Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από evi85 »

illy έγραψε:στημ περιπτωση αυτη πραγματικα Ευη η υπογραφη σου ειναι τελειως ακυρη... μακαρι να ηταν ετσι, απλα πλεον μας εχουν κανει να μην ελπιζουμε σε τπτ καλο οταν τελειωνει κατι... πραγματικα εκπλησσομαι που σκεφτονται να πειραξουν δυναμικο που ειναι προστατες της εδαφικης μας κ της σωματικης μας ακεραιοτητας

φίλη μου, η υπογραφή μου είναι κάτι που αφορά εμένα.. όμως πιστεύω πως μετά απο τη βροχή έρχεται ο ήλιος.. δεν ξέρεις μπορεί να πάνε καλά τα πράγματα(είμαι πολύ αισιόδοξη μαλλον)

επίσης την υπογραφη την έβαλα πριν καιρο.. φιλάκια
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από illy »

το ξερω κοπελα μου... οπως βλεπεις κ εγω το ιδιο εχω σαν υπογραφη, λεμε το ιδιο... δεν ξερω πλεον αν οντως μετα τη βροχη βγαινει ουρανιο τοξο η ηλιος... δεν ειπα κατι για την υπογραφη σου, ειπα μια δικη μου σκεψη... αρα οσο ζουμε θα ελπιζουμε ακομα; ... ...
Dum spiro spero
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν δεν δούμε να ανακοινώνεται κάτι επίσημα δεν μπορούμε να γράφουμε αερολογίες.. περιμέντε να βγει και επίσημα και τότε κάντε την κριτική σας
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από evi85 »

sakisal έγραψε:α αν ηρθε σημερα χαρτι για τους εμθ που λεει ι ευη δεν ξερω. κατι ακουγοτανε παντως. οτι θα υπογραφανε μονιμοποιηση δηλαδη.

ναι πριν το έμαθα.. υπογράψανε σήμερα
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από dimitris mak »

Μια κυβερνηση χωρις ελεος και ενας λαος χωρις αυριο... εγω αυτο ξερω!!! τωρα για το οτι δεν ειναι απολυσεις εχει δικιο ο βενιζελος... απλα τελειωνει η συμβαση... το θεμα ειναι οτι δεν σκεφτονται τον κοσμακι...
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από greko_27 »

evi85 έγραψε:
illy έγραψε:στημ περιπτωση αυτη πραγματικα Ευη η υπογραφη σου ειναι τελειως ακυρη... μακαρι να ηταν ετσι, απλα πλεον μας εχουν κανει να μην ελπιζουμε σε τπτ καλο οταν τελειωνει κατι... πραγματικα εκπλησσομαι που σκεφτονται να πειραξουν δυναμικο που ειναι προστατες της εδαφικης μας κ της σωματικης μας ακεραιοτητας

φίλη μου, η υπογραφή μου είναι κάτι που αφορά εμένα.. όμως πιστεύω πως μετά απο τη βροχή έρχεται ο ήλιος.. δεν ξέρεις μπορεί να πάνε καλά τα πράγματα(είμαι πολύ αισιόδοξη μαλλον)

επίσης την υπογραφη την έβαλα πριν καιρο.. φιλάκια


και η βροχη να περασει ο ηλιος απο την στιγμη που θα ειναι πρασινος ή μπλε προκοπη δεν βλεπουμε... με προσληψεις τυπου stage και εποχικους ή συμβασιουχος στον στρατο και στο δημοσιο τομεα δεν προχωραει η χωρα αυτη... ουτε καν επενδυσεις δεν γινονται...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από illy »

Greek_Army έγραψε:Αν δεν δούμε να ανακοινώνεται κάτι επίσημα δεν μπορούμε να γράφουμε αερολογίες.. περιμέντε να βγει και επίσημα και τότε κάντε την κριτική σας
δεν ειναι κακο να γραφουμε τις σκεψεις μας... ειναι κατι απο ενδιαφερει αμεσα τοσο τους ιδιους οσο κ δικα μας ατομα κ οσο να'ναι υπαρχει ανησυχια
Dum spiro spero
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από evi85 »

illy έγραψε: το ξερω κοπελα μου... οπως βλεπεις κ εγω το ιδιο εχω σαν υπογραφη, λεμε το ιδιο... δεν ξερω πλεον αν οντως μετα τη βροχη βγαινει ουρανιο τοξο η ηλιος... δεν ειπα κατι για την υπογραφη σου, ειπα μια δικη μου σκεψη... αρα οσο ζουμε θα ελπιζουμε ακομα; ...

ναι φίλη μου, δεν υπονοούσα κάτι για την υπογραφή, καλά έκανες και είπες την άποψη σου.. πάντως αν πάψουμε και να επλίζουμε τότε είμαστε για φούντο...
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από evi85 »

illy έγραψε:
evi85 έγραψε:είναι φήμες δεν έχει γίνει τπτ ακόμη σίγουρο... μακάρι να πάνε όλα καλά
τι φημες ρε ευακι; τι πιο ξεκαθαρο απο αυτο το αρθρο του σαιτ που ανεβασε ο φιλος!

το υπουργείο όμως δεν είπε κάτι επίσημα.. ας περιμένουμε να δούμε τις εξελίξεις
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Rafale »

προσωπικα δεν πιστευω να γινουν μαζικες απολυσεις. οπως βλεπουμε δηλ στο δημοσιο και ιδιωτικο τομεα. θα κοβουν σιγα σιγα και με το γαντι. οσοι δηλωνουν οτι δεν θελουν να συνεχισουν θα φευγουν, οσοι δεν εχουν καλη βαθμολογια θα φευγουν κλπ. μιλαμε παντα υποθετικα ομως καθως τιποτα δεν εχει ανακηνωθει επισημα. και ισως βεβαια να μην γινει κατι τετοιο για να μην προκληθει περισσοτερο ντορος. βεβαια πιο πολυ ντορος απ τωρα δεν υπαρχει αλλα λεμε τωρα. αλλο να ειναι ραδιο αρβυλα και αλλο να υπαρχει κατι επισημο. εχει τεραστια διαφορα.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από illy »

Rafale έγραψε:προσωπικα δεν πιστευω να γινουν μαζικες απολυσεις. οπως βλεπουμε δηλ στο δημοσιο και ιδιωτικο τομεα. θα κοβουν σιγα σιγα και με το γαντι. οσοι δηλωνουν οτι δεν θελουν να συνεχισουν θα φευγουν, οσοι δεν εχουν καλη βαθμολογια θα φευγουν κλπ. μιλαμε παντα υποθετικα ομως καθως τιποτα δεν εχει ανακηνωθει επισημα. και ισως βεβαια να μην γινει κατι τετοιο για να μην προκληθει περισσοτερο ντορος. βεβαια πιο πολυ ντορος απ τωρα δεν υπαρχει αλλα λεμε τωρα. αλλο να ειναι ραδιο αρβυλα και αλλο να υπαρχει κατι επισημο. εχει τεραστια διαφορα.
Σιγουρα δεν θα γινουν μαζικες αλλα οταν ξερεις οτι με αλλον σκοπο μπαινεις, δλδ οιτ στην 7ετια θα εχεις το δικαιωμα να μονιμοποιηθεις κ τωρα θα σε πεταξουν σαν το σκυλι... ε φυσικα νιωθεις οτι φτανεις ξανα στο μηδεν...
Dum spiro spero
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Rafale »

οταν υπογραφεις κατι που σου λεει ως εκει εισαι ως εκει. γιατι αυτο ο ελληνας δεν μπορει να το αποδεχθει; επιλογη σου ειναι να μην το υπογραψεις.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από illy »

Rafale έγραψε:οταν υπογραφεις κατι που σου λεει ως εκει εισαι ως εκει. γιατι αυτο ο ελληνας δεν μπορει να το αποδεχθει; επιλογη σου ειναι να μην το υπογραψεις.
κ δικαιωμα σου να υπογραψεις ομωςΕικόνα να μην σου το αφαιρουν αυτο το δικαιωμα... τελος παντων, οτι ειναι να γινει θα γινει...

Dum spiro spero
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Legion »

Οι Επαγγελματίες Οπλίτες αναλαμβάνουν υποχρέωση επταετούς παραμονής στο Στρατό Ξηράς, εκτός εάν υποβάλλουν αίτηση παραίτησης πριν συμπληρωθεί η επταετία, με την επιφύλαξη της επόμενης υποπαραγράφου.

β. Η παραπάνω αίτηση μπορεί να υποβληθεί μετά τη συμπλήρωση τριετούς πραγματικής υπηρεσίας για όσους ΕΠ. ΟΠ είχαν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις ή υπηρετούσαν στις Ένοπλες δυνάμεις, τετραετούς δε για όσους δεν είχαν καταταγεί για την εκπλήρωση των στρατιωτικών τους
υποχρεώσεων κατά την κατάταξή τους ως ΕΠ. ΟΠ.Μετά τη συμπλήρωση επταετούς υπηρεσίας μπορούν να μονιμοποιηθούν ύστερα από αίτησή τους, με το βαθμό που φέρουν, εφόσον επιτύχουν σε γραπτές εξετάσεις δοκιμασίας και κριθούν κατάλληλοι για μονιμοποίηση από το αρμόδιο Συμβούλιο Κρίσεων.

Το παραπανω κειμενο ειναι απο την προκηρυξη 2008 εποπ Σ. Ξ ο καθενας βγαζει τα συμπεραμσματα του και συνεχιζει στο συμβουλιο επικρατειας...

εφοσον ειστε καταλληλοι για υπηρεσια απο το συμβουλιο κρισεων θα πρεπει να μονιμοποιηθτε... Τελος

τα υπολοιπα δικαστηκως
...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Απολύσεις στις Ένοπλες Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Legion »

Παραλληλα θα πρεπει να συμβουλευτειτε καποιον δικηγορο που γνωριζει απο θεματα μονιμοποιησεων και οχι δημοσιευματα κυβερνητικων ή αντικυβερνητικων εφημεριδων...

Μην χανετε τις ελπιδες σας... ...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες