ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΧΡΗΣΤΟΣ

ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ »

Παιδια να ρωτησω κατι που δεν εχω καταλαβει... Τελιωνεις την 2ετη εκπαιδευση, εχεις για παραδειγμα την ειδικοτητα δειαχειρηστη... Μετα ολη σου η ζωη θα ειναι μεσα σε καραβι; Θα εργαζεσαι σε καποια υπηρεσια στα πλαισια του ναυτικου; Και κατι αλλο υπαρχουν μεταθεσεις; Ποσα πολεμικα λιμανια υπαρχουν στην Ελλαδα... Συγχωρεστε με αν αυτα που λεω σας φενονται βλακιες... Αλλα ας μου εξηγησει καποιος!
Άβαταρ μέλους
soldier22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2012 2:00 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από soldier22 »

Καλησπερα. ενδιαφερομαι να περασω στρατιοτικες σχολες και συγγεκριμενα για σμυν. απο οτι εχω ακουσει δεν εχει μεταθεσεις μονο ταξιδια τα οποια μετα απο λιγο καιρο λιγοστευουν και σχεδον σταματουν. παρακαλω πειτε μου αν αληθευει κατι τετοιο; Και οποιος ξερει ας μου πει για το πως ειναι η ζωη μετα απο τη σχολη. ευχαριστω εκ των προτερων
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από roverr24 »

Δεν ξερω τι εσυ λες λιγο καιρο παντως πανω κατω μεχρι και ανθυπασπιστης θα εισαι κατα πασα πιθανοτητα σε πλοιο...20 χρονια δηλαδη
Άβαταρ μέλους
soldier22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2012 2:00 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από soldier22 »

Σοβαρα; εμενα μου ειχαν πει καμια 5ετια (το πολυ 8ετια) θα εχεις συχνα ταξιδια και μετα θα ηρεμουσαν λιγο τα πραγματα (ισως σε εβαζαν σε κανα γραφειο). αλλα ενταξει δεν με χαλανε τα ταξιδια.ΕικόναΕικόνα. φιλε μηπως ξερεις ποσες μερες περιπου λεμε για ενα ταξιδι; Δηλαδη καμια ασκηση για καμια εβδομαδα στο αιγαιο 'η μιλαμε για πολυ περισςοτερο καιρο; σε ευχαριστω εκ των προτερων
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από roverr24 »

Εξαρταται το πλοιο και εξαρταται και την ειδικοτητα. Αν φιλε μου οι υπαξιωματικοι που ειναι ο κορμος του ναυτικου εμεναν 5 χρονια στην θαλασσα μονο ποιοι θα ηταν στα πλοια; Τελος παντων μπορει να εχεις ειδικοτητα η οποια μπορει να υπαρχει και στην στερια, πχ ηλεκτρονικος
steve

ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από steve »

Καλησπερα... Θα ηθελα να ρωτησω αμα μπορω να μπω στα ΟΥΚ η για πεζοναυτης μολις τελειωσω ΣΜΥΝ. Ευχαριστω
Greek_Army

ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

steve έγραψε:Καλησπερα... Θα ηθελα να ρωτησω αμα μπορω να μπω στα ΟΥΚ η για πεζοναυτης μολις τελειωσω ΣΜΥΝ. Ευχαριστω


Οι Πεζοναύτες ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις του Στρατού Ξηράς άρα όχι δεν μπορείς, για ΟΥΚ διάβασε στα θέματα που υπάρχουν.

Getit464

ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από Getit464 »

Γεια σας! Γνωρίζετε τι σχολές μπορώ να βγάλω αφότου αποφοιτήσω από ΣΜΥΝ σχετικές με την ειδικότητα μου ως τεχνίτης όπλων και ειδικότερα πυρομαχικών; Γενικά ως εξειδίκευση πως είναι; Και τέλος υπάρχουν πανεπιστημιακές σχολές από τις οποίες σε απορροφά το ΠΝ μετα τη ΣΜΥΝ;
Γκεστ

ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από Γκεστ »

Θα θελα να μάθω , οι γυναίκες στα σμυν κάνουν ταξίδια στα πλοία και αν ναι πόσο καιρό ; ... Είναι συχνό ή μένουν μόνο στα γραφεία μέσα ;
Kostas12345
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 16, 2018 12:56 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από Kostas12345 »

Φυσικά και κάνουν συχνά ταξίδια , δεν το θεωρώ καν αυτό ερώτημα. Σκέψου ξανά την ερώτηση με βάση την σχολη που θες...
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

Γκεστ έγραψε:Θα θελα να μάθω, οι γυναίκες στα σμυν κάνουν ταξίδια στα πλοία και αν ναι πόσο καιρό ; ... Είναι συχνό ή μένουν μόνο στα γραφεία μέσα ;
Τι θέλεις να μπλέξεις; Όσες εκάναν το λάθος και πήγαν στην σχολή οι περισότερες τώρα ψάχνουν τρόπο να την κάνουν να γλιτώσουν. Δεν είναι γιά γυναίκες αυτά τα επαγγέλματα.
Kostas12345
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 16, 2018 12:56 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από Kostas12345 »

Εκνευρίστηκα πάρα πολύ με αυτό που είπε για το γραφείο... Αν είναι δυνατόν... Έλεος αν θέλετε αυτο αφήστε ήσυχες τις ένοπλες δυνάμεις
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης