ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
VATRAXOS
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2010 1:54 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από VATRAXOS »

Φιλε "πολιτη" μην λες σε εμενα για στρατο, πατριδα, Ελλαδα και εκπαιδευση! Εμενα οταν καποιος ζητηση πληροφορια η συμβουλη ειναι το ιδιο πραγμα και θα του τη δωσω απλοχερα! Μην μου λες για παιδια και στρατο γιατι οι μισοι αντρες σημερα ειναι αδερφες, το ενα τεταρτο κοιταει πως να λουφαρη στη θητεια του και μονο το ενα τεταρτο πραγματικα θελει να υπηρετησει την πατριδα! Και πιστεψε με οτι δεν ξερεις τιποτα για το τι προκειται να γινει στην Ελλαδα σε λιγο καιρο! Και δεν περιμενω εσενα να μου πεις τι γινεται γυρω μου φιλε "πολιτη". Πατριωτης δεν ειναι να το λες μονο αλλα και να το δειχνεις σε καθε ευκαιρια που σου δινεται! Χαιρομαι και ειμαι περηφανος για αυτους που αγαπουν την Ελλαδα και το δειχνουν ειτε ειναι πολιτες ειτε ειναι στρατιωτικοι ειτε ειναι οτιδηποτε! Μετα τιμης!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από Nassos »

Αν και πολύ εκτός θέματος...

Για πές μας Βάτραχε τι θα γίνει; Θερμό επεισόδιο με τη Τουρκία; Πόλεμος στο ΑΙγαίο ή στη Κύπρο; Πραξικόπημα στη Τουρκία και μετά όλα τα παραπάνω;

Ή μήπως δεν επιτρέπεται να μιλήσεις λόγω απορρήτου πληροφόριών;

ΥΓ: Έχω ένα κράνος Kevlar, έκανα κάλά που το αγόρασα;

πολιτης

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από πολιτης »

VATRAXOS έγραψε:Φιλε "πολιτη" μην λες σε εμενα για στρατο, πατριδα, Ελλαδα και εκπαιδευση! Εμενα οταν καποιος ζητηση πληροφορια η συμβουλη ειναι το ιδιο πραγμα και θα του τη δωσω απλοχερα! Μην μου λες για παιδια και στρατο γιατι οι μισοι αντρες σημερα ειναι αδερφες, το ενα τεταρτο κοιταει πως να λουφαρη στη θητεια του και μονο το ενα τεταρτο πραγματικα θελει να υπηρετησει την πατριδα! Και πιστεψε με οτι δεν ξερεις τιποτα για το τι προκειται να γινει στην Ελλαδα σε λιγο καιρο! Και δεν περιμενω εσενα να μου πεις τι γινεται γυρω μου φιλε "πολιτη". Πατριωτης δεν ειναι να το λες μονο αλλα και να το δειχνεις σε καθε ευκαιρια που σου δινεται! Χαιρομαι και ειμαι περηφανος για αυτους που αγαπουν την Ελλαδα και το δειχνουν ειτε ειναι πολιτες ειτε ειναι στρατιωτικοι ειτε ειναι οτιδηποτε! Μετα τιμης!
φιλε ¨βατραχε" αν και ξεφυγαμε κατα πολυ απο το θεμα θα σου απαντησω. Το να διατυμπανιζουμε τριπτυχα προσωπικα δεν μου λεει κατι καθως υπαρχουν παιδια στο φορουμ και εξω απ αυτο που ζουν για τις ειδικες δυναμεις και αναπνεουν γι αυτες. Και το ξερουν μονο 1-2 φιλοι και ο εαυτος τους.

θα σου προτεινα Πριν να αφηνεις υπονοουμενα του στυλ "δεν ξερεις τιποτα για το τι προκειται να γινει στην ελλαδα σε λιγο καιρο '" να τα φιλτραρεις Καλα πρωτα και μετα να τα παραθετεις σε δημοσιο φορουμ. Τη λεξη πατριωτης δε δεν ειναι μονο προνομιο του ενος. Καθως οι περισσοτεροι εδω μεσα οταν η πατριδα το απαιτησει θα ειμαστε εκει. Τον ορισμο του πατριωτη Καλυτερα ειναι να τον κρατησει καθενας μας βαθια μεσα του. Πατριωτισμος δεν θελει ντελαληδες. Ας επανερθουμε στο θεμα μας λοιπον και ας αφησουμε τα μαθηματα πατριωτισμου Που υπαρχει ηδη θεμα

VATRAXOS
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2010 1:54 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από VATRAXOS »

Δεν συνεχιζω παραπερα την κουβεντα... Ελπιζω ολοι εδω που ειμαστε (φορουμ) να εχουμε κοινο σκοπο, την προστασια της πατριδας μας! Χαιρομαι παντως να βλεπω κοσμο ειτε μεγαλοι ειτε μικροι να ενδιαφερονται και να ρωτανε η να ενημερωθουνε για της ενοπλες δυναμεις μας! Μη με παρεξηγειτε, οσοι εχουν βγαλει σχολειο ξερουν... Εχουμε καλο στο κεφαλη!

Black Steel

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από Black Steel »

VATRAXOS έγραψε:Στη Μ. Υ. Κ που ανηκει στη Δ. Υ. Κ.139 σχολειο Delta Force!


Οταν γραφεις ΜΥΚ που ανηκει στη ΔΥΚ τι ενοείς; &
Οταn γραφεις Delta Force υι ενοείς;

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από fideas emk »

Δεν ειμαι βατραχος αλλα απλα... ΔΥΚ ειναι η διοικηση στην οποια περιλαμβανονται διαφορες υπομοναδες. Η επιχειρησιακη ειναι η ΜΥΚ (η μοναδα) και υπαρχει και το Σχολειο (το ΣΥΚ). Ολα αυτα υπαγονται στη ΔΥΚ. Τωρα η ΜΥΚ αποτελειται απο τις ομαδες αυτο ξερουμε ολοι ως τις ΟΥΚ.

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από fideas emk »

Αντε ρε παιδες μη τα θελετε ολα στο πιατο! Γραψε ακυρο στο πανω (αν και στην ουσια το ιδιο πραμα λεμε) με την επισημη σελιδα του ΠΝ: Η Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών (ΔΥΚ) αποτελεί τη Διοίκηση στην οποία εντάσσονται οι Ομάδες Ανορθόδοξου Πολέμου (ΟΑΠ), Ομάδα Αμφίβιων Επιχειρήσεων (ΟΑΕ), Ομάδα Εξουδετερώσεων Ναρκών (ΟΕΝ), τα Σκάφη Ανορθόδοξου Πολέμου (ΣΑΠ), και Υποβρύχια Οχήματα (ΥΠΟΧ), η Σχολή Υποβρυχίων Καταστροφών (ΣΥΚ), και η Βάση Υποβρυχίων Καταστροφών (ΒΥΚ) σύμφωνα με την Επιχειρησιακή Σχεδίαση και τις διαταγές ΓΕΕΘΑ και ΑΣ.

Black Steel

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από Black Steel »

Γιατί δεν αφήνεται να απαντήση ο ιδιος και πετάγεστε.
Φίλε VATRAXOS...
Οταν γραφεις Delta Force τι ενοείς;
Magkas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ Απρ 18, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από Magkas »

Παιδια μπορειτε να μου πειτε (που ειναι) τα κεντρα εκπαδευσης της ΜΥΚ και τα στρατοπεδα των ΟΥΚ; Υπαρχει στρατοπεδο των ΟΥΚ στο σκαραμγκα;
ikaros
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 9:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από ikaros »

Magkas έγραψε:Παιδια μπορειτε να μου πειτε (που ειναι) τα κεντρα εκπαδευσης της ΜΥΚ και τα στρατοπεδα των ΟΥΚ; Υπαρχει στρατοπεδο των ΟΥΚ στο σκαραμγκα;
Απο οσο ξερω ναι στον σκαραμαγκα ειναι το στρατοπεδο των ΔΥΚ. Διπλα απο την σμυν.
Magkas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ Απρ 18, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από Magkas »

Σοβαρα, ο σοβαρα δηλαδη αν μπεις μονιμος στις ειδικες δυναμεις και συγκεκριμενα στη ΔΥΚ, θα εισαι στο σκαραμαγκα.
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από vesst »

Οχι καμια σχεση οι Ε. Δ ειναι παντου και ειδικα η ΜΥΚ ειναι παντου και κανεις δεν ξερει που... Απλα ναι υπαρχει 1 κεντρο εκπαιδευσης στο σκαραμαγκα
Magkas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ Απρ 18, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από Magkas »

Δεν υπαρχουν πληροφοριες Για τα στρατοπεδα της ΜΥΚ ειναι κρυφα;
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

ΔΥΚ - Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Magkas έγραψε:Δεν υπαρχουν πληροφοριες Για τα στρατοπεδα της ΜΥΚ ειναι κρυφα;

Η Μ. Υ. Κ δεν έχει ''στρατόπεδα'' έχει την έδρα της στον Σκαραμαγκα και απο κει και πέρα η κάθε Ομάδα έχει χώρους διασποράς σε συγκεκριμένα σημεία του Αιγαίου στους οποιους θα μεταβει σε περιοδους επιχειρήσεων για να εκτελεσει τις αποστολές της. Καποια απο τα στοιχεια της θα βρίσκονται σε πολεμικά πλοια (πχ. ΟΥΚ4) και καποια άλλα στην μητρική βάση της ΔΥΚ... Φυσικά και τα σχεδια ενεργειων της μοναδας είναι ακρως απορρητα (οποτε και δεν προκειται να μαθετε κατι περισσότερο) και για λόγους ασφαλείας είναι μεταβλητά-δλδ οι χωροι διασποράς αλλάζουν κατα καιρούς-οπως και τα σχεδια επιχειρήσεων-για ευνοητους λόγους... Σαν τοποθέτηση στελεχων πάντως μόνο η ΔΥΚ στον Σκαραμαγκα υπάρχει και καποιες-ελαχιστες-αποσπάσεις για μικρο χρονικό διάστημα με εξαιρεση τους Αξιωματικους (απο ΣΝΔ) οι οποίοι πρέπει να περνάνε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα σε μονάδες επιφανείας σε κάθε βαθμό...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nicolas_mk2 την Παρ Ιουν 11, 2010 6:46 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες