Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Aggelosfasoulas
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Μάιος 24, 2021 1:39 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από Aggelosfasoulas »

Εγώ πιστεύω ότι οι εισακτεοι θα βγουν μαζί με την προκήρυξη αρχές Φεβρουαρίου και θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρχει μια αύξηση της τάξεως των 50-100 ατόμων. Δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω από εσάς αλλά ευελπιστώ σε μια αυξηση
petros2ii28w8888
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2020 10:36 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από petros2ii28w8888 »

Εγω πιστευω οτι οι εισακτεοι θα κυμαινονται στα ιδια επιπεδα Με το 2021 καθως πηραν πολλους ειδικους φρουρους και συνοριοφυλακες και ακομη εκκρεμει για τους οππι που ειναι αρκετοι
petros2ii28w8888
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2020 10:36 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από petros2ii28w8888 »

Ας ειμαστε ρεαλιστες μαγκες οι προκυρηξεις θα φανε ολους τους εισακτεους των παραγωγικων σχολων αστυφυλακων κ αξιωματικων γιατι τους συμφερει να παιρνουν αστυνομους απο προκυρηξεις
ALIM2
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2021 1:59 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από ALIM2 »

Μακαρι ρε αγγελε μακαρι να παρουνε λιγα περισοτερα ατομα γτ δν ειναι κατασταση αυτοι ολο να παιρνουνε ε. Φ 50 100 ατομων ειναι οκκ αλλα το ιδανικο θα τανε μια 500 συνηθως αν θα ανεβασουνε το πιθανοτερο ειναι 500 θα δουμε ομως γτ ολα ειναι ρευστα ακομα.
Stavros1999
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2021 1:08 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από Stavros1999 »

Εγω όπως το βλέπω τα πράγματα είναι ρευστά. Η λογική λέει πως θα πάρει πάλι 350 άτομα όπως κάθε χρονιά (Τα προηγούμενα χρόνια να σημειωθεί ότι έπαιρνε 250 άτομα). Υπάρχουν και οι μαζικές προσλήψεις που έχουν γίνει το τελευταίο διάστημα οπότε μάλλον δεν θα υπάρχουν περιθώρια για μεγάλη αύξηση των αστυφυλακων.

Από την άλλη υπάρχουν οι ελλείψεις στα τμήματα, η αλλαγή στη φοίτηση της σχολής που πλέον θα 3ετης (Με αυτό συνεπάγεται ότι θα βγαίνουν κάθε 3 χρόνια αστυφύλακες και ότι το 2023 δεν θα βγουν καθόλου, αφού αυτοί που μπήκαν το 2020 θα βγουν το 2022 και αυτοί που μπήκαν φέτος το 2024). Ας μην ξεχνάμε επίσης πως το 2020 που πήρε συνολικά 700+ άτομα, είχε προηγηθεί η προκήρυξη των ειδικών φρουρών.

Με λίγα λόγια ας μην προδικαζουμε. Μακάρι να βγουν οι εισακτεοι μαζί με την προκήρυξη στις αρχές του χρόνου για να γνωρίζουμε και εμείς που βαδίζουμε, γιατί όπως και να το κάνουμε οι εισακτεοι παίζουν μεγάλο ρόλο. Εμείς ας πηγαίνουμε με την λογική πως αν είναι να περάσει ένας αυτός θα είμαι και όλα τα αλλα δυστυχώς δεν εξαρτώνται από εμάς. Καλή εβδομάδα να έχετε παίδες.

petros2ii28w8888
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2020 10:36 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από petros2ii28w8888 »

Φιλε σταυρο ανεφερες πως ισως παρουν πολλους γιατι η φοιτηση ειναι πλεον 3ετης και το 2023 μενει κενο... Με την ιδια λογικη και περσυ δε επρεπε να παρουν πολλους αφου απο περσυ ισχυει αυτη η νομοθεσια;
Stavros1999
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2021 1:08 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από Stavros1999 »

Σωστό αυτό που λες αλλά ποτέ δεν ξέρεις πως σκέφτονται όταν αποφασίζουν τους εισακτεους. Αυτό το επιβεβαίωσε και η φετινή περίπτωση, όπου πολλοί πάτησαν στην μαζική αύξηση των εισακτέων το 2020 και πίστευαν πως και φέτος ο αριθμός θα κυμανθεί στα ίδια επίπεδα.

Ας μην ξεχνάμε πως παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο. Επειδή πήραν πχ πέρσι πολλούς δεν σημαίνει ότι θα παρουν και φέτος η και το αντίθετο. Το γεγονός ότι δεν πήρε φέτος πολλούς μπορεί να ειναι καλός οιωνός για εμάς.

ALIM2
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2021 1:59 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από ALIM2 »

Κοιταχτε μαγκες η αληθεια ειναι καπου στην μεση ναι μεν εχει δικιο ο σταυρος γτ περυσι πηρανε πολλους λιγους γτ θα βγαινουνε καθε 3 χρονια αστυφυλακες γτ του χρονου εχουμε εκλογες αλλα και γτ χει ελλειψεις και μπηκε νεο υπουργος ο οποιος δειχνει οτι αγαπαει την αστυνομια απο την αλλη οπως λεει κσι ο πετρος δν ξερουμε το θα γινει γτ χουνε παρει απο προκηρηξεις και δν ξερουμε οικονομικα πως θα ειναι η χωρα μακαρι μαγκες μ να παρει μια 500 θα μαστε πενα διαβασμα παλι φετος σαν αποφοιτος και παμε με την σκεπτικη οτι θα γραψουμε 16.500 για να μαστε ησυχοι και οτι ρθει μετα ηρθε μαγκες καλο κουραγιο και καλπ διαβασμα θα δουμε και φετος αλλα μακαρι να μαστε τυχεροι
petros2ii28w8888
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2020 10:36 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από petros2ii28w8888 »

Μαγκες υπαρχουν παραγοντες που ισως μας ευνοησουν στους εισακτεους αλλα δε χρειαζεται να τους λεμε και ουτε εγω τους λεω για να πεισμωσουμε περισσοτερο και να γραψουμε καλυτερα στο τελος... Γιατι αν λεμε ολοι οτι θα παρει πολλους φετος ισως χαλαρωσουμε και αυτος δε ειναι ο σκοπος μου τουλαχιστον... Ωστοσο ενδιαφερεται κανενας για σχολη αξιωματικων ή μονο για αστυφυλακων στοχευετε;
ALIM2
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2021 1:59 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από ALIM2 »

Γω φιλε πετρο χω στοχο των αξιωματικων πρωτον και μετα τον αστυφυλακων γτ περυσι εγραψα καλα 15.700 και εχω βαλει στοχο να ανεβασω ολα τα μαθηματα και να μπορεσω να γραψω 2.500 μορια για την αξιωματικων αλλιως αστυφυλακων το ιδιο μου κανει το ιδιο Τοσο πολυ το θελω μαγκες παμε οσο καλυτερο μπορουμε με πολυ διαβασμα και ΠΙΣΤΗ και θα τα παμε πολυ καλα συ δευτερη φορα δινεις, στοχευης και αξιωματικων?
petros2ii28w8888
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2020 10:36 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από petros2ii28w8888 »

Και εγω φιλε αλιμ το θελω πολυ, ειναι ονειρο ζωης η αστυνομια... Στοχευω για αξιωματικων αρχικα δηλαδη 18+ ετσι ωστε να εχω εξασφαλισει τους βαθμους της αστυφυλακων. Γιατι αν πηγαινεις με τη λογικη να γραψεις οριακα για αστυφυλακων πολλες φορες δεν την πιανεις
ALIM2
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2021 1:59 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από ALIM2 »

Κοιτα πετρο ολοι παμε για αξιωματικων αλλα αντικειμενικα ειναι πολυ δυσκολο βεβαια με πιστη ελπιδα και υπομονη μπορεις να περασεις και σιγουρα διαβασμα αρκετο τωρα παιζουν πολλα πραγματα οπως η δυσκολια η η ευκολια των θεματων τα ατομα θα δειξει αλλα παμε να μπουμε στην ΕΛ. ΑΣ Συ δινεις δευτερη φορα?
petros2ii28w8888
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2020 10:36 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από petros2ii28w8888 »

Αν δεις και προηγουμενα μυνηματα αλιμ μιλουσαμε για τη κοινωνιολογια και για το οτι ηταν το αγαπημενο μας μαθημα... Οποτε ναι ξαναδινω δευτερη χρονια φετος πιο σωστα και οργανωμενα κυριως με αλλους στοχους
ALIM2
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2021 1:59 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι Σχολής Αστυφυλάκων (2022)

Δημοσίευση από ALIM2 »

Δεν θυμαμαι ρε φιλε, νταξει φετος θα τα παμε ακομα καλυτερα οχι οτι περυσι πηγα ασχημα 15.700 ητανε πολυ καλα αλλα το χασα για λιγο ατυχια παμε πιο δυνατα φετος συ ησουνα κοντα περυσι απο θεμα βαθμολογιας?
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες