Συνθήματα στον στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
faoust21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2011 8:10 pm
Επικοινωνία:

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από faoust21 »

Δεν το λεω για μενα, εγω εχω παει στρατο και εχω ξεμπερδεψει με αυτη την βλακεια. Απλα ρωταω γιατι εχω ζησει αγγλια, εχω γνωρισει στρατιωτικους εκει, και δεν ειδα κανενος ειδους πατριωτικο φανατισμο αντιστοιχο με την ανεγκεφαλια ορισμενων εδω που θα ηθελαν να ξαναγινουν τα Βαλκανια ενα πεδιο πολεμων και αιματος.

Οχι αγαπητε μου, δεν σεβομαι την θρησκεια. Ουτε την χριστιανικη ουτε καμια. Ειναι ενα παραμυθακι για παιδια που εχει παρει ανεξελεγκτες διαστασεις και στο ονομα της οποιας εχουν γινει και δικαιολογηθει τα πιο φριχτα και αποτροπαια εγκληματα μαζι με αιωνες διαννοητικης και τεχνολογικης οπισθοδρομησης. Κανενας σεβασμος λοιπον στις θρησκειες εκ μερους μου. Ισως αρχισω να τις σεβομαι οταν αυτες αρχισουν να σεβονται την λογικη και την ελευθερια καποιου να επιλεγει ελευθερα τι θα πιστευει.
speedster 1323

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από speedster 1323 »

kampf έγραψε:
dimitris mak έγραψε:Ποιος ο λογος να πας στις ειδικες δυναμεις που ειναι εθελοντηκες και να ανοιγοκλεινεις το στομα; Μπορεις να πας απλα πεζικο που δεν ειναι εθελοντικο και να κανεις οτι θελεις...


ολα τα χαν οι ειδικες δυναμεις τα συνθηματα ελλειπαν.ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Δικιο εχεις εν μερη αλλα δεν βοηθας με αυτο τον τροπο, οπως κ το φαινομενο να πηγαινουν στις ειδ. Δυναμεις μπεμπεδες κ στο πρωτο καψωνι να παιρνουν το βισμα τηλ να κανει παραπονα εχει καταντησει τις ειδ. Δυν. Κολλεγιο μπαρμπικα... Εικόνα
δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από δημητρης25 »

Αυτο το θεμα κακοποιηθηκε σεξουαλικα.1) ρατσιστικα γιατι; Αμα ησουν κυπριος κ εβριζες τους τουρκους θα χαρακτηριζες τον εαυτο σου ρατσιστη; Μετα τα ιμια ισως σαν ελληνας; Αμα εισαι τοσο πονοψυχος με τους μη ελληνες παρε 5-6 λαθρομεταναστες σπιτι σου. Δεν εχουν στεγη κ ουτε να φανε! Κοσμο μπορουν να σκοτωνουν ομως κ να κανουν καταληψεις σε δημοσια κτιρια. Οι βουλγαροι-σκοπιανοι που εσφαζαν κοσμο κ κοσμακι 70-80 χρονια Πριν δεν πρεπει να τους βριζουμε; Πρεπει να το ξεχασουμε κ να πουμε κ ευχαριστω για να μην χαρακτηριστουμε ρατσιστες κ να παμε τωρα στα σκοπια κ να πουμε οτι το αγαλμα του μ. Αλεξανδρου ειναι θαυμα του συνχρονου πολιτισμου! Ωραια ολα αυτα αλλα προτιμω να λεγομαι ρατσιστης κ υπερηφανος που αυτα τα συνθηματα με εκαναν να θυμαμαι καλα ποιος ειναι ο εχθρος μου.2) αγκαριες υπαρχουν παντου!3) εκπαιδευση σιγουρα καλυτερη.4) εισαι ελευ8ερος να πιστευεις σε οποιο πολιτευμα κ θρησκεια θελεις αρκη να μην ενοχλεις-προκαλεις τους γυρω σου που εχουν διαφορετικα πιστευω απο εσενα, σεβασμο με λιγα λογια. Σκεψου μονο ποσα εκατομμυρια ανθρωποι εχουν πεθανει στο ονομα της οποιαδηποτε Θρησκειας! Πηγαινε ειδικες δυναμεις, αντεξε, σπασου, απεκτησε γνωμη κ αποψη πανω στο θεμα κ μετα κρινε. Αυτο ειναι ειδικες δυναμεις!
Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
αντωναροςς

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από αντωναροςς »

Για ελδυκ παιδια κανενα?
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11240
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από yandr »

Με ηρεμία, τάξη και ασφάλεια σας παρακαλώ.
ΛΟΚ313ΛΕΛΕ

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από ΛΟΚ313ΛΕΛΕ »

Ρε μαγκες. Ενα συνθημα που λεει "τι να τα κανω εγω τα λοκ" το ξερει κανενας?
Στρατονομος

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από Στρατονομος »

Εγω που ημουν στρατονομια το καλοκαιρι του 2010 στην εκπαιδευση ενας που μας ετρεχε εκει πανω στα βουνα στο κεντρο μας ειχε πει να φωναξουμε ενα συνθημα που αν θυμαμαι καλα πηγαινε

"Μου πανε λεει να παω στο ναυτικο... Τι να το κανω ομως εγω θελω κορδονι κιτρινο"

και ο διοικητης του εριξε ποινη επειδη το συνθημα δεν ηταν απο τα προβλεπομενα

egw
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2011 1:36 am
Επικοινωνία:

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από egw »

Πραγματικά σε αναγκάζουν στον στρατό να λες τέτοια συνθήματα; Αυτά τα βλέπουμε στις αμερικάνικες ταινίες και γελάμε... Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου... Έχει μείνει πολύ πίσω ο στρατός
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11240
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από yandr »

egw έγραψε:Έχει μείνει πολύ πίσω ο στρατός
Ναι, ενώ η ελληνική κοινωνία προχωρά με άλματα Εικόνα
ξοην

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από ξοην »

egw έγραψε:Πραγματικά σε αναγκάζουν στον στρατό να λες τέτοια συνθήματα; Αυτά τα βλέπουμε στις αμερικάνικες ταινίες και γελάμε... Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου... Έχει μείνει πολύ πίσω ο στρατός


Σιγα το απαράδεκτο πράγμα ρε φίλε μου. Ίσα ίσα είναι κάτι που σε δένει στην ομάδα που είσαι. Και σου ανεβάζει τη διάθεση.
Άλλα είναι τα απαράδεκτα. Θα πας και θα τα δείς. Και θα αντιληφθείς πως τα συνθήματα, το καθάρισμα πατάτας και καλλιόπης,k.lp klp είναι αρκετά λογικά πράγματα.
babis

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από babis »

Αυτο το αφιερωνω σε ολα τα κομαντα απο το δωδεκαμηνο και μετα. ΦΡΑΠΕ ΕΦΕ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΜΠΕΡΕ
Λοκ

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από Λοκ »

Δυναμης δυναμης καταδρομον εκει οπου νικαει παντα ο τολμον
Άβαταρ μέλους
Rampage
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Αύγ 08, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

Συνθήματα στον στρατό

Δημοσίευση από Rampage »

Παιδιά με ατσάλινα χέρια

με θάρρος γεμάτα ψυχή
στα χέρια μας είναι η δόξα
της πατρίδας μας και η τιμή.

Παράδειγμα το Δραγατσάνι
θα είναι για μάς φωτεινό
και άλλων ηρώων αγώνες
για τον Λόχο των Ιερό

Περήφανη να ΄ναι η μάνα
που έκανε τέτοια παιδιά
που έτοιμα είναι
να πέσουν με αλεξίπτωτα μες τη φωτιά.

Εμπρός παιδιά
με μια καρδιά
η σάλπιγγα σημάνει
η μάνα Ελλάς
από εμάς ελευθεριά προσμένει.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης