Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Είναι αλήθεια ότι βάζουν πολλά άτομα μαζί σε ένα δωμάτιο και τους βάζουν να σκύψουν για να δουν αν ειναι ομμοφυλλόφιλοι η όχιΕικόνα. Και πώς θα το καταλάβουν anyway;
kos12
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2009 2:11 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από kos12 »

Να ρωτησω και εγω κατι, μπορω να παω σε καποιο νοσοκομειο να βγαλω ακτινογραφια θωρακα με το χαρτι καταταξης που θα μου στειλουν μεσω φαξ η θα πρεπει να εχω το πρωτοτυπο; Για να καταλαβετε, ειμαι απο επαρχια και ειμαι φοιτητης αθηνα. Το χαρτι καταταξης εφτασε στο σπιτι μου στο χωριο, και επειδη θα ειμαι αθηνα για λιγες μερες, θα ηθελα να ξερω, αν μου το στειλουν μεσω φαξ θα μπορω να παω π. Χ στο 401 για ακτινογραφια (θα παρω μαζι μου και την ταυτοτητα μου) η δε θα μου την κανουν επειδη δε θα εχω το πρωτοτυπο;

billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από billaras »

Ηθελα να μαθω αν εκτος απο την εξεταση (που σε εξεταζεις γυμνο και τα ουρα και το αιμα και ολα αυτα)

σου παιρνουν και ακτινογραφια!
δηλαδη αν εχεις σπασει κανενα κοκαλο. Δεν σε παιρνουν;
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από D.S. »

έγραψε:Είναι αλήθεια ότι βάζουν πολλά άτομα μαζί σε ένα δωμάτιο και τους βάζουν να σκύψουν για να δουν αν ειναι ομμοφυλλόφιλοι η όχιΕικόνα. Και πώς θα το καταλάβουν anyway;
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΚαλημέρα φιλαράκο μου! Δεν είναι τίποτα η εξέταση αυτή! Ούτε καν θα σε "ακουμπήσουν"!Με μιά ματιά ο γιατρός το καταλαβαίνει! Σχεδόν ένα δευτερόλεπτο θα σε κοιτάξει και μάλιστα από απόσταση! Και "ναι" ισχύει το ότι θα είστε πολλά άτομα μέσα σε ένα δωμάτιο! Το έχω περάσει 2 φορές αυτό το πράγμα!1 γιατί έδινα για ευελπίδων και εφ' όσων δεν είχα το βαθμό να περάσω έδωσα για ΕΠ. ΟΠ. Και ξαναέκανα αυτές τις εξετάσεις! Πραγματικά μην το "φοβάσαι" δεν θα σου κάνουν τίποτα! Στο λέω γιατί είμαι σίγουρος ότι έχεις ακούσει "διάφορα" για τη συγκεκριμένη εξέταση μόνο που ότι κι αν έχεις ακούσει ίσχυε πολύ παλιά! Τώρα ΟΧΙ!

Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από D.S. »

pavilion_alex έγραψε:Ισχυει οτι οταν καταταγεις σε εξεταζουν γιατροι του στρατοπεδου;
ρωταω επειδη μου εχουν πει οτι σε βαζουν να πιασεις τα γενετικα σου οργανα και να σκυψεις με σκοπο να δουν αν εχεις κανει sex απο τον πρωκτο. Ισχυει κατι τετοιο Και κατα ποσο μπορω να το αποφυγω κατα καποιο τροπο;Εικόνα
Δεν γίνεται να το αποφύγεις φίλε μου! Μην τρελαίνεστε... Το ξαναλέω ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!

Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από D.S. »

billaras έγραψε:Ηθελα να μαθω αν εκτος απο την εξεταση (που σε εξεταζεις γυμνο και τα ουρα και το αιμα και ολα αυτα)

σου παιρνουν και ακτινογραφια!
δηλαδη αν εχεις σπασει κανενα κοκαλο. Δεν σε παιρνουν;
Η ακτινογραφία που θα βγάλεις θα είναι του θώρακα!

Τώρα όσο για το αν έχεις σπάσει κανενα κόκαλο πιο παλιά θα σας ρωτήσουν Για να Τους το πείτε και μετά θα σου βγάλουν και μια ακτιγραφία στο κόκαλο που είχες σπάσει να δουν αν είναι ΟΚ! Δηλαδή αν έχει "θρέψει' σωστά το κόκαλο σου και δεν υπάρχει πρόβλημα! Άλλοι που δεν έχουν κανένα πρόβλημα και το ξέρουν "σίγουρα" δεν το αναφέρουν και καθόλου για να αποφύγουν τη διαδικασία!

Καλό θα ήταν να το αναφέρεις όμως για να είσαι και εσύ σίγουρος ότι είσαι ΟΚ!

Γνώμη μου... Από κει και πέρα κάνεις ότι θες εσύ!

Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από D.S. »

pavilion_alex έγραψε:
yandr έγραψε:Μπορείς να βάλεις έναν μικρό φελλό στον ποπό για να μην φαίνεται.
Εικόνα
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΣίγουρα τότε δεν θα τον καταλάβουν... ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Anonymous

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Να σας πω ρε παιδια... Οσοι εχουν καπνισει χορτο τους περνουν; Αν οχι πως το βρισκουν; Και αν το βρισκουν πως το αποφευγω;
Anonymous

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Οσοι εχουν υπαττιτιδα το βρισκουν;
ratatoulis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 934
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 10:26 pm
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από ratatoulis »

nikos έγραψε:Οσοι εχουν υπαττιτιδα το βρισκουν;
ΝΟΣΗΜΑΤΑ ΑΙΜΑΤΟΣ:Βαριέςήμέτριεςαναιμίεςακαθόριστηςαιτιολογίας,

κληρονομικέςαιμολυτικέςαναιμίες,στίγμα μεσογειακήςαναιμίαςεφόσον υπάρχει

- 3

αναιμία μέτριαςβαρύτητας,στίγμα δρεπανοκυτταρικήςαναιμίας,διαταραχέςτων

αιμοπεταλίων (θρομβοπάθειες). Προφανώς εφόσον δεν το λέει δεν μπαίνουν καν στον κόπο να ψάξουν αν ο άλλος έχει ηπατίτιδα.

ratatoulis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 934
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 10:26 pm
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από ratatoulis »

Αδωνης έγραψε:Να σας πω ρε παιδια... Οσοι εχουν καπνισει χορτο τους περνουν; Αν οχι πως το βρισκουν; Και αν το βρισκουν πως το αποφευγω;
αν θεωρείτε ναρκωτική ουσία τότε δεν τους παίρνουν ως στελέχoi Μοναχα Στις ενοπλες δυνάμεις, όταν μπαίνεις μέσα περνάς αυτές τις εξετάσεις που είναι Γιαυτον τον λόγο.

Tasos

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Tasos »

Γειά σας... Οταν γίνονται οι εξετάσεις στον στρατό πρέπει να έχω μαζί μου βιβλιάριο και τα κατάλληλα χαρτιά; Δλδ για όποιο πρόβλημα έχω πρέπει να έχω το κατάλληλο χαρτί;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι, και το βιβλιάριο υγείας που είχες όταν γεννήθηκες.
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Και κατι ακομα, τι εξετασης θα κανουμε εγω ξερω, αιμα ουρα και την ακτινογραφια, υπαρχει και κατι αλλο;
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν είστε λίγα άτομα είναι κακό, για τις εξετάσεις εγώ ούρα δεν είχα δώσει εκτός και αν τους πεις ότι είσαι χρήστης ναρκωτικών ουσιών. Και ακόμα θα σας βάλουνε σε ένα θάλαμο 20-20 γυμνούς και θα σας κοιτάνε τα γεννητικά όργανα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Τετ Ιουν 30, 2010 8:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες