Περί θρησκείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Δεν μπορώ να πω ότι έχω ασχοληθεί ιδιαιτέρως με όλα αυτά τα ερωτήματα-ζητήματα. Έχω μια εντελώς διαφορετική άποψη για το αν υπάρχει και το τι σημαίνει ή ποιος είναι ο Θεός από αυτό που παρουσιάζεται μέσω οποιασδήποτε θρησκείας και λόγω του ότι γνωρίζω περισσότερο την δική μας θρησκεία, έχω εντελώς διαφορετική άποψη από αυτό που παρουσιάζει ο Χριστιανισμός. Τουλάχιστον ο Χριστιανισμός με την μορφή που παρουσιάζεται μέσω της εκκλησίας, είτε ορθόδοξης είτε καθολικής.

Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Legion »

Εδω ειμαι ιλλυ!
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από illy »

Γεια σουΕικόνα Ελπιζω να μην σε σοκαρουν ολα αυτα που σου εγραψα παραπανωΕικόναΕικόναΕικόνα
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Legion »

illy έγραψε:Τωρα σε ο, τι αφορα το προπατορικο αμαρτημα τι πιστευεις; Και φυσικα ολα αυτα που ρωταω ειναι δικοι μου προβληματισμοι που ποτε δεν μου απαντηθηκαν... Πχ. , εφοσον ολοι φτιαχτηκαμε απο την ιδια υλη για ποιο λογο υπαρχουν λευκοι, κιτρινοι, κοκκινοι, μαυροι; Αυτο πως το εξηγουν; Εφοσον υπαρχει ΕΝΑς ΘΕΟΣ, γιατι υπαρχει ο Αλλαχ, ο Βουδας, κτλ; Οταν θα γινει η Δευτερα Παρουσια απο ποιους θα κριθουν αυτοι; και επισης, τι θα γινει με οσους εζησαν την εποχη προ Χριστου; Ναι συζητηση κανουμε χωρις να σημαινει οτι καποιος θα υιοθετησει τις αποψεις μου διοτι δεν ειναι αποψη, ειναι σκεψεις μου κ προβληματισμοι μου... Θεωρω πως υπαρχουν τεραστια κενα σε ο, τι αφορα τη θρησκεια μας και δεν προκειται να παρουμε ποτε απαντησεις...

Πολλες ερωτησεις ιλλυ; ΕικόναΕικόναΕικόναναι υπαρχουν σε ολους πιστευω τετοια ερωτηματα. Ουτε μπορω να απαντησω σε κατι τετοιο...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από illy »

Λες τελικα να ειμαι η μονη που εχω τοσες πολλες αποριες; ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα Απλα θεωρω πως υπαρχουν τεραστια κενα τα οποια γεννουν αποριες κ προβληματισμουςΕικόναΕικόνα εσυ δεν εχεις προβληματισμους σε ο, τι αφορα τη θρησκεια μας;

Anonymous

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Anonymous »

ελεος!

όχι άλλο κάρβουνο! ΕικόναΕικόναΕικόνα

Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Legion »

Εχω αλλα τι να πουμε τους προβληματισμους μας, λες και θα βρεθει καποιος στο φορουμ να μας τα λυσει... Υπαρχουν μεγαλα κενα ισως να μην την γραψαν καλα την ιστορια της θρησκειας, τι να σου πω!
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Legion »

ufo έγραψε:ελεος!

όχι άλλο κάρβουνο! ΕικόναΕικόναΕικόνα



Ξερεις απο βεσπα! !
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Anonymous

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν το πιασα; Εικόνα

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από illy »

Ufo μου με τοσα μηνυματα που εχεις στειλει αν ησουν μελος θα ειχες παρει προαγωγη! ΕικόναΕικόναΕικόνα Γιατι δεν γινεσαι μελος εφοσον συμμετεχεις τοσο ενεργα στο forum;
Anonymous

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Kαι τι θα γινω; Ufo με παρασημο; Εικόνα

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από illy »

UFO έγραψε:Kαι τι θα γινω; Ufo με παρασημο; Εικόνα

χαχαχαχαχχαχαχαχαχαΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα Ναι κ με παραλλαγη! ΥΓ: Ειμαστε λιγο εκτος θεματος αλλα εχει πλακαΕικόναΕικόνα

Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Legion »

ufo έγραψε:kαι τι θα γινω; ufo με παρασημο;Εικόνα



Οχι ρε ουφο... !
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Anonymous

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Τελικα πια θρησκεια ειναι η καλυτερη; Εικόνα
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Legion »

UFO έγραψε:Τελικα πια θρησκεια ειναι η καλυτερη; Εικόνα

Ο ουφοκτονισμος ειναι η καλυτερη...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες