Υποβολή αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Dhmos33

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από Dhmos33 »

Η επικοινωνία μου με τον ασεπ.
Καλημέρα βλέπω στην προκήρυξη ότι έχετε βάλει την 5ετια για το τακτικόπροσωπικό.
Ναι νου λέει.
Λέω από που και ως πού; Δεν υπήρχε κάτι κάτι τέτοιο. Εχει δικαίωμα ο ασεπ να το πρόσθεση για ευνόητους λόγους δεν είναι κάτι που δεν μπορεί να το βάλει. Έχει το κάθε δικαίωμα έφοσον η διαδικασία των μοριων θα γίνει μέσω από την πλατφόρμα του ασεπ κ το ψήφισαν από την επιτροπή.
Καλά λέω είναι άδικο τους είπα.
δυστυχώς μου λέει δεν τις παίρνω εγώ τις αποφάσεις. Ρώτησα για τον φίλο μου που είναι 9κ εξωτερικός και περιμένει το φεκ διορισμού μου είπε ότι αν κάνει στην δικαστική, όταν βγει το φεκ διορισμού 9κ να την αρνηθεί την θέση ειδάλλως αν την αποδεκτει και βγουν οι πίνακες και είναι διοριστεος στην δικαστική θα υπάρξει κόλλημα διορισμού.
BA89

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από BA89 »

Παιδιά καθίστε εκεί που είστε. Κι εγώ το ίδιο ήθελα αλλά εφόσον είναι έτσι τα πράγματα δεν θα παραιτηθώ. Δεν είναι τπτ σίγουρο με τη δικαστική, ούτε που θα σε στείλουν ούτε αν θα σε πάρουν. Το σκέφτομαι ίσως για δημοτική που θα έχω καιρό ακόμα
Να μαζέψουμε και κάνα φράγκο παραπάνω γτ τώρα πάλι θα τρέχουμε. Και η παραίτηση γνωρίζω από γνωστό μου αργεί να βγει άρα δεν ρισκάρω. Γνώμη μου φιλικά σε όλους τους συναδέλφους
pipis3333

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από pipis3333 »

Dhmos33 έγραψε: Τετ Οκτ 04, 2023 5:18 pm Η επικοινωνία μου με τον ασεπ.
Καλημέρα βλέπω στην προκήρυξη ότι έχετε βάλει την 5ετια για το τακτικόπροσωπικό.
Ναι νου λέει.
Λέω από που και ως πού; Δεν υπήρχε κάτι κάτι τέτοιο. Εχει δικαίωμα ο ασεπ να το πρόσθεση για ευνόητους λόγους δεν είναι κάτι που δεν μπορεί να το βάλει. Έχει το κάθε δικαίωμα έφοσον η διαδικασία των μοριων θα γίνει μέσω από την πλατφόρμα του ασεπ κ το ψήφισαν από την επιτροπή.
Καλά λέω είναι άδικο τους είπα.
δυστυχώς μου λέει δεν τις παίρνω εγώ τις αποφάσεις. Ρώτησα για τον φίλο μου που είναι 9κ εξωτερικός και περιμένει το φεκ διορισμού μου είπε ότι αν κάνει στην δικαστική, όταν βγει το φεκ διορισμού 9κ να την αρνηθεί την θέση ειδάλλως αν την αποδεκτει και βγουν οι πίνακες και είναι διοριστεος στην δικαστική θα υπάρξει κόλλημα διορισμού.
Να της πεις αυτης στο τηλεφωνο οτι λεει πιπες.
Σημασια εχει να μην κατεχεις θεση κατα τη διαρκεια υποβολης των αιτησεων. Αν υπογραψεις διορισμο μετα τις 20 Οκτωβρη που τελειωνουν οι αιτησεις δεν υπαρχει θεμα!
Dhmos33

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από Dhmos33 »

Τι να πω αδερφέ. Εμένα δεν με νοιάζει για τους εξωτερικούς. Τεςπα αναγκαστικά θα μείνω στα αυγά νου εγώ μακάρι κάποια στιγμή να πάω στον τοπο νου είτε με αμοιβαία ειετε με μετάθεση καλή συνέχεια μάγκες.
kpapageor
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Δευ Φεβ 13, 2023 8:49 am
Τοποθεσία: GREECE
Ενδιαφέροντα: ..
Επάγγελμα: ..
Επικοινωνία:

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από kpapageor »

Το Πτυχίο των Αγγλικών θέλει Μετάφραση απο δικηγόρο;
Το πήρα τώρα πριν 2 μήνες.
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από Venom94 »

kpapageor έγραψε: Τετ Οκτ 04, 2023 5:45 pm Το Πτυχίο των Αγγλικών θέλει Μετάφραση απο δικηγόρο;
Το πήρα τώρα πριν 2 μήνες.
•Όλοι οι τίτλοι σπουδών ξένης γλώσσας πρέπει να συνοδεύονται από επίσημη
μετάφρασή τους στην ελληνική γλώσσα, πλην των τίτλων γλωσσομάθειας στις γλώσσες
αγγλική, γαλλική, γερμανική, ιταλική και ισπανική που αναγράφονται στο παρόν
παράρτημα, οι οποίοι γίνονται δεκτοί χωρίς να απαιτείται μετάφρασή τους. Οι τίτλοι
αυτοί, όταν υποβάλλονται ηλεκτρονικά, γίνονται αποδεκτοί χωρίς επικύρωση
Takis4444

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από Takis4444 »

Άρα παιδιά το προφισενσι αγγλικών δε θέλει ούτε μετάφραση ούτε επικύρωση εφόσον θα το βάλουμε σε ηλεκτρονική αίτηση σωστά?
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από Venom94 »

Takis4444 έγραψε: Τετ Οκτ 04, 2023 5:52 pm Άρα παιδιά το προφισενσι αγγλικών δε θέλει ούτε μετάφραση ούτε επικύρωση εφόσον θα το βάλουμε σε ηλεκτρονική αίτηση σωστά;
Σωστά ναι, αν έχεις κάποιον από τους τίτλους που αναγράφει πάνω από αυτό που έκανα επικόλληση (στον πίνακα που γράφει τους τίτλους αγγλικών) δεν χρειάζεται!
Stefanos98

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από Stefanos98 »

Καλησπέρα! Εγώ που ανήκω στις ειδικές κατηγορίες, θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν υπάρχουν συγκεκριμένες θέσεις που μπορούν να δηλώσουν τα άτομα αυτά; Π. Χ. Στην βαθμίδα ΠΕ θα δηλώσω όπου θέλω και αν είμαι μέσα στους 4 πρώτους από τους πολύτεκνους θα πάω στην επιλογή μου;
JusticeStuff

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από JusticeStuff »

Καλησπέρα σας

αν υπάρχει κάποιος γνώστης της σελίδας του ΑΣΕΠ να μου πει πως μπορώ να καταχωρήσω τη βεβαίωση εργασιακής εμπειρίας οπλιτών θητείας (φύλαξης ευπαθών εγκαταστάσεων) στο μητρώο του ΑΣΕΠ, στο κομμάτι της προϋπηρεσίας.

σας ευχαριστώ
Επισκέπτης

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδιά τελικά μπορεί να μου απαντήσει κάποιος με σιγουριά; Μπορούμε να βάλουμε όσες θέσεις θελουμε; Ευχαριστώ
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από Venom94 »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Οκτ 04, 2023 7:02 pm Παιδιά τελικά μπορεί να μου απαντήσει κάποιος με σιγουριά; Μπορούμε να βάλουμε όσες θέσεις θελουμε; Ευχαριστώ
Ναι
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1038
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από niasimas »

JusticeStuff έγραψε: Τετ Οκτ 04, 2023 6:42 pm Καλησπέρα σας

αν υπάρχει κάποιος γνώστης της σελίδας του ΑΣΕΠ να μου πει πως μπορώ να καταχωρήσω τη βεβαίωση εργασιακής εμπειρίας οπλιτών θητείας (φύλαξης ευπαθών εγκαταστάσεων) στο μητρώο του ΑΣΕΠ, στο κομμάτι της προϋπηρεσίας.

σας ευχαριστώ
Υπάρχει στο μητρώο, που έχεις φτιάξει, κουτάκι που λέει εμπειρία. Δίπλα στους τίτλους ξένων γλωσσών. Εκεί μπάινει.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1038
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από niasimas »

Αν δεν κάνω λάθος, η ΠΕ κατηγορία, δεν έχει θέση, χωρίς προυπηρεσία και η ΤΕ, μόνο μία.
Jour1

Re: Διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη Δικαστική Αστυνομία

Δημοσίευση από Jour1 »

Ναι, όλες οι πε είναι με εμπειρία όπως και οι θέσεις τε, εκτός 1 θέσης βέβαια. Ρε παιδιά, αν κάνω αίτηση ως ΔΕ με απολυτήριο χωρίς ιεκ, υπάρχει καμία πιθανότητα ή τσάμπα κόπος; Γενικά τι παίζει σε αυτή την?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες