αυτά ήταν στρατιωτικά, είτε πολιτικά, είτε είτε είτε.

Φίλε μου είσαι πορωμένος. Διάβαζε με καλύτερα πρώτα. Δεν μίλησα για παράδοση. Μίλησα για ρεαλισμό και αγώνες όταν πρέπει όπως ακριβώς έπραξε και ο Λεωνίδας που τον αναφέρεις. Να διαβάζεις προσεκτικά τον άλλον και μετά να απαντάς ουσιαστικά με επιχειρήματα. Αλλά είστε τόσο κολλημενοι οι αναρχικοί που το μόνο που σας αξίζει είναι να σας κάνουν Τα διπλάσια από αυτά που κάνετε εσείς. Με ανθρώπους τις βίας δεν συντάσεται κανένας εδώ μέσα. Πάρε την μλότωφ σου και κάνε αυτό που ξέρεις μέχρι να σε πετύχουν οι φασίστες οι ακροδεξιοί και να σου κάνουν ότι κάνετε εσείς οι παλληκαράδες οι θρασύδειλοι. Γιατί ακροδεξιά και αναρχικοί είστε τα ίδια σκατά. Καταστρέφετε το έθνος αμφότεροι.

MIRAGE2000-5MK2
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2009 8:42 pm
Επικοινωνία:

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από MIRAGE2000-5MK2 »

GenerX έγραψε:Και να στο πω και αλλιώς. Τελικά πρέπει να βρίζουμε τον φαντάρο που βάζει μέσο; Μπορεί αυτός ο άνθρωπος που θα βάλει μέσο (και εξ ορισμού χώνει τον άλλο άμεσα) να έρθει και να μιλήσει σε μένα που υπηρετώ χωρίς μέσο για αξιοκρατία, ισότητα κτλ;

Διότι με τις παραπάνω θεωρίες, αυτός που βάζει μέσο, καλά κάνει, διότι δε γλυτώνει τίποτα άλλο απο ανόητες και ανούσιες αγγαρίες.

Εγω όμως που παρόλο που δε γουστάρω το στρατό γενικά, Θέλω να υπηρετήσω όπως ο κάθε φαντάρος που δεν έχει μέσο; Τι είμαι; Μ*;

Οχι. Απλα θα σεβαστώ τον άνθρωπο που δεν είχε ευκολίες όπως κάποιοι άλλοι και θέλω να περάσω ακριβώς τα ίδια με αυτόν.

Απο την άλλη, είπα και πριν. Αυτός που βάζει μέσο, δε γλυτώνει τίποτα άλλο εκτός απο τη βαρεμάρα, το γόπινγκ, το καθάρισμα τουαλέτας.

Θέμα οπτικής γωνίας είναι όλα.

Κάποιοι αυτοαποκαλούντε σκύλοι, υποβιβάζοντας τον εαυτό τους. Μόνοι τους. Θεωρούν δηλαδή οτι είναι κάτι κατώτερο, έτσι αβίαστα. Ο συγκεκριμένος χαρακτηρισμός απο μέρους τους, δείχνει και τον ψυχισμό τους.

Κάποιοι άλλοι σιχαίνονται αυτο τον υποβιβασμό καταρχάς Αφου φυσικά και Δεν ισχύει και δεύτερον δε Τον δέχονται, διότι δεν είναι καθόλου κατώτεροι σωματικά και νοητικά απο τα αφεντικά των ηττοπαθών που αυτοαποκαλούντε σκυλιά τους. Που δαγκώνουν και ορισμένες φορές...

Οι σκύλοι πρέπει να καταλάβουν οτι το σύστημα είναι άδικο. Και να προσαρμόσουν πάνω σε αυτό τη ρητορική τους. Στην πραγματικότητα δε πιστεύω οτι είναι σκύλοι. Απλα συμβιβάστηκαν.

Σε ενα σύστημα όπου όλοι θα ξεκίναγαν απο την ίδια αφετηρία με ισότητα, αξιοκρατία και δικαιοσύνη, σίγουρα αυτοί που τώρα είναι αφεντικά, δε θα ήτανε σε αυτές τις θέσεις.

Και σίγουρα κάποιοι... Σκύλοι δε θα αυτοαποκαλούνταν με αυτό τον αισχρό και υποτιμητικό χαρακτηρισμό για τον εαυτό τους.

Πες ρε αδερφέ mirage οτι δε μπορείς να αλλάξεις τον κόσμο απο τη μια μέρα στην άλλη έτσι όπως έχουν τα πράγματα. Οχι και σκύλος. Εκτίθεσαι μόνος σου

Εσύ κολλάς στη λέξη; Αφού σκύλοι είμαστε αλλά όχι και γατούλες. Εσύ κολλάς στη λέξη και δεν βλέπεις την ουσία. Τι θα πει ηττοπαθής; Ηττοπαθής είναι αυτός που θεωρεί πάντα δεδομένη τη νίκη του άλλου. Εγώ μίλησα για σκυλάκια που δαγκώνουν όταν πρέπει δηλ που δεν είναι πάντα δεδομένη η νίκη του άλλου. Πριν από το 21 έγιναν πόσες επαναστάσεις άκαιρες, δεν ήταν κατάλληλη στιγμή. Το 21 ήταν όμως. Ρεαλισμός και αίσθηση του χρόνου. Όταν ο άλλος έχει τράπεζα και εσύ παπάκι μηχανάκι τι είσαι; Σκύλος είσαι αλλά δεν είναι υποτιμητικό να είσαι γιατί τα σκυλιά είναι λογιών λογιών. Υπάρχουν και τα λυκόσκυλα ξέρεις. Επιτίθενται όταν πρέπει. Τα πιτ μπουλ και τα ντόπερμαν τα καθαρίζουν από την αρχή. Γι αυτό θέλει ρεαλισμό αλλά όχι και παράδοση. Αν εσύ κολλάς στη λεξη δείχνεις έτσι τον φανατισμό με τον οποίο εσύ έχεις γαλουχηθεί και όχι οι άλλοι τους οποίους κατηγορείς. Εσείς ξέρετε αόριστα πράγματα και μολότωφ. Τι μας λες ρε φίλε τώρα. Αν μιλούσα μπροστά σας είστε τόσο "γενναίοι" που θα με δέρνατε κιόλας. Από εσάς γεννιούνται οι Ξηροί και οι Κουφοντίνες. Είστε επικίνδυνοι πορωμένοι. Μιλάτε και για δημοκρατία και για αγώνες. Κανονικά εσείς έπρεπε να είστε με το ΕΑΤ ΕΣΑ συνεργάτες. Την κατέτεχετε καλά την τέχνη.

Anonymous

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από Anonymous »

Nassos έγραψε:Αυτό που ξέρω yersinia είναι ότι ο Χίτλερ αποσκοπούσε στη συνεργασία με τη Βρετανική Αυτοκρατορία τόσο για λόγους κύρους (αυτονόητο) όσο και λόγω αίματος (βλ. Βασιλική Οικογένεια). Του τα χάλασε τα σχέδια ο Τσώρτσιλ.

Και τελειώνοντας. Όχι, δεν πιστεύω ότι μας κυβερνάει μια ελίτ τύπου Μπιντελμπέργκ. Γιατί εάν ήταν θα ήμασταν όλοι "Αμερικανάκια" και ναιναίκηδες. Εάν μας κυβερνούσε μια ελίτ, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε Ρωσία ούτε Κίνα,ούτε Διαδίχτυο για να συζητάμε.

Όσο για τη Μπίντελμπεργκ, αν κρίνω από αυτά που έχουν λεχθεί και γραφτεί από ανθρώπους που παραβρέθηκαν σε συναντήσεις της, μόνο γέλωτα μου προκαλεί. Σύναξη λομπιστών είναι και τίποτε άλλο.


Εισαι εκτός πραγματικότητας όταν λες ότι η Μπίλντεμπέργκ είναι σύναξη λομπίστων. Δες ποιοί συμμετέχουν γιαυί βαριέμαι να σου αναέρω όλους τους πρωθυπουργούς, υπουργούς, ζάμπλουτους, στρατιωτικούς, μμε κτλ. Εσύ αυτό που κάνεις είναι να βλέπεις επιδερμικά τα πράγματα να αναπαράγεις τα δημοσιογραφικά άρθρα και να λες copy paste τα γνωστα που λέει όλος ο καλός κόσμος.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από Nassos »

Γιατί τι είναι οι κάθε λογής πρωθυπουργοί και γενικά πολιτικοί ηγέτες; Νομίζεις και αυτοί δεν κάνουν lobbying, ασχέτως εάν στο Ελλαδιστάν δεν ξέρουν τι τους γίνεται;

Δεν είμαι καθόλου εκτος πραγματικότητας. Και ναι ξέρω τις λίστες και τα σκάνδαλα στα οποία ενεπλάκησαν μέλης της.

http://wikileaks.org/wiki/Bilderberg_Group_History%2C_1956

Πιο "σκοτεινές" είναι η CFR, η Τριμερής Επιτροπή και η Federal Reserve παρά η Bilderberg.

Εδώ eφημερίδα αστέγων ονοματι "The Big Issue" προ δεκαετίας δημοσίευσε πρακτικά της Bilderberg η οποία καταδίκαζε τους Νατοϊκούς βομβαρδισμούς στη Σερβία.

Tο troktiko σε ανάρτηση του έγραψε τι συζητήθηκε στη τελευταία συνάντηση στον Αστέρα Βουλιαγμένης.
Anonymous

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από Anonymous »

Nassos έγραψε: Εάν μας κυβερνούσε μια ελίτ, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε Ρωσία ούτε Κίνα,ούτε Διαδίχτυο για να συζητάμε.
Μην είσαι και τόσο σίγουρος!Εικόνα

Anonymous

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από Anonymous »

Nassos έγραψε:Γιατί τι είναι οι κάθε λογής πρωθυπουργοί και γενικά πολιτικοί ηγέτες; Νομίζεις και αυτοί δεν κάνουν lobbying, ασχέτως εάν στο Ελλαδιστάν δεν ξέρουν τι τους γίνεται;

Δεν είμαι καθόλου εκτος πραγματικότητας. Και ναι ξέρω τις λίστες και τα σκάνδαλα στα οποία ενεπλάκησαν μέλης της.

http://wikileaks.org/wiki/Bilderberg_Group_History%2C_1956

Πιο "σκοτεινές" είναι η CFR, η Τριμερής Επιτροπή και η Federal Reserve παρά η Bilderberg.

Εδώ eφημερίδα αστέγων ονοματι "The Big Issue" προ δεκαετίας δημοσίευσε πρακτικά της Bilderberg η οποία καταδίκαζε τους Νατοϊκούς βομβαρδισμούς στη Σερβία.

Tο troktiko σε ανάρτηση του έγραψε τι συζητήθηκε στη τελευταία συνάντηση στον Αστέρα Βουλιαγμένης.
Κοιταξε να δεις. Εγώ δεν περίμενα αυτήν την συνεδρίαση για να αναφέρω ότι ο Πούτιν είναι το Νο1 πρόβλημα της νέας τάξης πραγμάτων. Αυτό είναι γνωστό εδώ και χρόνια. Επειδή δεν Σε κόβω για χαζό περίμενω από εσένα πιο ψαγμένες απόψεις από την αναπαραγωγή αυτών που μας πασάρουν τα ΜΜΕ.( http://www.enouranois.gr/ ) Επειδή τα τελευταία χρόνια βλέπω πράγματα και συμπτώσεις που δεν μου αρέσουν έχω κατάλήξει σε συμπεράσματα ότι σε αυτόν τον κόσμο τίποτα δεν γίνεται τυχαία. Ολα μοιάζουν με ένα καλοστημένο χρονοβόρο σχέδιο ή μάλλον μια καλοστημένη απάτη. Η σιωπή των πολιτικών τους εκθέτει. Η Bildeberg είναι ένα παρακλάδι των Ilouminati αφού μια ομάδα αυτών την ίδρυσε. Η μούφα οικονομική κρίση, οι υπερεξοπλισμοί (παρά την κρίση) η περικύκλωση της Ρωσίας από το ΝΑΤΟ και η ραγδιαία ενδυνάμωση της Κίνας οδηγούν σε καταστάσεις που θα κάνουν τον ufo να κλαίει για τις μετοχές του. Όλα τα μεγάλα γεγονότα του 20ού αιώνα ήταν προσχεδιασμένα. Μας ψεκάζουν για να αποβλακοθούμε και να μην μπορούμε να αντιδράσουμε σε αυτά που προωθούν.

Anonymous

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από Anonymous »

Sniper μήπως αυτή η ελίτ ομάδα (αν υπάρχει) θέλει να πιστεύουμε όλα αυτά τα υποτίθεται ψαγμένα που έγραψες;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από Nassos »

sniper, μην ανησυχεις. Τα έχω διαβάσει και τα σχετικά με τα chemtrails, το σχέδιο blue beam, τα κινήματα ΝεοΠαγανισμού,(φασιστικής) Οικολογίας, νεοφιλελεύθερης και άπληστης κεφαλαιοκρατίας κλπ. Κλπ.

Και όχι, δεν ακού/βλέπω/διαβάζω τα παραδοσιακά ΜΜΕ. Μοναδική εξαίρεση αποτελούσε κάποτε το BBC που τα έχωνε στους πάντες και τα πάντα χωρίς ενδοιασμούς. Και δυστυχώς το τελευταίο καιρό ενέδωσε ύστερα από πιέσεις.

Οτιδήποτε μαθαίνω μόνο από Διαδίχτυο. Άλλωστε σε δευτερόλεπτα μαθάινεις τι γίνεται πχ στην άλλη άκρη της Γής.
Anonymous

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από Anonymous »

Ωραία, τότε θα συνεννοηθούμε πιο εύκολα. Και για να μην βγούμε τελείως εκτός θέματος καταλαβαίνεις ότι οι εκλογές στις περισσότερες χώρες είναι είναι παιχνίδι στημένο. Σαν να παίζεις πόκερ με σημαδεμένη τράπουλα αφού ξέρεις ότι όποιος και να βγει είναι ελεγχόμενος από τη νέα τάξη.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από Nassos »

Στημένες είναι στις χώρες που κάποιοι έχουν αναδείξει τις "δημοσκοπήσεις"-"σφιγμομετρήσεις" ώς σίγουρο εκλογικό αποτέλεσμα.

Και όλα τα κόμματα το ίδιο πράγμα είναι. Ο Μαμμωνάς άλλωστε τους ενώνει.
Anonymous

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από Anonymous »

Nassos έγραψε:Στημένες είναι στις χώρες που κάποιοι έχουν αναδείξει τις "δημοσκοπήσεις"-"σφιγμομετρήσεις" ώς σίγουρο εκλογικό αποτέλεσμα.

Και όλα τα κόμματα το ίδιο πράγμα είναι. Ο Μαμμωνάς άλλωστε τους ενώνει.
To πας αλλού αδερφέ. Εγώ δεν μπαίνω σε τόσο μικρές λεπτομέρειες αν και είναι αλήθεια αυτό που λες. Αυτό που θέλω να συζητήσουμε είναι το που όδηγούμαστε και ποιά θα είναι η κατάληξη όλων αυτών των καταστάσεων που βιώνουμε. Και στην τελική πως θα βγει η Ελλάδα κερδισμένη όταν έχει πέσει στα δίχτυα της δίνης της νέας τάξης πραγμάτων του πατέρα Μπους και του Κίσινγκερ.

Anonymous

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από Anonymous »

Χτες όποιος είδε χαρδαβέλλα είχε έναν δήθεν προστάτη-νταβατζή των λαθρομεταναστών ψευτοκουλτουριάρη ακροαριστεριστή και για πολλές κλωτσιές. Πριν τους λαθρομετανάστες καλύτερα να απελάσουν κάτι τέτοιους χαλβάδες. Η χτυπάς το κακό στη ρίζα ή δεν γίνεται τίποτα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Νεολαία και εκλογές

Δημοσίευση από Nassos »

sniper έγραψε:
Nassos έγραψε:Στημένες είναι στις χώρες που κάποιοι έχουν αναδείξει τις "δημοσκοπήσεις"-"σφιγμομετρήσεις" ώς σίγουρο εκλογικό αποτέλεσμα.

Και όλα τα κόμματα το ίδιο πράγμα είναι. Ο Μαμμωνάς άλλωστε τους ενώνει.
To πας αλλού αδερφέ. Εγώ δεν μπαίνω σε τόσο μικρές λεπτομέρειες αν και είναι αλήθεια αυτό που λες. Αυτό που θέλω να συζητήσουμε είναι το που όδηγούμαστε και ποιά θα είναι η κατάληξη όλων αυτών των καταστάσεων που βιώνουμε. Και στην τελική πως θα βγει η Ελλάδα κερδισμένη όταν έχει πέσει στα δίχτυα της δίνης της νέας τάξης πραγμάτων του πατέρα Μπους και του Κίσινγκερ.


Οδηγούμαστε στην άμεση αντιπαράθεση μεταξύ Αγγλοαμερικάνων και Ρωσοκινέζων. Πρώτα βέβαια θα γίνει μεταξύ μικρών κρατών - proxy και μετά στην πλήρης αντιπαράθεση.

Ο πατήρ Μπους και γενικά οι Τεξανοί πετρέλαιο θέλουν, τώρα που ο Κόλπος του Μεξικού αρχίζει και "στεγνώνει". Πήγε π. Χ Η Noble Energy στη Κύπρο.

Τώρα εάν κάποιος του πει "όχι", ας πούμε η Τουρκία, κάηκε. Άσε δε που η ίδια εταιρεία βρίσκεται και στο Ισραήλ, επομένως υποστηρίζεται από 2 ισχυρά λόμπι (Τεξανών και Εβραίων), και που ξέρεις, ίσως πάει και κατά Κιρκούκ μεριά.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες