Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

geo1388 έγραψε:Τις ειδικοτητες ρε μαγκες τις διαλεγουμε εμεις η μας κατατασσουν απο μονοι τους σε συγκεκριμενα;


την ειδικότητα την διαλέγεις εσύ μόνο αν έχεις βύσμα Εικόνα
35MK

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 35MK »

Θα συμφωνήσω με το παλικάρι πιο πάνω (στον στρατό όπου δηλώνεις σε στέλνουν στο αντίθετο!). Οταν ήμουν πεύκο μας είχαν βάλει να δηλώσουμε που θέλουμε να πάμε και εγώ είχα δηλώσει Δράμα και για όσους ήθελαν να πάνε Κύπρο μας είχαν πει ότι θα μπορούν να το δηλώσουν και σε λίγες μέρες που θα έρχονταν να πάρουν άτομα για ΕΛ. ΔΥ. Κ. Φυσικά όταν ήρθαν και με ρώτησαν αν θέλω να πάω τους είπα όχι καθώς ήταν η τελευταία μοίρα που θα διάλεγα να πάω (σημαντικό: Σε κάθε όνομα σημείωναν ποιος θέλει να πάει και ποιος δεν θέλει).
Mια εβδομάδα πριν φύγουμε από το πεύκο για τις μοίρες μας ανακοίνωσαν σε πια μοίρα πάει ο καθένας μας.Eγω είχα επιλεγεί να πάω Κύπρο και άλλοι που ήθελαν να πάνε παρά πολύ τελικά πήγαν αλλού.
Σε σχέση με τις ειδικότητες πριν φύγω για Κύπρο στο χαρτί που είχε έρθει με είχε ότι θα ήμουν Τ/Φ όταν πήγα όμως πήρα ειδικότητα Α/Τ και πολλοί όταν ήρθε η νέα ΕΣΣΟ πήραν και δεύτερη ειδικότητα.
Και για να διευκρινίσω αν επιλεγείς εσύ την ειδικότητα : Οχι δεν την επιλέγεις εσύ την ειδικότητα.
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kampf »

Γιαννης έγραψε:Γεια σας παιδια εχω μια ερωτηση οι πεζοναυτες περνανε πρωτα απο μεγαλο πευκο.



αν παρεις ειδικοτητα ΧΕΛ (χειριστης ελαστικης λεμβου) λογικα θα πας και πευκο. Τωρα δν ξερω τι παιζει γιατι και η διαρκεια της ΠΕΝ εχει μειωθει και η διαρκεια της ειδικοτητας, αρα μπορει να τα περασεις κατευθειαν στη μοναδα που θα πας
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
ΝΙΚΟΣ

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Παιδια μου ηρθε ειδικοτητα καταστροφεασ-κδ
τι ειναι το κδ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΝΙΚΟΣ έγραψε:Παιδια μου ηρθε ειδικοτητα καταστροφεασ-κδ
τι ειναι το κδ;


καταδρομέας
argirisMAK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 1:39 am
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από argirisMAK »

Παιδια μου ηρθε ειδικοτιτα νοσοκομος και εχο κσενεροσει αφανταστα... Γινεται να κανω κατι να αλλαξω ειδικοτητα; Τι ακριβως ειναι αυτη η ειδηκοτιτα τι κανεισ; Και αν γινεται να αλλαξω.

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

argirisMAK έγραψε:Παιδια μου ηρθε ειδικοτιτα νοσοκομος και εχο κσενεροσει αφανταστα... Γινεται να κανω κατι να αλλαξω ειδικοτητα; Τι ακριβως ειναι αυτη η ειδηκοτιτα τι κανεισ; Και αν γινεται να αλλαξω.
Μια χαρα ειναι! Δεν θα εχεις Μπεργκιν αλλα το σακιδια του Νοσοκομου, θα μαθεις κατι παραπανω απο Α' βοηθειες που μπορει να σου φανουν χρησιμες και εξω. Κατατα αλλα θα μαθεις οτι και ενας Τ/Φ. Μη χαλιεσαι καθολου!
Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

Συμφωνω και εγω argirismak. Η εκπαιδευση σου θα ειναι η ιδια με τους υπολοιπους και θα δεις τη διαφορα σε πορειες και σχοινακιαΕικόνα. Οπως σου λεει ο 297imak θα μαθεις πολλα στια α'βοηθειες και θα λουφαρεις και λογο ειδικοτητασΕικόναΕικόναΕικόνα
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

ILIAS KRITI έγραψε:Συμφωνω και εγω argirismak. Η εκπαιδευση σου θα ειναι η ιδια με τους υπολοιπους και θα δεις τη διαφορα σε πορειες και σχοινακιαΕικόνα. Οπως σου λεει ο 297imak θα μαθεις πολλα στια α'βοηθειες και θα λουφαρεις και λογο ειδικοτητασΕικόναΕικόναΕικόνα
Δε θα λουφαρει τρελα, απλα το βαλιτσακι του Ν/Κ ειναι λιγο πιο ελαφρυ και αρκετα πιο συμμαζεμενο απο το μπερκινγ
Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
ILIAS KRITI έγραψε:Συμφωνω και εγω argirismak. Η εκπαιδευση σου θα ειναι η ιδια με τους υπολοιπους και θα δεις τη διαφορα σε πορειες και σχοινακιαΕικόνα. Οπως σου λεει ο 297imak θα μαθεις πολλα στια α'βοηθειες και θα λουφαρεις και λογο ειδικοτητασΕικόναΕικόναΕικόνα
Δε θα λουφαρει τρελα, απλα το βαλιτσακι του Ν/Κ ειναι λιγο πιο ελαφρυ και αρκετα πιο συμμαζεμενο απο το μπερκινγ
ειχα σε μοναδα φανταρο νοσοκομο και ολο λουφα ηταν με τον γιατρο στο νοσοκομειο. Γιαυτο το ειπαΕικόνα
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

ILIAS KRITI έγραψε:
297ΙΜΑΚ έγραψε:
ILIAS KRITI έγραψε:Συμφωνω και εγω argirismak. Η εκπαιδευση σου θα ειναι η ιδια με τους υπολοιπους και θα δεις τη διαφορα σε πορειες και σχοινακιαΕικόνα. Οπως σου λεει ο 297imak θα μαθεις πολλα στια α'βοηθειες και θα λουφαρεις και λογο ειδικοτητασΕικόναΕικόναΕικόνα
Δε θα λουφαρει τρελα, απλα το βαλιτσακι του Ν/Κ ειναι λιγο πιο ελαφρυ και αρκετα πιο συμμαζεμενο απο το μπερκινγ
ειχα σε μοναδα φανταρο νοσοκομο και ολο λουφα ηταν με τον γιατρο στο νοσοκομειο. Γιαυτο το ειπαΕικόνα
Σε ποια μοναδα; Γιατι σε μας οι νοσοκομοι δεν ειχαν μεγαλες διαφορες απο τους Τ/Φ. Κανονικα στα παντα μεσα!!!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

NoΣοκόμος είναι από τις ποιο καλές ειδικότητες.
argirisMAK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 1:39 am
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από argirisMAK »

Greek_Army έγραψε:NoΣοκόμος είναι από τις ποιο καλές ειδικότητες.
και γιατι ειναι απο τις ποιο καλες ειδικοτητεσ; Δεν ξερω εχω χαλαστει πολυ ηθελα κατι ποιο extreme καταστροφεας η αντιαρματηστης ας πουμε... Παντος παιδια δεν μου απαντησατε γινεται να αλλαξω ειδηκοτητα με καποιο τροπο;
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

argirisMAK έγραψε:
Greek_Army έγραψε:NoΣοκόμος είναι από τις ποιο καλές ειδικότητες.
και γιατι ειναι απο τις ποιο καλες ειδικοτητεσ; Δεν ξερω εχω χαλαστει πολυ ηθελα κατι ποιο extreme καταστροφεας η αντιαρματηστης ας πουμε... Παντος παιδια δεν μου απαντησατε γινεται να αλλαξω ειδηκοτητα με καποιο τροπο;
Ναι Α/ΤΕικόναΕικόνα ... να εχεις το Μπεργκιν να εχεις και ολο το Α/Τ ΕικόναΕικόναΕικόνα. Οσο για Κ/Φ... δεν θα κανεις κατι διαφορετικο απο Τ/Φ

Οχι δεν αλλαζει

JK

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από JK »

Παιδια να ρωτησω ποια η γνωμη σας για την ειδικοτητα χελιστη; Ευχαριστω
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης