Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από D.Y.K »

sophia έγραψε:Επειδή και εγώ κάνω εκτενείς έρευνες στο google αλλά δεν βρίσκω κάτι, θα ήθελα να μου πείτε πώς μπορώ να βρω την ακριβή διεύθυνση και το τηλέφωνο του κέντρου εκπαίδευσης νεοσυλλέκτων στα Γιαννιτσά.(μονάδα βαρέως πυροβολικού). Στα τηλέφωνα που δώσατε και στα παιδιά παραπάνω



Τηλέφωνα και διευθύνσεις στρατοπεδων
κατερίνα

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από κατερίνα »

θέλω να στείλω ένα γράμμα στο στρατόπεδο του Αυλώνα, στην Αττική. Έχω βρει την διεύθυνση αλλά δεν ξέρω σε ποια επιλαρχία είναι το άτομο που θέλω να το στείλω. Είναι έφεδρος νομίζω. Αν το στείλω απλώς στην διεύθυνση Στρατόπεδο Επιλάρχου Γεωργίου Μελίδη ΒΣΤ 902 Αυλώνας Αττικής με το ονοματεπώνυμο του ατόμου, θα πάει το γράμμα ή πρέπει να γράψω και τίποτε άλλο;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Nassos »

Και το όνομα του αρκεί, θα τον ειδοποιήσουν από το Διοικητήριο του ΚΕΤΘ που έχει καταχωρημένες τις καταστάσεις ανά Επιλαρχία.
κατερίνα

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από κατερίνα »

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Καλή χρονιά να έχετε!
alxdr

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από alxdr »

Εστειλα στο γυιο μου ενα φάκελο απο Αθήνα και μέσα είχα βάλει ενα ζευγάρι γάντια,65 ευρώ σε πεντόευρα (για τα καφεδακια στις Φέρες) μια κάρτα ανανέωσης 10 ευρώ και ενα τρυφερό γραμματάκι. Τον άνοιξαν, τα πήρανε, και του εστειλαν τα γάντια! Ντροπή σε όποιον το έκανε! Πραγματικα ντρέπομαι για λογαριασμό του! Ηθελα να κάνω έκπληξη στο παιδάκι μου και το μόνο που κατάφερα ειναι να τον στεναχωρήσω.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11239
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από yandr »

Πέρα από το απαράδεκτο του πράγματος, δυστυχώς δεν πρέπει να βάζετε χρήματα σε φακέλους. Εκτός των άλλων απαγορεύεται και από τα ΕΛΤΑ.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μα λεφτά σε φάκελο; Χάθηκαν οι τράπεζες;
alxdr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Δεκ 09, 2011 2:20 am
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από alxdr »

Δεν γνώριζα οτι απογορεύεται... Ήθελα να του κάνω έκπληξη μιας και δεν νομίζω να κυκλοφορούν και πολλα γράμματα τώρα με τόση τεχνολογία. Κινητά.skype. Οπότε όταν θα του το έδιναν σίγουρα θα χαιρόταν! Ετσι και έγεινε με τα γάντια! Μόνο που όταν του είπα και για τα άλλα... Να σας πω όμως και μια σημαντική λεπτομέρεια... Οτι δούλευα διανομέας στα ΕΛΤΑ και παραδίδαμε με Σεβασμό και το παραμικρό διαφημιστικο!Είναι καλά όμως το φανταράκι μου και αυτό έχει σημασία... Όλα τα παιδιά εκεί είναι μια χαρά, οι ανώτεροί του, όλα ανέλπιστα καλά για Έβρο. Τουλάχιστο έτσι όπως διάβαζα περιγραφές άλλων... Και σας ευχαριστώ για τη φιλοξενία στο forum σας!

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11239
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από yandr »

Να 'σαι καλά και δεν θέλαμε να σε αποπάρουμε, απλά τώρα με την κρίση προβλέπω να ανοίγονται ολοένα και περισσότεροι φάκελοι 'ύποπτοι' για χρήματα.
vma
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 08, 2012 10:03 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από vma »

Καλησπερα σε ολους,
Ηθελα να κανω μια ερωτηση σε οσους γνωριζουν εαν μπορουμε να στειλουμε γραμμα η δεμα στα κεντρα εκπαιδευσης νεοσυλλεκτων. Ο φιλος μου μπηκε την προηγουμενη βδομαδα στο Υγειονομικο αυλωνας και θα ηθελα να του στειλω ενα δωρακι για τη γιορτη του. Μηπως ξερει καποιος που θα μπορουσα να βρω τη διευθυνση; Επισης εχω ακουσει πως τα δεματα ανοιγονται πρωτου φτασουν στον παραληπτη. Αληθευει; Ειναι ασφαλες να του στειλω καποιο δεμα; Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια σας.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11239
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από yandr »

Μπορείς να του στείλεις. Τώρα αν τα ανοίγουν δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι πως δεν τα ανοίγουν.
vma
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 08, 2012 10:03 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από vma »

Μηπως ξερετε που μπορω να βρω τη διευθυνση΄ειναι αυλωνα στο υγειονομικο... Ευχαριστω εκ των προτερων
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από D.Y.K »

vma έγραψε:Μηπως ξερετε που μπορω να βρω τη διευθυνση΄ειναι αυλωνα στο υγειονομικο... Ευχαριστω εκ των προτερων


Τηλέφωνα και διευθύνσεις στρατοπέδων Εικόνα
mixaela

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από mixaela »

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου. Θέλω να στείλω ένα δέμα στο αγόρι μου που βρίσκεται στρατιώτης στη Κύπρο, ισχύουν τα ίδια όπως και στα ελληνικά στρατόπεδα; Ή υπάρχει περίπτωση να μην δέχονται δέματα ή να χαθεί κλπ κλπ; Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από D.Y.K »

mixaela έγραψε:Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου. Θέλω να στείλω ένα δέμα στο αγόρι μου που βρίσκεται στρατιώτης στη Κύπρο, ισχύουν τα ίδια όπως και στα ελληνικά στρατόπεδα; Ή υπάρχει περίπτωση να μην δέχονται δέματα ή να χαθεί κλπ κλπ;Εικόνα


Ισχύουν τα ίδια πράγματα ακριβώς.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης