ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
makis

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από makis »

Δεν ειναι Ομως παραλογο αν αργυσω απο το καραβι λιγο γιατι πες οτι οταν συμπληρωσω εξαμηνο ειμαι μεσοπελαγα και δεν μου δικαιολογουν τις απουσιες; Δεν ειναι παραλογο; Το χαρτι οτι εκανα το εξαμηνο μου το δεινει η εταιρια η μεσα απο το καραβι;

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Δεν ειναι Ομως παραλογο αν αργυσω απο το καραβι λιγο γιατι πες οτι οταν συμπληρωσω εξαμηνο ειμαι μεσοπελαγα και δεν μου δικαιολογουν τις απουσιες; Δεν ειναι παραλογο; Το χαρτι οτι εκανα το εξαμηνο μου το δεινει η εταιρια η μεσα απο το καραβι;



Δεν προκειτε να αργησεις... Γιατι θες δεν θες η εταιρεια θα σε εχει ξεμπαρκαρει μεχρι τα μεσα σεπτεμβρη. Το ακαδημαικο ετος αρχιζει στις αρχες οκτωβρη... Οποτε δεν τιθεται θεμα... Πολυ σπανιο να μην εχεις ξεμπαρκαρει μεχρι τελη σεπτεμβρη και εαν γινει αυτο το πολυ να χασεις κανα 2 μερες μαθημα... Οταν ξεμπαρκαρεις εχεις συμπληρωμενο και υπογεγραμμενο απο τον εκπαιδευτη σου και τον καπετανιο ή Α' μηχανικο το ΚΕΠ και μια εκθεση αξιολογησης σου. Για να σε προλαβω μην ρωτησεις τι ειναι το ΚΕΠ... Γιατι το εχω ξαναπει.Εικόνα
... ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος greko_27 την Σάβ Αύγ 07, 2010 4:02 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
makis

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από makis »

Και απο το σεπτεμβρη μεχρι τον οκτωβριο που αρχιζει το μαθημα εγω θα καθομαι; Σε σχολες που ειναι εσωτερικης φοιτησης ειναι αναγκαστικο η μενεις και εξω αν θελεις;

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Και απο το σεπτεμβρη μεχρι τον οκτωβριο που αρχιζει το μαθημα εγω θα καθομαι; Σε σχολες που ειναι εσωτερικης φοιτησης ειναι αναγκαστικο η μενεις και εξω αν θελεις;



Eφ' οσον ξεμπαρκαρεις κατα το σεπτεμβρη... Μεχρι να αρχισουν τα μαθηματα τον οκτωβριο... Ναι θα καθεσαι... Οτι καλυτερο μετα απο 6 μηνες μεσα στην λαμαρινα... Θα εχεις τα φραγκα σου και εαν θελεις πας και διακοπεςΕικόνα... Στις σχολες εσωτερικης φοιτησης δεν ειναι αναγκαστικο να μεινεις μεσα στην σχολη... Εαν θελεις μπορεις να νοικιασεις και να μεινεις εξω οπως κανουν ολοι οι φοιτητες...
makis

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από makis »

Γκρεκο οταν θα τελιωσω το πρωτο θεωρητικο εξαμηνο και θα ερθει το δευυτερο που ειναι θαλασσιο απο που θα μπω στο καραβι; Απο εδω απο την ελλαδα;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Γκρεκο οταν θα τελιωσω το πρωτο θεωρητικο εξαμηνο και θα ερθει το δευυτερο που ειναι θαλασσιο απο που θα μπω στο καραβι; Απο εδω απο την ελλαδα;


Oπου βρισκεται το πλοιο. Εαν ειναι στις ΗΠΑ θα πας στις ΗΠΑ, εαν ειναι στη βραζιλια θα πας στη βραζιλια.
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος greko_27 την Τετ Αύγ 25, 2010 9:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
makis

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από makis »

Εμενα θα μου απαντησει καποιος στον αν ειναι καλη η σχολη της κυμης; Και κατι αλλο... Τα 2 εξαμηνα που θα κανω στο καραβι οταν θα σπουδαζω μεσα στο καραβι αυτο θα εχει και γυναικες απο τη σχολη;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Εμενα θα μου απαντησει καποιος στον αν ειναι καλη η σχολη της κυμης;Και κατι αλλο... Τα 2 εξαμηνα που θα κανω στο καραβι οταν θα σπουδαζω μεσα στο καραβι αυτο θα εχει και γυναικες απο τη σχολη;


Ναι θα σου κανουν και αεραΕικόναΕικόναΕικόνα ρε μακη για δουλεια πας οχι να γ@@@@@σεις...
makis

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από makis »

γκρεκο μια τελευταια απορεια.. στα 2 εκπαιδευτικα εξαμηνα που θα κανω ποσες πιθανοτηες εχω να βρω ναυτιλιακη εταιρια και ποσες δεν εχω;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:γκρεκο μια τελευταια απορεια.. στα 2 εκπαιδευτικα εξαμηνα που θα κανω ποσες πιθανοτηες εχω να βρω ναυτιλιακη εταιρια και ποσες δεν εχω;


Εαν εισαι δοκιμος μηχανικος δεν θα εχεις προβλημα. τωρα εαν εισαι δοκιμος πλοιαρχος εξαρταται κυριως απο εσενα ποσο νωρις θα κατεβεις στον πειραια για να βρεις ναυτιλιακη εταιρεια και εαν θα περασεις τα ελαχιστα μαθηματα που απαιτειτε για να μπαρκαρεις οσο το δυνατον γρηγοροτερα.
makis

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από makis »

δηλαδη εγω θα μπω στη σχολη σεπτεμβριο και απο τον οκτωβριο μπορω να κλεισω θεση;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:δηλαδη εγω θα μπω στη σχολη σεπτεμβριο και απο τον οκτωβριο μπορω να κλεισω θεση;


Ναι και εφ 'οσον στο συντομο μελλον εισαι ενταξει και με τα μαθηματα.Εικόνα
KOURSAROS
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Δευ Οκτ 11, 2010 3:55 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από KOURSAROS »

Π Ρ Ο Σ Ε Ξ Ε. Αν θελεις να βρεις καραβι (για πρωτομπαρκους μιλαω) πρεπει να ασχοληθεις γρηγορα κ εξυπνα. Πρεπει να περασεις απο τις εταιριες να κανεις αιτησεις. Αναλογα σε τι καραβι θες να πας. Θες να πας σε γκαζαδικο; Θα πας σε εταιριες που εχουν γκαζαδικα. Αντιστοιχα κ σε ολους τους αλλους τυπους πλοιων. Αν δε σε νοιαζει σε τι καραβι θες απλα περναει ο καιρος κ δεν εχεις βρει, τοτε κανε ακομα κ στις τρατες αιτηση (που λεει ο λογος) μπορουν κ απ τη σχολη να σου βρουν καραβι (αν θελει κανεις) αλλα εμπιστοσυνη μην εχεις σε κανενα εσυ. Πρεπει ο ιδιος να ψαξεις για εταιρια. Π Ρ ΟΣ Ο Χ Η Σ Τ Η Ν Υ Π Η Ρ Ε Σ Ι Α ! Πρεπει οπωσδηποτε να μπαρκαρετε γρηγορα γιατι εαν δε συμπληρωσετε αρκετη υπηρεσια κ εχετε λιγη στο τελος θα τρεχετε κ δε θα φτανετε διοτι θα θελετε επιπλεον π. Χ.1-2μηνες κ θα ειναι δυσκολο να βρεις εταιρια για τοσο λιγο που θες εσυ. Σε παει πολυ πισω. Το νου σας γιατι η σχολη δεν ειναι δυσκολη, αλλα μετα συνηθως ολοι "βαρενουν" με τα μπαρκα κ πιανουν το θεο απ τα @@ με αποτελεσμα να γινεται η ζωη δυσκολουερη μεσα στη σχολη. Κ εις βαρος τους κ εις βαρος αλλων. ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ θελω να σας δωσω μια συμβουλη. ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΤΕΡΟΥΣ Κ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΗ ΑΠΟ ΣΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ. ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ Κ ΘΑ ΠΑΛΙΩΣΕΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ Κ ΘΑ ΘΕΛΕΤΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΠ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ. Καλες θαλασσες κοπελια
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από greko_27 »

koursaros έγραψε:σεβασμος στους αρχαιοτερους κ στα μεγαλυτερα ετη απο σας. ειναι νομος. θα γυρισει ο τροχος κ θα παλιωσετε κ εσεις κ θα θελετε σεβασμο απ τους νεους.


πες τα κορσαρεΕικόνα... δυστυχως λιγα παιδια δειχνουν σεβασμο στους μεγαλυτερους και παλιοτερουςΕικόνα
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Εκπαιδευτικά ταξίδια

Δημοσίευση από PRODEATOR »

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς, επειδή εγώ θέλω όσο γίνεται πιο κοντινά μέρη για ταξίδια, αν σου δίνεται η δυνατότητα να βρεις καράβι που να πηγαίνει εσωτερικό ή μέχρι Ιταλία Ισπανία το πολύ... Όχι π. Χ Βραζιλία Αργεντινή κλπ...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης