Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
XristosSar
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Απρ 24, 2017 6:26 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από XristosSar »

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανένας τι γίνεται με το θέμα τις μετεγκατάστασης της Μ. Υ. Α. πριν λίγους μήνες στο ίντερνετ έλεγε παντού ότι μέσα στο 2019 θα είναι έτοιμη ή νέα βάση ισχύει;
fsafas

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από fsafas »

XristosSar έγραψε:Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανένας τι γίνεται με το θέμα τις μετεγκατάστασης της Μ. Υ. Α. Πριν λίγους μήνες στο ίντερνετ έλεγε παντού ότι μέσα στο 2019 θα είναι έτοιμη ή νέα βάση ισχύει;


Είσαι στέλεχος;

XristosSar

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από XristosSar »

Όχι φίλε! Ενδιαφέρομαι να μάθω για προσωπικούς λόγους αλλά καταλαβαίνω αν δεν γίνεται
Άβαταρ μέλους
marios33
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιουν 25, 2019 4:38 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από marios33 »

Καλησπέρα! Ένα νέο στέλεχος πρέπει να έχει κάνει υπηρεσία τουλάχιστον 3 χρόνια σε διάφορα νησιά για να δηλώσει ενδιαφέρον για ΜΥΑ ή μπορει κατευθείαν μετα την σχολή να δηλώσει ;
Ανδρέας

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Ανδρέας »

Και εγώ ρε παιδιά οποίος ξέρει έλεγαν γαι την καινούρια βάση της ΜΥΑ η οποία θα έχει ακόμα και τουρμπίνα ελεύθερης πτώσης και πολλά άλλα και θα βρίσκεται στο Σκαραμαγκά δίπλα ακριβώς στη ΔΥΚ τι και λένε ότι θα έχει φτιαχτεί μέσα στο 2019 τι γίνεται έχουμε νέα;
Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Ωραία, άρα θα έχει και συνεκπαιδεύσεις.Οι εκγκαταστάσεις θα αποτελούν τις πλέον άρτιες στην Ευρώπη. Συγκεκριμένα, έχει εγκριθεί η ανέγερση και έχει εξασφαλιστεί η χρηματοδότηση για ένα από τα μεγαλύτερα shooting house, κλειστό σκοπευτήριο, σύγχρονα συμπλέγματα διάνοιξης θυρών,fast rope και αναρρίχησης/καταρρίχησης. Ακόμη χώρο «τουρμπίνας» ελεύθερης πτώσης και νέο λιμενικό έργο για τις ανάγκες των νέων πλωτών μέσων της Μ. Υ. Α.
Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από δημητρης98 »

Βγηκε σχολειο σεαλς οποιος θελει να δει

https://www.limenikanea.gr/gr/limeniko/ekdilosi-endiaferontos-gia-ti-leitourgia-sxoleiou-eidikon-apostolon-lsprothesmies-8248?fbclid=IwAR18Vvoc_xto3kVm94LnynaaxbjeljG-oz8N04a4bNOWq6kA-kRiJgrF6uY

left29

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από left29 »

παιδια καλησπερα η προκηρηξη για το λιμενικο εχει βγει; γιατι η προηγουμενη ανακληθηκε με την αλλαγη κυβερνησης
Γιωργος

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλημερα σ ολους... μια ερωτιση σε περιπτωση που δεν εχεις πτυχιο αγγλικων δν μπορεις ν κανεις τ χαρτια σου για λιμενοφυλακας; ευχαριστω
Νίκος

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Νίκος »

Καλησπέρα σε όλους. Ονομάζομαι Νίκος Ποδάρας είμαι τελειόφοιτος πανεπιστημίου τεφαα και απόφοιτος της 35 ΜΚ εκπαιδευτής με πρώτο μαχητόσημο και βαθμό Λοχία. Είμαι 24 ετών και θα κάνω κι εγώ τα χαρτιά μου προφανώς για λιμενοφύλακας όπως και η μισή Ελλάδα. Όμως λόγω μορίων και λόγω άρτιας σωματικής ικανότητας ευελπιστώ ότι θα με πάρουν. Κι αν όχι μέσα στα 63 άτομα που ζητάνε, ελπίζω αν λαμβάνουν υπόψη τα αθλήματα και γίνει η επιλογή με βάση τους δυνατώτερους τότε είμαι μέσα. Υπάρχει όμως ένα θέμα ο Θεός με έπλασε με δυσχρωματοψία, κάτι το οποίο μέχρι τώρα δε με έχει εμποδίσει σε τίποτα. Ούτε στη 35ΜΚ αντιμετώπησα πρόβλημα. Επειδή από μικρός έχω αφιερώσει τη ζωή μου στην εκγύμναση του κορμιού μου για το σκοπό να είμαι υγιής και δυνατός πρωτίστως κ αι έπειτα να καταφέρω κάποια στιγμή να μπω στις ειδικές δυνάμεις ενός σώματος, νομίζω ότι θα ήταν πολύ κρίμα να κοπώ επειδή δε μπορώ να ξεχωρίσω 10 κωλοκάρτες που δείχνει ο γιατρός, ενώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον να ξεχωρίσω τα χρώματα ή με τα καμουφλάζ παραδείγματος χάρην. Θα ήθελα λοιπόν όποιος γνωρίζει , εμπεριστατωμένα, να μου απαντήσει στο εάν μπορώ ναι μπω στην ειδική ομάδα του λιμενικού με το "θεματάκι" που έχω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γιωργος έγραψε:Καλημερα σ ολους... Μια ερωτιση σε περιπτωση που δεν εχεις πτυχιο αγγλικων δν μπορεις ν κανεις τ χαρτια σου για λιμενοφυλακας; Ευχαριστω


Δυστυχώς όχι.

Απαραίτητη προϋπόθεση για να δηλώσεις συμμετοχή είναι να έχεις τουλάχιστον καλή γνώση ξένης γλώσσας (επιπέδου lower δηλαδή)

Νίκος

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Νίκος »

Απαντήστε κάποιος που γνωρίζει παρακαλώ στην ερώτηση. Μπορεί κανείς με δυσχρωματοψία χωρίς να έχει πρόβλημα στο να διακρίνει τα χρώματα να μπει ειδικες δυνάμεις λιμενικου ναι ή όχι;
lef
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 5:33 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από lef »

Οσοι επιλεγουν για ειδικες δυναμεις λιμενικου παραμενουν λιμενικοι μεχρι να βγει σχολειο που εχει πολλα χρονια να βγει; Περιμενει ποσος κοσμος να μπει στο σεαλς... Για τις ειδικες δυναμεις του λιμενικου υπαρχει οριο ηλικιας πχ 35 ή 40; Γμωριζει κανεις?
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

lef έγραψε:Οσοι επιλεγουν για ειδικες δυναμεις λιμενικου παραμενουν λιμενικοι μεχρι να βγει σχολειο που εχει πολλα χρονια να βγει; Περιμενει ποσος κοσμος να μπει στο σεαλς... Για τις ειδικες δυναμεις του λιμενικου υπαρχει οριο ηλικιας πχ 35 ή 40; Γμωριζει κανεις?


Βγήκε σχολείο τον Σεπτέμβριο,155 άτομα δηλωσαν.

Δεν έχουν δώσει ακόμα αθλήματα για να ξεκινήσει το σχολείο.

Το όριο είναι 35 το ανέβασαν.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες