Περί θρησκείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από illy »

Legion, μια και ειμαστε τελειως εντος θεματος θα μου απαντησεις τελικα σε αυτο που σε ειχα ρωτησει; αν το ψευδωνυμο σου ειναι λογοπαιγνιο της Λεξης Religion; Εικόνα Εικόνα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Nassos »

Legion = Λεγεώνα

Μπορεί να είναι και αυτό

http://en.wikipedia.org/wiki/Legion_(demon)
αβτζ
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Δευ Δεκ 29, 2008 12:23 am
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από αβτζ »

Το μισος με τους εβραιους και τους ελληνες ξεκιναει απο τον σελευκο ο οποιος τους εβαλε καιΕικόνα Εικόνα Εικόνα

Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Legion »

illy έγραψε:Legion, μια και ειμαστε τελειως εντος θεματος θα μου απαντησεις τελικα σε αυτο που σε ειχα ρωτησει; αν το ψευδωνυμο σου ειναι λογοπαιγνιο της Λεξης Religion; Εικόνα Εικόνα



Απο τις Ρωμαικες Λεγεωνες καμια σχεση με ονοματα δαιμονων που μου εχουν πει!

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από illy »

Μαλιστα, απο τις ρωμαικες λεγεωνες λοιπον... νομιζα οτι ειχες κανει λογοπαιγνιοΕικόνα Εκανα λαθος! Εικόνα Και συγνωμη αν σε προσεβαλε η περιεργεια μουΕικόνα
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Legion »

illy έγραψε:Μαλιστα, απο τις ρωμαικες λεγεωνες λοιπον... νομιζα οτι ειχες κανει λογοπαιγνιοΕικόνα Εκανα λαθος! Εικόνα Και συγνωμη αν σε προσεβαλε η περιεργεια μουΕικόνα


Εικόνα
Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από illy »

Legion μου, γιατι γελας; Προς τι ο γελωτας; γελας δηλαδη οτι δεν παρεξηγηθηκες; Εικόνα Εικόνα
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Legion »

illy έγραψε:Legion μου, γιατι γελας; Προς τι ο γελωτας; γελας δηλαδη οτι δεν παρεξηγηθηκες; Εικόνα Εικόνα

Ναι αν ηταν να παρεξηγηθω απο αυτο... ;

Εσυ τι εχει να πεις για το συγκεκριμενο ποστ ιλλυ
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από illy »

Λεγεωναριε μου για να ειμαι ειλικρινης εχω ενα θεματακι με την αποκαλυψη του Ιωαννη... Προσπαθω να την κατανοησω αλλα δεν βγαζω ακρη... καθε φορα που προσπαθω να τη διαβασω, με κουραζει και το παραταωΕικόνα Εικόνα

Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Legion »

Το επαθα κι εγω με την αποκαλυψη στην αρχη δεν καταλαβαινα τιποτα... Ουτε τωρα καταλαβαινω...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από illy »

Ανοιγω τεραστιο θεμα τωρα ε; Απλα επειδη σε βλεπω ενημερωμενο με τα της θρησκειας, σε περιπτωση που εχεις ασχοληθει καθολου με αυτο το θεμα θα ηθελα να μου δωσεις καποια πηγη με μια σωστη ερμηνεια
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Legion »

Δεν ξερω καμια και αν ηξερα ποιος θα μπορουσε να πει οτι οσα λεει αυτη η πηγη θα ειναι σωστα... εκει εχω το προβλημα ισως να διαβασω κατι που να μην ειναι αληθες... Κ να αρχισω να μπερδευομαι.
Ηταν ενα διαστημα διαβαζα ενα βιβλιο που παραλιγο να κλονισει την πιστη μου
Επεσα σε πολλες αντιφασεις και ειχα αρχισει να τα χανω.
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από illy »

Legion έγραψε:ενα βιβλιο που παραλιγο να κλονισει την πιστη μου
Θα ηθελες να μου αναφερεις ποιο βιβλιο ηταν αυτο; Αν δεν θελεις να κανεις διαφημιση στειλε μου το σε ενα προσωπικο μηνυμα... πραγματικα ειναι πολυ μπερδεμα η αποκαλυψη, ουτε εγω βγαζω ακρηΕικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Να σου πω κατι; ξερεις ποια ειναι η αποψη μου; το να λεει την δικη του ερμηνεια ο καθενας απο μας δεν ειναι ακυρο ουτε μεμπτο, ειναι το πως το εκλαμβανει ο καθενας μας... Αν ακουσεις θεωρια που εχω για καποια πραγματα θα δειςΕικόνα Εικόνα Εικόνα Χωρις να σημαινει οτι ειναι σωστο, ουτε να τον καταδικασουμε τον αλλον ουτε να τον πουμε βλασφημο διοτι την αποψη μας την λενε "παρεΐστικα" εδω, δεν ειναι τυπωμενο σε καποιο συγγραμμα... εχουμε την ελευθερη βουληση να κρινουμε ο, τι πληροφορια δεχομαστε! Ποια ειναι η αποψη σου για το προπατορικο αμαρτημα; Θεωρεις οτι εγινε εσκεμμενα; Εγω ναι... Ισως και να κατακρινεις αυτη την αποψη μου... Αλλα οπως σου ειπα λεμε διαφορες σκεψεις ή καλυτερα προβληματισμους
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση, μπράβο σας παιδιά. Και ακόμα περισσότερο μπράβο που την κρατάτε σε ήρεμους τόνους.

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Περί θρησκείας

Δημοσίευση από illy »

Αγαπητέ Μάρκο, τι εχεις να πεις για την αποκαλυψη του Ιωαννη; την εχεις κατανοησει; Τωρα σε ο, τι αφορα το προπατορικο αμαρτημα τι πιστευεις; Και φυσικα ολα αυτα που ρωταω ειναι δικοι μου προβληματισμοι που ποτε δεν μου απαντηθηκαν... Πχ. , εφοσον ολοι φτιαχτηκαμε απο την ιδια υλη για ποιο λογο υπαρχουν λευκοι, κιτρινοι, κοκκινοι, μαυροι; Αυτο πως το εξηγουν; Εφοσον υπαρχει ΕΝΑς ΘΕΟΣ, γιατι υπαρχει ο Αλλαχ, ο Βουδας, κτλ; Οταν θα γινει η Δευτερα Παρουσια απο ποιους θα κριθουν αυτοι; και επισης, τι θα γινει με οσους εζησαν την εποχη προ Χριστου; Ναι συζητηση κανουμε χωρις να σημαινει οτι καποιος θα υιοθετησει τις αποψεις μου διοτι δεν ειναι αποψη, ειναι σκεψεις μου κ προβληματισμοι μου... Θεωρω πως υπαρχουν τεραστια κενα σε ο, τι αφορα τη θρησκεια μας και δεν προκειται να παρουμε ποτε απαντησεις...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες