Μεταθέσεις αστυνομικών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΧΡΗΣΤΟΣ Π.

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ Π. »

Καλημερα. Με 8 χρονια υπηρεσιας, γαμο και συνηπηρετηση πιστευετε οτι εχω ελπιδες να παω τωρα με μεταθεση θεσπρωτια; ...
Χριστίνα

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από Χριστίνα »

Μήπως γνωρίζει κανείς αν ισχύει για φέτος στις ματεθέσεις το ισομερώς; Γιατί πολλά ακούγονται!
bikerantonis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 06, 2011 11:04 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από bikerantonis »

Παιδια μια ερωτηση. Εχω τη γυναικα μου με 67% αναπηρια αλλα απο προτοβαθμια υγειονομικη επιτροπη. Ξερετε αν προηγουμαι αλλων συναδελφων. Ειμαι αστυφυλακας.
Άβαταρ μέλους
MakTT
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 9:41 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από MakTT »

Στον κανονισμό δεν διευκρινίζει τον βαθμό της επιτροπής. Άρα Προηγείσαι Κανονικά. Πάντως Μην το Αφήσεις Στη τύχη του πάρε Κανένα Τηλ. Στο υπουργείο. Για την ακρίβεια δεν Προηγείσαι Αλλά Μετατοπίζεσαι Ανεξαρτήτως Θέσεων.
bikerantonis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 06, 2011 11:04 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από bikerantonis »

Σε πιο τηλ να παρω ρε παιδια, στο υπουργειο; Το 67% αναπηρια ειναι ακρωτηριασμος και αφερεση νεφρου απο τροχαιο. Που μπορω να απευθυνθω?
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Παρε τηλ στο γραφείο κατωτέρων της διεύθυνσης που υπηρετεις. Σιγουρα θα σου απαντήσουν αν κ το Π. Δ δεν αναγράφει το επίπεδο της επιτροπης. Αρκει προφανως να έχεις βεβαιωση για την αναπηρία.
ΓΡΗΓΟΡΗΣ

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από ΓΡΗΓΟΡΗΣ »

Ξερουμε αν στις μεταθεσεις κατ εξαιρεση, υπαρχει επιτροπη μεταθεσεων της αστυνομιας κ ποτε συγκροτειται?
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Τι ακριβώς εννοείς; Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος μήπως σε βοηθήσουμε...
zanio
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 12, 2011 10:29 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από zanio »

Ευχαριστω πολυ SREK! Με κατατοπισες πληρως!
Άβαταρ μέλους
MakTT
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 9:41 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από MakTT »

Επίσης θα πρέπει αυτός ο τόπος να είναι και ο τόπος συμφερόντων σου. Αρκεί να δουλεύει από την 1 Σεπτεμβρίου Και πριν του προηγούμενου έτους από αυτό της Μετάθεσης.
Άβαταρ μέλους
MakTT
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 9:41 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από MakTT »

Κανένα νεότερο για το Ισομερώς, έχουμε.Πάντως στην αίτηση που έκανα Φαίνεται Ότι είμαι υποψήφιος και για τις δύο θέσεις του νομού μου, στην ηλεκτρονική εφαρμογή Εννοώ.

alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Μέχρι σήμερα ισχύει ΚΑΝΟΝΙΚΑ το ''ΙΣΟΜΕΡΩΣ'' σύμφωνα με τον Ν.3686/08 παρ 4 όπως τροποποιει το Π. Δ 100/2003. Ακουγεται όμως ότι μέχρι τον Μα'ι'ο, πριν δηλαδη ανακοινωθούν τα αποτελέσματα θα υπάρξει νέα τροποποιηση που θα το καταργήσει, όπως κ θα πραγματοποιηθούν αδαπανώς για το δημόσιο οι μεταθέσεις. Ουσιαστικά το έχουν αποφασίσει αλλα προφανώς δεν έχει ερθει η ώρα να το ανακοινώσουν... Οσο για το οτι φαινεσαι υποψηφιος κ στις δυο θέσεις του νομου σου δεν εχει να κάνει με το αν θα εφαρμοστεί το ισομερως. Παντα κοινές βγαινουν αρχικά οι θέσεις. Μετά διαιρούντε ανάλογα με την ζήτηση Γίατι δέν υπάρχουν πολλοι αρχ/κες ΜΠΣ κ Υ/Β που κάνουν αιτηση. Ουσιαστικα αυτοι καθορίζουν τον αριθμό των κατώτερων που θα μετατεθούν ανα οργανική θέση...
Άβαταρ μέλους
MakTT
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 9:41 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από MakTT »

Ευχαριστώ πολύ SREK Πολύ Εμπεριστατωμένη Απάντηση. Το ίδιο άκουσα και Εγώ Από Συνδικαλιστές Αλλά Τίποτα το σίγουρο. Και πάλι σε ευχαριστώ για τα καλά νέα.
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Κοιτα να δεις τα καλα νεα με τα ασχημα νεα στην προκειμένη περιπτωση ειναι πολυ υποκειμενικό... Θα ελεγα ειναι δικοπο μαχαιρι... Αλλους τους ευνοει κ αλλους τους χαντακώνει. Απο πριν δεν μπορείς να ξερεις τι θα γίνει. Σίγουρα εξυπηρετει αυτούς που διανύουν τα τελευταια έτη σε καθε Βαθμό προτου προαχθούν. Αν δεν πάνε όμως την χρονια εκεινη μετα καταλήγουν τελευταίοι κ πάλι απο την αρχη. Τους νέους αστ/κες όπως κ να έχει δεν τους επιρρεάζει. Μην σου πω οτι απο ''σποντα'' μπορει να φάνε κ την θέση κανενος υπαρχιφύλακα. Αυτο που έχω παρατηρίσει είναι οτι οι περισσότεροι δεν εχουν καλα-καλα καταλάβει οτι μπορεί κ να ευνοηθουν.
vagg

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από vagg »

Στην αιτηση μεταθεσης πρεπει η πρωτη επιλογη να ειναι αναγκαστικα ο τοπος συμφεροντων σου;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης